Bağırsak Prostat

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
selamiacik
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Bağırsak Prostat

Mesaj gönderen selamiacik »

:)
hasann yazdı:
selamiacik yazdı:Abilerim kardeşlerim öncelikle hepinize şifalı güzel günler diliyorum. Benim geçtiğimiz mayıs ayından bu zamana kadar dışkılama problemlerim oluyordu. Procto gynevol kremi sürdüğümde büyük abdesti iyi yapabiliyorum. Samsun Liman Hastanesi üroloji Doç Dr Şükrü Öztürk’e gittim. Böbrek mesane ultrasonuna kendi cihazıyla baktı akabinde prostat masajı yaptı ve biraz ödemli dedi. Akabinde ultrasona gönderdi prostat ölçümü 14 cc çıktı. Yine de bir şeyi atlamayalım diye genel cerraha gönderdi makat muayenesinde bir şey göremedi. Tekrardan bi karın ultrasonu istedi onda da bir şey çıkmadı. Kolonoskopi yapalım ama bana kalırsa prostatdan ötürü bir problem bu demeyi de eksik etmedi. Tekrar üroloji doktorunla bi görüş dedi gittiğimde kafanı takma ilaçlar bu hastalıkta 2.planda hamama git sıcak tut kenidini yediklerine dikkat et alkol kullanma diyip gönderdi. Benim dışkılamam zor oluyor ancak kremi sürüp uyuduğumda ertesi gün öyle yapabiliyorum. Fikirleriniz neler olucaktır. 1 senedir kr prostatiti çekiyorum
Hacı senin şikayetin dışkılamada agrı veya kabızlık mı? Biz prostatitlerin şikayetleri farklı. Niye inat ediyosun gastrocuya gitmiyosun, kesin iyileşeceksin bence.
Gidicem en son çare o kaldı zaten
londra2015

Mesaj gönderen londra2015 »

Bağırsağı düzelt prostatta düzelme yoluna girer
londra2015

Mesaj gönderen londra2015 »

Kabızsan gaz varsa sık sık bunları düzelt az öz ye kefir ev yoğurdu probiyotik kullan sıcak tut kendini arada prostat masajı yaptır gün aşırı boşal Zafer hocaya da görün bitti gitti
selamiacik

londra2015 yazdı:Kabızsan gaz varsa sık sık bunları düzelt az öz ye kefir ev yoğurdu probiyotik kullan sıcak tut kendini arada prostat masajı yaptır gün aşırı boşal Zafer hocaya da görün bitti gitti
Sorsana bi Samsun’dan dışarı çıkabilecek durum var mı reis :) Yaş 21 hayatımda İstanbul’a gidemedim.. yani diyeceğim şu ki Zafer Oyman tabi ki bir klas isimdir ad yapmıştır ve işinde başarılırıdr. Keşke Zafer Bey gibi her ilimizde bir hoca bulunsa. Bizlerde faydalanabilsek. Zengin hastalığıda diyebiliriz bu merede. Çok para gidiyor ama sağlık her şeyden baş sıfat geliyor. Umarım cemi cümlemiz iyileşir veyahut bu hastalığa bi çare bulunur da bizde gelecek nesillere siz çok şanslısınız pi olsanız dahi kurtulursunuz biz neler çektik ve forumlarda okuyarak geçirdik zamanımızı deme haklılığına sahip oluruz. Saygılarımla..
muzdarip

