Tinnitus(Kulak çınlaması) prostat sorunları

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
bmx
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Tinnitus(Kulak çınlaması) prostat sorunları

Mesaj gönderen bmx »

Tinnitus (kulak çınlaması) ile prostat arasında nasıl bir ilişki olabilir acaba Bende prostat sorunlarından 5 ay öncesinde kulak çınlaması başladı hala devam ediyor.Tintus tedavisinde çinko ve glinko biloba tavsiye ettiler 3 ay gerçi pek etkisi olmadı ama çinko prostat içinde önemli olduğu için tek bağlantı bumu acaba bir kere ayarlar bozulunca bir yerlerden patlıyor
benyusuf

Re: Tinnitus(Kulak çınlaması) prostat sorunları

Mesaj gönderen benyusuf »

Kulak cinlamasina hicbir ilac iyi gelmiyor bosuna mideni ilaclarla doldurma,mayis 2016 dan beri cinlamam var ama alistim artik)
Bir abd firmanin tinnitusu kokten bitirecek aşı calismasivar,hayvanlar uzerinde olumlu etkisi olmus su an insanlar uzerinde deneniyor,fda onayli
Tinnitus bazi hastaliklarin habercisi olabilecegi gibi sebepsiz de meydana gelebiliyor.tinnitustan sonra bende miyalji ve prostatit cikti.cok sukur su an durumum iyi.cinko kullanacaksan asiriya kacma,bagirsaklarin zarar gorebilir.gecmis olsun
orhan

Mesaj gönderen orhan »

bmx yazdı:Tinnitus (kulak çınlaması) ile prostat arasında nasıl bir ilişki olabilir acaba Bende prostat sorunlarından 5 ay öncesinde kulak çınlaması başladı hala devam ediyor.Tintus tedavisinde çinko ve glinko biloba tavsiye ettiler 3 ay gerçi pek etkisi olmadı ama çinko prostat içinde önemli olduğu için tek bağlantı bumu acaba bir kere ayarlar bozulunca bir yerlerden patlıyor

bu organın yapmadığı yok demekki aynı durum bende var bağlantı kuramıyordum sinirsel diyordum demekki bu organ kulağa bile vuruyor
çınlamayla ilgili doktora gitme çünkü geçmiyor harcadığın para yanına kar kalıyor
geçmiş olsun
bmx

Mesaj gönderen bmx »

çınlama ilgili baya araştırma yaptım 1 kere gittim bir daha gitmedim:TMS var diyorlar onuda denemedim prostattan kurtulayım çınlama alıştım.
Bence çinkosal bağlantı var fazla mastırbasyonla alakasıda olabilir çinko yetmeyince vücudu hücre bozuluyor belki.
bunları araştıra araştıra doktor olacaz az kaldı
orhan

Mesaj gönderen orhan »

bmx yazdı:çınlama ilgili baya araştırma yaptım 1 kere gittim bir daha gitmedim:TMS var diyorlar onuda denemedim prostattan kurtulayım çınlama alıştım.
Bence çinkosal bağlantı var fazla mastırbasyonla alakasıda olabilir çinko yetmeyince vücudu hücre bozuluyor belki.
(PROSTATİT) KONUSUNDA BU SİTEDE NE DOKTORLAR VAR YETKİ VERİLSE BİR ÇOK İNSANA FAYDASI DAHA ÇOK DOKUNUR
bu konuda maalesef tıpta bir gelişme doktorlardada herhangi bir mucize yok deneme yanılma yöntemiyle gidiyoruz
ALLAH HEPİBİZE SİFA VE SABIR VERSİN
NOT BİR YAZI OKUDUM ANKARA AYAŞ İÇMELER KAPLICASIYLA İLGİLİ BU KONUDA BİLGİSİ YADA ŞİFA BULAN BİRİSİ VARSA LÜTFEN YAZSIN
SELAMLAR
benyusuf

bmx yazdı:çınlama ilgili baya araştırma yaptım 1 kere gittim bir daha gitmedim:TMS var diyorlar onuda denemedim prostattan kurtulayım çınlama alıştım.
Ben de ilk basta rtms yapmayi dusundum ama simdiki durumdan daha kotu duruma dusen kisi sayisi az degil.iyilesme ihtimali yuzde 60.
Otonomy firmasinin asisi yakin bir zamanda umarim piyasaya surulur de kokten kurtuluruz
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Bende de basladı prostatitten sonda bu illet ama cok rahatsız etmiyor, ama bende basladıgı zaman kulak tıkanıklıgı ve östaki borusuntıkanıklıgıda söz konusuydu, acılınca geciyo kapanında tekrar baslıyo
bmx

Mesaj gönderen bmx »

Raul7 yazdı:Bende de basladı prostatitten sonda bu illet ama cok rahatsız etmiyor, ama bende basladıgı zaman kulak tıkanıklıgı ve östaki borusuntıkanıklıgıda söz konusuydu, acılınca geciyo kapanında tekrar baslıyo
Önce östaki borusu tıaknıklığı ile başlıyor zaten dikkat etmek lazım
ZooM505
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen ZooM505 »

Parazit, bakteri, bağırsak florası bozukluğu, candida ve ağır metal yükü.. zaten bunların hepsinin birbiriyle bağlantısı var.. kulak çınlamalarının sebebi bu..
candida bir çok hastalığın sebebi ve tetikleyicisi..
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Tinnitus candida yazarsanız google' a, bir çok kaynak bulabilirsiniz..
ZooM505

