Prostatit oranı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
kayseri43
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Prostatit oranı

Mesaj gönderen kayseri43 »

Arkadaşlar toplumdaki prostatit hastalarinin orani ne kadar bilen. varmi mesela 10 kisiden kaç tanesi prostatit
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Prostatit oranı

Mesaj gönderen ahmet »

bence 1000 de 1 falandir
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Ürologlara vurulan başvuru hastalarının yaklasın 10 tanesinde 3-4 kişi pi imiş ne kadar dogru bilmem
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Oran yarı yarıya dir çünkü doktorların çoğu teşhis bile koyamamiyor
kayseri43

uluslar arasi bir haberde bende 10 da 4 diye okumustum peki bu kadar insan ne yapiyor nasil tedavi oluyor
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

kayseri43 yazdı:uluslar arasi bir haberde bende 10 da 4 diye okumustum peki bu kadar insan ne yapiyor nasil tedavi oluyor
Hocam bunun tedavisi uygun antibiyotik kanlanmanım artırılması, düzenli cinsel ilişki ile zaten insanlar norma yaşantılarına dönüyorlar, fakat bu meret cok nükse sebep oluyor, misal sen orda bi mikrop var be tedavi oldun kurtuldun, ama orda hasarlı alan normal bi insana göre daha savunmasız neden tekrar nüks yasanıyor aşırı ve zorlayışı yanlış masturbasyon, korunmasız cinsel ilişki(evlilik dışı), idrarda oluşan kaçaklar, burdaki bazı sepepler mikrobik bazıları ise enflamasyon kaynaklı ödem bari şeyler, peki bu hastalıktan nasıl kurtulunur,(kurtulunacagını düşünmüyorum ama en azından normal yaşam saglanabilir) nüks ettirmemek için elinden geleni yapıcaksın, kendini dinlemiceksin, yedigine içtigine dikkat edip, gerekirse diyet uygulucaksın bagısıklıgımgüçlendirici ve enflamasyon önleyici takviyeler kullanıcaksın ve arada şikayete göre lokosit takibi yapılacak geçmiş olsun ayrıca sıcak su odeme iyi geliyor
kayseri43

Raul7 yazdı:
kayseri43 yazdı:uluslar arasi bir haberde bende 10 da 4 diye okumustum peki bu kadar insan ne yapiyor nasil tedavi oluyor
Hocam bunun tedavisi uygun antibiyotik kanlanmanım artırılması, düzenli cinsel ilişki ile zaten insanlar norma yaşantılarına dönüyorlar, fakat bu meret cok nükse sebep oluyor, misal sen orda bi mikrop var be tedavi oldun kurtuldun, ama orda hasarlı alan normal bi insana göre daha savunmasız neden tekrar nüks yasanıyor aşırı ve zorlayışı yanlış masturbasyon, korunmasız cinsel ilişki(evlilik dışı), idrarda oluşan kaçaklar, burdaki bazı sepepler mikrobik bazıları ise enflamasyon kaynaklı ödem bari şeyler, peki bu hastalıktan nasıl kurtulunur,(kurtulunacagını düşünmüyorum ama en azından normal yaşam saglanabilir) nüks ettirmemek için elinden geleni yapıcaksın, kendini dinlemiceksin, yedigine içtigine dikkat edip, gerekirse diyet uygulucaksın bagısıklıgımgüçlendirici ve enflamasyon önleyici takviyeler kullanıcaksın ve arada şikayete göre lokosit takibi yapılacak geçmiş olsun ayrıca sıcak su odeme iyi geliyor
n

Raul hocam en son prostat mr cektirdim. yakinda lokosit kontrolu yaptircam
MR sonucumda hafif inflamasyon hafif heterojen ve prostat boyutu 20 cc yaziyordu. Mesela makat testis bacak bel agrisi bende hic olmadi sadece ereksiyon bosalirken hissizlik ve sık idrar problemim vardi altin degerinde tavsiyelerine ihtiyacim var simdiden tesekkurler ozeldende yazabilirsin