Mesaj gönderen muzdarip »

selamiacik yazdı:
muzdarip yazdı:İst Avr Yakasında gastro için tavsiye edeceğiniz bir hastane var mı? dün bir özel bir mega hastanedeydim orada sadece muayene ücreti 225 tl idi. biraz fazla geldi açıkcası.
senin sıkıntıların nelerdir
Prostat büyümesi, mesane boynu eğriliği ve şimdide bağırsaklarda tembellik gibi problemlerim var.
selamiacik

muzdarip yazdı:
selamiacik yazdı:
muzdarip yazdı:İst Avr Yakasında gastro için tavsiye edeceğiniz bir hastane var mı? dün bir özel bir mega hastanedeydim orada sadece muayene ücreti 225 tl idi. biraz fazla geldi açıkcası.
senin sıkıntıların nelerdir
Prostat büyümesi, mesane boynu eğriliği ve şimdide bağırsaklarda tembellik gibi problemlerim var.
Muzdarip bende de işte bağırsak tembelliği tarzı bi problem mevcut, şöyle ki her gün dışkılıyorum fakat yeterli miktarda değil az dışkılama oluyor bir de kaslar sayesinde çok izin vermiyo gibi oluyo
bmx

Mesaj gönderen bmx »

Arkadaşlar Ben prostat olmadan önce bağırsaklarımda rahatsızlık olmuştu doktora gittim dışkıda entamoeba histolytica kisti bulundu.
Ve bu kist bağırsaklardan diğer organlara karaciğer dalak üriner sistem geçiş yapabiliyormuş.Yine aynı sorunu yaşadım doktora gitmeden test yaptırdım.
yine aynı kist çıktı ciddi ciddi prostattaki sorunun bu kisttende olabiliceğini düşünüyorum.
sanırım bağırsağı bi güzel temizleyip prostatı öyle ele almak lazım.
selamiacik

bmx yazdı:Arkadaşlar Ben prostat olmadan önce bağırsaklarımda rahatsızlık olmuştu doktora gittim dışkıda entamoeba histolytica kisti bulundu.
Ve bu kist bağırsaklardan diğer organlara karaciğer dalak üriner sistem geçiş yapabiliyormuş.Yine aynı sorunu yaşadım doktora gitmeden test yaptırdım.
yine aynı kist çıktı ciddi ciddi prostattaki sorunun bu kisttende olabiliceğini düşünüyorum.
sanırım bağırsağı bi güzel temizleyip prostatı öyle ele almak lazım.
genel cerrahtan geliyorum dışkı yumuşatıcı verdi ve dedi ki 14 cc li bir prostat boyutun olsa bile yine de bu şikayetler prostatla alakalı sende 2 litre su iç sebze meyve ağırlıklı beslen gerisini düşünme dedi
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

selamiacik samsun liman hastanesinde iyi bir doktor vardı prostat sıvısıyla lökosit ölçümü yapan. forumda bir ara derim.
selamiacik

tornografi yazdı:selamiacik samsun liman hastanesinde iyi bir doktor vardı prostat sıvısıyla lökosit ölçümü yapan. forumda bir ara derim.
Gittim ona o da genel cerraha yönlendirdi şimdi üniversite hastanesinde sanal kolonoskopi için sıra alıcam oraya yönlendirdi. Bilgisiyarlı görüntülensin prostat bazen bağırsak duvarına yapışabiliyor dedi. Sanal kolonoskobi gerçeğinden daha çok işe yarıyor senin gibi vakalarda diye de ekledi
tornografi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen tornografi »

selamiacik yazdı:
tornografi yazdı:selamiacik samsun liman hastanesinde iyi bir doktor vardı prostat sıvısıyla lökosit ölçümü yapan. forumda bir ara derim.
Gittim ona o da genel cerraha yönlendirdi şimdi üniversite hastanesinde sanal kolonoskopi için sıra alıcam oraya yönlendirdi. Bilgisiyarlı görüntülensin prostat bazen bağırsak duvarına yapışabiliyor dedi. Sanal kolonoskobi gerçeğinden daha çok işe yarıyor senin gibi vakalarda diye de ekledi
aynen iyi yapmışsın.

tetkikleri olabildiğince devlet ve üniversite hastanelerinde yapıp özel hastanelere bırakmamak lazım. özel hastaneye muayeneye gitmek lazım sadece.
selamiacik

tornografi yazdı:
selamiacik yazdı:
aynen iyi yapmışsın.

