Antibiyotik etkisi

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
real
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Antibiyotik etkisi

Mesaj gönderen real »

Arkadaşlar hepimiz antibiyotik kullandık. Antibiyotik kullanınca ağrılarımızın arttığı oldu mu hiç? Bu ağrı artması sancılar karıncalanmalar aceba ilacın etkinliğini mi yoksa dirençli bakteri varlığını mı gösterir sizce? Özellikle kadir abiden de bekliyorum düşüncelerini?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Antibiyotik etkisi

Mesaj gönderen kadir »

real yazdı:Arkadaşlar hepimiz antibiyotik kullandık. Antibiyotik kullanınca ağrılarımızın arttığı oldu mu hiç? Bu ağrı artması sancılar karıncalanmalar aceba ilacın etkinliğini mi yoksa dirençli bakteri varlığını mı gösterir sizce? Özellikle kadir abiden de bekliyorum düşüncelerini?
Real kardesim,
Antibiyotiklerin maalesef bir dizi yan etkileri var.Bunlar saymakla bitmez. Bir gorevi var bakterileri oldurmesi yada baskilamasi.Bununla beraber kalici yada gecici yan etkilerini yasayanlar olabilir. Bendede bahsettiginiz agrilar olmustu.
real

Mesaj gönderen real »

Yani ağrılar başlayınca- özellikle bende mesane ve kasık bölgesinde oluyordu- ilacın yan etkisi mi diyeceğiz. Yoksa mikroplar direnç kazanıyor ılacı bırakıp başkasına mı başlayalım yoksa ilaç etki gösteriyor mikroplar ölüyor o yüzden ağrı oluyor toksik atık felandan dolayı böyle mi yorumlamak gerek
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

real yazdı:Yani ağrılar başlayınca- özellikle bende mesane ve kasık bölgesinde oluyordu- ilacın yan etkisi mi diyeceğiz. Yoksa mikroplar direnç kazanıyor ılacı bırakıp başkasına mı başlayalım yoksa ilaç etki gösteriyor mikroplar ölüyor o yüzden ağrı oluyor toksik atık felandan dolayı böyle mi yorumlamak gerek
Dirençle alakali bir durum oldugunu zannetmiyorum. Ilacin iceriginde agri yada yanmaya sebep olabilecek farmakolojik etkenler olabilir.
kader48
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen kader48 »

real yazdı:Arkadaşlar hepimiz antibiyotik kullandık. Antibiyotik kullanınca ağrılarımızın arttığı oldu mu hiç? Bu ağrı artması sancılar karıncalanmalar aceba ilacın etkinliğini mi yoksa dirençli bakteri varlığını mı gösterir sizce? Özellikle kadir abiden de bekliyorum düşüncelerini?
Ben en sonki antibiyotik kürünü kullanmaya başlamadan önce, prostatımda herhangi bir rahatsızlık verici durumla karşılaşmadım. Ama en sonki kürü kullanırken, resmen günde iki üç defa kalbin attığı gibi prostat zonklama yapıyordu. Bunu birkaç defa hissettim. Antibiyotikler bitince o zonklama da geçti. Bir daha zonklama olmadı.
real

Mesaj gönderen real »

Bu hastalıkta en önemli doğru antibiyotiğin bulunması onu bulmak için herkes antibiyotik kullanımı sonrası hikayesini yazarsa sevinirim çok iyi olacaktır
kazaktime
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kazaktime »

Ben böyle düşünüyorum. Geniş spektrumlu antibiyotikten başlamalı yavaş yavaş inmeli. O anda faydası dokunur.

Benim d antibiyotikten çekmişliyim var. Antibiyotik aldıktan 5 gün sonra ağrılsr başlıyor. Kasıklarım ağrıyor, peniste testiste ağrı oluyor, idrar hissi oluyor. Ama antibiyotik tam atıldıktan sonra ağrılarım gidiyor. Belli ki antibiyotikin işleri bunlar
Mugla4848
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Mugla4848 »

Dirençli antibiyotikten oluyor antibiyotik kullandigim anda idararda yanma başladı nüks oldu çok fena tam geciremedim daha 7 ay oluyor
real

Mesaj gönderen real »

kazaktime yazdı:Ben böyle düşünüyorum. Geniş spektrumlu antibiyotikten başlamalı yavaş yavaş inmeli. O anda faydası dokunur.

