Antibiyotik tedavisi ile iyilesenler.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kestane
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Antibiyotik tedavisi ile iyilesenler.

Mesaj gönderen kestane »

Yener yazdı:Öncelikle herkese tekrar acil şifalar diliyorum. Şifa bulanların da durumları daim olur inşallah.
Bende antibiyotik tedavisinden fayda gördüm diyebilirim. 6-7 aydır Lökosit kontrol altında sayılır. 1,5 ay kadar önce 4-5 çıktı. Zafer Hoca bir tertip daha kombin yaptı. Sonrasında tekrar 2-3 oldu. Benim sona ermeyen büyük sıkıntım otururken perine bölgesindeki ağrı. Lökosit 4-5 olmadan önce bu ağrı arttı. Düşüşte idi yoksa. Şimdi 2-3 deniyor ama ağrı aynen devam ediyor. Günlük hayatı ve çalışma hayatını oldukça olumsuz etkileyen bir durum. Opulentia arkadaşımız bisiklete bindiğini söylemiş. Bence çok mutlu olsun. Ben hayal bile edemem. Normal yumuşak bir koltuğa oturabilsem razıyım. Otururken ağrı testislere kadar vuruyor. Geçenlerde Bulgaristan'daydım. Ama aradığım ilaçları bulamadım. Belki doğru yere gidemedim. Gelecek hafta Almanya'ya gideceğim. Aşağıdaki takviyeleri almaya çalışacağım bulabilirsem.
PEA | 300mg
ALA | 300mg
Quercetin | 800mg
Bunları şu ana kadar kullanmadım. Umarım faydası olur. Ağrılardan nasıl kurtulabileceğimiz konusunda tavsiyesi olan varmı? ESWT ile ilgili de çelişkili bilgiler var. Birde ESWT için doğru adres acaba neresi? Birçok farklı cihaz ve uygulama var.
Ben de Zafer Hoca'dan aldığım tedavi sonrası sizinle aynı durumdayım. Arada yoklamalar olsa da lökositi kontrol altına aldık ve semptomlar gözle görülür, hayatı yaşayabilir derecede azaldı. Fakat perine bölgesindeki dolgunluk hiç geçmedi. Arada hafifliyor fakat hissiyat daim. Benim özelimde, bunun artık geçmeyeceğine eminim. Geçirebilen varsa da lütfen çaresini söylesin. PEA ve ALA daha çok pelvik ağrıyı azaltmada etkili, makalede bu şekilde belirtilmiş. Dolgunluğa etkili olup olmayacağını bilemiyorum. Geçmiş olsun.
kestane

Mesaj gönderen kestane »

opulentia yazdı:Kadir abiye kesinlikle katılıyorum bu uzun bir yol bende ilk baslarda ne ulan bu delik deşik olduk iyilesme yok diye cok isyan etmiştim.ne zaman başka doktora gitsem solugu tekrar zafer hocanın yaninda aldim.Benim kadar doktor gezen çok az insan vardır.Servet harcadım.Ben Hastalığı %99 baski altina aldim.Hala ayda bir kere iyi olsam bile gidiyorum.Baski altina aldiktan sonra iki kere sorun yaşadım birinde uzun sure disarda bisiklete bindim hemen rahatsiz oldum lokosit 10 a cikti digerindede 3 gun once klimanin altinda uyudum agrim oldu.Ama uzun zamandir aci yiyebiliyorum portakal suyu iciyorum baharatlar sorun cikarmiyor deniz havuz girebiliyorum cok şükür.Bunalimli günler geride kaldı.Bunu yedigim yaklaşık 150 antibiyotik igneye ve kadir abinin ve zafer hocanın söylediği takviyelere borcluyum.Eswt lswt sonrasi agrilarim %70 80 azalmisti ama tedaviden 2 3 ay sonra.Yani yol uzun ama sonunda ışık var.
Çok iğne vurulmuşsunuz duyunca inanamadım fakat neyseki geçmiş umarım tekrar size uğramaz. Sizde perine/makatta dolgunluk otururken rahatsızlık var mıydı? Ben hep motosiklet kullanıyorum problem olmadı. Şimdi ise bisiklet kullanmak istiyorum çok. Kalça kemiği üzerine oturursam problem olmaz diye düşünüyorum zira sele o şekilde prostata baskı yapmıyor. Ama yine de çok korkuyorum sizin vakanızda soğuk mu etkili oldu yoksa selenin baskı yapması mı? Bu konuda verebileceğiniz her bilgi önemli. Teşekkürler.
Negredo

