ANTİBİYOTİK KULLANİRKEN KOTU OLMAK

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Lbrl34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

ANTİBİYOTİK KULLANİRKEN KOTU OLMAK

Mesaj gönderen Lbrl34 »

Targocid yiyorum kalcadan 7 8 gundur cipro iciyorum yanindan 500 luk cok kotu oldum ya agri sizi yok da inanilmaz idrar sikligi artti cok su icmekten de degil idrar akiyor hissi devamli hastaligin ilk yakalandigim zamanlari gibiyim bugun meni kulturu verdim verdikten sonra icerden akan prostat sivisi yanarak geldi acaba vucut unuttugu baskiladigi enfeksiyona tekrar inflamasyon baslatti ondan mi boyle oldu yoksa farkli bir organizmanin direnci yuzunden mi boyle oldu yoksa enterekok mu direnc kazandi mikroba bilmiyorum kotu oldum enfeksiyoncuya tedavi altindayken direnc kazanir mi dedim olabilir normalde biz takibi yapmiyoruz dedi prostatitlerin baktim isin icinden cikamayinca basindan savmaya calisiyor gercekten yıldım ya diyorum kultur vereyim olur diyo bir idrar kulturu ver ben yonlendiriyorum bari meni vereyim diye yoruldum a dostlar ,sozun kisasi antibiyotik yiyince kotu olan var mi aranızda doktorlariniz ne demisti bu duruma
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: ANTİBİYOTİK KULLANİRKEN KOTU OLMAK

Mesaj gönderen murat222 »

Lbrl34 yazdı:Targocid yiyorum kalcadan 7 8 gundur cipro iciyorum yanindan 500 luk cok kotu oldum ya agri sizi yok da inanilmaz idrar sikligi artti cok su icmekten de degil idrar akiyor hissi devamli hastaligin ilk yakalandigim zamanlari gibiyim bugun meni kulturu verdim verdikten sonra icerden akan prostat sivisi yanarak geldi acaba vucut unuttugu baskiladigi enfeksiyona tekrar inflamasyon baslatti ondan mi boyle oldu yoksa farkli bir organizmanin direnci yuzunden mi boyle oldu yoksa enterekok mu direnc kazandi mikroba bilmiyorum kotu oldum enfeksiyoncuya tedavi altindayken direnc kazanir mi dedim olabilir normalde biz takibi yapmiyoruz dedi prostatitlerin baktim isin icinden cikamayinca basindan savmaya calisiyor gercekten yıldım ya diyorum kultur vereyim olur diyo bir idrar kulturu ver ben yonlendiriyorum bari meni vereyim diye yoruldum a dostlar ,sozun kisasi antibiyotik yiyince kotu olan var mi aranızda doktorlariniz ne demisti bu duruma

Bn tetradox kullandığım da kötu olmuştum olmayab şikayetlerım çıkmıştı
1.teoriye göre antibiyotiğe mikrop dirençli o yüzden şikayet artıyor aynı zamanda antibiyotikler bazı mikropların çoğalmasına sebep oluyor oda şikayet yapıyor
2.teori Şafak göktaşa göre antibiyotikle mikroplar ölüyor toksitleri vucuttan atılırken sıkıntı artıyor
Lbrl34

Mesaj gönderen Lbrl34 »

murat222 yazdı:
Lbrl34 yazdı:Targocid yiyorum kalcadan 7 8 gundur cipro iciyorum yanindan 500 luk cok kotu oldum ya agri sizi yok da inanilmaz idrar sikligi artti cok su icmekten de degil idrar akiyor hissi devamli hastaligin ilk yakalandigim zamanlari gibiyim bugun meni kulturu verdim verdikten sonra icerden akan prostat sivisi yanarak geldi acaba vucut unuttugu baskiladigi enfeksiyona tekrar inflamasyon baslatti ondan mi boyle oldu yoksa farkli bir organizmanin direnci yuzunden mi boyle oldu yoksa enterekok mu direnc kazandi mikroba bilmiyorum kotu oldum enfeksiyoncuya tedavi altindayken direnc kazanir mi dedim olabilir normalde biz takibi yapmiyoruz dedi prostatitlerin baktim isin icinden cikamayinca basindan savmaya calisiyor gercekten yıldım ya diyorum kultur vereyim olur diyo bir idrar kulturu ver ben yonlendiriyorum bari meni vereyim diye yoruldum a dostlar ,sozun kisasi antibiyotik yiyince kotu olan var mi aranızda doktorlariniz ne demisti bu duruma

