Üretra Kazıma Hakkında

Çin ve Rusya'daki klinik çalışmaları, diğer yöntemler.
joecarrol
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Üretra Kazıma Hakkında

Mesaj gönderen joecarrol »

Merhaba herkese..Bugün çapa tıp fakültesine gittim doktora anlattım sıkıntılarımı genç bir doktordu pek ilgilenmedi.Biraz üsteledim üretra kazıma yapalım mikroba bakalım dedi.Penis ucundan 2 cm girilip örnek alıncak dedi tamam dedim.Sonra biraz acılı oldu ama yaptırdım.Şuan idrar yaparken acayip bir yanma var sonda takılmış gibi.Daha önce bu işlemi yaptırmış olan varmı ?Bu komplikasyon normalmidir ?
Mrshadow

Re: Üretra Kazıma Hakkında

Mesaj gönderen Mrshadow »

joecarrol yazdı:Merhaba herkese..Bugün çapa tıp fakültesine gittim doktora anlattım sıkıntılarımı genç bir doktordu pek ilgilenmedi.Biraz üsteledim üretra kazıma yapalım mikroba bakalım dedi.Penis ucundan 2 cm girilip örnek alıncak dedi tamam dedim.Sonra biraz acılı oldu ama yaptırdım.Şuan idrar yaparken acayip bir yanma var sonda takılmış gibi.Daha önce bu işlemi yaptırmış olan varmı ?Bu komplikasyon normalmidir ?
Sence normal degil mi?
Kazima diyor adam daha ne denebilir?

Biraz devam eder yanma, boyle doktorlara gitmeyin bence
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

joecarrol yazdı:Merhaba herkese..Bugün çapa tıp fakültesine gittim doktora anlattım sıkıntılarımı genç bir doktordu pek ilgilenmedi.Biraz üsteledim üretra kazıma yapalım mikroba bakalım dedi.Penis ucundan 2 cm girilip örnek alıncak dedi tamam dedim.Sonra biraz acılı oldu ama yaptırdım.Şuan idrar yaparken acayip bir yanma var sonda takılmış gibi.Daha önce bu işlemi yaptırmış olan varmı ?Bu komplikasyon normalmidir ?
Hç böyle bir yöntem duymadım cinsel geçmiş varsa pcr fılan yaptırsaydın artık yaptırmışsın zaman la geçer yanma
Sonucu bekle bakalım
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Ben yillar once yaptirmistim bunu,idrar yanmali oluyor , zamanla geçiyor..
atakan82
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen atakan82 »

Uretredan kazima islemi uretrit zamanla hücre icine isliyor orda yuvalaniyor akinti temiz gelsede hucreye isleyene kazima ile bakiyolar.gonera daha cok klamidya hucre ici bakterisidir deri mukoza vucuda yayiliyor artrit goz enfeksiyonu hucre metasi
joecarrol

Teşekkürler cevaplar için.Evet 1 gün sonra düzene girdi.Çapada bu yöntemi yaptırdım normal bir doktorda değil.Deli gibi çözüm arıyoruz bu süreçte çapa gibi biryere güvenmiyeceğimde nereye güveneceğim.Çaresizlikten orayı parçalayıp tedavi edip kapatacağız herşey düzelcek deseler tamam dicek durumdayız.Sonuçlar yarın çıkacak umarım çözümüm bu uygulamadan olur.Teşekkürler.
murat222

joecarrol yazdı:Teşekkürler cevaplar için.Evet 1 gün sonra düzene girdi.Çapada bu yöntemi yaptırdım normal bir doktorda değil.Deli gibi çözüm arıyoruz bu süreçte çapa gibi biryere güvenmiyeceğimde nereye güveneceğim.Çaresizlikten orayı parçalayıp tedavi edip kapatacağız herşey düzelcek deseler tamam dicek durumdayız.Sonuçlar yarın çıkacak umarım çözümüm bu uygulamadan olur.Teşekkürler.

Bu yöntem genelde doktorlar tarafından yapılmıyor
Bakalım sonuç nasıl çıkıcak farklı yöntem
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Yukaridaki arkadasin dedigi gibi hucre icine giren bir bakteri ise bulunabilir belki. İnsallah bulunur, tedavini olursun
joecarrol

Merhaba tekrar..

Sonuçu bugün aldım.Doktor çok kalabalık olduğu için gösteremedim sonucu.Sonuç şöyle;

Çok sayıda üretral epitel hücreleri,çok sayıda polimorf nüveli lokositler görüldü.Mikroorganizma görülmedi.Patojen bakteri üremedi.

Bu ne demek ? Anlayan bir arkadaş yorumlarsa çok sevinirim.
atakan82

Deri metasinda lokosit var hucre degisimleri mevcut yani enfeksiyon var patojeni bulamamis.buda demekki pcr yontemi bırakılmamış mikrop bulunamamış mikrop olmayan deri metasinda enfeksiyon olmaz lokositte yukselmez
atakan82

Parcanin natt yointemiyle bakilmasi lazm
joecarrol

atakan82 yazdı:Deri metasinda lokosit var hucre degisimleri mevcut yani enfeksiyon var patojeni bulamamis.buda demekki pcr yontemi bırakılmamış mikrop bulunamamış mikrop olmayan deri metasinda enfeksiyon olmaz lokositte yukselmez
Tam olarak anlayamadım pardon.Yani iyi birşey mi kötü birşey mi bu dediğiniz ? İşe yaramamış bir işlem mi oldu yani yetersiz ?
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

Göte giren şemşiye acılmıyo kendim için söylüyorum kimse üstüne alınmasın. Her gün yeni birşey deniyoruz. Ye antibiyotigi, al takviyeleri yap diyetini otur aşagı başka yöntemler hem can yakıcı hem zararlı
atakan82

Arkadaslar her kullandin antibiyotik mikrobu oldurremessse o anribiyotige direnc gelisiyor birdaki kullanimin bosa arti mkrop antibiyotikten besleniyor ornek peneselin viruldun mikrop olmedi uyudu tekrar hortladi bidaki peneselinden faydan yok gitti gecbaska guruba doksislin ic gecmedi direnc gec travid ic gecmedi drenc gelisti tum antibiyotiklere direnc gelisirse sonuç sikinti ve dunya sorunu bu bugun yeni bi antibiyotik hem vucut bagisiklik kazandirip hem mikrobu bitirecek
atakan82

Mesela 2015 yilinda gonera peneseline direnc geliştirmiş en guclu antibiyotik
murat222

joecarrol yazdı:
atakan82 yazdı:Deri metasinda lokosit var hucre degisimleri mevcut yani enfeksiyon var patojeni bulamamis.buda demekki pcr yontemi bırakılmamış mikrop bulunamamış mikrop olmayan deri metasinda enfeksiyon olmaz lokositte yukselmez
Tam olarak anlayamadım pardon.Yani iyi birşey mi kötü birşey mi bu dediğiniz ? İşe yaramamış bir işlem mi oldu yani yetersiz ?

Kardeşim sen prostat sıvısından ve 3 saat mesanede beklemiş idrardan multipleks androflor pcr testi yaptır
Bunu en kapsamlı gelişim lab İstanbul da yaptırabilirsin