tetkikleri olabildiğince devlet ve üniversite hastanelerinde yapıp özel hastanelere bırakmamak lazım. özel hastaneye muayeneye gitmek lazım sadece.
kesinlikle öyle dediğin gibi
muzdarip

selamiacik yazdı:
muzdarip yazdı:
selamiacik yazdı: senin sıkıntıların nelerdir
Muzdarip bende de işte bağırsak tembelliği tarzı bi problem mevcut, şöyle ki her gün dışkılıyorum fakat yeterli miktarda değil az dışkılama oluyor bir de kaslar sayesinde çok izin vermiyo gibi oluyo
ben debridat diye bir ilaç buldum onu deniyorum bağırsak için. doktora moktora gitmedim henüz.
muzdarip

tornografi yazdı:
selamiacik yazdı:
aynen iyi yapmışsın.

maddi sebeplerden dolayı mı öyle dediniz yoksa özel hastane testlerinde problem mi var?
selamiacik

muzdarip yazdı:
tornografi yazdı:
selamiacik yazdı: Gittim ona o da genel cerraha yönlendirdi şimdi üniversite hastanesinde sanal kolonoskopi için sıra alıcam oraya yönlendirdi. Bilgisiyarlı görüntülensin prostat bazen bağırsak duvarına yapışabiliyor dedi. Sanal kolonoskobi gerçeğinden daha çok işe yarıyor senin gibi vakalarda diye de ekledi
aynen iyi yapmışsın.

maddi sebeplerden dolayı mı öyle dediniz yoksa özel hastane testlerinde problem mi var?
Maddi sebeplerden ötürü dedim ya, debriat büyük abdesti itme gücünü arttırır fayda sağlıcaktır size inşallah
selamiacik

Bugün ki mastürbasyondan sonra makatdaki kaslar iyice kasıldı idrarı az çıkartır oldum, nasıl fonksiyonlu hale getirebilirim önerisi olan var mı? Sıcak suya mı gireyim
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Idrarin makattaki kasla alakasi oldugunu dusunmuyorum prostat sismis olabilir hastaligin baslarinda bendede bosalma sonrasi alkol sonrasi debi duserdi cok sukur artik oyle sorunlarim kalmadi..
selamiacik

Kc34 yazdı:Idrarin makattaki kasla alakasi oldugunu dusunmuyorum prostat sismis olabilir hastaligin baslarinda bendede bosalma sonrasi alkol sonrasi debi duserdi cok sukur artik oyle sorunlarim kalmadi..
Özellikle şahsınız ve kadir abinin hastalıkla alakalı söylemlerini iyice dinleyip kendimizce algı yaratıyor ve programlar oluşturuyoruz. Prostatit li olarak işimiz kolay değil, ama doğduk bir kere yaşıyoruz bizim bu imtihanımızdır.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Sabir bu hastaligin en onemli ilaci pes etmeyin dogru tedaviye azmedip devam ederseniz hepiniz iyilesirsiniz. Yeterki bir doktor ve tedavide kalin bir o bir bu doktor iyilesme surecinizi uzatir..
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Aman alkol almiyim aman fazla seks yapmiyim aman kicim usumesin aman aci yemiyim pipim yanar herseyi yapiyorum zamaninda dikkat ettim kotu oldum simdi saldim herseyi yapiyorum on numara bes yildizim..
selamiacik

