Nootropicsdepot.com PEA sipariş verenler bu başlık altında toplanabilirmi Lütfen ?

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Genco
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Nootropicsdepot.com PEA sipariş verenler bu başlık altında toplanabilirmi Lütfen ?

Mesaj gönderen Genco »

Merhaba arkadaşlar ben 8 mayıs 2018 tarihinde Nootropicsdepot.com üzerinden 2 kutu PEA siparişi verdim ve bunu doktoruma reçete ettirdim ürünü DHL ile yollamışlar Türkiye'ye giriş yapmış fakat benimle kimse hiçbir şekilde iletişime geçmeden ürünü geri yollamışlar şuan frankfurtda görünüyor 1.5 ay kadar zamanım kısıtlı olmasına rağmen boşuna beklemiş oldum.Daha önce bu siteden bu ürünü alanlar nasıl bir süreç geçirdi böyle bir olay yaşayan oldumu.Bana adresine PTT den PTT ne alaka onuda bilmiyorum bir yazı gelicek sende reçetenle mail atıp veya çağrılan yere gidip reçeten ile ilacinı alicaksin denildi ama bunlar olmadı ilac Türkiye'ye girip bana bilgi verilip iletişime gecilmeden geri dönmek üzere yola çıktı.
Mrshadow

Re: Nootropicsdepot.com PEA sipariş verenler bu başlık altında toplanabilirmi Lütfen ?

Mesaj gönderen Mrshadow »

Adreste bulunamamis olunabilir mi? Cunku imzali bir tutanak bu, imzalatmamislarsa birakmamislardir
Genco

Re: Nootropicsdepot.com PEA sipariş verenler bu başlık altında toplanabilirmi Lütfen ?

Mesaj gönderen Genco »

Mrshadow yazdı:Adreste bulunamamis olunabilir mi? Cunku imzali bir tutanak bu, imzalatmamislarsa birakmamislardir
Ben yoksam bile annem var birader var 18 den büyük, zil telefon mail hicbirsekilde ulaşmadilar
tattoosoul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen tattoosoul »

Genco yazdı:Merhaba arkadaşlar ben 8 mayıs 2018 tarihinde Nootropicsdepot.com üzerinden 2 kutu PEA siparişi verdim ve bunu doktoruma reçete ettirdim ürünü DHL ile yollamışlar Türkiye'ye giriş yapmış fakat benimle kimse hiçbir şekilde iletişime geçmeden ürünü geri yollamışlar şuan frankfurtda görünüyor 1.5 ay kadar zamanım kısıtlı olmasına rağmen boşuna beklemiş oldum.Daha önce bu siteden bu ürünü alanlar nasıl bir süreç geçirdi böyle bir olay yaşayan oldumu.Bana adresine PTT den PTT ne alaka onuda bilmiyorum bir yazı gelicek sende reçetenle mail atıp veya çağrılan yere gidip reçeten ile ilacinı alicaksin denildi ama bunlar olmadı ilac Türkiye'ye girip bana bilgi verilip iletişime gecilmeden geri dönmek üzere yola çıktı.
Merhaba ben malzemelerimi yurtdışından getirttiğim için gümrük işlemleri ve kargo firmalarında biraz tecrübeliyim. dhl özel bir kargo firması olduğu için size ptt fax çekmez.kargonuz yurtdışından geldikten sonra dhl in antreposunda bekler ve siz kargom nerede diye dhl i aradığınızda kargonuzun gümrüğe takıldığını ve alabilmek için anlaşmalı gümrük müşavirine vekalet vermenizi isterler.müşavir sizin yerinize kargonuzu antrepodan çıkarır.bu işlemler gümrük vergileri harıç 600-1000 tl arası değişir belki daha fazla.gümrükçüler bir muhatap bulamazsa kargonuzu geri gönderirler.özel firmalar böyle malesef.sizin yapmanız gereken dhl i arayıp nerede benim kargom dedikten sonra o antrepoya gidip kargonuzu breysel olarak alacağınızı söyleyip ordino belgelerini dhl den aldıktan sonra tekrar muayene talep edip gümrül k memurlarına reçeteyi göstermeniz gerekiyordu.tabi artık çok geç sanırım geri gönderilmiş.Siteden para iadesi isteyebilirsiniz.
Şimdi gelelim neden ptt fax çekmedi.ptt biliyorsunuz ki devletin posta servisidir ve yurtdışından hangi ülkeden alışveriş yaptıysanız o ülkenin posta servisini tercih etmiş olmanız gerekiyor örneğin ingiltereden ups ile paketiniz geliyorsa türkiyede ups devralacaktır ve özel firmalar kafasına göre sizi mağdur eder örneğin kimse size fax çekmek yada mail atmak zorunda değildir çünkü antrepoda beklediği her bir gün için ücret alırlar.ama siz siparişinizi ingiltereden royal mail (kraliyet posta servisi) yada amerikadan usps (united states posta servisi) ile almış olsaydınız işte ozaman devletin resmi kurumu ptt kargonuzu devralacak ve resmi olarak size kargonuzun durumuyla ilgili tebligatta bulunacaktı.sizde ozaman reçeteyi faxlayabilirdiniz.
Benim dövme malzemelerim kesin bir sebepten gümrüklerde takılır.dövme olunca mevzu bu ülkede çok farklı davranıyorlar.
Genco

