Nalet Olsun Bizdeki Ürologlara

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Tarikadnan

Nalet Olsun Bizdeki Ürologlara

Mesaj gönderen Tarikadnan »

2012 Şubat'ta kısmen belirti verdi, 2015 Mart'ta tam anlamıyla başladı, bir yığın sözde profesyonel üroloğa muayene oldu, bir şey yok,dediler...Aynı yıl kazara bir profesör prostatit, dedi. Onca ürolog, onca antibiyotik...Rastgele tarivid geçirdi. O zamandan sonra zaman zaman belirti verdi, 2017 Şubat'ta bir daha anlamlı bir şekilde başladı, yine o ürolog, bu ürolog ya da enfeksiyoncu... Gitti, çok kapsamlı bir PCR yaptırdım, bir şey çıkmadı...Sanırım yakın zamanda antibiyotik kullandığım içindi... Yine başladım değişik değişik ürolog görüşmelerine, hatta bugün bir profesör olanla neredeyse kavga edecektim...
Yaptırdığım tetkikler bugüne dek: İç ya da dış yollarla bulaşan bakteriler PCR'si prostat sıvısından...50 bakteri taraması yapılıyor, bir yığın kültür, idrar, işeme, lökosit ölçümü, prostat ultrasonu tetkikleri...
Kullandığım, önce bazısı iyi gelip de sonradan bakteriye direnç kazandıran antibiyotikler: tarivid, cipro, unacefin, tetradox, tavanic, ürispas, bactrim, genta vb.
Kimi hekimlerim: Prof. Leon Saporta, Prof. Temel Karadeniz, Doç. Ziya Akbulut, Doç. Tayfun Oktar, Zafer Oyman, Prof. Paşa Göktaş ( enfeksiyoncu Gelişim Lab. kurucusu ) ve bir yığın uzman...
Süreç içinde değişen hastalık belirtileri: Başta sık sık idrar, yakma, prostat bölgesinde yara hissi, işeme bozukluğu, kısmen ereksiyon bozukluğu...Şimdi sadece prostatta açık bir yara hissi, idrar sonrası yakma, yanma, yine idrar sonrası damla damla idrar kaçırma...Kahve içemiyorum-özellikle Türk kahvesi-acılı, ekşili yiyecek, hamur tatlıları, çikolatalı, soslu yiyecekler yiyemiyorum.
Düşüncem: Bizler mutlak olarak bu memleketteki ürologlarla sağlığımıza kavuşamayacağız. Bu alanda profesyonelleşmiş, prostat bakterileri üzerine uzmanlaşmış ekipten oluşan mikrobiyoloji ekibi olan bir hekim bulmalıyız. Bu ekip prostatta mutlak olarak var olan bu bakteriyi ya da bakterileri bulmak için gerekirse onlarca tetkik yapmalı, bir tetkikte bu bakteri kendini ele verecektir...Ardından o türe göre enfeksiyoncu işbirliği ile kürler yapılıp ya kalçadan ya da direkt prostata ulaştırılmalı..Bakteri yok edildikten sonra da doğal ve çeşitli ilaçlarla prostat zedelenmesi ortadan kaldırılmalı....Bu süreç de hekimin kontrolünde olmalı...Başka da yolu yok bunun, diye düşünüyorum.
Untitleduser
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Nalet Olsun Bizdeki Ürologlara

Mesaj gönderen Untitleduser »

Yazınızın altına imzamı atarım çok haklısın.
xray03
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen xray03 »

CYBH nın açılımı nedir kardeş
murat222

Mesaj gönderen murat222 »

Ciinsel yolla bulaşan hastalıklar testini kastediyor arkadaş
Ama dediği gibi bu testler çoğu üniversite hastanelerinde yok çoğu kültür testi yapıyor bu mikropları bulmak için
Kültür testlerinin de duyarlılıkları çok düşük
O yüzden en güvenilir test prostat sıvısından pcr panel testini yaptırmak oda büyük labaratuvarlarda var
Tarikadnan

