epididimit + orşit + prostatit

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Recep11
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

epididimit + orşit + prostatit

Mesaj gönderen Recep11 »

Merhaba arkadaşlar, arkadaşlar ben daha oncede yazmısım 3 aydır penis ağrısı ve acısıyla ve anormal testis goruntusuyle doktor doktor gezdım sonuc cıkmadı. Ancak son gıttıgım doktor epididimit + orşit var dedi ( Elle muayene ve ultrason sonucu) su ılacları salı gunune kadar kullan bakalım dedı. Bende salı gunu Esk. huseyin hocaya gideceğim prostatit mi diye fakat sımdı aklımda soru ısaretlerı oldu. Epididimit ve orşit rahatsız etmeyecek derecede sık ıdrara cıkma ve cok rahatsız edıcı sekılde penıste agrı ve acı yapar mı ? En onemlisi testisin anormal şekilde yukar cıkma yan donme vs. pozısyonlarda oluyor. Yaşayan var mı ? Yanı bende prostatit değilde bu epididimit ve orşit olabilirmi ?
Recep11
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Re: epididimit + orşit + prostatit

Mesaj gönderen Recep11 »

ve bu korkulacak birşey midir ? doktor ciprasid ve kalderon verdi uyuşukluk biraz azaldı. ama ağrı ve değişik gorunum devam edıyor.
tattoosoul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen tattoosoul »

Prostatitte testis anormallikleri çok normal.Benim hala sağ testisim değişik şekillere giriyor. tarivid kullanıp kötü olduğumda prostatitten kaynaklı testisim şişmişti (bu durum sürekli değişken oluyor ve sanırım ısıyla da alakalı) Zafer hoca çok enfeksiyon var demişti ki öyle de çıktı lökositim 15-20 olmuştu.şimdi en son iki hafta önce 5-6 idi testisim yavaş yavaş normale dönüyor.Şimdi iesef,tavanik ve bactrim yazdı iki hafta sonra tekrar gideceğim kontrole.Ben uzun zamandır rahatsızım ve uzun bir süre tanı konulmadı neredeyse tek ve en büyük şikayetim sağ testis ağrısıydı.bel ağrılarını dövme sanatçısı olduğum için işime bağlıyordum.sağ testisim zaman zaman küçülür özellikle sarkınca vas deferens tarzı bir yerde ağrı oluşurdu sertleşmiş bir damar gibi birşey.ereksiyon sorunum neredeyse hiç olmadı belki toplasan iki,üç hafta idrar sorunum antibiyotiklerle başladı şimdi geçti. Kısacası prostatitte hemen herşey olabilir sorunların biri yada hepsi.buda sanırım enfeksiyonun türüne ve nerede lokalize olduğuna göre değişiyor.Hastaların en büyük sorunu prostatit olmayı kabullenmeyip yerine varikosel,epididimit,orşit yada mesane sorunları gibi hastalıklar olduğunu umarak yada eksik araştırmayla tedavilerini geciktirmeleri.ki bu hatalılardan birtanesi de durumu varikosel sanarak malesef ben ve birşeyin yok birşeyin yok diyen doktorlar.Prostatit olabilirsiniz de olmayabilirsiniz de yeterki Hüseyin hocaya gidin ve burada kendinize tanı koymaya çalışmayın ;) 3 ay okuduklarıma göre bu ve diğer hastalıktan kurtulabilmek ve tedaviyi çok uzatmadan olabilmek için çok erken bir süre.Şanslıyız ki bu ülkede iki tane bu hastalığın tedavisi var diyen ve çok tecrübeli doktor var.
Bedri

Mesaj gönderen Bedri »

kan ve idrar tahlili yapıldı mı? bana da iğne yazıp yolladılar. 1 hafta sonra crp 130 la hastaneye yattım. enfeksiyon kana alt batına yayılmışti. prostatit ihtimali yüksek.aman dikkat
Bedri

Mesaj gönderen Bedri »

tattoosoul yazdı:Prostatitte testis anormallikleri çok normal.Benim hala sağ testisim değişik şekillere giriyor. tarivid kullanıp kötü olduğumda prostatitten kaynaklı testisim şişmişti (bu durum sürekli değişken oluyor ve sanırım ısıyla da alakalı) Zafer hoca çok enfeksiyon var demişti ki öyle de çıktı lökositim 15-20 olmuştu.şimdi en son iki hafta önce 5-6 idi testisim yavaş yavaş normale dönüyor.Şimdi iesef,tavanik ve bactrim yazdı iki hafta sonra tekrar gideceğim kontrole.Ben uzun zamandır rahatsızım ve uzun bir süre tanı konulmadı neredeyse tek ve en büyük şikayetim sağ testis ağrısıydı.bel ağrılarını dövme sanatçısı olduğum için işime bağlıyordum.sağ testisim zaman zaman küçülür özellikle sarkınca vas deferens tarzı bir yerde ağrı oluşurdu sertleşmiş bir damar gibi birşey.ereksiyon sorunum neredeyse hiç olmadı belki toplasan iki,üç hafta idrar sorunum antibiyotiklerle başladı şimdi geçti. Kısacası prostatitte hemen herşey olabilir sorunların biri yada hepsi.buda sanırım enfeksiyonun türüne ve nerede lokalize olduğuna göre değişiyor.Hastaların en büyük sorunu prostatit olmayı kabullenmeyip yerine varikosel,epididimit,orşit yada mesane sorunları gibi hastalıklar olduğunu umarak yada eksik araştırmayla tedavilerini geciktirmeleri.ki bu hatalılardan birtanesi de durumu varikosel sanarak malesef ben ve birşeyin yok birşeyin yok diyen doktorlar.Prostatit olabilirsiniz de olmayabilirsiniz de yeterki Hüseyin hocaya gidin ve burada kendinize tanı koymaya çalışmayın ;) 3 ay okuduklarıma göre bu ve diğer hastalıktan kurtulabilmek ve tedaviyi çok uzatmadan olabilmek için çok erken bir süre.Şanslıyız ki bu ülkede iki tane bu hastalığın tedavisi var diyen ve çok tecrübeli doktor var.
hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız. 1 senedir düzelmeyen sağ testis deformasyonu var. ben de şu yeni olarak zafer hocanın tedavisindeyim.
tattoosoul