Mesaj gönderen Genco »

tattoosoul yazdı:
Genco yazdı:Merhaba arkadaşlar ben 8 mayıs 2018 tarihinde Nootropicsdepot.com üzerinden 2 kutu PEA siparişi verdim ve bunu doktoruma reçete ettirdim ürünü DHL ile yollamışlar Türkiye'ye giriş yapmış fakat benimle kimse hiçbir şekilde iletişime geçmeden ürünü geri yollamışlar şuan frankfurtda görünüyor 1.5 ay kadar zamanım kısıtlı olmasına rağmen boşuna beklemiş oldum.Daha önce bu siteden bu ürünü alanlar nasıl bir süreç geçirdi böyle bir olay yaşayan oldumu.Bana adresine PTT den PTT ne alaka onuda bilmiyorum bir yazı gelicek sende reçetenle mail atıp veya çağrılan yere gidip reçeten ile ilacinı alicaksin denildi ama bunlar olmadı ilac Türkiye'ye girip bana bilgi verilip iletişime gecilmeden geri dönmek üzere yola çıktı.
Merhaba ben malzemelerimi yurtdışından getirttiğim için gümrük işlemleri ve kargo firmalarında biraz tecrübeliyim. dhl özel bir kargo firması olduğu için size ptt fax çekmez.kargonuz yurtdışından geldikten sonra dhl in antreposunda bekler ve siz kargom nerede diye dhl i aradığınızda kargonuzun gümrüğe takıldığını ve alabilmek için anlaşmalı gümrük müşavirine vekalet vermenizi isterler.müşavir sizin yerinize kargonuzu antrepodan çıkarır.bu işlemler gümrük vergileri harıç 600-1000 tl arası değişir belki daha fazla.gümrükçüler bir muhatap bulamazsa kargonuzu geri gönderirler.özel firmalar böyle malesef.sizin yapmanız gereken dhl i arayıp nerede benim kargom dedikten sonra o antrepoya gidip kargonuzu breysel olarak alacağınızı söyleyip ordino belgelerini dhl den aldıktan sonra tekrar muayene talep edip gümrül k memurlarına reçeteyi göstermeniz gerekiyordu.tabi artık çok geç sanırım geri gönderilmiş.Siteden para iadesi isteyebilirsiniz.
Şimdi gelelim neden ptt fax çekmedi.ptt biliyorsunuz ki devletin posta servisidir ve yurtdışından hangi ülkeden alışveriş yaptıysanız o ülkenin posta servisini tercih etmiş olmanız gerekiyor örneğin ingiltereden ups ile paketiniz geliyorsa türkiyede ups devralacaktır ve özel firmalar kafasına göre sizi mağdur eder örneğin kimse size fax çekmek yada mail atmak zorunda değildir çünkü antrepoda beklediği her bir gün için ücret alırlar.ama siz siparişinizi ingiltereden royal mail (kraliyet posta servisi) yada amerikadan usps (united states posta servisi) ile almış olsaydınız işte ozaman devletin resmi kurumu ptt kargonuzu devralacak ve resmi olarak size kargonuzun durumuyla ilgili tebligatta bulunacaktı.sizde ozaman reçeteyi faxlayabilirdiniz.
Benim dövme malzemelerim kesin bir sebepten gümrüklerde takılır.dövme olunca mevzu bu ülkede çok farklı davranıyorlar.
Detaylı açıklamanız için teşekkür ederim ben bu anlattiklarinizin kısa özünü Türkçesini Kadir abiye bir soruyum yada o görürse yardımcı olur çok rahatsızda etmek istemiyorum hangi birimize yetiscek
Genco

Mesaj gönderen Genco »

Bugün mail atmıştım ürün aldığım supporta cevap gelmiş http://i.hizliresim.com/GDkznZ.png
tattoosoul

Genco yazdı:Bugün mail atmıştım ürün aldığım supporta cevap gelmiş http://i.hizliresim.com/GDkznZ.png
Büyük küçük harf kullanmayıp biraz karmaşık yazmışım üzgünüm.Eğer kargo tekrar gelecekse ve Amerkadan aldıysanız kesinlikle USPS ile göndermelerini rica edin.dhl,fedex,usps gibi özel firmalardan uzak durun.
tattoosoul

tattoosoul yazdı:
Genco yazdı:Bugün mail atmıştım ürün aldığım supporta cevap gelmiş http://i.hizliresim.com/GDkznZ.png
Büyük küçük harf kullanmayıp biraz karmaşık yazmışım üzgünüm.Eğer kargo tekrar gelecekse ve Amerkadan aldıysanız kesinlikle USPS ile göndermelerini rica edin.dhl,fedex,usps gibi özel firmalardan uzak durun.
dhl,fedex ve ups bunlar takılma sebebini gizli tutup anlaşmalı müşavirlere para vermenizi talep eder.
Genco

