Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen Kc34 »

Bende kendi izlenimlerimi aktarmak istiyorum yunanli kardesim :) benim teshis 1 aralik ta kondu 6 ocak a kadar antibiyotik kullandim daha sonrada kullanmadim. Ilk alti ay sadece bira ictigimde debi duser yanma yapardı. 6. Ayin sonunda 1 litre bira icsemde herhangi bir yan etkisini gormedim. Yanmanin ağrının oldugu dönemlerde viski votka raki cin gibi yuksek alkollu ickilerin cok faydasini gordum o aksam icee sabahi kus gibi kalkardim. Belkide alkolun mikrop oldurme ozelligi oldugu icindir bilmiyorum. Burda kahve aci eksi yiyip icmeyin dedikleri icin o ilk 6 ay pek tuketmedim ama o sureden sonra gunde 4 5 bardak kahve ictigim hergun aci eksi yedigim gunler oldu bir sikayet yasamadim sadece acilardan dolayi kicim yandi o kadar. Orda yara iyilestikce bu tarz icki ve yiyecekler pek etkilemiyor acikcasi ancak sicak olmazsa olmaz kendini sicak tut gun asiri sicak suya otur yada sicak su torbasi koy apis arana bol su ic odemi coz. Kendini usutme. En az 6 ay dikkat ediceksin yedigine ictigine haftada 1 veya 2 cinsel iliski yasa masturbasyonu onermiyorum. Ben en atesli zamanlarimda bile seks yaptim gotumun penisimin cayir cayir yandigi zamanlar cok faydasini gordum. Kadir abinin yazilarini tek tek oku usenme ben ve benim gibi arkadaslarin iyilesmesine vesile olan kisidir.
benyusuf
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen benyusuf »

kc34 arkadaşımıza katılıyorum
ben hastalığımın ilk aylarında bu başlığı kaç defa okudum allah bilir.
şu an kı.ımın üzerine yanmadan oturabiliyorsam bu,kadir abi sayesindedir.
ben ve kc34 ucuz yırtanlardanız.:)
kc34 ve kadir abinin her yazdığını iyice oku.geçmiş olsun.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kc34 yazdı:Bende kendi izlenimlerimi aktarmak istiyorum yunanli kardesim :) benim teshis 1 aralik ta kondu 6 ocak a kadar antibiyotik kullandim daha sonrada kullanmadim. Ilk alti ay sadece bira ictigimde debi duser yanma yapardı. 6. Ayin sonunda 1 litre bira icsemde herhangi bir yan etkisini gormedim. Yanmanin ağrının oldugu dönemlerde viski votka raki cin gibi yuksek alkollu ickilerin cok faydasini gordum o aksam icee sabahi kus gibi kalkardim. Belkide alkolun mikrop oldurme ozelligi oldugu icindir bilmiyorum. Burda kahve aci eksi yiyip icmeyin dedikleri icin o ilk 6 ay pek tuketmedim ama o sureden sonra gunde 4 5 bardak kahve ictigim hergun aci eksi yedigim gunler oldu bir sikayet yasamadim sadece acilardan dolayi kicim yandi o kadar. Orda yara iyilestikce bu tarz icki ve yiyecekler pek etkilemiyor acikcasi ancak sicak olmazsa olmaz kendini sicak tut gun asiri sicak suya otur yada sicak su torbasi koy apis arana bol su ic odemi coz. Kendini usutme. En az 6 ay dikkat ediceksin yedigine ictigine haftada 1 veya 2 cinsel iliski yasa masturbasyonu onermiyorum. Ben en atesli zamanlarimda bile seks yaptim gotumun penisimin cayir cayir yandigi zamanlar cok faydasini gordum. Kadir abinin yazilarini tek tek oku usenme ben ve benim gibi arkadaslarin iyilesmesine vesile olan kisidir.
Kc34 kardesim tskler..
Ne mutlu bize bir yaraya merhem olduysak.
kalimera
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen kalimera »

kadir yazdı:
Bu zamana kadar haftada bir alkol alirim.Inanirmisiniz bir zararini cok iyi gozlemledigim halde görmedim.Tabi bu sizde icin demek degildir.Burada ilk defa acikliyorum.

