Kronik prostatit ve lokosit

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ifsayok
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Kronik prostatit ve lokosit

Mesaj gönderen ifsayok »

Arkadaslar asagidaki calismaya gore kronik prostatit hastalarinda prostat sivisinda lokosit sayisiyla hastaligin siddeti hakkinda bir korelasyon bulunmadigi yaziyor. Benzer / zit bulgulari olan calismalar bulursaniz bu baslik altinda paylasabilir misiniz?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12187220
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Kronik prostatit ve lokosit

Mesaj gönderen kadir »

ifsayok yazdı:Arkadaslar asagidaki calismaya gore kronik prostatit hastalarinda prostat sivisinda lokosit sayisiyla hastaligin siddeti hakkinda bir korelasyon bulunmadigi yaziyor. Benzer / zit bulgulari olan calismalar bulursaniz bu baslik altinda paylasabilir misiniz?

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/12187220
Kronik prostatitte EPS de bulunan lokosit miktarini agri skoru ile karsilastirdigimizda aralarinda korelasyon olmamasi hastaligin, 1.Bulaş, 2- kulucka donemi, 3- dokuya nufuz etme,4- inflamasyon,5-Doku hasari gibi evreleriyle alakalidir. Ornegin; Son evrede lokosit sıfirlanmistir fakat doku hasarindan dolayi agri skoru cok yuksektir.
Onemli olan once patojen yada patojenlerden dokuyu arindirip onarim safhasina gecmektir bu patogenezde.
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Prostatit hastalarında ağrı herzaman lökosite bağlı bir durum değildir. Hastalığın diğer tiplerinde lökosit sayısı sıfır olduğu halde ağrısı olan bir çok hasta var burada. Bu hastalığın ortaya çıkış mekanizması tam belli olmadığından kiminde lökosit yüksek ağrı yok, kiminde lökosit sıfır ağrı mevcuttur. Genel kanı uzun süreli vücuttaki lokalize olmuş inflamasyonun dokudaki hasarı artırdığı ve sinirlere kadar ulaşarak ağrıya neden olması yönündedir.
erman

Mesaj gönderen erman »

iyi günler ben başımdakini silerle paylaşmak istedim hastalığım 1,5 sene tesadüfen genel kontrolde idrarda kan görülmesiyle başladı başta böbrekte kum var dediler o zaman ağrımı sızım yoktu doktora git gel sadece idrarda kan çıkıyor kumlar bitti idrarda kan ve ağrıları çekiyorum bi profösör prostatit sin dedi 6 ay ürorec kullandırdı olmadı sonra özel prof idrar tahlilleride kan ve entrekok buldu detavi yine aynı geçende yine bi doktor yine ağrı idrarda kan var gizli bana adam akıllı bii teşhis koyulamadı ivp-ilaçlı ilaçsız tomografi-sistostobi hepsi temiz hatta sistoskobiyi özelde idrar yolu iltihabı bulan prof yaotı kanalda kızarıklar vardı ama sonuş sıfır bıktım bu iadrardaki kandan ve ağrılardan bi doktor prostatitsin bunla yaşamayı öğrencen diyor diyor alakası yok birde bacağıma vuran ağrılar var bel fıtığı başlangıcı diyorlar ama ben bu hastalıktan şüpheniyorum beni ne olur bi aydınlatırmısınız
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

erman yazdı:iyi günler ben başımdakini silerle paylaşmak istedim hastalığım 1,5 sene tesadüfen genel kontrolde idrarda kan görülmesiyle başladı başta böbrekte kum var dediler o zaman ağrımı sızım yoktu doktora git gel sadece idrarda kan çıkıyor kumlar bitti idrarda kan ve ağrıları çekiyorum bi profösör prostatit sin dedi 6 ay ürorec kullandırdı olmadı sonra özel prof idrar tahlilleride kan ve entrekok buldu detavi yine aynı geçende yine bi doktor yine ağrı idrarda kan var gizli bana adam akıllı bii teşhis koyulamadı ivp-ilaçlı ilaçsız tomografi-sistostobi hepsi temiz hatta sistoskobiyi özelde idrar yolu iltihabı bulan prof yaotı kanalda kızarıklar vardı ama sonuş sıfır bıktım bu iadrardaki kandan ve ağrılardan bi doktor prostatitsin bunla yaşamayı öğrencen diyor diyor alakası yok birde bacağıma vuran ağrılar var bel fıtığı başlangıcı diyorlar ama ben bu hastalıktan şüpheniyorum beni ne olur bi aydınlatırmısınız
Kardes iyi bir urologa gidip rektal tuse yaptir prostat sivisinin lokosit seviyesini olctur. Önce bir tanı konulsun.
erman

Mesaj gönderen erman »

adam akıllı tanı yok hocam biri prostatit diyor biri kötü bi hatalığın belirtisi diyor tahlillerde sadece gizli kan çıkıyor idrarda ultrason-ivp-tomografi ilaçlı ilaçsız temiz özlde 12 defa entrekok baktesi çıktı onun tedavisini gördüm ama yine aynı ağrılamı anlatınca doktorlar prostatit sin diyor çoğu birde küçük yerde yaşamaktayım rektal tuşe hiç ypmadılar en son gittiğim prof idrar yolu enfeksiyonu buldu tedavisini oldum izmir de doktor biraz uzak
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

erman yazdı:adam akıllı tanı yok hocam biri prostatit diyor biri kötü bi hatalığın belirtisi diyor tahlillerde sadece gizli kan çıkıyor idrarda ultrason-ivp-tomografi ilaçlı ilaçsız temiz özlde 12 defa entrekok baktesi çıktı onun tedavisini gördüm ama yine aynı ağrılamı anlatınca doktorlar prostatit sin diyor çoğu birde küçük yerde yaşamaktayım rektal tuşe hiç ypmadılar en son gittiğim prof idrar yolu enfeksiyonu buldu tedavisini oldum izmir de doktor biraz uzak
Izmirde dr Necmettin Cıkıllı var rektal tuse yapar, görunebilirsin.
erman

Mesaj gönderen erman »

ben yusuf ziya eteşciye gitmiştim asisitanı tanıdık diye ben balıkesirin bi köyündeyim merkeze 150 km uzakta bursa çanakkale balıkesirin tam ortasında kalıyorum