CYBH'nin alasını yaptırdım...Gelişim Lab. kurucusu enfeksiyoncu Prof. P. Göktaş yaptı...Tüm vücut fonksiyonlarından kaynaklanan ve tüm cinsel yolla bulaşan bakterilerin taramasını yaptırdım. 50'den fazla bakteri tarandı, yalnız bu testi yaptırmak için bence bir ay hiçbir ilaç içmeden yaptırılmalı...Ben 13 gün önce antibiyotikleri bırakmıştım.
Bayrak2534
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen Bayrak2534 »

Bende 2000 yıldın bel soğukluğu geçirdim tedavi oldum 2013 sık idrar hıssı oluşuyor başka hiç bir şikayetim yoktu
ve Bakırköy dr Sami eğitim hastanesine gittim porostat sıvısından 3 kap testi yaptı. ( bulaşıcı bir hastalık geçirdinmi sordu bende evet dedim ) hiçbir üreme yoktu sen k.prostatsın dedi
Tavanıc 500- rantudıl 90 mg - prostagood 169 mg. 6 hafta içtim hiç bir şikayetim kalmadı ve acı ekşi kahve vs yiyip içiyordum . Takı 2016 kasım ayına kadar bu defa makatta - yumurtalık altında yanma sık ıdrar hıssı idrarı yaptıktan sonra varmış gıbı bir hıs oluyor . Kan idrar kültürü işeme testi utrasyon yaptırdım Arkadaşın dediği gibi Prof doç kalmadı gittim sende birşey yok diyiyorlar özellikle 2013 k prostat teşhisi koydular diyiyorum alakası yok diyiyorlar 10 gün önce bir Prof gittim oda
2 tane ilaç verdi
flomax mr 0.4 / avodart 0,5 iki ay iç bakalım dedi ama hiç bir değişiklik yok her halde En son Zafer hocaya gidip prostat sıvısından test yaptıracağım
murat222

Bayrak2534 yazdı:Bende 2000 yıldın bel soğukluğu geçirdim tedavi oldum 2013 sık idrar hıssı oluşuyor başka hiç bir şikayetim yoktu
ve Bakırköy dr Sami eğitim hastanesine gittim porostat sıvısından 3 kap testi yaptı. ( bulaşıcı bir hastalık geçirdinmi sordu bende evet dedim ) hiçbir üreme yoktu sen k.prostatsın dedi
Tavanıc 500- rantudıl 90 mg - prostagood 169 mg. 6 hafta içtim hiç bir şikayetim kalmadı ve acı ekşi kahve vs yiyip içiyordum . Takı 2016 kasım ayına kadar bu defa makatta - yumurtalık altında yanma sık ıdrar hıssı idrarı yaptıktan sonra varmış gıbı bir hıs oluyor . Kan idrar kültürü işeme testi utrasyon yaptırdım Arkadaşın dediği gibi Prof doç kalmadı gittim sende birşey yok diyiyorlar özellikle 2013 k prostat teşhisi koydular diyiyorum alakası yok diyiyorlar 10 gün önce bir Prof gittim oda
2 tane ilaç verdi
flomax mr 0.4 / avodart 0,5 iki ay iç bakalım dedi ama hiç bir değişiklik yok her halde En son Zafer hocaya gidip prostat sıvısından test yaptıracağım
Siz bi prostat sıvısından pcr testi yaptırın bakalım mıkrop çıkacak mı
murat222

Tarikadnan yazdı:CYBH'nin alasını yaptırdım...Gelişim Lab. kurucusu enfeksiyoncu Prof. P. Göktaş yaptı...Tüm vücut fonksiyonlarından kaynaklanan ve tüm cinsel yolla bulaşan bakterilerin taramasını yaptırdım. 50'den fazla bakteri tarandı, yalnız bu testi yaptırmak için bence bir ay hiçbir ilaç içmeden yaptırılmalı...Ben 13 gün önce antibiyotikleri bırakmıştım.
Pcr testi antibiyotik ten etkilenmez ancak üroplazma mycoplazma gıbı mikroplar tekrar dan geri dönme ihtimali olan mikroplarmış oyüzden antibiyotik kullanımından 20 hün sonra yaptırın deniliyor bana paşa beyin oğlu Şafak bey öyle söylemişti
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Bismuth76 »

Bizdeki urologlar kabul edilmiş caresizlik icindeler. Kafalarinda bu hastalik iyilesmez diye bir sabit fikir var.
Alfanso

