A Bloker ve Finasteridein önemi

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Lbrl34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

A Bloker ve Finasteridein önemi

Mesaj gönderen Lbrl34 »

Ne olursa olsun belki işe yarar belki işe yaramaz forumda bazı arkadaşlarla konuşuyoruz iyileşmeyi uzatan bir etken bu iki ilacım reçete edilmemesi.Levent Turk bu konuda uzmanlık tezi yazmış keza tıpta kabul gören bu uygulama bu antibiyotiklerle beraber xatral tarzı bir ilacın ya da finasteride avodart tarzı bir ilacın reçete edilmesi hem önemli prostati küçültüp tedaviyi kisaltiyor hem dokuya penetrasyonu artırıp ilaca olan cevabı artıriyor.Eger kişinin bunye cevap verirse de işeme ereksiyon gibi problemleri de cozuyor.Bu hastalığa yeni yakalanan arkadaşlar antibiyotik le beraber doktorundan onun uygun gördüğü bir a bloker isterlerse başarı oranı artar ,sevgiler arkadaslar
Galip

Re: A Bloker ve Finasteridein önemi

Mesaj gönderen Galip »

Lbrl34 yazdı:Ne olursa olsun belki işe yarar belki işe yaramaz forumda bazı arkadaşlarla konuşuyoruz iyileşmeyi uzatan bir etken bu iki ilacım reçete edilmemesi.Levent Turk bu konuda uzmanlık tezi yazmış keza tıpta kabul gören bu uygulama bu antibiyotiklerle beraber xatral tarzı bir ilacın ya da finasteride avodart tarzı bir ilacın reçete edilmesi hem önemli prostati küçültüp tedaviyi kisaltiyor hem dokuya penetrasyonu artırıp ilaca olan cevabı artıriyor.Eger kişinin bunye cevap verirse de işeme ereksiyon gibi problemleri de cozuyor.Bu hastalığa yeni yakalanan arkadaşlar antibiyotik le beraber doktorundan onun uygun gördüğü bir a bloker isterlerse başarı oranı artar ,sevgiler arkadaslar
Eskı forumun kurucusu;Alpaslan onunda alfa bloker tabletten ıyılesmıs oldugunu dusunerek ılk doktora gıttıgım zaman antbyotık yanında alfa bloker recete etmesını ıstememe ragmen 4 haftalık cıpro yazıp gondermıstı ben Alpaslanın ıyılesmesınde alfablokerın buyuk rol oynadıgını dusunuyorum
Bu forumdakı ısmı SaltukBugraHan
Lbrl34

Mesaj gönderen Lbrl34 »

Galip yazdı:
Lbrl34 yazdı:Ne olursa olsun belki işe yarar belki işe yaramaz forumda bazı arkadaşlarla konuşuyoruz iyileşmeyi uzatan bir etken bu iki ilacım reçete edilmemesi.Levent Turk bu konuda uzmanlık tezi yazmış keza tıpta kabul gören bu uygulama bu antibiyotiklerle beraber xatral tarzı bir ilacın ya da finasteride avodart tarzı bir ilacın reçete edilmesi hem önemli prostati küçültüp tedaviyi kisaltiyor hem dokuya penetrasyonu artırıp ilaca olan cevabı artıriyor.Eger kişinin bunye cevap verirse de işeme ereksiyon gibi problemleri de cozuyor.Bu hastalığa yeni yakalanan arkadaşlar antibiyotik le beraber doktorundan onun uygun gördüğü bir a bloker isterlerse başarı oranı artar ,sevgiler arkadaslar
Eskı forumun kurucusu;Alpaslan onunda alfa bloker tabletten ıyılesmıs oldugunu dusunerek ılk doktora gıttıgım zaman antbyotık yanında alfa bloker recete etmesını ıstememe ragmen 4 haftalık cıpro yazıp gondermıstı ben Alpaslanın ıyılesmesınde alfablokerın buyuk rol oynadıgını dusunuyorum
Bu forumdakı ısmı SaltukBugraHan
bende mikrop gitti ama prostatin sertliği gitmedi a bloker verilseydi çok daha hızlı iyilesicektim belki daha az antibiyotik kullanicaktim vs burdaki arkadaşlara işin kitabına uydurulması açısından diyoruz a bloker isteyin doktorunuzdan işin kitabında böyle yazar
Murtaza75

Mesaj gönderen Murtaza75 »

prostatitn sertligi nasil oluyor kardesim onu anlamadim ,masaj esnasindami hissediosun yada farkli bir semptom mu veriyor ? vede neden sertlesiyor?
ordulu52

Mesaj gönderen ordulu52 »

Ödem den ötürü sert.Artı ödem varsa şişkinlikte vardır.Buda idrar yoluna bası uyguluyor sürekli.Uzun bir üretra olduğundan prostat arkasında üretrada idrar kalıyor.Buda bizde idrarı peniste hissetme tam boşalamama idrara sıkışmama durumu yaratıyor.Bir nevi mesanenin inkontinansını bozuyor.Mesane zamanla pompalama yapmıyor.İşerken ıkınma gayretine giriyoruz.Bu konuda birçok doktorun ortak görüşü alfa bloker tarzı ilaç kullanmak.Tabi idrar sıkıntısı çekenler için.Yoksa Zamanla mesane de kalan idrar taşlaşmaya başlıyacak veya reflü dediğimiz geri kaçış ortaya çıkacak.Bizim derdimiz ordaki ödemi,prostat kaslarını gevşeterek verilen ilaçların geçişini hızlandırmak orayı yumuşatmak.
ordulu52

Kronik pelvik ağrı sendromu adı verilen ve bakteriyel olmadığı düşünülen prostatitlerde antibiyotik kullanmak gerekmeyebilir. Ürologların bakteriyel olan prostatitle, bakteriyel olmayan prostatiti ayırması her zaman mümkün olmamaktadır. Bu nedenle genellikle 4 ila 6 hafta süreli bir antibiyotik tedavisi tercih edilmektedir. Antibiyotiğin prostat dokusu üzerindeki etkisini arttırması amacıyla alfa bloker adını verdiğimiz prostat büyümesinde kullanılan ilaçlardan yararlanılabilir. Bu ilaçlar prostat dokusu içerisindeki düz kas dokusunda gevşeme yaparak prostat içerisindeki üretilen sıvıların ve bu sıvıların içerisindeki enfeksiyonun daha rahat vücuttan atılmasına yardımcı olabilirler.

