Testis ağrısı

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
vanpersie2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Testis ağrısı

Mesaj gönderen vanpersie2 »

Öncelikle herkese iyi akşamlar genel sorunu testis ağrısı olan abiler buna nasıl çözüm buluyorsunuz şu an ağrıdan duramıyorum testislerde sürekli yer değiştiren bir ağrı var . Meni sürekli sarımtırak tazyiksiz ve parçacıklı çıkıyor . Tahliller hep temiz lökosit çıkmıyor yakın zamanda askere de gitmem lazım ağrı ve stresten mahfoldum yarın bı urolaga gitmeyi düşünüyorum bir umudum olmasada. önerisi olan varsa sevinirim
kalimera
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Testis ağrısı

Mesaj gönderen kalimera »

vanpersie2 yazdı:Öncelikle herkese iyi akşamlar genel sorunu testis ağrısı olan abiler buna nasıl çözüm buluyorsunuz şu an ağrıdan duramıyorum testislerde sürekli yer değiştiren bir ağrı var . Meni sürekli sarımtırak tazyiksiz ve parçacıklı çıkıyor . Tahliller hep temiz lökosit çıkmıyor yakın zamanda askere de gitmem lazım ağrı ve stresten mahfoldum yarın bı urolaga gitmeyi düşünüyorum bir umudum olmasada. önerisi olan varsa sevinirim
Belirtilerin varikoseli gosteriyor. Ben 10 sene once varikosel ameliyati olmustum. En kisa zamanda bir doktora git.
murat222

Mesaj gönderen murat222 »

vanpersie2 yazdı:Öncelikle herkese iyi akşamlar genel sorunu testis ağrısı olan abiler buna nasıl çözüm buluyorsunuz şu an ağrıdan duramıyorum testislerde sürekli yer değiştiren bir ağrı var . Meni sürekli sarımtırak tazyiksiz ve parçacıklı çıkıyor . Tahliller hep temiz lökosit çıkmıyor yakın zamanda askere de gitmem lazım ağrı ve stresten mahfoldum yarın bı urolaga gitmeyi düşünüyorum bir umudum olmasada. önerisi olan varsa sevinirim

Prostat sıvısından mikroskobik inceleme yaptır lam lamelin üstüne lökasit çıkarsa antibiyotik kullanman gerekli
İdrardan spermde lökasit çıkmaması önemli değil
vanpersie2

murat222 yazdı:

Prostat sıvısından mikroskobik inceleme yaptır lam lamelin üstüne lökasit çıkarsa antibiyotik kullanman gerekli
İdrardan spermde lökasit çıkmaması önemli değil
Onuda yaptırdım zafer hocada onda da bir şey çıkmadı abi
vanpersie2

kalimera yazdı:
Belirtilerin varikoseli gosteriyor. Ben 10 sene once varikosel ameliyati olmustum. En kisa zamanda bir doktora git.
Ultrasonda baktılar varikosel yok dedi Dr . Bende bu hastalık meninin geri kaçmasıyla başladı non bakt prostatit diyolar ya da psikolojik iste
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Bahsettiğin testis ağrısı yatar pozisyonda ikende oluyormu?
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

mustafa3435 yazdı:Bahsettiğin testis ağrısı yatar pozisyonda ikende oluyormu?
hocam bende genelde ayaktayken olur?
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Bahsettiğin testis ağrısı yatar pozisyonda ikende oluyormu?
Oluyor hocam ayakta iken ve sıcak suya girince biraz daha iyi oluyor
mustafa3435

Testis ağrısının bir çok sebebi olabiliyor. Ağrı spesifik bir durumdur. Yatar pozisyonda da ağrı oluyorsa varikoseli seçenekler arasından çıkarmak lazım. Skrotal usg yapıldımı? Prostat taki iltihap tedavi edilmezse testis ve epididim e de dağılabilir.
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Testis ağrısının bir çok sebebi olabiliyor. Ağrı spesifik bir durumdur. Yatar pozisyonda da ağrı oluyorsa varikoseli seçenekler arasından çıkarmak lazım. Skrotal usg yapıldımı? Prostat taki iltihap tedavi edilmezse testis ve epididim e de dağılabilir.
Yapıldı abi .usgde sadece bir keresinde epididim de hafif hipertrofi çıktı onun dışında temiz . Meni sürekli sarı ve yoğun boşalmada tazyik yok meni duzelirse bu sorun da geçer gibi ama o da olmuyor işte.
mustafa3435

Meninin sarı olması ve tazyiksiz gelmesi iltihap sonucu gelişen bir durumdur. Meni kanalları tıkalı ve iltihap lı olabilir. Lökosit testi yaptırdınmı? Tedavi ile beraber haftada bir masajda yaptır.
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Meninin sarı olması ve tazyiksiz gelmesi iltihap sonucu gelişen bir durumdur. Meni kanalları tıkalı ve iltihap lı olabilir. Lökosit testi yaptırdınmı? Tedavi ile beraber haftada bir masajda yaptır.
Yaptırdım abi zafer hocaya 4 ay önce filan bişey çıkmadı lökosit prostat sıvısında . Haftaya normalde askere gitmem lazım yerim belli ama ne yapacağım normalde Siirt'te çalışıyorum orda da masaj yapacak yer yok gibi.
mustafa3435

Askere gitmeden önce forumda tavsiye edilen doktorlardan birine gitme imkanın varsa eğer, yeniden lökosit kontrolü yaptırmanda fayda var. En azından iltihap varsa tedavine askerde devam edersin.
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Askere gitmeden önce forumda tavsiye edilen doktorlardan birine gitme imkanın varsa eğer, yeniden lökosit kontrolü yaptırmanda fayda var. En azından iltihap varsa tedavine askerde devam edersin.
Eyvallah abi sağolasın bugün bezmi alem hastanesi ne gideceğim bakalım ne diyecek Dr.
mustafa3435