Partnerinin agız mukozasi yada bademciklerde enfeksiyon varsa,oral seks sirasinda penis mikrop alabilir.Enfeksiyon yoksada sorun olmaz.Agizdaki asit zararli bakterileri barindirmaz.
Çok teşekkürler.. Aldığınız alkol türü neydi ? Fermante mi ? (Bira, şarap vs) Damıtılmış içkiler mi ? (Rakı, votka, cin)
kalimera

Mesaj gönderen kalimera »

Kc34 yazdı:Bende kendi izlenimlerimi aktarmak istiyorum yunanli kardesim :) benim teshis 1 aralik ta kondu 6 ocak a kadar antibiyotik kullandim daha sonrada kullanmadim. Ilk alti ay sadece bira ictigimde debi duser yanma yapardı. 6. Ayin sonunda 1 litre bira icsemde herhangi bir yan etkisini gormedim. Yanmanin ağrının oldugu dönemlerde viski votka raki cin gibi yuksek alkollu ickilerin cok faydasini gordum o aksam icee sabahi kus gibi kalkardim. Belkide alkolun mikrop oldurme ozelligi oldugu icindir bilmiyorum. Burda kahve aci eksi yiyip icmeyin dedikleri icin o ilk 6 ay pek tuketmedim ama o sureden sonra gunde 4 5 bardak kahve ictigim hergun aci eksi yedigim gunler oldu bir sikayet yasamadim sadece acilardan dolayi kicim yandi o kadar. Orda yara iyilestikce bu tarz icki ve yiyecekler pek etkilemiyor acikcasi ancak sicak olmazsa olmaz kendini sicak tut gun asiri sicak suya otur yada sicak su torbasi koy apis arana bol su ic odemi coz. Kendini usutme. En az 6 ay dikkat ediceksin yedigine ictigine haftada 1 veya 2 cinsel iliski yasa masturbasyonu onermiyorum. Ben en atesli zamanlarimda bile seks yaptim gotumun penisimin cayir cayir yandigi zamanlar cok faydasini gordum. Kadir abinin yazilarini tek tek oku usenme ben ve benim gibi arkadaslarin iyilesmesine vesile olan kisidir.
Çok teşekkürler. Bu arada Iesef işe yaradı ilk denemede. Baskı yok, sadece sağ tarafta cok az pelvik ağrı var..
sirab
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen sirab »

Arkadaşlar merhabe bende bu illetle uğraşıyorum. Doktorum tayini çıktığı için istanbuldan ayrıldı. Bana önerebileceğiniz enfeksiyon yada üroloji uzmanı kimlerdir.
Tedaviden sonuç alan arkadaşlar özellikle sizlerden yardım bekliyorum.
efervesan

Mesaj gönderen efervesan »

sirab yazdı:Arkadaşlar merhabe bende bu illetle uğraşıyorum. Doktorum tayini çıktığı için istanbuldan ayrıldı. Bana önerebileceğiniz enfeksiyon yada üroloji uzmanı kimlerdir.
Foruma ilk defa giriyorsun anlaşılan , tavsiyem sana Burda milletin yazdığı doktorları okuyup sana uyanı tercih etmedindir
sirab

Mesaj gönderen sirab »

efervesan yazdı:
sirab yazdı:Arkadaşlar merhabe bende bu illetle uğraşıyorum. Doktorum tayini çıktığı için istanbuldan ayrıldı. Bana önerebileceğiniz enfeksiyon yada üroloji uzmanı kimlerdir.
Foruma ilk defa giriyorsun anlaşılan , tavsiyem sana Burda milletin yazdığı doktorları okuyup sana uyanı tercih etmedindir

Zafer hocaya gitmeyi düşünüyorum.İyi tercih yapıp bir doktorla tedaviye devam etmek istiyorum. Tecrübeli ve ilgili bir doktor olması önemli bence
sirab

Mesaj gönderen sirab »

Yarın sabah için zafer hocadan randevu aldım.
wolfpack

Mesaj gönderen wolfpack »

Arkadaslar ben ne yaptiysam bu kuyruk sokumu agrisindan kurtulamadim. Mikrop gonore mikrobu onu bulduk. 20 iesef 2 kutu tavanic vitamin enzim bromelain kullaniyorum. Kendi kendime prostat masaji da yapiyorum. Sicak suya da oturuyorum. Yapmadigim sey kalmadi. Bir turlu popomun uzerine 2 dk oturamiyorum kuyruk sokumu agrisindan. Bunu yasayip da bu lanet kuyruk agrisi semptomunu azaltabilen biri yok mu?
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