Mesaj gönderen Alfanso »

Öncelikle herkese geçmiş olsun yaklaşık 6 ay boyunca bu hastalıkla uğraştım ve su anda iyiyim demeye bile korkuyorum ya tekrarlarsa diye dusuncemden kurtulmaya çalışıyorum öncelikle bu form bulunmaz bir nimet öncelikle kadir abinin yazlarını okuyarak yola çıktım ve altı doktor degistirdim ikisinde karar kildim birinin tedavisi bittikten sonra diğerinin tedavisine başladım %90 doktorların korktuğu ve bilmediği veya uğraşmak istemedikleri vakayiz bu yüzden bu formu kuranlara minnettarım probiyotik beslenme ve diyet bu hastalıkta birinci madde herkese cok büyük geçmiş olsun...
Young27

Mesaj gönderen Young27 »

Bismuth76 yazdı:Bizdeki urologlar kabul edilmiş caresizlik icindeler. Kafalarinda bu hastalik iyilesmez diye bir sabit fikir var.
Ben de bilinçsiz üroloğun tedavisi ile 2 ayımı kaybettim,en sonunda bana hayatın boyunca bunu çekersin,arada grip veya soğuk algınlığı olduğunda tekrarlar gelirsin antibiyotik yazarız dedi,soluğu Ege Üniversitesinde aldım ki çok şükür bu konuda tecrübeli bir doktora denk geldim şikayetlerim %80 geçti,tedavim devam ediyor.
canog

Mesaj gönderen canog »

Ege üniversitesinde hangi doktor
canog

Termoterapi nasıl bir yöntem

Mesaj gönderen canog »

Arkadaşlar bilen arkadaşlara birşey sormak istiyorum bendede prostatit mevcut bir ürüloğa gittim ilaçlarla iyileşme olmuyor biz sanaprostatın içine girerek termoterapi yöntemi uygulayalım bu senin için daha faydalı olur dedi sizce ne yapmalıyım
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: Termoterapi nasıl bir yöntem

Mesaj gönderen Kc34 »

canog yazdı:Arkadaşlar bilen arkadaşlara birşey sormak istiyorum bendede prostatit mevcut bir ürüloğa gittim ilaçlarla iyileşme olmuyor biz sanaprostatın içine girerek termoterapi yöntemi uygulayalım bu senin için daha faydalı olur dedi sizce ne yapmalıyım
Sakın öyle birşey yaptırma insanları kobay olarak kullanıyorlar. Burda tavsiye edilen doktorlardan birine git..
Young27

Mesaj gönderen Young27 »

canog yazdı:Ege üniversitesinde hangi doktor
Prof.Dr.İbrahim Kadri Cüreklibatır
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Prostatit hastalığı genel hastalıklardan ziyade herkeste kişiye özel bir hastalıktır. Bu yüzdende hastaların doktorlardan daha bilgili olması buradan gelir. Pratik olarak doktorlar bu işin okulunu okumuş olsada bu hastalıkta hastalar doktorlardan daha bilgili ve tecrübe sahibidir. Bu aslında doktorlarında kabahati değil ezberci sistemin eseridir. Termoterapi,prostat içi enjeksiyon, prostatı askıya alma, lazer ışık tedavisi, akupunktur gibi yöntemler belki başlarda çok iyi gelsede, hastalığı iyileştirme anlamında bir işe yaramazlar.belkide daha kötü hale gelebilirsiniz. Bunlar hep ticari amaçla yapılmış fayda sağlamayan tedavilerdir.
Young27

