SEFALOSPORIN KULLANANLAR

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

SEFALOSPORIN KULLANANLAR

Mesaj gönderen Bismuth76 »

Setriakson, ya da diğer sefalosporinlerden kullananlar buradan yorum yazabilir mi?
Fayda saglayanlar
Yan etkiler
Kombine kullanim vs
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: SEFALOSPORIN KULLANANLAR

Mesaj gönderen Kc34 »

Dostum ezbere rastgele tedavi uygulama git adam akilli doktora tedavini ol ben kullandim fayda gordum sen görmeyebilirsin herkesin durumu farkli
Bismuth76

Kc34 yazdı:Dostum ezbere rastgele tedavi uygulama git adam akilli doktora tedavini ol ben kullandim fayda gordum sen görmeyebilirsin herkesin durumu farkli
Yav dostum bak sen de haklisin da ezbere konuşma. O doktorlar da ezbere veriyor antibiyotik. Herneyse başkalari olumsuz etkilenmesin diye yazmiyorum daha çok.
Bir dernek mi kursak acaba bu tip konulari tartismaya yonelik. Bu derde dusmus kisilere yardim etmek ya da bir nevi fight club tarzi :-)
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Bismuth76 yazdı:
Kc34 yazdı:Dostum ezbere rastgele tedavi uygulama git adam akilli doktora tedavini ol ben kullandim fayda gordum sen görmeyebilirsin herkesin durumu farkli
Yav dostum bak sen de haklisin da ezbere konuşma. O doktorlar da ezbere veriyor antibiyotik. Herneyse başkalari olumsuz etkilenmesin diye yazmiyorum daha çok.
Bir dernek mi kursak acaba bu tip konulari tartismaya yonelik. Bu derde dusmus kisilere yardim etmek ya da bir nevi fight club tarzi :-)
Sayin meslektasim lutfen tavsiyeme uyun yoksa ben sana uygulucam tedaviyi :)
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Bismuth76 yazdı:Setriakson, ya da diğer sefalosporinlerden kullananlar buradan yorum yazabilir mi?
Fayda saglayanlar
Yan etkiler
Kombine kullanim vs
Bismuth76,
Bakteri dunyasi sonsuz bir dunya.Örnegin Stafilokok grubu bakteriler 1940 larda penisilinle tedavi edilirken birden direnc gosterip penisilinaz ureterek direnç kazanmistir. Daha sonra eritromisin ve tetrasiklinede direnç kazanmistir.Daha sonra penisilinaza direncli penisilinler uretilerek bir adim one gecilmistir.Ama bir yil sonra yine direnc gosteren stafilokoklara yine yenik düsulmustur.Stafilokoklarin alt suşları ve kendi icindede kategorileri vardir.Hele hastane versiyonu varki cok direnclidir.Metisiline direncli ve direncsiz olanlari vardir.Onun icin burada ilac tavsiyesi bence yarardan cok zarar saglar.Ama şoyle yapabiliriz, bize iyi gelen ilaclari paylasma suretiyle yardimci olabiliriz birbirimize.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ve bunun icinde alinan orneklerden kultur dedigimiz bakteri uretme yontemi ve ureme olduysada Antibiogram yaptirip (bakteriye antb verilerek direnç testi) yaptirmak.gerekir.Ama maalesef lablar bunu gerektigi gibi yapamiyorlar.
Bismuth76

kadir yazdı:
Bismuth76 yazdı:Setriakson, ya da diğer sefalosporinlerden kullananlar buradan yorum yazabilir mi?
Fayda saglayanlar
Yan etkiler
Kombine kullanim vs
Bismuth76,
Bakteri dunyasi sonsuz bir dunya.Örnegin Stafilokok grubu bakteriler 1940 larda penisilinle tedavi edilirken birden direnc gosterip penisilinaz ureterek direnç kazanmistir. Daha sonra eritromisin ve tetrasiklinede direnç kazanmistir.Daha sonra penisilinaza direncli penisilinler uretilerek bir adim one gecilmistir.Ama bir yil sonra yine direnc gosteren stafilokoklara yine yenik düsulmustur.Stafilokoklarin alt suşları ve kendi icindede kategorileri vardir.Hele hastane versiyonu varki cok direnclidir.Metisiline direncli ve direncsiz olanlari vardir.Onun icin burada ilac tavsiyesi bence yarardan cok zarar saglar.Ama şoyle yapabiliriz, bize iyi gelen ilaclari paylasma suretiyle yardimci olabiliriz birbirimize.
Kadir, kronoloji ve literatür belli.evet doğru bunlar. Benim dediğim deneyimleri paylaşmak. Tipik species micrope tanimlamak ve antibiyogram ile en faydali antibiotic'i kullanmak mumkun degil. Urologlar da bir nevi belli bir bant araliginda hastada ilac deniyor. Ilac yazarken de bobrek, karaciger vs rahatsizligin var mi diye sorgulayan bir hekim daha gormedim. Doktor dedigin biraz dengeli obsesif olmali yani titiz olmali. Hastasini dusunen bilgili olmali....ciproculardan ote az adam var....
Bismuth76