Benim d antibiyotikten çekmişliyim var. Antibiyotik aldıktan 5 gün sonra ağrılsr başlıyor. Kasıklarım ağrıyor, peniste testiste ağrı oluyor, idrar hissi oluyor. Ama antibiyotik tam atıldıktan sonra ağrılarım gidiyor. Belli ki antibiyotikin işleri bunlar
Peki hepsinde mi yoksa belirli ilaçlarda mı oluyor bu?
real

Mesaj gönderen real »

Mugla4848 yazdı:Dirençli antibiyotikten oluyor antibiyotik kullandigim anda idararda yanma başladı nüks oldu çok fena tam geciremedim daha 7 ay oluyor
Başka antibiyotik alıp da rahat ettiğin oldu mu?
Mugla4848

Mesaj gönderen Mugla4848 »

7 yillik.hastayim prostat sivisinda e coli staphlucuc spp. Miydi o 2 si vardi genelee.direncli.antibiyotik yazmışlar antibiyogram testinde piyaaada tum ilaclara direncli.yaziyot ieseften levofloksasine tetradoksa suan streste.agrim oluyor genelde ..antibiyogram testi yaptirmadan tedavi olma başka sorunlar.cikiyor
kazaktime

Mugla4848 yazdı:7 yillik.hastayim prostat sivisinda e coli staphlucuc spp. Miydi o 2 si vardi genelee.direncli.antibiyotik yazmışlar antibiyogram testinde piyaaada tum ilaclara direncli.yaziyot ieseften levofloksasine tetradoksa suan streste.agrim oluyor genelde ..antibiyogram testi yaptirmadan tedavi olma başka sorunlar.cikiyor
Tabi işte bir doktorun bilgisi oradan anlaşılıyor zaten.
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Mugla4848 yazdı:7 yillik.hastayim prostat sivisinda e coli staphlucuc spp. Miydi o 2 si vardi genelee.direncli.antibiyotik yazmışlar antibiyogram testinde piyaaada tum ilaclara direncli.yaziyot ieseften levofloksasine tetradoksa suan streste.agrim oluyor genelde ..antibiyogram testi yaptirmadan tedavi olma başka sorunlar.cikiyor
prostat sıvısı dediğin kültür mü yoksa pcr verdin orada mı çıktı kardeşim?
real

Mesaj gönderen real »

Arkadaşlar konuyu dağıtmayalım lütfen bu bilgi çok önemli antibiyotik ile ağrı artması... Bu ne yazık ki sadece prostatitli hastalarda görülüyor bir kaç doktor ve eczacı ile görüştüm ama hepsi böyle bir şey olmaz diyorlar. Antibiyotik içince ağrı artması olması neye işaret onu bulmak için hikayeleeimizi paylaşalım ortak bir fikirde buluşalım
Cihat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Cihat »

Benim doktorum alfa blokırların eklem ağrısı yapabileceğini söylemişti. Xl xalfa kullanınca bende de bir kere ağrı oldu
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Antibiyotik içince ağrılarım azalıyor artma olmuyor bende
kazaktime

Bende artıyor ağrılar. Üstüne kasık ağrısı, sık idrar yanma da ekleniyor
real

Mesaj gönderen real »

kazaktime yazdı:Bende artıyor ağrılar. Üstüne kasık ağrısı, sık idrar yanma da ekleniyor
Sadece bir ilaçta mı yoksa tüm ilaç markalarında mı?
kazaktime

real yazdı:
kazaktime yazdı:Bende artıyor ağrılar. Üstüne kasık ağrısı, sık idrar yanma da ekleniyor
Sadece bir ilaçta mı yoksa tüm ilaç markalarında mı?
Mesela serftriaksion yapıyor. Bir haftaya kadar geçmiyor. Sonra levoflaxin yaxpıyor. Hemde çok yapıyor. Tetraskilin ve amoksilin yapmıyor
real

Mesaj gönderen real »

Yani şimdi hangi ilaç işe yarıyor peki hangisi mikrobu duyarlı? Ağrı yapan mı yapmayan mı? Teoriniz denir?