Mesaj gönderen ZooM505 »

Tabi bu anlattıklarım nörolojik sıkıntıları olan insanların dışında.
bmx

Mesaj gönderen bmx »

ZooM505 yazdı:Parazit, bakteri, bağırsak florası bozukluğu, candida ve ağır metal yükü.. zaten bunların hepsinin birbiriyle bağlantısı var.. kulak çınlamalarının sebebi bu..
candida bir çok hastalığın sebebi ve tetikleyicisi..
Hocam aynen haklısın 18 yaşımdan beri bazen bağırsaklarda sorun yaşardım.
son 3 senedir garip şeyler oluyor.
önce seboreik dermatit sonrasında östaki borusu tıkandı açıldı doktor alerji dedi.sonra tinnitus ardından prostat ödem yaptı.bunların hepsindede candida geçiyor
zafer hoca sen prostatit değilsin diyince gayri ihtiyari haydaa demiştim hocada ne haydası dedi hocam o zaman bunun sebebi nedir dedim.
hormonlar olabilir alerji olabilir her şey olabilir dedi.
gayet sağlıklı beslenen biriyim sigara alkol yok.Aldığım ürünler genelde organik köylülerden alırım.Hala bunları yaşıyorsam candidaya eğilmek lazım.
kulak gitti bari prostatı kurtarayım.
snider

Mesaj gönderen snider »

ZooM505 yazdı:Tabi bu anlattıklarım nörolojik sıkıntıları olan insanların dışında.
zoom, ben senin buraya yazdığın diyeti çok daha ağır ve titiz bir biçimde uyguluyorum, eksikler vardı seninkinde bence. bi haftada hiç bi semptom kalmadı. üstüne uykum düzeldi, gücüm arttı. keşke şu mesajlara dönseydin de bu kadar zamanım hasta geçmeseydi. yine de teşekkür ederim.

kahve lavman yazdığın mesaja da bir anlam veremedim hiçbir zaman. alakası nedir söyleyebilir misin?
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Bende uzun yıllardır var tinnitus,altta yatan nedeni biliyorsan onu tedavi etmek gerekiyor,Bende sabah işe gideceğim zaman uyanınca başlamıştı o zamanlar ,kkb doktoruna gittim işe yaramadı tedavi.. Bir ay sonra kafamda aniden şiddetli acı oldu ,nöroloji doktoruna gitmiştim, mr istedi ,bir şey çıkmadı,bana antidepresan lustral verdi 6 ay kullan dedi,Kullanmaya başladım .Tanıdık bir eczacı vardı ,kulak çınlamasından bahsettim betaserc önerdi .Lustral 6 ay ,betaserc 3 ay kullandım ve çınlama yok denecek kadar azalmıştı.Benimkinin depresyon kaynaklı çınlama olduğunu anladım,Bir yıl sonra gittiğim tatilde köyün eğlence yerinde yüksek sesli otamda bulundum ve çınlama tekrar başladı,öncekine nazaran daha şiddetli olarak..ben tekrar lustral ,betserc denedim ama o zamandan beri geçmedi 9-10 sene oldu devam ediyor.Uyku düzensizliği ,tuz kullanımı etkileyebilir çınlama şiddetini..
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen Erhan1976 »

Kulak çınlaması, iç kulak enfeksiyonuna bağlı denge bozukluğu ve/veya baş dönmesinden kaynaklanıyorsa Betaserc(Vazoserc) kullanan arkadaşların mutlaka Nootropil denen ilacı da kullanmalarını tavsiye ederim...
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

Bu kulak çınlması cok yaygın bişe sırf amerikada 50 m insan yasıyormus bu rahatsızlı egerki siddetli sese magduz kalıp sinirlerde tellerde hasar görürse tedavisi yok ama baska bir sebepi varsa ona göre tedavi olunur, Bu cınlmayı yasayan arkadaslara tavsıyem oraya ne kadar az yönelirseniz o kadar az hissedersiniz beyninızr alıstırmanız gerekiyor çınlamayı duymamak ıcın
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Tinnitus hafif bir hastalık bende Ankara da üniversite okurken son yılda menier hastalığına bağlı olarak sol kulakta %100 işitme kaybı yaşadım tedavisi çok kötü idi hatta intihar etmek istiyordum. 2 sene boyunca baş dönmesi mide bulantısı birde bu prostatit(ankara'da o kadar doktor teşhisi koymadılar) ömür boyu ilaç kullacaksın dedi doktor ama 2 sene sonra kestim. Lanet olsun dedim ama bu sefer de prostatit olduğum çıktı 5 sene önce
benyusuf

Raul7 yazdı:Bu kulak çınlması cok yaygın bişe sırf amerikada 50 m insan yasıyormus bu rahatsızlı egerki siddetli sese magduz kalıp sinirlerde tellerde hasar görürse tedavisi yok ama baska bir sebepi varsa ona göre tedavi olunur, Bu cınlmayı yasayan arkadaslara tavsıyem oraya ne kadar az yönelirseniz o kadar az hissedersiniz beyninızr alıstırmanız gerekiyor çınlamayı duymamak ıcın

Kesinlikle haklisin,bu hastaligin gun icinde en zor oldugu kisim uyumadan once olan bolumdur.uykuya dalmak icin bedeninizi,gozlerinizi yorun)