Mesaj gönderen Negredo »

Bence eğer nüks edecek bir durumdaysanız motorsiklete binmenizi tavsiye etmem belki baskıdan bir şey olmaz ama rüzgarın soğuğu nüks ettirebilir
justonat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen justonat »

Kadir abinin yazıları ve Kc34 arkadaşımın tavsiyeleri ile ben bu illetten kurtuldum. Ama her bela geride bir iz bırakır tabikide. Antibiyotik ve alpha blocker ile sağlıma kavuştum , prostatit sonrası varikosel oldum. ancak 2 yıldır ne ağrı , ne idrar, ne ereksiyon, ne isteksizlik yaşadım. hasta olan arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun ancak ve ancak antibiyotik tedavisi işinize yarar , 1 kendi doktorunuz olun, 2 adam gibi doktor bulun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

justonat yazdı:Kadir abinin yazıları ve Kc34 arkadaşımın tavsiyeleri ile ben bu illetten kurtuldum. Ama her bela geride bir iz bırakır tabikide. Antibiyotik ve alpha blocker ile sağlıma kavuştum , prostatit sonrası varikosel oldum. ancak 2 yıldır ne ağrı , ne idrar, ne ereksiyon, ne isteksizlik yaşadım. hasta olan arkadaşlar öncelikle geçmiş olsun ancak ve ancak antibiyotik tedavisi işinize yarar , 1 kendi doktorunuz olun, 2 adam gibi doktor bulun.
Cok sevindim kardesim, şifaniz daim olsun.
chem77

Mesaj gönderen chem77 »

Kc34 yazdı:Ara ara giriyorum mesajlar geliyor cevap yazıyorum. Çok şükür çok iyiyim hatta şöyle söyliyim seks hayatımın zirvesini yaşıyorum. Size şöyle bir bilgi vermek istiyorum. Ben düzenli ilişki yaşamayı başladığım zaman düzelmeye başladım. Hatta tedavi olurken bile ağrısada yansada devam ettim. Bu hergün anlamına gelmiyor haftada 1 2 gibi. Cinsel hayatınızı düzene sokun değişimi farkedeceksiniz.. Herkese allah şifa versin pes etmeyin..
daima kondom mu kullaniyorsun?
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Her zaman degil supheli gorduklerimde korunuyorum
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

chem77 yazdı:
Kc34 yazdı:Ara ara giriyorum mesajlar geliyor cevap yazıyorum. Çok şükür çok iyiyim hatta şöyle söyliyim seks hayatımın zirvesini yaşıyorum. Size şöyle bir bilgi vermek istiyorum. Ben düzenli ilişki yaşamayı başladığım zaman düzelmeye başladım. Hatta tedavi olurken bile ağrısada yansada devam ettim. Bu hergün anlamına gelmiyor haftada 1 2 gibi. Cinsel hayatınızı düzene sokun değişimi farkedeceksiniz.. Herkese allah şifa versin pes etmeyin..
Kadın vajinasında yaşayan laktobasillerin bizede faydalı olduğunu düşünenlerdenim ama bu her önüme gelenle korunmasız yapacağım anlamına gelmiyor tabiki
mertianss

Mesaj gönderen mertianss »

Kc34 yazdı:Her zaman degil supheli gorduklerimde korunuyorum
Supheli olup olmadiginin kararini nasil veriyosun abi bi yontemin var mi
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

veysel yazdı:
mertianss yazdı:
Kc34 yazdı:Her zaman degil supheli gorduklerimde korunuyorum
Supheli olup olmadiginin kararini nasil veriyosun abi bi yontemin var mi
:) ilginç bir soru.
Aktif seks hayati olup olmayanlar hijyene dikkat edip etmeyenler belli ediyo kendini
Negredo

Mesaj gönderen Negredo »

