Prostatit ve sigara ilişkisi (soru)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Ritalin
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Prostatit ve sigara ilişkisi (soru)

Mesaj gönderen Ritalin »

Sigara kan akımına zarar veriyor diye biliyorum. Bu forumda bu hastalığa maruz kalıp sigarayı bırakanlar fayda gördü mü ? Yani Sigaranın bu hastalığa zararını görüp bilenler yazarsa sevinirim. Hem benim için hemde herkes için faydalı olucağını düşündüğüm bi konu.
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Prostatit ve sigara ilişkisi (soru)

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Sigara çoğu hastalığın az yada çok tetikleyicidir. Bazı doktorlar bu hastalıkta sigarayı bırakmanın tedavinin parçası olduğunu söylerler. Kronik iltihabi hastalıklarda, sigaranın zararlı toksinleri, hem tedaviyi engellemekte hemde iltihabın daha çok artmasına, doku onarımının gecikmesine, bağışıklık sisteminin daha az çalışmasına ve tedavide alınacak olan ilaç ve vitaminlerin etkisini yitirmesine neden olabilir. Ben kullanmıyorum ama sigarayı bırakmayı denemeni isterim.
umudunmavisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen umudunmavisi »

Uc haftadir birakmisim pek bi katkisi olmadi,aksine.bende olmayan mide yanmalari basladi
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

umudunmavisi yazdı:Uc haftadir birakmisim pek bi katkisi olmadi,aksine.bende olmayan mide yanmalari basladi
Mide yangısı ilaç veya prostat yapmaktadır. Ben sigara kullanmıyorum ama benim gibi bazı arkadaşlarda bulantı ve hangi yapıyor geçmiş olsun
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Sigarayi mutlaka birak, sigara prostata olmasa bile oyle bir hastaliga sebep olur ki, prostatiti ararsin
Ritalin

Mesaj gönderen Ritalin »

Kafamdaki bırakmak ama bu konuyu açma amacim fsydalarini herkesin bilip benim icinde motive olmak yani net prostatite faydalarını .. Yoksa zararlarını zaten biliyoruz
Ritalin

Mesaj gönderen Ritalin »

Hatta pazartesi günü Zafer Hocadan randevu aldım. Eğer bir antibiyotik tedavisi verirse verdiği tedaviye sigarayı bırakarak başlamak istiyorum