Benim hastalığım prostatit mi?

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Mehmetyildiz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Benim hastalığım prostatit mi?

Mesaj gönderen Mehmetyildiz »

Arkadaşlar hepinize iyi günler öncelikle böyle bir forum olduğunu görünce çok sevindim. Kendim gibi insanların burda bulunması bana daha da umut verdi. Kendi rahatsızlığıma geçecek olursam, Ben 31 yaşındayım yaklaşık 6 ay önce cinsel ilişkiye girdikten sonra aniden cinsel isteksizlik, kamışta his kaybı, karın ile kasık arasında çeşitli bölgelerde huzursuzluk şeklindeki ağrılar sebebi ile üroloji uzmanına muayene oldum. Yapılan idrar, kan ve ultrason sonucunda herhangi bir bulguya rastlanmadı. Muayene neticesinde bana kronik prostatit teşhisi koydu ve herhangi bir bulgu ve mikrop olmadan da bu hastalığın olabileceğini söyledi.6 hafta süre ile cipro kullandım ve bol su tüketmemi söyledi. yaklaşık 3-4 ay aynı sıkıntılar devam etti. Daha sonra azaldı ve geçti. Bu süre zarfında zaman zaman azalıp geçtiğini düşündüğüm kısımlar da oldu. Mayıs ayı sonunda tamamen iyileştiğimi düşünmüştüm ve son 2 aydır sorunsuz bir cinsel hayatım vardı. Ancak 1 hafta önce tekrardan nüksetti ve aynı belirtiler olmaya başladı. Nasıl bir tedavi uygulamam gerekir ? Bu durum sürekli bu şekilde devam mı edecek?