Antibiyotikleri iyi taniyan bir urolog daha gormedim. enfeksiyoncular daha iyi bilir ama onlar da prostatit pek bilmez. Kalite alt seviyelerde
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sunu iyi anlamak gerekiyor, ayni bakteri farkli insanda farkli tepki veriyor direncli yada duyarli olabiliyor.
Bismuth76

kadir yazdı:Sunu iyi anlamak gerekiyor, ayni bakteri farkli insanda farkli tepki veriyor direncli yada duyarli olabiliyor.
Ayni bakteri ayni antibiyotige ayni tepki vermeli. Fark fizyolojik olmali. Metabolizma farki. Bagisiklik sistemi farki. Digrr rahatsizliklarin yan etkisi vs.
Mesela bende prostatta kireçlenme sifir ama başka birinde durum bu kadar sene sonra farkli olabilirdi.
Ilaclar ile ilgili òn testlerde insanlarin bazilari farkli tepkiler veriyor. Klinik testlerde bazilarinda bulanti yapab bir ilac digerinde en ufak sorun yapmiyor. Her vucut farkli bir denklem ya da matrix
N58
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Mesaj gönderen N58 »

Arkadaşlar ben aynızamanda migren hastasıyım pırostatite sebep olmuş olabilirmi uzak Doğu tedavi çeşitleri R2 çakral bulokajlarımız tıklı olduğunda hastalık oluşur deniliyor birde biyo enerji tedavileri gelişmiş ülkelerde uzak doğuda üniversitelerde tedavi amaçlı uygulanıyor Osmanlı döneminde tedavi müzikleri ile tedavi yapılıyormuş yaşam koçu videoları meditasyon yöntemini tedavi olarak uygulatıyor ne dersiniz araştırmaya devam 11 yılda bununla yaşamayı öğrendik pırostat sıvısı çıkarmaya devam ağrılar yarıya indi
Bismuth76

N58 yazdı:Arkadaşlar ben aynızamanda migren hastasıyım pırostatite sebep olmuş olabilirmi uzak Doğu tedavi çeşitleri R2 çakral bulokajlarımız tıklı olduğunda hastalık oluşur deniliyor birde biyo enerji tedavileri gelişmiş ülkelerde uzak doğuda üniversitelerde tedavi amaçlı uygulanıyor Osmanlı döneminde tedavi müzikleri ile tedavi yapılıyormuş yaşam koçu videoları meditasyon yöntemini tedavi olarak uygulatıyor ne dersiniz araştırmaya devam 11 yılda bununla yaşamayı öğrendik pırostat sıvısı çıkarmaya devam ağrılar yarıya indi
Migren ve prstatit alakasi olmadigini dusunuyorum....
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Bismuth76 yazdı:
kadir yazdı:Sunu iyi anlamak gerekiyor, ayni bakteri farkli insanda farkli tepki veriyor direncli yada duyarli olabiliyor.
Ayni bakteri ayni antibiyotige ayni tepki vermeli. Fark fizyolojik olmali. Metabolizma farki. Bagisiklik sistemi farki. Digrr rahatsizliklarin yan etkisi vs.
Mesela bende prostatta kireçlenme sifir ama başka birinde durum bu kadar sene sonra farkli olabilirdi.
Ilaclar ile ilgili òn testlerde insanlarin bazilari farkli tepkiler veriyor. Klinik testlerde bazilarinda bulanti yapab bir ilac digerinde en ufak sorun yapmiyor. Her vucut farkli bir denklem ya da matrix
Tepki vermeli tabiki ama maalesef bizim istedigimiz gibi degil bu mevzular
Bismuth76

kadir yazdı:
Bismuth76 yazdı:
Tepki vermeli tabiki ama maalesef bizim istedigimiz gibi degil bu mevzular
Normal bir insana tepki vermeli.Sigara içersen, diabet varsa eğer kan olmuş pelte gibi nasil prostat kanlansin. Ya da bagisiklik sistemin dusukse antibiyotige destek olamiyorsa nasil fayda etsin ilaçlar vucut cok zayif....
Bismuth76