Bugün kombin sonrası lokosit ölçtürdüm 14 15 yine ama şöyle bir durum var sıvı çıkarırken canın eskisi gibi yanmadı ve şıpır şıpır geldi dr yumuşadığını ve düzelme olduğu söyledi lokositi kafaya takmamaya çalışıyorum ..
justonat

Mesaj gönderen justonat »

Kc34 yazdı:
chem77 yazdı:
Kadın vajinasında yaşayan laktobasillerin bizede faydalı olduğunu düşünenlerdenim ama bu her önüme gelenle korunmasız yapacağım anlamına gelmiyor tabiki
kc34 arkadaşa ilave olarak , partnerizinde bi tedavi görmesini tavsiye ederim, kadınları hasta etmeyen bakteri bizi mavhediyor, partnerizi durumu anlatın, 2 hafta antibiyotik kullansın , bir süre korunarak devam edin, tedavi sonrası emniyet olark , 1-2 sonra tam gaz :)
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

benden de ayrı tavsiye, asla bir kadına oral yapmayın, asla önünüze gelenle yatmayın. bakteriden daha kötü virüsler var. hepatit, hiv gibi. en masumu hsv2, hpv gibi
Mrshadow

ayrıca, buradaki hastalar çok fazla olumlu yoruma hasret. bende katkı sağlamak istiyorum. ben de yaklaşık 6 aydır prostatitle alakalı sorun yaşamıyorum. Ağrı, sızı, yanma yok. Ama arkadaşın dediği gibi organ bir şekilde deforme oldu. küçükte olsa sıkıntılar olabilir ama bunlar sizi rahatsız etmez, adam gibi bir doktorda tedavinize devam edin.
opulentia

Mesaj gönderen opulentia »

kestane yazdı:
opulentia yazdı:Kadir abiye kesinlikle katılıyorum bu uzun bir yol bende ilk baslarda ne ulan bu delik deşik olduk iyilesme yok diye cok isyan etmiştim.ne zaman başka doktora gitsem solugu tekrar zafer hocanın yaninda aldim.Benim kadar doktor gezen çok az insan vardır.Servet harcadım.Ben Hastalığı %99 baski altina aldim.Hala ayda bir kere iyi olsam bile gidiyorum.Baski altina aldiktan sonra iki kere sorun yaşadım birinde uzun sure disarda bisiklete bindim hemen rahatsiz oldum lokosit 10 a cikti digerindede 3 gun once klimanin altinda uyudum agrim oldu.Ama uzun zamandir aci yiyebiliyorum portakal suyu iciyorum baharatlar sorun cikarmiyor deniz havuz girebiliyorum cok şükür.Bunalimli günler geride kaldı.Bunu yedigim yaklaşık 150 antibiyotik igneye ve kadir abinin ve zafer hocanın söylediği takviyelere borcluyum.Eswt lswt sonrasi agrilarim %70 80 azalmisti ama tedaviden 2 3 ay sonra.Yani yol uzun ama sonunda ışık var.
Çok iğne vurulmuşsunuz duyunca inanamadım fakat neyseki geçmiş umarım tekrar size uğramaz. Sizde perine/makatta dolgunluk otururken rahatsızlık var mıydı? Ben hep motosiklet kullanıyorum problem olmadı. Şimdi ise bisiklet kullanmak istiyorum çok. Kalça kemiği üzerine oturursam problem olmaz diye düşünüyorum zira sele o şekilde prostata baskı yapmıyor. Ama yine de çok korkuyorum sizin vakanızda soğuk mu etkili oldu yoksa selenin baskı yapması mı? Bu konuda verebileceğiniz her bilgi önemli. Teşekkürler.
soğuk yoktu selenin baskisi en iyi en rahat seleyi almama rağmen bence kullanma
opulentia

kadir yazdı:
Şifan daim olsun sevgili kardesim...
Allah razi olsun abi foruma giremiodum.Ya su hastalik baski altina alindi dertlerden kurtulduk ama yinede su sık idrar azda olsa devam ediyor ediyor derken.Gorme sorunum oldu birden hemen hastaneye gttim hipofiz bezi tümörüm büyümüş dedilerki mecbur alicaz ameliyat oldum.Ameliyattan hemen sonra idrar takibi başladı megerse benim esas sık idrar sorunum hipofiz bezi tümöründen mis.Ya gece yatiyorum sabah uyaninca tuvalete gidiyorum hayat cok degisik gelmeye basladi bana :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

