Acil yardım arkadaşlar

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Acil yardım arkadaşlar

Mesaj gönderen osmankul »

Biraz sabret ilaclari kullan idrar sorunu 3-5 gunde duzelmez zaten kps ye donerse semptomlarla bizim gibi uzun yolculuk yaparsin. Henuz akut safhada hastaligi yenmek icin gerekli tedavileri olmaya calis.
osmankul

Bel agrisi bendede duruma gore az cok var. hastaligin basladigi 2015 den beri mevcut. İdrar hissi meselesi baslangicta baya rahatsiz edici boyutta damla damla kokulu idrar yaptigimi gayet iyi hatirliyorum. Bosalmayi su an bir sure kes. İdrarin tamamiyle duzelmesi akut safhada hastaligi yenersen duzelicektir. Bende peniste yanmalar hastalik baslangicinda ve nuksunde oldu bunun haricinde olmadi.Yenemezsen forumun mudavimlerinden olursun. Zafer ya da Huseyin hocaya gitmeni ya da bu dr lar gibi calisan bir dr. Bulursan tedavi olman daha mumkun. Tabi 1-2 haftada bu is bitmeyecektir sabirli ol. ben yaklasik 3 senedir cekiyorum 25-30 sene cekenler duydum.
osmankul

Yanmanin sebebinin antibiyotik oldugunu hic sanmasamda cunku bu hastaliga yakalanan asa yukari herkeste oluyor bende sadece baslangic ve nukste varken bazilarinda surekli var aslinda sebebini bir yerde okudum ancak cok emin olmadigim icin yazmiyorum. Urik asit seviyeniz yuksek mi acaba.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Hastayim95 yazdı:Önce doktor ilaçlarla prostatı gevşetti. Bundan sonra idrar problemi düzeldi. Penisimde yanma filan olmuyordu. Ama bu antibiyotik tedavisi sonra başladı bu yanmalar. Ben antibiyotik yan etkisine bağlıyorum
Bazi antibiyotikler yanmayi arttirir. 2 yil once tavanic kullanip yanmasi artan bir hasta vardi, onun yerine floxilevo750 kullandirmistim, yanmasi gecmisti. İlacin muhteviyatindaki asidik maddeler yanmayi arttiriyor.Bol su icin...
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

kadir yazdı:
Hastayim95 yazdı:Önce doktor ilaçlarla prostatı gevşetti. Bundan sonra idrar problemi düzeldi. Penisimde yanma filan olmuyordu. Ama bu antibiyotik tedavisi sonra başladı bu yanmalar. Ben antibiyotik yan etkisine bağlıyorum
Bazi antibiyotikler yanmayi arttirir. 2 yil once tavanic kullanip yanmasi artan bir hasta vardi, onun yerine floxilevo750 kullandirmistim, yanmasi gecmisti. İlacin muhteviyatindaki asidik maddeler yanmayi arttiriyor.Bol su icin...
Aslında tavanic flexilevo aynı abi ikiside levoflaksasin

Bazende psikolojik olabiliyor tepkiler
osmankul

Aktif madde ayni ancak tablet sadece aktif maddeden ibaret degil. Baska maddelerde var bunlardan kaynaklanma ihtimalide olabilir. Tabi idrar yolu hastaliklarinda yanma genel bir semptom gibi. Benimde aklima urik asit geldi. Ancak fazla su icerek urik asit etkisi azaltilabilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

murat222 yazdı:
kadir yazdı:

Ikiside ayni fakat asidik materyaller biraz daha farkli ve fazla oluyor ...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

kadir yazdı:
murat222 yazdı:
kadir yazdı: Bazi antibiyotikler yanmayi arttirir. 2 yil once tavanic kullanip yanmasi artan bir hasta vardi, onun yerine floxilevo750 kullandirmistim, yanmasi gecmisti. İlacin muhteviyatindaki asidik maddeler yanmayi arttiriyor.Bol su icin...

Ikiside ayni fakat asidik materyaller biraz daha farkli ve fazla oluyor ...
:)