En son azitro ve doksisiklin tedavimden sonra prostatimdaki mutluluk adeta sanki 3. beynim mutlu gibi oldu. (1.beyin gercek beyindir. 2.beyin bağırsaklar 3.beyin prostat :-) )
Dun masturbasyon ile boşaldim. Son 6 ayda boyle guzel olmamisti. Sperm oldukça sivi akti ve tazyikliydi. Prostatimin derinlerinden bosaldigimi hissettim.
Ama şu nanozincirler penisimde git gel yapiyor gibi yanma.batma hissi arada oluyor. Kumrlenmis bakteri hissi var sanki adeta o nedenle koklar aklima geliyor. stafilokoklar....
Panadol
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Panadol »

Ben sefalosporin grubundan 1*1 İNFEX MR TB arkasından 2*1 BACTRİM TB arkasından FLOXİLEVO 750 MG TB arkasindan AZOSİLİN TB 1*1 sikayetlerim %90 gitti... 1 ay kadar sonra boşaldiktan sonra yanma ve huzursuzluk çoğaldı tekrar kontrole gittim yine sefalosporin grubundan 1*1 SUPRAX 400 MG TB verdi... Bu kombinasyonu kullandığımdan beri hep iyiye doğru gittim... Tabiki doktor kontrolünde kullanıyorum ... Ama daha sıfır değilim... Böbrek ve karaciğer fonksiyonlarımı her gidişimde kontrol ediyor.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Panadol yazdı:Ben sefalosporin grubundan 1*1 İNFEX MR TB arkasından 2*1 BACTRİM TB arkasından FLOXİLEVO 750 MG TB arkasindan AZOSİLİN TB 1*1 sikayetlerim %90 gitti... 1 ay kadar sonra boşaldiktan sonra yanma ve huzursuzluk çoğaldı tekrar kontrole gittim yine sefalosporin grubundan 1*1 SUPRAX 400 MG TB verdi... Bu kombinasyonu kullandığımdan beri hep iyiye doğru gittim... Tabiki doktor kontrolünde kullanıyorum ... Ama daha sıfır değilim... Böbrek ve karaciğer fonksiyonlarımı her gidişimde kontrol ediyor.
Doktorundan igne iste 1 ay sonra nuks etmesi sadece baskiladigin anlamina gelir
Panadol

Mesaj gönderen Panadol »

Yaklaşık 35 gündür antibiyotik kullanmıyorum ... Şu an %100 değilim ama rahatım 10 gün sonra doktora gideceğim bakalım ne olacak
Panadol

Mesaj gönderen Panadol »

Kc34 yazdı:
Panadol yazdı:Ben sefalosporin grubundan 1*1 İNFEX MR TB arkasından 2*1 BACTRİM TB arkasından FLOXİLEVO 750 MG TB arkasindan AZOSİLİN TB 1*1 sikayetlerim %90 gitti... 1 ay kadar sonra boşaldiktan sonra yanma ve huzursuzluk çoğaldı tekrar kontrole gittim yine sefalosporin grubundan 1*1 SUPRAX 400 MG TB verdi... Bu kombinasyonu kullandığımdan beri hep iyiye doğru gittim... Tabiki doktor kontrolünde kullanıyorum ... Ama daha sıfır değilim... Böbrek ve karaciğer fonksiyonlarımı her gidişimde kontrol ediyor.
Doktorundan igne iste 1 ay sonra nuks etmesi sadece baskiladigin anlamina gelir

Kc34 Şu an lökosit de 0 ama 10 da 2 şikayetler var
Bismuth76

Panasol tesekkurler. Yazdigin tedaviyi dikkate alacagim. Bendeki agri hissi paralelinde sanki nanozincirler cekiliyor uretrada yani agri yapisi hissi stafilokok gibi kumelenmis bir grup mikroorganizma gibi. Herneyse bu birsey ifade etmiyor.
Molcef plus kullandin mi hiç?
Panadol

