Arkadaşlar kolonskopi hakkinda bilgisi olan lütfen bakar mi

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
mesut
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Arkadaşlar kolonskopi hakkinda bilgisi olan lütfen bakar mi

Mesaj gönderen mesut »

Arkadaşlar bende yaklaşık 4 aydır kabızlık ve anal fisur var.
Fitil olsun krem olsun.kabızlık hapları olsun kullanmama rağmen gecmedi. Karin ağrısı oluşmaya başladı.
Kabizligim kullandığım antibitik hap ve iğneler sonrası oldu.
Genel cerah prof kolonskopi yapalım dedi. Biraz araştırdım çok zor gözüküyor birde uyutmada n yapica z diyor. Yaptirmalimiyim lütfen yardımcı olun fikirlerinizi bekliyorum
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: Arkadaşlar kolonskopi hakkinda bilgisi olan lütfen bakar mi

Mesaj gönderen asosyal »

Antibiyotik kabızlık yapmaz aksine ishal yapma etkisi daha fazladır. Bu gruba üye olduğuna göre prostatitsin ve bu hastalık kabızlık yapıyor. Kolonoskopi korkulacak bir şey değil korkma
ultra95
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ultra95 »

makatta kasılma hissi var mı?
mesut

Mesaj gönderen mesut »

asosyal yazdı:Antibiyotik kabızlık yapmaz aksine ishal yapma etkisi daha fazladır. Bu gruba üye olduğuna göre prostatitsin ve bu hastalık kabızlık yapıyor. Kolonoskopi korkulacak bir şey değil korkma
Asosyal bende kabızlık yapıyor hiç ishalyapmadı. Bende artık korkmaya başladım çünkü ben ilaçlardan sonra böyle oldum.
Bağırsak kanseri nden falan korkmaya basladim
mesut

Mesaj gönderen mesut »

ultra95 yazdı:makatta kasılma hissi var mı?
Kasılma derken makat etrafi sertlesme var kaslarda
Kederli

Mesaj gönderen Kederli »

5ay önce kolonoskopi oldum.

Kabızlık ishal dışkıda çizgi şeklinde kanamamda vardı.

Kolumdan damar yolu açıp ilaç verildi bana.

Hafif sersemliyorsun ama tamamen bayılmıyorsun.

Toplam 10 dk sürdü.İnan bana acı falan yok.

Çok basit bir işlem.Ekrandan dahi izledim bağırsağımı doktorlada konuşarak işlem bitti.

Sadece hazırlığı zor biraz.1 gün boyunca sadece sulu gıdalar kırmızı renkli ve taneli çorbalar yasak.

Kolonoskopiye girmeden 10 saat kala 4 litrelik özel bir karışım ilaç var onu içiyorsun.

Toplamda 4 litrelik ilaç 4 saatte bitiyor yaklaşık.

İçtikten 1 saat sonra zaten tuvalet faslı başlıyor.

Çok uzattım ama bende çok korkuyordum olmadan önce seni rahatlatıyım istedim.

Yaşın kaç bilmiyorum ama 40 yaşın üstü değilsen ve ailende kolon kanseri hikayesi yoksa birde kanama yoksa olma diyeceğim ama karar senin.

Bende dışkuda kan olunca 15 gün arayla olnak zorunda kaldım.

Sonuçta doktorun ilk teşhisi çıktı ibs ymişim.
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen umudunmavisi »

mesut yazdı:
asosyal yazdı:Antibiyotik kabızlık yapmaz aksine ishal yapma etkisi daha fazladır. Bu gruba üye olduğuna göre prostatitsin ve bu hastalık kabızlık yapıyor. Kolonoskopi korkulacak bir şey değil korkma
Asosyal bende kabızlık yapıyor hiç ishalyapmadı. Bende artık korkmaya başladım çünkü ben ilaçlardan sonra böyle oldum.
Mesut bukadar korkma,ilaclar stres ve beslenme yapar kabizlik,kefir yogur probiyotik tuket,markerlerde kefir var hergun birlitrelik bi sise ic,her gece ceyrek cay bardagi zeytinyagi ic,bide buscopan hap gaz spazm.olayina iyi geliyor,kolonoskopide yaptir makatta ne hastalik var cikar hepsi ama anestezi al anestezisiz yapma kabus gibi olur,ben iki yil once yaptirdim uyuttular bisi hisetmedim,ic hemoroid cikmisti,ama kolonoskopiden uc gun onceki surec zor,ac kalacaksin ve berbat tadi olan ilaci iceceksin meyve suyuyla.karistirip.iciyordum..
NightAngel01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen NightAngel01 »

antidepresan felab kullanıyorsanız eğer onlar da yapabilir
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Kederli yazdı:5ay önce kolonoskopi oldum.

Kabızlık ishal dışkıda çizgi şeklinde kanamamda vardı.

Kolumdan damar yolu açıp ilaç verildi bana.

Hafif sersemliyorsun ama tamamen bayılmıyorsun.

Toplam 10 dk sürdü.İnan bana acı falan yok.

Çok basit bir işlem.Ekrandan dahi izledim bağırsağımı doktorlada konuşarak işlem bitti.

Sadece hazırlığı zor biraz.1 gün boyunca sadece sulu gıdalar kırmızı renkli ve taneli çorbalar yasak.

Kolonoskopiye girmeden 10 saat kala 4 litrelik özel bir karışım ilaç var onu içiyorsun.

Toplamda 4 litrelik ilaç 4 saatte bitiyor yaklaşık.

İçtikten 1 saat sonra zaten tuvalet faslı başlıyor.

