Emselex, vesicare, mictonorm, detrusitol

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
eren27
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Emselex, vesicare, mictonorm, detrusitol

Mesaj gönderen eren27 »

Herkese merhaba, öncelikle herkese acil şifalar, herkese geçmiş olsun

İlk başta 20 lökosit(prostat sıvısında) ile başladım, 2017 Ağustos sonundan itibaren bir kaç gün önceki kontrole kadar (toplam 8 kontrol) lökosit hep 1-2, dr rektal tuşe yaparken “prostatın şiş değil”, lökosit kontrolünden sonra da “prostatın tertemiz” dedi.
İdrar sonrası damlama, sürekli idrar hissi, her gece bir kez idrara çıkma, idrar belli bir miktara gelince sağlam sıkışma gibi şikayetlerimin devam ettiğini söyledim, dr da bana aşırı aktif mesane olabileceğini söyledi emselex 7.5 mg tekrar yazdı. 2. Kutuyu kullanmaya başladım.

Aşırı aktif mesanenin teşhisi nasıl konuyor? Bu konuda önerebileceğiniz doktor var mı?

Diyelim ki bende aşırı aktif mesane var, emselex 7.5mg uygun mudur, yoksa 15 mg de olabilir mi? Mictonorm ve Detrusitol birer kutu lökosit yüksek iken kullandım, bir etkisini hisssetmedim.

Ürorec ve ürispas gibi ilaçlar hakkında bilgisi olan var mı?

Diyelim ki bende aşırı aktif mesane yok, belkide sabırla 1 ya da 2 sene daha beklemem gerekecek, bu süreyi azaltmak ya da bu sürede şikayetleri minimum seviyede geçirmek mümkün mü?
Mrshadow

Re: Emselex, vesicare, mictonorm, detrusitol

Mesaj gönderen Mrshadow »

Mictonorm iyi gelmis bazi arkadaslara
Ayni grup ilaclar doktor yazdiysa deneyebilirsin ama surekli idrar hissi prostat odem veya sis iken yapar. Sicak su oturma iyi gelir sana
eren27

Mesaj gönderen eren27 »

Teşekkür ederim,
Sıcak su oturmayı daha sık ve daha düzenli yapacağım
Mrshadow

Mesaj gönderen Mrshadow »

Sicak su torbasi al, surekli sicak suyla doldurup uzerine otur tv izlerken vs... He bu arada testisleri cok isitma zararli prostat bolgesinde tut
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Torba ıyi geliyor kardeşim köy muhakkak ben gece yatarken pelvik bölgesine koyuyorum. Yumurtalıklara yaklastirmiyorum sıkıntı yapar diye
Untitleduserr

Mesaj gönderen Untitleduserr »

Eren bey mictonormu nerdeyse 8 9 aydır kullanıyorum bir ayda olacak iş değil bu idrar hissi sık idrar sabırla kullan faydasını göreceksin ben mictonormun tam etksini 6. Ayından sonra gördüm doktorum en başta bu ilacı en az 1 2 yıl kullanacaksın yoksa faydasını görmezsin demişti zaten
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Untitleduserr yazdı:Eren bey mictonormu nerdeyse 8 9 aydır kullanıyorum bir ayda olacak iş değil bu idrar hissi sık idrar sabırla kullan faydasını göreceksin ben mictonormun tam etksini 6. Ayından sonra gördüm doktorum en başta bu ilacı en az 1 2 yıl kullanacaksın yoksa faydasını görmezsin demişti zaten
Ağrıların devam ediyor mu kardeşim yoksa düzeldin mı?
eren27

Mesaj gönderen eren27 »

Sağolun, çok teşekkür ederim her birinize, uygulayacağım hepsini
huysuzdahi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen huysuzdahi »

Hastalık bendede günde 10-15 arası idrara çıkma ile başladı fakat gece idrara çıkmazdım şimdi 1 kez çıkıyorum ilk zamanlarda mictonorm kullanmıştım 2.aydan sonra olumlu etkilerini hissetmiştim.Mictonorm sık idrar problemini çözüyor idrar tutma süresini uzatıyor ama ben aşırı mesanenin sonrasında prostatit e çevirdiğini düşünüyorum
Untitleduserr

asosyal yazdı:
Untitleduserr yazdı:Eren bey mictonormu nerdeyse 8 9 aydır kullanıyorum bir ayda olacak iş değil bu idrar hissi sık idrar sabırla kullan faydasını göreceksin ben mictonormun tam etksini 6. Ayından sonra gördüm doktorum en başta bu ilacı en az 1 2 yıl kullanacaksın yoksa faydasını görmezsin demişti zaten

Şu an hiçbir şikayetim yok abi çok şükür sende durum nasıl?
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Untitleduserr yazdı:
asosyal yazdı:

Şu an hiçbir şikayetim yok abi çok şükür sende durum nasıl?
2 aydır ıyi hobiydim ama tekrar basladi stres çok etkili bu hastalıkta onu ogrendim
Untitleduserr

Herşeyi stres yapma reis ya. Ya da hiç antidepresan kullanmayı düşündün mü
eren27

Mesaj gönderen eren27 »

huysuzdahi yazdı:Hastalık bendede günde 10-15 arası idrara çıkma ile başladı fakat gece idrara çıkmazdım şimdi 1 kez çıkıyorum ilk zamanlarda mictonorm kullanmıştım 2.aydan sonra olumlu etkilerini hissetmiştim.Mictonorm sık idrar problemini çözüyor idrar tutma süresini uzatıyor ama ben aşırı mesanenin sonrasında prostatit e çevirdiğini düşünüyorum
Sana birşey söyleyeyim, prostatit ile tanışmadan çok önceleri bende sık idrar şikayetim için ürolojiye gitmiştim, o zamanlar o kadar rahatsız etmiyordu normal yaşantımı, fakat ben bir önlem olsun diye gitmiştim bilmiyorum o zamanlar lökosit değerim kaçtı, daha sonra bir kez taş düşürme ve bir kez kum dökme olayları oldu birer sene arayla onlara bağlamıştı doktor.
Sen şu an hala mictonorm kullanıyor musun kardeş?
huysuzdahi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen huysuzdahi »

Şu an kullanmıyorum o dönem şikayetlerim beni çok etkilemiyordu 2 ay hamam tedavisi falan iyi gelmişti yaklaşık 2.5 yıl oldu mictanorm u bıraktım şu an vesicare5 mg kullanıyorum günde 4-8 arası idrars çıkıyorum
asosyal

Mesaj gönderen asosyal »

Untitleduserr yazdı:Herşeyi stres yapma reis ya. Ya da hiç antidepresan kullanmayı düşündün mü
Kardeşim memurun ve siyasi baskı çok üstünde yasalara aykırı bir şey olunca itiraz ediyorsun ertesi gün soruşturma aciyorlar
mehmet1959
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen mehmet1959 »

Sık idrara çıkma şikayetleri olan prostatit olsun veya olmasın arkadaşların prostat Hacım büyüklüğü ne durumda yani sorun şu prostat Eğer küçük ise yine sık idrara çıkma şikayetleri oluyor mu büyükse zaten Problem yok Sıkıntı malum
eren27

Mesaj gönderen eren27 »

Abi ultrason ile prostat hacmine bakıldı, doktor normal boyutlarda dedi, (ultrason ile ne kadar sağlıklı bir değer verir bilmiyorum) rektal muayenede de dr um prostat şiş değil demişti, hatta mükemmel demişti.