Mesaj gönderen Panadol »

Ben eczane teknisyeniyim

Şu ana kadar molcef kullanmadım

İstersem elimi altında istediğim antibiotigi kullanırım

Ama doktor kontrolünde

Şu anki şikayetlerin tam olarak ne kardeşim ?
Panadol

Mesaj gönderen Panadol »

Bismuth76 yazdı:
Panasol tesekkurler. Yazdigin tedaviyi dikkate alacagim. Bendeki agri hissi paralelinde sanki nanozincirler cekiliyor uretrada yani agri yapisi hissi stafilokok gibi kumelenmis bir grup mikroorganizma gibi. Herneyse bu birsey ifade etmiyor.
Molcef plus kullandin mi hiç?

Ben eczane teknisyeniyim

Şu ana kadar molcef kullanmadım

İstersem elimi altında istediğim antibiotigi kullanırım

Ama doktor kontrolünde

Şu anki şikayetlerin tam olarak ne kardeşim ?
Bismuth76

Benim sikayetlerim çok yoktu idare ediyordun. Arasira nuks oluyordu ama az kotu oluyordum. yaalaninca da cekmeyim kurtuluyum dusuncesiyle Yenikapida apiş arasindan enjeksiyon yaptirdim. 3.sunde ciddi bir enfeksiyon basladi. Ates yoktu ama prostatta agri ve idrar yanmasi basladi. Gittigim doktor seftriakson iğne verdi 10 tane. O fayda etmeyince bactrim, levofloksasin, ampilin+sulbaktam, etradox kullandim. Ancak geçmedi tabii ki. Bosaldiktan sonra idrarda yogun yanma basliyordu. Bu azalarak 3 gun suruyordu. Bosalmazsam idrar yanmam azaliyordu.
En son gunde 1 levofloksasin tablet aldim 7 gun. Kas ve eklem agrisi ve halsizlik yapti. Sanki biraz iyi geldi. Ondan sonra 6 adet azitromisin kullandim 6 gün ve hissedilir iyileşme yasadim. Bu arada grip de oldum ve congest forte ve tylol hot da kullandim.
Azitromisin biteli 3 gun kadar oldu ve arasira batma ve yanma hissi eskiye gore azalsa da hala devam ediyor.
Bu arada azitrodan sonra ereksiyon ve consel istek durumu cok iyi eskisine gore.
Yalovadami doktoru ben yonlendiriyorum. Molcef plus yazdirirken karaciger ve bobrek fonksiyon testi isteyecegim kanda....
Bismuth76

Benim sikayetlerim çok yoktu idare ediyordun. Arasira nuks oluyordu ama az kotu oluyordum. yaslaninca da cekmeyim kurtuluyum dusuncesiyle Yenikapida apiş arasindan enjeksiyon yaptirdim. 3.sunde ciddi bir enfeksiyon basladi. Ates yoktu ama prostatta agri ve idrar yanmasi basladi. Gittigim doktor seftriakson iğne verdi 10 tane. O fayda etmeyince bactrim, levofloksasin, ampilin+sulbaktam, tetradox kullandim. Ancak geçmedi tabii ki. Bosaldiktan sonra idrarda yogun yanma basliyordu. Bu azalarak 3 gun suruyordu. Bosalmazsam idrar yanmam azaliyordu.
En son gunde 1 levofloksasin tablet aldim 7 gun. Kas ve eklem agrisi ve halsizlik yapti. Sanki biraz iyi geldi. Ondan sonra 6 adet azitromisin kullandim 6 gün ve hissedilir iyileşme yasadim. Bu arada grip de oldum ve congest forte ve tylol hot da kullandim.
Azitromisin biteli 3 gun kadar oldu ve arasira batma ve yanma hissi eskiye gore azalsa da hala devam ediyor.
Bu arada azitrodan sonra ereksiyon ve cinsel istek durumu cok iyi eskisine gore.
Yalovadaki doktoru ben yonlendiriyorum. Molcef plus yazdirirken karaciger ve bobrek fonksiyon testi isteyecegim kanda....
Untitleduser

Mesaj gönderen Untitleduser »

Benim antibiyotiğim molcef. Ben fayda gördüm inş sizde fayda görürsünüz