Çok uzattım ama bende çok korkuyordum olmadan önce seni rahatlatıyım istedim.

Yaşın kaç bilmiyorum ama 40 yaşın üstü değilsen ve ailende kolon kanseri hikayesi yoksa birde kanama yoksa olma diyeceğim ama karar senin.

Bende dışkuda kan olunca 15 gün arayla olnak zorunda kaldım.

Sonuçta doktorun ilk teşhisi çıktı ibs ymişim.
Bende kanama yok. Bekunis kabızlık habi kullanmazsam gece hiç büyük abdeste çıkamıyorum. Canımı sıkıyor . Penisteki yanmam azalmış bir haftadır kabızlık bela oldu
mesut

Mesaj gönderen mesut »

umudunmavisi yazdı:
mesut yazdı:
Mesut bukadar korkma,ilaclar stres ve beslenme yapar kabizlik,kefir yogur probiyotik tuket,markerlerde kefir var hergun birlitrelik bi sise ic,her gece ceyrek cay bardagi zeytinyagi ic,bide buscopan hap gaz spazm.olayina iyi geliyor,kolonoskopide yaptir makatta ne hastalik var cikar hepsi ama anestezi al anestezisiz yapma kabus gibi olur,ben iki yil once yaptirdim uyuttular bisi hisetmedim,ic hemoroid cikmisti,ama kolonoskopiden uc gun onceki surec zor,ac kalacaksin ve berbat tadi olan ilaci iceceksin meyve suyuyla.karistirip.iciyordum..
Abim valla benim uyutmasiz olacak. Kabızlık geçmiyor ve makatta çatlak .. 5 ay oldu bu haldeyim
mesut

Mesaj gönderen mesut »

veysel yazdı:Korkacak hiç birşey yok. Ağrısız riski olmayan bir işlem. Endişelerin yersiz bence. Yaptır kafan rahat etsin derim ben. Antibiyotik bağırsak florasını bozduğu için ishalde yapabilir kabızlıkta. Dr un gaitadan mikroskopi istedi mi? Candidayı da göz ardı etme derim inatçı kabızlık varsa. Kolonoskopiyi yapan gastrologsa candidada incelesin. Onların alanı.

Allah şifa versin. Geçmiş olsun.
Genel cerah a gittim o istedi kolonskopi
mesut

Mesaj gönderen mesut »

NightAngel01 yazdı:antidepresan felab kullanıyorsanız eğer onlar da yapabilir
Yok sadece yaklaşık 24 kutu farklı antibiyotik 30 a yakın antibiyotik iğne beni bu hale soktu
Kederli

Mesaj gönderen Kederli »

Mesut kardeşim büyük olasılıkla bağırsak floran bozulmuş.

Bol bol kefir ve yoğurt tüket.

Probiyotik tablet kullan çok faydası oluyor.Hemen sonuç bekleme 6 ayda toparlarsın.

Yaşın kaç bilmiyorum ama kolonoskopi gereksiz.Banada genel cerrah demişti ama bende kanama vardı sende yokmuş.

Yinede tercih senin birşey daha kesinlikle paket ürün tüketme soğan sarımsak ve yeşillik bol tüket 6 ayını alır toparlanması floranın
Armegeddon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Armegeddon »

Beni bayıltarak yaptılar 10 15 dakkadan fazla sürmüyor bence en zor yanı kolonoskopiden once yapılan diyet ben hiç bir şey yemedim et suyu tavuk suyu çorbadan başka yinede tam temizlenmemiş tam olarak bağırsak kabızlık içinde ekmek yemeyi bırak ve çok su iç faydasını görürsün
mesut

Mesaj gönderen mesut »

Kederli yazdı:Mesut kardeşim büyük olasılıkla bağırsak floran bozulmuş.

Bol bol kefir ve yoğurt tüket.

Probiyotik tablet kullan çok faydası oluyor.Hemen sonuç bekleme 6 ayda toparlarsın.

Yaşın kaç bilmiyorum ama kolonoskopi gereksiz.Banada genel cerrah demişti ama bende kanama vardı sende yokmuş.

Yinede tercih senin birşey daha kesinlikle paket ürün tüketme soğan sarımsak ve yeşillik bol tüket 6 ayını alır toparlanması floranın
Hocam yaşım 28 bugün kefir aldım. 1.5 su bardağı içtim ishal yaptı . Kefir ishal yapar mi .
Ayrıca kayısı aldım.
Birde probiyotik tablet ne alayim
Kederli

Mesaj gönderen Kederli »

Mesut kardeşim bağırsak floran bozuksa hemen öyle hop diye düzelmiyor.

Ben ocak ayında kolonoskopi oldum.Yaklaşık 7 aydır 40+ acdiplus solgar probiyotik kullanıyorum.

2 ay çok nadir paket ürün tükettim ekmek tam buğday olacak vede az yiyeceksin hamur işide az hatta hiç.

Kusacası dedenin dedesi ne yiyorsa sende onları yiyeceksin.eskiden bşsküvü çikolatamı vardı.şimdi herşey pakete girdi yani her paket gıdada kimyasal var.

Benim yemekten sonra karnım şişerdi.Guruldama olurdu.bir kabız bir ishal olurdum.

Makata vuran baskı olurdu sonuçta kolonoskopiye kadar gitti olay. şeker özellikle ağzına alma sadece meyveden al şeker ihtiyacını.

Yoğurt kefir sirke doğal sebze meyve yersin.karbonhidrat şeker ekmek hamur işi en az 3 ay kullanma veya az tüket.

Solgarı da 3 tip probiyotik ürünü var.eczacıya durumunu anlat yardımcı olur zaten.