En azından bakteriyi bulmuşsun. Ağrıların hemen geçmez bu bir zaman süreci. Bakteriler kümelendiği yerde yaşamlarını devam ettirmek için toksin salgılarlar. Bunun sonucunda yerleşim alanlarında tahribata neden olurlar. Bu tahribatın geçmesi biraz zaman ve azimle olur. İlaçlarını kullanmaya devam et. Antienflamatuar ağrı kesicileri şimdilik kullana bilirsin.
Murat1977

Mesaj gönderen Murat1977 »

Bence ortapedi yada fizik tedavi uzmanınada görünmekte fayda var . Belki ağrılar farklı bir nedene bağlı olabilir .
wolfpack

Gittim kardes hepsine gittim baska hic bir sikintim yok. Olayin prostatitten kaynaklandigina eminim. Gecen yil iesef kullaniminda tamamen ortadan kalkmisti cunku. Bu yil kullaniminda azaldi fakat tam gecmedi.
mustafa3435

Buradan şunu bir daha belirtmek isterim. Teşhisiniz diğer hastalıklar varikosel, hemoroid, bağırsaklara ait sorunlar, alt abdominal bölgeye ait sorunlar, kasık fıtığı, geçmişte geçirilmiş bölgeye ait ameliyatlar gibi hastalıklarınızın bir takım görüntüleme, tetkik, tahlil gibi yöntemlerle araştırılıp kesin olarak ortaya konması gerekir. Bu saydığım hastalıkların tamamı prostatit ile aynı veya benzer belirtiler gösterir. Hemen sorunu Prostatla bağdaştırmak doğru bir yaklaşım olmaz. Çoğu kişiler internette hastalıklarını araştırırken kendilerinde benzeyen semptomları hemen prostatite yoruyor. Bu bir gerçek. Prostatitte teşhisin yüzde yüz ortaya konması gerekir. Bakteri bulunmuşsa , yada geçmişte yakın bir zamanda şüpheli bir ilişki söz konusu ise işte o zaman prostatit üzerinde yoğunlaşmada yarar var. Burada bazı arkadaşlar adeta kendilerini deneme tahtasına çevirip, vücudunda lökosit olmasa dahi antibiyotik kullanmakta, bunun ileri zamanlarında bir felaket olacağının farkında bile değiller.
wolfpack

Kardesim oncelille ilgilenip yazmissin tesekkur ederim. Yazin bana ise eger benim yazdiklarimi okumadan yazmissin. Diyorum ki gonore mikrobu uredi. Sen diyorsun ki ezbere antibiyotik aliyorsun :) Burda derdimize deva bulmaya calisirken psikolojimizin durumundan haberdarsindir. Bir de bu sekilde yaklasimlar insanin moralini ve sinirini bozuyor. Eger bana yazmadiysan sozlerimi geri alir ozurumu dilerim. Ama lutfen birine cevap vermeden yazilanlari iyi oku kardesim.
wolfpack

Bende ayni zamanda hemoroid de var. Daha once kil donmesi ameliyati da oldum. Sence tum bunlari yasamis olan biri gerekli tetkikleri yapmis midir yapmamis midir?:)
mustafa3435

Ya lafı nereden anlıyorsunuz anlamış değilim. Lafım tabiki sana değil. Genel olarak yazıyoruz yine eleştiri.
wolfpack

Senin uslubunu sevmedim aga lutfen benim mesajlarima bir daha cevap yazma.
sirab

Mesaj gönderen sirab »

