ANKARA TAVSİYENİZ

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Re: ANKARA TAVSİYENİZ

Mesaj gönderen asosyal »

bkr60 yazdı:non bakteriyal prostatitin bir cesiti 4 e ayiriyor butun uzmanlar sen cigir acacaksin bu konuda sanirim lokosit cikmayan hastalarda bu teshis konuyor ben 10 senedir kontrol ettiriyorum durum ayni rektal tusede ki cikan sivinin labulatuardaki testinin sonucuna gore yazdim non baktariyal de bakteri yoksa prostatit tanisi ve teshisi koyanlar rektal tusedeki siviya bakarak bunu soyluyorlar diger turlusu senin bilgine kalmis
tek non bakteriyel olan sen değilsin kardeşim :(
ugurz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen ugurz »

Merhaba arkadaşlar tedavi görenler son durumlarıyla ilgili bilgi verebilirler mi acaba?
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

volla kardesim benim tedavim hep eksik kaldi 1 ay doktora gittiysem 2 3 ay gidemedim oldugum.yer birde soguk bu siralar gene artti bakalim tekrardan ilaclara basladik hayirlisi hakkimizda
xray03
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen xray03 »

Izak dalva harici başka doktor yokmu acaba arkadaşlar tamam söylediğiniz kadarıyla ilgili fakat ekonomik olarak da zorluyor ondan dolayı başka bir doktor varsa daha önce giden arkadaşlar yazarsa sevinirim bende çaresiz kaldım Ankara bana yakın orayı düşünüyorum ama mecbur kalirsamda zafer oyman a gitmeyi düşünüyorum selamlar herkese
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Suan uce bese bakarsan ilerde daha fazlasini versen bile iyilesemezsin izak hocada iyilesen hasta sayisi az degil ankara icin dogru adres..
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Yada eskisehirde huseyin secgin e gidebilirsin bunlarin disinda pek alternatif yok
murat222

Mesaj gönderen murat222 »

xray03 yazdı:Izak dalva harici başka doktor yokmu acaba arkadaşlar tamam söylediğiniz kadarıyla ilgili fakat ekonomik olarak da zorluyor ondan dolayı başka bir doktor varsa daha önce giden arkadaşlar yazarsa sevinirim bende çaresiz kaldım Ankara bana yakın orayı düşünüyorum ama mecbur kalirsamda zafer oyman a gitmeyi düşünüyorum selamlar herkese
Siz hüseyin hocaya gttınız bılıyorum ama neden se lökasit incelemesi yapmamış sızde bnce bıdaha gıdın ve sz direk söyleyın çıkarsa ona göre tedavi uygular sz telefon da görüşmüşsünüz sonuçları telefon da görüşmek çok sağlıklı olmaz
xray03

Mesaj gönderen xray03 »

Fikrniz için teşekkür ederim ama öyle birşey olsa kendisi bakabilirdi bence gerek yok ona bana söylediklerini not alır gibi yapıp benimle telefonda konuşurken hiç benim hakkımda bilgisi yokmus5gibi davranması hoş olmadı gerek yok
ugurz

Mesaj gönderen ugurz »

Üniversite hastanesine giden oldumu acaba, neticede araştırma hastanesi hertürlü testin teşhisin yapılıyor olması lazım, birde bu üniversite hastanelerinde profesörlere gidemiyormuyuz?? Bilen varsa yazarsa sevinirim.
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

ugurz yazdı:Üniversite hastanesine giden oldumu acaba, neticede araştırma hastanesi hertürlü testin teşhisin yapılıyor olması lazım, birde bu üniversite hastanelerinde profesörlere gidemiyormuyuz?? Bilen varsa yazarsa sevinirim.
gidersin kardedim ben ankara universitesi bolum baskani yasar beduk e gitmistim 400 tl muayene ucreti arti 120 tomografi 520 tl para verdim sonuc senin prostatitle alakli biseyin yok pisikolojik
ugurz

Mesaj gönderen ugurz »