opulentia yazdı:
kadir yazdı:
Şifan daim olsun sevgili kardesim...
Allah razi olsun abi foruma giremiodum.Ya su hastalik baski altina alindi dertlerden kurtulduk ama yinede su sık idrar azda olsa devam ediyor ediyor derken.Gorme sorunum oldu birden hemen hastaneye gttim hipofiz bezi tümörüm büyümüş dedilerki mecbur alicaz ameliyat oldum.Ameliyattan hemen sonra idrar takibi başladı megerse benim esas sık idrar sorunum hipofiz bezi tümöründen mis.Ya gece yatiyorum sabah uyaninca tuvalete gidiyorum hayat cok degisik gelmeye basladi bana :)
Oh ne guzel kardesim. Gecmisler olsun. O derttende kurtulmus oldun bu arada.
opulentia

cok şükür abi saolasin
orhan

Mesaj gönderen orhan »

Selamlar
150 iğne demişsiniz yanlış değil depilmi
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Zafer hocayla tedavi sonrasi Lokosit 15-20 den 1-2 ye dustu.her ay kontrole gidiyorum. 6 ay oldu. Sikayetlerimde hic azalma olmadi. Bazilarinizin tedaviden 3 ay sonra sikayetlerinde azalma olmus bende degil 3 ay 6 ayi gecti hic duzelme emaresi yok. Yanma ve sık idrar beni bitirecek. Kinzy 5mg 3. Ayindayim onunla biraz rahatliyorum. 6 ay veya uzerinde sure gectikten sonra sikayetlerinde azalma olmayan var mi. Elimden birsey gelmiyor sabirla bekliyorum. Dua edin arkadaşlar
Mrshadow

Msln yazdı:Zafer hocayla tedavi sonrasi Lokosit 15-20 den 1-2 ye dustu.her ay kontrole gidiyorum. 6 ay oldu. Sikayetlerimde hic azalma olmadi. Bazilarinizin tedaviden 3 ay sonra sikayetlerinde azalma olmus bende degil 3 ay 6 ayi gecti hic duzelme emaresi yok. Yanma ve sık idrar beni bitirecek. Kinzy 5mg 3. Ayindayim onunla biraz rahatliyorum. 6 ay veya uzerinde sure gectikten sonra sikayetlerinde azalma olmayan var mi. Elimden birsey gelmiyor sabirla bekliyorum. Dua edin arkadaşlar
lokosit takibini yap ve sabret geçecek
Msln

Mesaj gönderen Msln »

Mrshadow yazdı:
Msln yazdı:Zafer hocayla tedavi sonrasi Lokosit 15-20 den 1-2 ye dustu.her ay kontrole gidiyorum. 6 ay oldu. Sikayetlerimde hic azalma olmadi. Bazilarinizin tedaviden 3 ay sonra sikayetlerinde azalma olmus bende degil 3 ay 6 ayi gecti hic duzelme emaresi yok. Yanma ve sık idrar beni bitirecek. Kinzy 5mg 3. Ayindayim onunla biraz rahatliyorum. 6 ay veya uzerinde sure gectikten sonra sikayetlerinde azalma olmayan var mi. Elimden birsey gelmiyor sabirla bekliyorum. Dua edin arkadaşlar
lokosit takibini yap ve sabret geçecek
Insallah hocam yoksa hayat cay kahve tuketmeden, aci yemeden tursu yemeden, buz gibi soguk havada gezmeden cekilmiyor. 1 gun boyunca 1 kez idrara cikmayi ozledim. Hayatim wc de geciyor.
Mrshadow

Hala wc sorunu duzelmediyse odem var demektir.
msrcmm
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen msrcmm »

Bu doktorlara gidebilenler ne şanslı. Gitsem de her ay kontrole gidemem. Cidden zor. Uzak olmak çok kötü.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

msrcmm yazdı:Bu doktorlara gidebilenler ne şanslı. Gitsem de her ay kontrole gidemem. Cidden zor. Uzak olmak çok kötü.
Halen teşhisi koyduramadim mı?