Merhaba arkadaşlar.
Yaklaşık 4 yıl önce ilk defa akıntı yanma gibi şikayetlerle karşılaştım,cipro vb kullandım ve sorunlarım tamamen ortadan kalktı. Ancak ortalama 1.5 yıl arayla bir kaç kez aynı döngü tekrarladı. Bu yaz tekrar rahatsızlandım ama tedavi sonrası sorunlarım ortadan tam olarak kalkmadı. Hafif bir yanma ve kasık ağrısı (daha önce hiç kasık ağrısı olmamıştı) devam etti bir kaç doktora kontrol ettirdim. Hiç bir sonuç çıkmadı. Sol tarafta varikosel tespit edildi. Sperm testi yaptırdım gayet normal çıktı sonuçlar. Yılbaşı civarı tekrar akıntı başladı. Zafer hocaya gittim. İdrarda 131 lokosit çıktı ama başka bişey çıkmadı. Kültürde yapıldı ondada bişey çıkmadı. Hoca gayet işine hakim ve insanı rahatlatıyor. Neyse 6 adet Unacefin iğne 1g tettradox 100mg antibiyotik kullandım iğne bitince Biteral 500 mg Ciflosin 750mg antibiyotiklere başladım. 13 gün sonra kontrole gittiğimde şikayetlerim %80 azalmıştı.prostat sıvısında lokosit 7-8 çıktı. Bu 3 antibiyotiği tekrar yazdı. O 3 kutuyuda bitir 1 ay sonra kontrole gel dedi. Pazartesi gittim kontrole prostat sıvısı lokosit 1-2 çıktı. İyisin antibiyotik kullanmana gerek yok dedi. Ama 3-4 ay kontrollere gel bakalım furumuna dedi. Yanma ve kasık ağrısı ara ara ben burdayım demeye devam ediyor. Hoca bunun normal olduğunu sinirlerde ve dokuda meydana gelen zararın iyileşmeainin zaman alacağını söylüyor. Ayrıca 3 aylık vitamin takviyesi verdi. Umarım herkes dersine derman bulur. Bu illetin tedavisi zor ama imkansız değil merak etme çözeriz dedi zafer hoca bakalım ne olacak.
LeoN
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen LeoN »

wolfpack yazdı:Arkadaslar ben ne yaptiysam bu kuyruk sokumu agrisindan kurtulamadim. Mikrop gonore mikrobu onu bulduk. 20 iesef 2 kutu tavanic vitamin enzim bromelain kullaniyorum. Kendi kendime prostat masaji da yapiyorum. Sicak suya da oturuyorum. Yapmadigim sey kalmadi. Bir turlu popomun uzerine 2 dk oturamiyorum kuyruk sokumu agrisindan. Bunu yasayip da bu lanet kuyruk agrisi semptomunu azaltabilen biri yok mu?
Kardeş gonore virüsü olup olmadığı nasıl bulundu ?
wolfpack

LeoN yazdı:
wolfpack yazdı:Arkadaslar ben ne yaptiysam bu kuyruk sokumu agrisindan kurtulamadim. Mikrop gonore mikrobu onu bulduk. 20 iesef 2 kutu tavanic vitamin enzim bromelain kullaniyorum. Kendi kendime prostat masaji da yapiyorum. Sicak suya da oturuyorum. Yapmadigim sey kalmadi. Bir turlu popomun uzerine 2 dk oturamiyorum kuyruk sokumu agrisindan. Bunu yasayip da bu lanet kuyruk agrisi semptomunu azaltabilen biri yok mu?
Prostat sivisi orneginde. Ama ilginctir ki 3 kez yaptirdim 2 3 yil icinde. Ilk 2 sinde sadece staph.aereus cikti 3.de gonore. Ama ben hep emindim gonore olduguna cunku uzerimde uzun zaman ilac kullanmama ragmen gecmeyen 1 ay kadar kalan bir bel soguklugu doneminden hemen sonra baslamisti bu illet
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

wolfpack yazdı:
LeoN yazdı:
Prostat sivisi orneginde. Ama ilginctir ki 3 kez yaptirdim 2 3 yil icinde. Ilk 2 sinde sadece staph.aereus cikti 3.de gonore. Ama ben hep emindim gonore olduguna cunku uzerimde uzun zaman ilac kullanmama ragmen gecmeyen 1 ay kadar kalan bir bel soguklugu doneminden hemen sonra baslamisti bu illet
Wolfpack mrb,
Gonokokal prostatit olabilirsin. Bunun icin seftriakson ,İM flakonlar bu patojen içinde endikedir.Doktorunuz gereken tedaviyi yapacaktir zaten.
LeoN
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen LeoN »

wolfpack yazdı:
LeoN yazdı:
Ya kardeş bende o lanet virüsü geçirdim onun için antibiyotik kullanmıştım geçtiğini zannediyordum ama geçmedi heralde ya bende de o virüsten sonra şikayetlerim başlamıştı prostat sıvısı ile hangi testi yaptırdın kardeşim bende gidip yaptırayım ya
wolfpack

Prostat sivisi ornegi kardesim kicina parmagi attircan prostata baskiyi uygulatacan cukunden sivi cikicak onu ornek olarak alip lab.a verecekler :)
aydinakar

Mesaj gönderen aydinakar »

kadir abi merhaba kullandığın ilaç isimlerini soranlara özelden göndermişsin bana da gönderebilir misin?