Mesaj gönderen Genco »

tattoosoul yazdı:
tattoosoul yazdı:
dhl,fedex ve ups bunlar takılma sebebini gizli tutup anlaşmalı müşavirlere para vermenizi talep eder.
Reçete isteseler doktor recetem vardı üroloji doktoruna yazdırdım USPS talep ettiğimde o nasıl ulaştıcak ürünü elime UPS değil USPS doğrumu bide bana tercih bırakırlarmı
tattoosoul

Genco yazdı:
tattoosoul yazdı:
tattoosoul yazdı: Büyük küçük harf kullanmayıp biraz karmaşık yazmışım üzgünüm.Eğer kargo tekrar gelecekse ve Amerkadan aldıysanız kesinlikle USPS ile göndermelerini rica edin.dhl,fedex,usps gibi özel firmalardan uzak durun.
Reçete isteseler doktor recetem vardı üroloji doktoruna yazdırdım USPS talep ettiğimde o nasıl ulaştıcak ürünü elime UPS değil USPS doğrumu bide bana tercih bırakırlarmı
Yukarda da anlattığım gibi USPS (united states posta servisi) paketlerini ptt devralır ve size filanca barkod numaralı kargo ilaç olduğu için gümrükte olduğunu ve doktor reçetesi gerektiğine dair tebligatta bulunulur.siz hangi gümrükteyse oraya fax çekersiniz birkaç gün içinde paket adrese teslim olur.ben ilaç getirtmedim hiçama sürecin kesinlikle böyle olduğunu düşünüyorum.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

"Ürünün teslimatini geceklestiremedigimiz icin cok uzgunuz. Ürun bize geri döndü. Lutfen adresinizi dogrulayiniz. Bu adres dogrumu?"
Diye yazmislar mailde.Yazan firma urunu gonderen firma. Yanliz tattoosoulun dedigi gibi Dhl gibi ozel kargolara verirsen, teslimat zorlasir, onlar araci gumrukcu ile calisiyor. Birde masrafi daha fazla olur. Sen gonderici firmaya urunu uluslararasi posta servisi ile gondermesini soyle. Ozaman ürün burada PTT ye edilir. PTT den sana çagri evragi gelir sende gider alirsin.
Genco

Mesaj gönderen Genco »

Cevap ve ilginiz için hepinize teşekkür ederim.Support mailine şu şekilde cevap yolladım Google translate ile.

Yes the adress is true.

My friends who bought this product told me that it was received smoothly with United States Postal Service.Do you send the product with USPS United States Postal Service ? Thank you.
Genco

Mesaj gönderen Genco »

Tamam tekrar bunu yolliyim çok teşekkür ederim
Genco

Mesaj gönderen Genco »

ifsayok yazdı:Gencay selam,

Yardim etmek adina senin adina daha net yazaryim. Ozeti: Onceki e-postam yerine bunu dikkate alin diyorum. Adres dogru ama kisattim, bu sekilde daha sorunsuz olabilir diyorum. Sadece ve sadece USPS kullanarak yollayin, diger kargo firmalari ek gumruk rejimine tabi bu yuzden geri donmus olabilir diyorum.

Bazi etiket sistemlerinde Turkiye adresleri berbat bir adres sistemimiz oldugu icin eksik cikiyor. Alanlar yetmiyor. Kisaltilmasinin sakincasi yokm aksine bu problemler olmuyor. Asagidaki sekilde kapina kadar ulasir, bizim postacilar da ogrendi artik.

-------

Dear support team,
You can ignore my earlier e-mail. A friend of mine is helping me with the language this time.

1) The address is correct but a better version with abbreviations would be;
Aksemseddin mh 278sk 13/3
Esenyurt 34510 ISTANBUL

2) The parcel will only reach me if you use USPS. The reason is only USPS is working with our national postal service on my side. I have learned that, all the rest of delivery companies are subject to additional customs procedures which could be the reason that the parcel is returned in our first try.
Please ONLY send with USPS with a tracking number option.

Regards,
Gencay
Hello Gencay,

Thank you for your response. In this case, can go ahead and reship your order to you. However, all reship orders are done through Standard WorldWide Mail (DHL). If you wish the change the shipping method to USPS First Class Mail International Package $21.85. You can input your card information into a burn link here, Privnote. Once you have the link created, simply copy and paste it into this thread. That will allow me to read the information once and then the info will be deleted.

Thank you,

--
Rachel
support@nootropicsdepot.com

Şimdi ne diyor ek ücretmi istiyorlar zaten işsiziz para yok borç çok bu siteden alıp bu takviyeyi önerenler bu sorunla karşılamadımı acaba herşey benimi buluyor.