Bn tetradox kullandığım da kötu olmuştum olmayab şikayetlerım çıkmıştı
1.teoriye göre antibiyotiğe mikrop dirençli o yüzden şikayet artıyor aynı zamanda antibiyotikler bazı mikropların çoğalmasına sebep oluyor oda şikayet yapıyor
2.teori Şafak göktaşa göre antibiyotikle mikroplar ölüyor toksitleri vucuttan atılırken sıkıntı artıyor
3 unu de aklimdan gecirdim abi ama isin icinden cikamadim kc34 ile paslastik masaj ardindan meniden kultur verdim bakalim onun sonucunu beklicem duyarli mikroplar oldukce ortamdaki baskilanmis digerleri uruyor olabilir vucut olen mikroplari kaldirmak icin bagisiklikla saldiriyor olabilir icinden cikilmiyor hic
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Ya kardeşim işte çoğu doktor böyle yapıyor işini severek takip yapan doktor bulabilmek için gezmedik doktor kalmıyor. Sıkıntı yapma benimde çok oldu öyle bende bakteri hiç çıkmadı ama sağolsun doktorum çok yardımcı oldu
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Targocid yanma yapiyor mu vurulduktan sonra ? Ben genta vurulmustum 6 tane beni kotu yapmisti,psa degeri yukseldi,bobrek agrisi yapti, bir sure sonra prostatta lokosit yukselmisti, tarivid ,tetradox kullandim lokosit dusmustu 5-6 ay once
Lbrl34

Mesaj gönderen Lbrl34 »

freeman yazdı:
Targocid yanma yapiyor mu vurulduktan sonra ? Ben genta vurulmustum 6 tane beni kotu yapmisti,psa degeri yukseldi,bobrek agrisi yapti, bir sure sonra prostatta lokosit yukselmisti, tarivid ,tetradox kullandim lokosit dusmustu 5-6 ay once
cipro da yapiyor olabilir bilmiyorum ya yok yapmadi yanma zaten genta cok yakiyor simdi yapilacak sey belli iste gidicem kultur pcr vericem bakicaz mikrop oldu mu olmedi mi
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Sadece kultur yaptir yeter
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Tıbbın temel kavramlarının biri yarar ve risk analizinin doğru şekilde analiz edilmiş olmasıdır. Küçük bir sineği balyozla öldürmek gibi bazı durumlar, maalesef gereksiz antibiyotik kullanımı sonucu meydana gelebiliyor. Özellikle bazı antibiyotikler hariç kinolon grubu daha ağır antibiyotiklerin dozunda ve kısa süreli kullanılmasında fayda var. Gereksiz yere herhangi bir tetkik yapılmadan sadece şikayete göre reçete edilen antibiyotikler yarardan çok zarar sağlıyor. Ve mikrop bakteri virüs gibi potojenlerin direnç kazanmasına neden olup mevcut durumu dahada kötü hale getirebilir.
Lbrl34

Mesaj gönderen Lbrl34 »

mustafa3435 yazdı:Tıbbın temel kavramlarının biri yarar ve risk analizinin doğru şekilde analiz edilmiş olmasıdır. Küçük bir sineği balyozla öldürmek gibi bazı durumlar, maalesef gereksiz antibiyotik kullanımı sonucu meydana gelebiliyor. Özellikle bazı antibiyotikler hariç kinolon grubu daha ağır antibiyotiklerin dozunda ve kısa süreli kullanılmasında fayda var. Gereksiz yere herhangi bir tetkik yapılmadan sadece şikayete göre reçete edilen antibiyotikler yarardan çok zarar sağlıyor. Ve mikrop bakteri virüs gibi potojenlerin direnç kazanmasına neden olup mevcut durumu dahada kötü hale getirebilir.
abi antibiogramda teikoplanin vankomisin linezolid tigesiklin duyarliligi cikti benim hastanede yatmadan yiyicegim tek ilac teikoplanin kalcadan igneydi vala azitroyla iesefle falan oldurulecek bir mikrop olsa simdiye zaten durmazdim
Acaba45
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen Acaba45 »

