Candida Diyeti

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
Sehmus0707
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Candida Diyeti

Mesaj gönderen Sehmus0707 »

4 - 5 gündür diyeti yapıyorum, zor bi diyet ama tavsiye ederim bende
İdrara sıkışmam , yanma geçti. Ağrı ise azaldı cipro 500 mg kullandığımda Ağrı hiç kalmıyor kullanmadığımda Ağrı kendini belirtiyor bi geçiyor bi ağrıyor ama testis de ki şişlik hiç geçmedi,
Bunun için ne yapmalıyım?
sadece diyetle bu hastalıktan kurtulan var mı?
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Candida Diyeti

Mesaj gönderen osmankul »

Testisteki sisligin prostatitle alakasi ne ? Prostat siser ama testis niye sisiyor eger yanlis yazmadiysaniz testisin prostatitte sismesi ilginc bir prostatit hikayesi. Enfeksiyon testisteyse bunun ismi baska bir sey olmali.Baska testisi sisen var midir acaba ?
Uglyist

Mesaj gönderen Uglyist »

Şekersiz yaşam bu hastalıkta çok etkili candida nin ana faktörü şeker ve unlu mamüllerdir.Şekeri kesmenizi önemle tavsiye ederim.Ayrıca çay ve kahve gün icinde prostatı iğreti eder siz farkına varmayabilir ve agrıların sürekli oluşundan yakınırsınız.Şekersiz çaydız ve kahvesis ozellikle 3/4 gün geçirin farkı görürsünüz
Sehmus0707

veysel yazdı:Sehmus kardeşim bendede prostatit ile beraber testis şişliği var. Yanında batma şeklinde ağrı oluyor. Kasıklarda da kaşıntı ve iğnelenme hissi var. Sadece ağrı olsa prostatit veya varikosel kaynaklı olabilir ama şişlik varsa sadece prostatit ile alakalı değildir. Bendeki mikrobu buldum. Varikosel kaynaklı olmadığınıda kesinleştirdim. Tek bir cevap kaldı : mikrop testis ve kasıklarıda tutmuş. Tabi bu bendeki durum.
Abi nasıl öğrendin bunu?
Sehmus0707

Uglyist yazdı:Şekersiz yaşam bu hastalıkta çok etkili candida nin ana faktörü şeker ve unlu mamüllerdir.Şekeri kesmenizi önemle tavsiye ederim.Ayrıca çay ve kahve gün icinde prostatı iğreti eder siz farkına varmayabilir ve agrıların sürekli oluşundan yakınırsınız.Şekersiz çaydız ve kahvesis ozellikle 3/4 gün geçirin farkı görürsünüz
Şeker ekmek çay kahve patates çorba hocam hiçbirşey yok 5 gündür karnımın doyduğunu hatırlamıyorum ekmek o kadar önemli bir rol almış ki hayatımızda
Sehmus0707

osmankul yazdı:Testisteki sisligin prostatitle alakasi ne ? Prostat siser ama testis niye sisiyor eger yanlis yazmadiysaniz testisin prostatitte sismesi ilginc bir prostatit hikayesi. Enfeksiyon testisteyse bunun ismi baska bir sey olmali.Baska testisi sisen var midir acaba ?
Bilmiyorum sağ testis ağrısı ve şişikliği şikayetiyle doktora gittim 1 ay önce hoca dedi kr prstt diye ondan buralara kadar geldim zTen
Sehmus0707

veysel yazdı:
Sehmus0707 yazdı:
veysel yazdı:Sehmus kardeşim bendede prostatit ile beraber testis şişliği var. Yanında batma şeklinde ağrı oluyor. Kasıklarda da kaşıntı ve iğnelenme hissi var. Sadece ağrı olsa prostatit veya varikosel kaynaklı olabilir ama şişlik varsa sadece prostatit ile alakalı değildir. Bendeki mikrobu buldum. Varikosel kaynaklı olmadığınıda kesinleştirdim. Tek bir cevap kaldı : mikrop testis ve kasıklarıda tutmuş. Tabi bu bendeki durum.
Abi nasıl öğrendin bunu?
Ne zaman antibiyotikler bitse testisimin bir tarafı şişip ağrı başlıyor. Bazen sağ bazen sol. Yani başka ihtimal yok.
Abi bende öyle antibiyotik kullanırken Ağrı yok antibiyotik kullanmayınca başlıyor
Sehmus0707