Hadi ya bundan da birşey çıkmaz yani bende Gazi araştırmaya gidecektim moralim bozuldu. Peki raul7, cino ve just arkadaşlar bayındırdaki şu doktora gidenlerin son durumu nedir, arkaşlar lütfen Ankara'da şu işten anlayan bir doktor bulmak lazım!!!
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

ugurz yazdı:Hadi ya bundan da birşey çıkmaz yani bende Gazi araştırmaya gidecektim moralim bozuldu. Peki raul7, cino ve just arkadaşlar bayındırdaki şu doktora gidenlerin son durumu nedir, arkaşlar lütfen Ankara'da şu işten anlayan bir doktor bulmak lazım!!!
Ank cok doktor gezdim ama izak hoca gibi ilgili alakalı ve bilgili biriyle karşılaşmadım, hacettepe proflarına gidebilirsin istersen ali ergen hoca var arastır derim
ugurz

Mesaj gönderen ugurz »

Merhaba raul7 sen aylardır izak beye gidiyorsun sanırım ancak yazdıklarını okuduğumda, İstanbul'daki Zafer oymandan farklı tedavi uyguladığını anladım, fayda gördün mü son durumun nedir. Ayrıca cino ve just da izak hocaya gidiyolardı onlardan haberin var Mı??
ugurz

Mesaj gönderen ugurz »

Benim şikayetlerim de şöyle biraz farklı gibi yazayım da sizde fikrinizi verirseniz sevinirim. Benim devlet hastanesinde. En son aldığım ilaçlar şöyle; ekim 18 7 adet günde 1 cefamed iğne ve üromisin şase 1 adet bittikten 10 gün sonra 6 kasım; orsipol tablet 10 gün kullandım. Sonuç ilaçlar bitikten sonra gayet iyiydi ancak kasım 15 te ilaç bitti yaklaşık 1 ay geçti başlangıçtan daha kötüyüm. Şikayetler şöyle; göbek altında kasılma, gerginlik. Testis ve makat arası ağrılı yanma, böbreklere doğru sancı,idrar geç geliyor ve miktarı az basınç az ayrıca sık idrara çıkma hissi Yok idrarla yanma hissi yok gece idrara kakma ihtiyacı Yok ( hatta ben saati kurup uyanıyorum basınç yapıp böbreklere zarar vermesin diye) doktorum bana kan testi yapmıştı ilaç kullanımından sonra her kan ve idrar testim temiz, ultrasonla böbrek ve mesaneye baktı normal, doplerle testislere bakıldı herşey normal, doktor şikayetlerin nasıl dedi hala devam ediyo dedim. İlaçları bırak Gazi'de bir profesöre git dedi. İlaçları bıraktım ( sadece xadral alıyordum) 3 gün sonra şikayetlerim iyice arttı. Tekrar xadral alıyorum daha rahat ettiriyor diye şimdi ne yapacağımı bilmiyorum. Ha bu arada daha kötüsü de var işsizim ve sadece genel sağlık sigortası var .
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Just la gorusurum iyi durumu suan..
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Bende fayda gördüm izak hocadan eskiye göre cok iyim hocanın en büyük özelligi tecrübesi sadece idrar tahlilinden bile hastalıgın seyrini değiştirir, hastaya moral verir her dedigini dinler asla sıkılmaz, bilmişlik taslamaz, hastanın rahatını düşünür odadan içeri girmenden bile durumunu anlar, ama hastanede sgk yok ve oldukca pahalı tek dezavantaj ılacları felan alamıyorsun ben gidip acilde yazdırıp öyle alıyorum sgk olsa cok daha iyi olacak.herkese acil şifalar hastalıkta yeniysen hiç bekleme git izak hocaya ayrıca ilaçlarıda iyi kombin yapar
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

bende izak hocaya tedavi oluyorum.Ama herzmaan dedigim gibi tedavimi meslegimden dolayi tam yaptiramadim.1 ay gittiysem 3 ay gidemedim.2 ay cok iyidim ufak tefek batmalar agrilar oluyordu.ama 20 gundur hayattan sogudum.tekrar izak hocaya gittim.bakalim
ugurz

Re: ANKARA TAVSİYENİ

Mesaj gönderen ugurz »

Hastalıkta 5. ayımdayım. Başlangıçta perine bölgesinde ağrı yanma yoktu. Göbek altı kasılma, gerginlik hissi bu kadar değildi. Xadral kullanmıyordum. İdrar yolu şimdi daha iyi yani herşey karıştı.
Cino