Merhabalar degerli arkadaslar abiler oncelikle hepinize gecmis olsun. Allah acil sifalar versin.Forumunuza henüz yeni uyeyim ve bir sorum var:
Bundan bir yıl önce boşalırken yanma ve ereksiyon problemi nedeniyle 3 tane üroloğa gittim yapilan sperm idrar tahlil ve kültürlerinde hic bir bulguya rastlanmadı. Doktorlar normal oldugunu soylediler sabret gecer dediler. Degerli arkadaslar abiler simdiye kadar idrarda en ufak bir yanmam olmadi bacaklarda makat bolgesinde agri usume titreme hic olmadi . Aci eksi kahve asitli iceceklerden hic zaaf duymadim. Yalnizca Bosalirken yanma ve tam erekte olamama problemlerim var bu durumda neler yapmaliyim hangi doktorlara gitmeliyim cevabiniz icin simdiden tesekkurler hepinize acil sifalar diliyorum bu durumda proatatit olabilirmiyim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Acaba45 yazdı:Merhabalar degerli arkadaslar abiler oncelikle hepinize gecmis olsun. Allah acil sifalar versin.Forumunuza henüz yeni uyeyim ve bir sorum var:
Bundan bir yıl önce boşalırken yanma ve ereksiyon problemi nedeniyle 3 tane üroloğa gittim yapilan sperm idrar tahlil ve kültürlerinde hic bir bulguya rastlanmadı. Doktorlar normal oldugunu soylediler sabret gecer dediler. Degerli arkadaslar abiler simdiye kadar idrarda en ufak bir yanmam olmadi bacaklarda makat bolgesinde agri usume titreme hic olmadi . Aci eksi kahve asitli iceceklerden hic zaaf duymadim. Yalnizca Bosalirken yanma ve tam erekte olamama problemlerim var bu durumda neler yapmaliyim hangi doktorlara gitmeliyim cevabiniz icin simdiden tesekkurler hepinize acil sifalar diliyorum bu durumda proatatit olabilirmiyim
Gecmis olsun kardeş,
Prostatit teshisi, sadece sperm ve idrar tahlillerini yaparak konulmuyor.Evet yapilmasi gerekir ama eksik kalmiş.
Rektal tuse yapilip prostat sivisi lokosit sayisini kontrol ettirmek gerekmektedir. Bunun icin bulundugunuz ilde bunu yapacak bir dr.bulmaniz gerekir. Yada formu arastirip tavsiye edilen dr lardan birine muayene olunuz.
haruntas13200
Hastalık Başlangıç Yılı: 2008

Mesaj gönderen haruntas13200 »

arkadaşlar ben bi iyne enjeksiyon tedavisi oldum parazit çıktı idrarımdan iyneden hemen sonra özel bi tedavi bu istanbulda levent türk yapıyor tavsiye ederim kronik prostat iltihaplanmasına tek çare araştırın dünyada bi kaç kişi tek yapıyor birideistanbuldaki lim üroloji kliniği 8 yıl çektim bu derdi adam yardımcı oldu 6 yada 8 seans olunuyor bu tedavi her seyans yaklaşık 750 tl tavsiye ederim herkese acil şifalar dilerim
bb54
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen bb54 »

haruntas13200 yazdı:arkadaşlar ben bi iyne enjeksiyon tedavisi oldum parazit çıktı idrarımdan iyneden hemen sonra özel bi tedavi bu istanbulda levent türk yapıyor tavsiye ederim kronik prostat iltihaplanmasına tek çare araştırın dünyada bi kaç kişi tek yapıyor birideistanbuldaki lim üroloji kliniği 8 yıl çektim bu derdi adam yardımcı oldu 6 yada 8 seans olunuyor bu tedavi her seyans yaklaşık 750 tl tavsiye ederim herkese acil şifalar dilerim
Reklam kokan hareketler enjeksiyon kesin cözüm degil daha beter olanlar var yanlış yönlendirme yapmayın
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

haruntas13200 yazdı:arkadaşlar ben bi iyne enjeksiyon tedavisi oldum parazit çıktı idrarımdan iyneden hemen sonra özel bi tedavi bu istanbulda levent türk yapıyor tavsiye ederim kronik prostat iltihaplanmasına tek çare araştırın dünyada bi kaç kişi tek yapıyor birideistanbuldaki lim üroloji kliniği 8 yıl çektim bu derdi adam yardımcı oldu 6 yada 8 seans olunuyor bu tedavi her seyans yaklaşık 750 tl tavsiye ederim herkese acil şifalar dilerim

Enjeksiyon çözüm değil enjeksiyon dan sonra durumu kötüleşen bir sürü insan var
Enjeksiyon sorasında bağırsak mikrobları prostata geçebiliyor yada antibiyotiğin phından dolayı prostat ta ölü alanlar olabiliyor

Bu çok eski bi yöntem ama faydalı bi yöntem olmadığı için çoğu doktor yapmaZ
İnşallah ilerşide sıkıntın artmaz