Mesaj gönderen tattoosoul »

Bedri yazdı:
tattoosoul yazdı:Prostatitte testis anormallikleri çok normal.Benim hala sağ testisim değişik şekillere giriyor. tarivid kullanıp kötü olduğumda prostatitten kaynaklı testisim şişmişti (bu durum sürekli değişken oluyor ve sanırım ısıyla da alakalı) Zafer hoca çok enfeksiyon var demişti ki öyle de çıktı lökositim 15-20 olmuştu.şimdi en son iki hafta önce 5-6 idi testisim yavaş yavaş normale dönüyor.Şimdi iesef,tavanik ve bactrim yazdı iki hafta sonra tekrar gideceğim kontrole.Ben uzun zamandır rahatsızım ve uzun bir süre tanı konulmadı neredeyse tek ve en büyük şikayetim sağ testis ağrısıydı.bel ağrılarını dövme sanatçısı olduğum için işime bağlıyordum.sağ testisim zaman zaman küçülür özellikle sarkınca vas deferens tarzı bir yerde ağrı oluşurdu sertleşmiş bir damar gibi birşey.ereksiyon sorunum neredeyse hiç olmadı belki toplasan iki,üç hafta idrar sorunum antibiyotiklerle başladı şimdi geçti. Kısacası prostatitte hemen herşey olabilir sorunların biri yada hepsi.buda sanırım enfeksiyonun türüne ve nerede lokalize olduğuna göre değişiyor.Hastaların en büyük sorunu prostatit olmayı kabullenmeyip yerine varikosel,epididimit,orşit yada mesane sorunları gibi hastalıklar olduğunu umarak yada eksik araştırmayla tedavilerini geciktirmeleri.ki bu hatalılardan birtanesi de durumu varikosel sanarak malesef ben ve birşeyin yok birşeyin yok diyen doktorlar.Prostatit olabilirsiniz de olmayabilirsiniz de yeterki Hüseyin hocaya gidin ve burada kendinize tanı koymaya çalışmayın ;) 3 ay okuduklarıma göre bu ve diğer hastalıktan kurtulabilmek ve tedaviyi çok uzatmadan olabilmek için çok erken bir süre.Şanslıyız ki bu ülkede iki tane bu hastalığın tedavisi var diyen ve çok tecrübeli doktor var.
hemen hemen aynı şeyleri yaşamışız. 1 senedir düzelmeyen sağ testis deformasyonu var. ben de şu yeni olarak zafer hocanın tedavisindeyim.
Öncelikle kimseyi yanlış yönlendirmek istemem!Forumlarda ben gibi tecrübesizlerin ilaç önermesinin zararlı olabileceğini düşünüyorum.
Sadece bilgi birikimi paylaşımı yapmak adına!
Ben bu hastalıktan tam 2008 yılında tamamen kurtulan ve blog yazan Amerikalı bir hastayla mailleşiyorum.kendisi en büyük sorununun testis ve bel ağrısı olmasından ve oral yolla bu hastalığı kapmasından dolayı doktoru anaerobic bakterilerden şüpeleniyor ve yaklaşık 3-4 ay klindamisin kullanıyor ardından candida için anti fungal ve inflamasyon için ibuprofen kullanıyor ve tamamen iyileşiyor üstünen 10 sene geçmiş ve hala iyiyim dedi. Bana tarividin kötü gelmesi üzerine Zafer hoca da tesadüf "tedavi şeklini değiştireceğiz" dedi ve klindamisin ve tetradox yazdı çok şaşırdım büyük tesadüf oldu.iki hafta kullandım burada deprem oldu kendimi dışarı attım üşüttüm ağrılarım felaket arttı.üç gün sonra tekrar zafer hocaya gittim lökosit 15-20 den 5-6 ya düşmüşdü.Anaerob bakterileri bilmiyorum ama benim ciğerlerimde ağrılar vardı dişlerimde de koku yapan çürükler,apse ve diş eti çekilmesi sorunlarım da oldu ve anaerob bakteriler sanırım bunlara sebep oluyor şimdi hiçbirisi yok neredeyse
efsanegazoz

Mesaj gönderen efsanegazoz »

Arkadaslar merhaba bundan birkac sene evvel epididimit tedavisi gordum ama bu hastalik tekrardan nuksetti ve daha farkli olarak agri sag testisten bele ve sag kurek kemigine kadar cikmaya basladi, eskisehirde bu rahatsizlik icin onerebileceginiz bir doktor var mi tesekkur ederim.