Bu yazı Ürolojiİstanbul adlı siteden alınmıştır.Medicana hastanesi Beylikdüzü Üroloji doktorları Tahir Karadeniz ve Cüneyd Sevinç adlı hocaların öngörüsüdür.Mümkünse antibiyotikle beraber xatral tarzı bir ilaç alması ordaki ödemi ve iltihabı yumuşatmada etkili olabilir.Bu şekilde yazılmış bariz bir yazı varken neden yazmazlar orasıda ayrı...
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

Ben üç ay xatral 10 mg bununla birlikte 2 kutu cipro 750 mg ve iki kutu Flexilevo 750 mg kullandım yine bunlarla birlikte iki kutu Dolarex 50mg kullandım ben fayda görmedim apış arası yanma ve penis başı yanma sızlama devam ediyor
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Bugün meni ve idrar kültürüm çıktı ikisindede üreme yok hoca tetradox ve prostagood verdi, ve makat ve bagırsak problemlerimin de ıdrar yolunda sıkıntı çıkartabilecegini söyledi bakalım iki tedaviyide aynı anda yürütücem umarım sonuç alırım.Birde doktorum antibiyotik alırken ılk 15 dk oturmam gerektigini ve bu süreden sonra 2 saat uzanmamam gerektigini söyledi belki sizede yardımcı olur herkese acil şifalar.
ordulu52

Zaten %100 geçirecek diye bir kaide yok.Belki antibiyotikle bunu kullanmak bazılarımızda rahatlama sağlayacak.Özellikle idrar problemi olanlarda.
Nedensiz

Mesaj gönderen Nedensiz »

Raul7 yazdı:Bugün meni ve idrar kültürüm çıktı ikisindede üreme yok hoca tetradox ve prostagood verdi, ve makat ve bagırsak problemlerimin de ıdrar yolunda sıkıntı çıkartabilecegini söyledi bakalım iki tedaviyide aynı anda yürütücem umarım sonuç alırım.Birde doktorum antibiyotik alırken ılk 15 dk oturmam gerektigini ve bu süreden sonra 2 saat uzanmamam gerektigini söyledi belki sizede yardımcı olur herkese acil şifalar.
Terradox mideye zarar verebilen bir ilaç o yüzden 2 saat uzanma demiş..Buna ek olarak bol su iç tetradan sonra..geçmiş olsun
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

roxin 750 mg ve tetradox 100 mg ayrıca fitil kullanıyorum genelde ama 2 gündür gene alevlendi ağrılaarım ramazan ayından beridir gayet iyi idim ama neden böyle oldu anlamadım :(
samskeyti
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen samskeyti »

Finasterid ereksiyon problemi yaratıyor diye biliyorum 5-a reduktaz enzimini inhibe edip dht'yi azaltarak.Doğru mu bu acaba?
ordulu52

Bu 5-a değil standart alfabloker xatral tarzı.
kestane
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kestane »

ordulu52 yazdı:Kronik pelvik ağrı sendromu adı verilen ve bakteriyel olmadığı düşünülen prostatitlerde antibiyotik kullanmak gerekmeyebilir. Ürologların bakteriyel olan prostatitle, bakteriyel olmayan prostatiti ayırması her zaman mümkün olmamaktadır. Bu nedenle genellikle 4 ila 6 hafta süreli bir antibiyotik tedavisi tercih edilmektedir. Antibiyotiğin prostat dokusu üzerindeki etkisini arttırması amacıyla alfa bloker adını verdiğimiz prostat büyümesinde kullanılan ilaçlardan yararlanılabilir. Bu ilaçlar prostat dokusu içerisindeki düz kas dokusunda gevşeme yaparak prostat içerisindeki üretilen sıvıların ve bu sıvıların içerisindeki enfeksiyonun daha rahat vücuttan atılmasına yardımcı olabilirler.

Bu yazı Ürolojiİstanbul adlı siteden alınmıştır.Medicana hastanesi Beylikdüzü Üroloji doktorları Tahir Karadeniz ve Cüneyd Sevinç adlı hocaların öngörüsüdür.Mümkünse antibiyotikle beraber xatral tarzı bir ilaç alması ordaki ödemi ve iltihabı yumuşatmada etkili olabilir.Bu şekilde yazılmış bariz bir yazı varken neden yazmazlar orasıda ayrı...
Burada Prof. Dr. Tahir Karadeniz var. Kesinlikle ve kesinlikle bu hastalık için ona gitmeyin. Evet rektal tuşe yaparak ilk teşhisi o koydu fakat ne kültür, idrar vb. test istedi ne lökosit baktı ne de antibiyotik verdi. 1 ay boyunca antienflamatuar ilaç yazdı 3 ay sıcak su torbası yap geç dedi. Belki de o 1 ay içerisinde ilk Zafer Hoca'ya ya da bu hastalıktan anlayan uzun dönem antibiyotik tedavisi uygulayacak başka bir doktora gitseydim. Şikayetlerim ilerlemezdi.