Kc34 yazdı:Aman alkol almiyim aman fazla seks yapmiyim aman kicim usumesin aman aci yemiyim pipim yanar herseyi yapiyorum zamaninda dikkat ettim kotu oldum simdi saldim herseyi yapiyorum on numara bes yildizim..
Özelden yazdım abi
hamdi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen hamdi »

bmx yazdı:
hasann yazdı:abi quercetin complex eczanelerde var solgarın.yurtdisina gerek yok. benim dr onun yaninda saw palmetto da verdi (isirgan otu iceren).Hepsiburda da var. Bunlar prostata faydali takviyeler fakat bagirsak icin gastroya gorunun mutlaka. bende de karin agrisi var, karin mr ı çekildi. Haftaya kolonoskopiye de girecegim.
Ben quarcetin bulamadım solgar getirmiyor artık elinde olanıda bulamadım saw paşmetto kullanmadım bazı yan etkileri var dendi
kardesim bana doktorum verdi vgmed Quercetin tanidik bir eczane var hangi ilaci soylesem getiriyor.Eczanelere soylesen getiriyorlar zaten.
ametgr
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen ametgr »

Arkadaşlar merhaba, ben bu illetle 6 yıldır uğraşıyorum, teşhisim çok geç koyuldu, çok farklı iğneler, antibiyotikler, ilaçlar denedim. Sistoskopiden tutun, meni kültürü, idrar kültürü envayi çeşit testten geçtim. Pilot bir velimin kullandığı ilaç olarak görüp denemek isteği duyduğum Saw Palmetto bitkisi kapsülüne başladım.1 haftayı geçti. İdrardan sonra 2 büklüm kıvranan ben, belli rahatlama hissetmeye başladım. Gece en az 4 kez uyanırdım, artık 2-3 sefer uyanıyorum ve daha rahat ediyorum. Sırf bunu yazmak, önermek için buraya üye olmak istedim. Pilot velim, Amerika WallMart marketlerinde satılan Spring Valley marka Saw Palmetto Kapsülünden almıştı. Türkiyede de çeşitli markalarda gördüm aynı ürünü. Ben kesinlikle öneriyorum arkadaşlar. Cüce Palmiye denilen bir ağacın meyvesinin ilaca dönüştürülmüş hali. Erkek destek ürünü diye satılıyor. Kesinlikle denemenizi öneriyorum
opulentia

Mesaj gönderen opulentia »

selamiacik yazdı:Abilerim kardeşlerim öncelikle hepinize şifalı güzel günler diliyorum. Benim geçtiğimiz mayıs ayından bu zamana kadar dışkılama problemlerim oluyordu. Procto gynevol kremi sürdüğümde büyük abdesti iyi yapabiliyorum. Samsun Liman Hastanesi üroloji Doç Dr Şükrü Öztürk’e gittim. Böbrek mesane ultrasonuna kendi cihazıyla baktı akabinde prostat masajı yaptı ve biraz ödemli dedi. Akabinde ultrasona gönderdi prostat ölçümü 14 cc çıktı. Yine de bir şeyi atlamayalım diye genel cerraha gönderdi makat muayenesinde bir şey göremedi. Tekrardan bi karın ultrasonu istedi onda da bir şey çıkmadı. Kolonoskopi yapalım ama bana kalırsa prostatdan ötürü bir problem bu demeyi de eksik etmedi. Tekrar üroloji doktorunla bi görüş dedi gittiğimde kafanı takma ilaçlar bu hastalıkta 2.planda hamama git sıcak tut kenidini yediklerine dikkat et alkol kullanma diyip gönderdi. Benim dışkılamam zor oluyor ancak kremi sürüp uyuduğumda ertesi gün öyle yapabiliyorum. Fikirleriniz neler olucaktır. 1 senedir kr prostatiti çekiyorum
Bol sebze ye organik zeytinyagi ve elma sirkesi olan salatalar yemelisin.brokoli gunde bir öğün ev yapımı yogurtla sarimsakli bir sekilde ye sarımsağı dövecekle ez ve 1 saat dolmadan tüket sabahları kaysi kurusu 5 adet ac karnina ye ustune ılık su iç hatta suyu gun icinde bol iç lifli gidalar tuket.gunde iki adet armut ye 5 gune sistem çalışır
opulentia

Mesaj gönderen opulentia »

Mutlaka organik yada ev yapımı kefir ic gunde iki bardak bir bardagi mutlaka yatmadan önce iç.