Mesaj gönderen Cino »

ugurz yazdı:Merhaba raul7 sen aylardır izak beye gidiyorsun sanırım ancak yazdıklarını okuduğumda, İstanbul'daki Zafer oymandan farklı tedavi uyguladığını anladım, fayda gördün mü son durumun nedir. Ayrıca cino ve just da izak hocaya gidiyolardı onlardan haberin var Mı??
Merhaba, forumda çok aktif yazmıyorum ancak sürekli takipteyim. Mesajınızı aldım, durumum hakkında kısaca bilgi vereyim;

Bende idrarda yanma, cinsel sorun, idrar tutamama vb. sorunlar hiçbir zaman olmadı. Bende alt karında ağrı, iltahap olduğu dönemlerde ise ağrı kasıklara ve testislere yayılır vaziyette idi. Onun dışında sık idrara gitme, ağrılar arttığı dönemlerde gece 1-2 defa idrara kalkma şeklinde şikayetlerim vardı.

İzak hocadan önce 1 yıl kadar Liv hospital'e gidip geldim ama kayda değer bir ilerleme kaydedememiştim. Kc34'ün tavsiyesiyle (allah ondan razı olsun :) ) İzak hocaya Nisan 2017'de gitmeye başladım. İlk önce antibiyotik tedavisi, sonra xantral/querceatin ile devam ettim. Düzenli kontrollere gittim. Hocanın önerdiği tüm ilaçları eksiksiz kullandım. Yaz sonunda semptomlarda baya bir gerileme oldu. hatta ağrılarımın kesildiği dönemler olmaya başlamıştı. Hatta hoca en son 1 ay yerine 3 ay sonra kontrole gel demişti. 3 aylık sürecim fena geçmedi ancak 3. ayın sonunda ağrılarımda tekrar bir artış gözlemlemeye başlamıştım ki, kontrole gittiğimde hoca iltahaplanma durumunun tekrar nüks ettiğini söyledi ve tekrar antibiyotiğe (Cravit+Tetradox) başlattı. Sanırım havaların soğuması tetikledi...

Sonuç olarak İzak hoca ile baya bir yol kat ettim, ağrılar inişli çıkışlı olmakla birlikte, ağrı olduğu zamanlarda da eskiye kıyasla daha tölere edilebilir vaziyette oluyor artık. Ancak savaş maalesef henüz bitmedi, Kökten kurtulmak için tedaviye devam.

Doktor tedavisine ek olarak fayda gördüğüm şeyler ise; yürüyüş, spor, vucudu sıcak tutuma (sıkı giyinme, sıcak duş, sauna, vs.).

Selamlar, herkese acil şifalar.
Untitleduser

Mesaj gönderen Untitleduser »

Cino yazdı:
ugurz yazdı:Merhaba raul7 sen aylardır izak beye gidiyorsun sanırım ancak yazdıklarını okuduğumda, İstanbul'daki Zafer oymandan farklı tedavi uyguladığını anladım, fayda gördün mü son durumun nedir. Ayrıca cino ve just da izak hocaya gidiyolardı onlardan haberin var Mı??
Merhaba, forumda çok aktif yazmıyorum ancak sürekli takipteyim. Mesajınızı aldım, durumum hakkında kısaca bilgi vereyim;

Bende idrarda yanma, cinsel sorun, idrar tutamama vb. sorunlar hiçbir zaman olmadı. Bende alt karında ağrı, iltahap olduğu dönemlerde ise ağrı kasıklara ve testislere yayılır vaziyette idi. Onun dışında sık idrara gitme, ağrılar arttığı dönemlerde gece 1-2 defa idrara kalkma şeklinde şikayetlerim vardı.