Bezmi alemde lökosit kontrolü yapmazlar. Yinede diğer tetkiklerin için gidebilirsin.
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Bezmi alemde lökosit kontrolü yapmazlar. Yinede diğer tetkiklerin için gidebilirsin.
Zafer hocayı son gördüğümde pek umutvari konuşmadığı için yine gitsemde aynı şeyleri söyleyecek gibi geliyor prostatın tertemiz dedi peki bu meni neden sarı neden ağrı oluyor deyince sustu bı şey demedi kafana takma geçer dedi. Yapmadığım bir PCR kaldı ama o da hem pahalı hem de güvenilirliği tam belli değil
mustafa3435

Vanpersie, en son gittiğinde lökositin olmaması sonuçlarının temiz olması prostatit olmadığın anlamına gelmez. Burada bir çok kişide de aynı durum oldu. Belki şuan gidip muayene olsan lökosit çıkacak. Meninin sarı olması, spermin az gelmesi, veya testiste ağrıya neden olan birçok faktör var. İltihabın nereden köken aldığı sebebi önemli. Bunu tüm üriner sistem olarak böbrek, mesane, prostat, testis vs değerlendirmek önemli. Bunlardan herhangi birinde iltihap olması bile testiste ağrıya neden olur. Karmaşık bir durum olduğu için hoca sana tam net bir cevap verememiş olabilir. Pcr mantıklı hernekadar olsada en azından bakteri varsa kafandaki soru işaretlerini kaldırabilir. En azından savaştığın mikrobu bilirsin.
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Vanpersie, en son gittiğinde lökositin olmaması sonuçlarının temiz olması prostatit olmadığın anlamına gelmez. Burada bir çok kişide de aynı durum oldu. Belki şuan gidip muayene olsan lökosit çıkacak. Meninin sarı olması, spermin az gelmesi, veya testiste ağrıya neden olan birçok faktör var. İltihabın nereden köken aldığı sebebi önemli. Bunu tüm üriner sistem olarak böbrek, mesane, prostat, testis vs değerlendirmek önemli. Bunlardan herhangi birinde iltihap olması bile testiste ağrıya neden olur. Karmaşık bir durum olduğu için hoca sana tam net bir cevap verememiş olabilir. Pcr mantıklı hernekadar olsada en azından bakteri varsa kafandaki soru işaretlerini kaldırabilir. En azından savaştığın mikrobu bilirsin.
Abi öncelikle cevabın için çok çok sağolasın. Dediklerinde doğru ama zaman kısıtlı askere gideceksem 31 inde yola çıkmam lazım ya da tekrar tecil etmem lazım bu da daha fazla stres olmama sebep oluyor işte . Bugün bezmi alemdeki dru dinleyeceğim bakalım ne diyecek ona göre artık birşeyler yapacağım abi gerçekten çok zor bir durum insanın aklı Karman corman oliyor
mustafa3435

Yerinde olsaydım, ileriye dönük herhangi bir plan, projen yada iş hayatını etkileyecek bir durum yoksa askerliği bir yıl daha tecil ettirirdim. Tabi tercih senin sonuçta. Bu şekilde askerliğe devam etmek tedavinin aksamasına neden olur diye düşünüyorum. Tabi sonuçta senin kararın. İstanbul bezmi alemdeysen doç.dr bayram doğan var. Lökosit bakmaz ancak ilgili bilgili bir doktordur. Tavsiye ederim.
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Yerinde olsaydım, ileriye dönük herhangi bir plan, projen yada iş hayatını etkileyecek bir durum yoksa askerliği bir yıl daha tecil ettirirdim. Tabi tercih senin sonuçta. Bu şekilde askerliğe devam etmek tedavinin aksamasına neden olur diye düşünüyorum. Tabi sonuçta senin kararın. İstanbul bezmi alemdeysen doç.dr bayram doğan var. Lökosit bakmaz ancak ilgili bilgili bir doktordur. Tavsiye ederim.
Ağustosa kadar tecil hakkım var abi. Bayram hoca yarın çalışıyormuş abi bugün profa randevu aldım bakalım ndiyecek inşallah biseyin yok kafana takma geçer demez . Bu da böyle olursa artık bı Dr bulup sinirlere blokaja yaptırmaya çalışacağım çünkü ağrıyı geçtim psikolojim alt üst oldu.
mustafa3435

Sinir blokajını tavsiye etmem. Blokajlık bir durumun yok. Öncelikle sorunun sebebi ve ona yönelik tedavi uygulamasının yapılması gerekli. Pcr yaptırmak istersen Cerrahpaşa üni yapılıyor, yalnız dört erkene bakılıyor.
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Sinir blokajını tavsiye etmem. Blokajlık bir durumun yok. Öncelikle sorunun sebebi ve ona yönelik tedavi uygulamasının yapılması gerekli. Pcr yaptırmak istersen Cerrahpaşa üni yapılıyor, yalnız dört erkene bakılıyor.
Eyvallah abi dört erken derken neyi kast ettin anlamadim yalniz
mustafa3435

Sadece 4 tane bakterinin DNA sı aranıyor.
mustafa3435

Üreoppazma , gonore, klimedya, pseudomonas etken bakteriler var sadece.
vanpersie2

mustafa3435 yazdı:Üreoppazma , gonore, klimedya, pseudomonas etken bakteriler var sadece.
Anladım abi orada Allah bilir kaç gün sonrasına randevu verir. Şu an bezmi alemdeyim sırada bekliyorum bakalım Dr ne diyecek inşallah aynı şeyleri söyleyip yollamaz