veysel yazdı:Birde sanırım sen 10 gün önce falan varikosel ameliyatı olmuştun. Eğer yanlış hatırlamıyorsam. Ameliyatta ağrı yapabilir.
Ben soldan ameliyat oldum Ağrı sağ tarafta hocam ,
Zaten sağdaki ağrı şikayeti ile gittim
Soldan varikosel ameliyatı oldum
huysuzdahi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen huysuzdahi »

Bu candida nın belirtileri nelerdir? Nasıl şüphelenmeliyiz pcr şart mı tespitde?
Sehmus0707

huysuzdahi yazdı:Bu candida nın belirtileri nelerdir? Nasıl şüphelenmeliyiz pcr şart mı tespitde?
Hocam Google ye yaz belirtileri yapman gereken test falan herşeyi gösteriyor
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ifsayok »

google'a candida yazip karsilasacaginiz iceriklerin cogu bogus. Yani size birsey satmak icin olusturulmus safsatalar ya da en iyi ihtimalle ordan oraya kopyalanarak icerik uretmek zorunda olan kisiler tarafindan olusturulmus bos yazilar.

Hele bir tukuruk testi diye bir safsata var ki... Ne desem bilemiyorum.

Candida ile probleminiz varsa bir enfeksiyon doktoruna gidin ve gerekli testleri yapsin, sonra antifungal recetelesin kullanin bitsin gitsin. Birakin artik su candida muhabbetini.

Ha saglikli beslenmenin her turlusu ok, ama bunu candida diyeti diye yapmayin zira candidayla falan alakasi yok. Kendinizi inandiracak yalan aramayin.
erhunu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen erhunu »

Candida her insanda olur. Bu normaldir. Tükürük testi sizin candida hastası olduğunuzu göstermez. Fakat candidiazis ciddi bir hastalıktır. Bağırsak florasının tamamen candida albicans vb. tarafından ele geçirilmesidir ki tedavisi 2 yıldan az olmuyor malesef çünkü bağırsak en erken kendini iki yıldan sonra toprlayabiliyor. Tecrübemle sabittir. Tek başına kişi kendisi bunu tükürük testiyle falan belirleyemez. Bunun bir sağlık kuruluşunda araştırılması gerekir. Yurt dışında çalıştığım üç sene öncesinde tanı için ben üç hafta birer gün hem gaita hem idrar ve tükürük kültürü ayrıca da kan tahlili yaptırdığımı hatırlıyorum.
erhunu

Mesaj gönderen erhunu »

Bu arada candida çoğalması antifungal ilaçlarla kesilebiliyor evet doğru. Ama enfeksiyon çok dağılmışsa bendeki gibi büyük bir risk olabilir. Çünkü antifungal ilaçlar candida kolonilerinin bağırsakta kısım kısım ölmesine sebep olup sonraki süreçte bağırsak kanserine dönüştürebiliyormuş. Onun için doktorunuzun önerileri çok önemli. Örneğin bana asla antifungal vermedi doktorum.
ultra95

Mesaj gönderen ultra95 »

Dostum bağırsağın tamamını candida ele geçirse vücutta daha fazla semptom gösterir bence.O yüzden placebo dan başka birşey olduğunu düşünmüyorum çünkü bende 1.1-5 sene diet yaptım değişen pek birşey olmadı.Tabi siz de haklı olabilirsiniz.Antifungal kullanılmama olayı da saçma geldi bana çünkü yabancı forumlarda doğal antifungallar tavsiye ediliyor genel olarak hindistan cevizi yağı gibi.
Dermanszzz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dermanszzz »

Kprstt olmadan bende candidiyazis vardı zaten. Maalesef kandida da bunalım yapıyor. Dikkat li olun