İzak hocadan önce 1 yıl kadar Liv hospital'e gidip geldim ama kayda değer bir ilerleme kaydedememiştim. Kc34'ün tavsiyesiyle (allah ondan razı olsun :) ) İzak hocaya Nisan 2017'de gitmeye başladım. İlk önce antibiyotik tedavisi, sonra xantral/querceatin ile devam ettim. Düzenli kontrollere gittim. Hocanın önerdiği tüm ilaçları eksiksiz kullandım. Yaz sonunda semptomlarda baya bir gerileme oldu. hatta ağrılarımın kesildiği dönemler olmaya başlamıştı. Hatta hoca en son 1 ay yerine 3 ay sonra kontrole gel demişti. 3 aylık sürecim fena geçmedi ancak 3. ayın sonunda ağrılarımda tekrar bir artış gözlemlemeye başlamıştım ki, kontrole gittiğimde hoca iltahaplanma durumunun tekrar nüks ettiğini söyledi ve tekrar antibiyotiğe (Cravit+Tetradox) başlattı. Sanırım havaların soğuması tetikledi...

Sonuç olarak İzak hoca ile baya bir yol kat ettim, ağrılar inişli çıkışlı olmakla birlikte, ağrı olduğu zamanlarda da eskiye kıyasla daha tölere edilebilir vaziyette oluyor artık. Ancak savaş maalesef henüz bitmedi, Kökten kurtulmak için tedaviye devam.

Doktor tedavisine ek olarak fayda gördüğüm şeyler ise; yürüyüş, spor, vucudu sıcak tutuma (sıkı giyinme, sıcak duş, sauna, vs.).

Geçmiş olsun kardeş, sık idrarın normale döndü mü peki ?
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

Cino yazdı:

su anda bende izak hocada ayni yedaviyi goruyorum cravit tetradox quarcetin bakalim insallah bende iyi olurum.
ugurz

Mesaj gönderen ugurz »

Merhaba cino cevapladığın için saol şikayetlerin benimkilere benziyor. Ayrıca bende makatla bacak arasında ağrı ve yanma , birde böbreklere doğru ağrı, sancı gibi birşey var( gece idrara kalkmak için saati kuruyorum, basıncı azaltıp böbrekleri zorlamamak için). Bugün yüksek ihtisas hastanesine gittim, ürolojinin şef doktorunu buldum derdimi anlattım. Adam kronik prostatitte hiçbir test ve usg de birşey çıkmaz semptomlara göre tedavi uygulanır dedi göbek altı ve yanlardaki ağrılar için dicloflam verdi. Ayrıca xadral kullanıyorum deyince 6 ay kullanmalısın dedi. Son olarak haftada 2 defa boşalmamı söyledi. Yan etkisi çok olduğu için çardak yerine cardura tavsiye etti gönderdi ne diyorsunuz???? Sorum olacak birde, prostatit, prostat nezlesi de deniyor bildiğiniz gibi sorum şu nezle virütik bir hastalıktır prostatta mikroorganizma tespit edilememesinin sebebi prostatit in de virütik bir hastalık olması olabilir mi? Çünkü virüsler canlı hücrede ürerler laboratuvarda üremezler!!!
Cino

Mesaj gönderen Cino »

@Untitleduser Sık idrar azalmakla beraber gündüzleri devam ediyor. ancak ağrı/iltahap artışı olan zamanlarda sıklık artıyor ve gece idrara kalkma durumları tekrar görülebiliyor.

@hamdi size de geçmiş olsun.

@ugurz "çardak yerine cardura" buları bilmiyorum. Nezle'den kasıt virutik vs.den ziyade iltahabın artması durumunda akıntı olabilir , isim ondan öyle konmuştur diye düşünüyorum. İsme çok takılmamak lazım. Geçmiş olsun.
ugurz

Mesaj gönderen ugurz »

Cino yazdı:@Untitleduser Sık idrar azalmakla beraber gündüzleri devam ediyor. ancak ağrı/iltahap artışı olan zamanlarda sıklık artıyor ve gece idrara kalkma durumları tekrar görülebiliyor.

@hamdi size de geçmiş olsun.

@ugurz "çardak yerine cardura" buları bilmiyorum. Nezle'den kasıt virutik vs.den ziyade iltahabın artması durumunda akıntı olabilir , isim ondan öyle konmuştur diye düşünüyorum. İsme çok takılmamak lazım. Geçmiş olsun.
Ben aslında xadral yazdım ancak klavye kafasına göre iş yapmış.
luger08

Mesaj gönderen luger08 »

Yakın zamanda İshak hocaya giden oldu mu proatatit miyim degil miyim bilmiyorum yardımcı olursanız sevinirim( ücret Vs)