Mesaj gönderen Young27 »

mustafa3435 yazdı:Prostatit hastalığı genel hastalıklardan ziyade herkeste kişiye özel bir hastalıktır. Bu yüzdende hastaların doktorlardan daha bilgili olması buradan gelir. Pratik olarak doktorlar bu işin okulunu okumuş olsada bu hastalıkta hastalar doktorlardan daha bilgili ve tecrübe sahibidir. Bu aslında doktorlarında kabahati değil ezberci sistemin eseridir. Termoterapi,prostat içi enjeksiyon, prostatı askıya alma, lazer ışık tedavisi, akupunktur gibi yöntemler belki başlarda çok iyi gelsede, hastalığı iyileştirme anlamında bir işe yaramazlar.belkide daha kötü hale gelebilirsiniz. Bunlar hep ticari amaçla yapılmış fayda sağlamayan tedavilerdir.
Ben de sana katılıyorum,reklamı çok güzel yapılıyor,burda lafı devamlı geçen PCR testi için İstanbul'da bir hocanın muayanesini aradım 1.350 TL olduğunu söyledi,çok yüksek bir rakam,eğer gerçekten önemli bir test ise araştırma hastanelerinde yapılması gerekmez mi?aslında bu PCR testi bayanlarda HPV virüsünün(siğil) kadınlarda rahim ağzı kanseri araştırmasında kullanılan bir yöntem.
murat222

Young27 yazdı:
mustafa3435 yazdı:Prostatit hastalığı genel hastalıklardan ziyade herkeste kişiye özel bir hastalıktır. Bu yüzdende hastaların doktorlardan daha bilgili olması buradan gelir. Pratik olarak doktorlar bu işin okulunu okumuş olsada bu hastalıkta hastalar doktorlardan daha bilgili ve tecrübe sahibidir. Bu aslında doktorlarında kabahati değil ezberci sistemin eseridir. Termoterapi,prostat içi enjeksiyon, prostatı askıya alma, lazer ışık tedavisi, akupunktur gibi yöntemler belki başlarda çok iyi gelsede, hastalığı iyileştirme anlamında bir işe yaramazlar.belkide daha kötü hale gelebilirsiniz. Bunlar hep ticari amaçla yapılmış fayda sağlamayan tedavilerdir.
Ben de sana katılıyorum,reklamı çok güzel yapılıyor,burda lafı devamlı geçen PCR testi için İstanbul'da bir hocanın muayanesini aradım 1.350 TL olduğunu söyledi,çok yüksek bir rakam,eğer gerçekten önemli bir test ise araştırma hastanelerinde yapılması gerekmez mi?aslında bu PCR testi bayanlarda HPV virüsünün(siğil) kadınlarda rahim ağzı kanseri araştırmasında kullanılan bir yöntem.[
Kardeşim o test henüz Türkiye de çok yaygınlaşmadı testın olsuğu Üniversitesi hastanesı çok az
O testi gelişim lab mavi lab gıbı yerler yapıyor
Mavi labın fiyatını bılmıyorum ama gelişim labaratuvarla pazarlık yap 500 tl ye yaptırırsın 14-15 kadar etkene hassas test olan pcr yöntemiyle bakıyorlar Ancak örnek olarak akıntı yoksa prostat sıvısından baktır
Tarikadnan

Selamlar,
Yorum yoluyla katkılarınız için sağ olun, bu iş böyle ortak akılla halledilecek, biz bu uzmanlardan daha iyiyiz. Şunu diyebilirim: Şu anda bir özel üniversite doçenti prostagood verdi, o da bizim gibi düşünüyor, diyor boşuna ürologları dolaşıp para harcamayın, yazık, günah...Bunu bir kullan olmazsa bu alanda uzman arkadaşlarımla görüşüp mutlaka bir yol bulalım...Tespit edilmemiş bakteriye rastgele bazı antibiyotikler o an iyi gelebiliyor, prostatın kısmen yüzeyini temizleyebilir, zaman geçince kanaldaki bakteri yine iltihap üretiyor, bu sefer o antibiyotik bakteri türüne uygun olmadığından bu sefer bakteriyi alevlendiriyor... Geçen hafta İstanbul Üni.de yine aynı bir doçentle görüştüm...Adamlar kalakalıyor bir şey yapamayıp utanıyorlar...Prostat ultrasonuna, kan değerlerine, idrardaki aerop kültür, antibiyogram, işeme akımına bakmak istedi, dedi idrarda kan yakalarsam sistoskopi yapabilirim, yakın zamanda antibiyotik kullandığımdan biraz erteledim...
Önerim;
Altı ay ya da en az bir ay hiçbir antibiyotik türevleri kullanmadan vücut fonksiyonlarından kaynaklanan ( mikrobiyota) ve cinsel yolla bulaşan tüm bakteri türlerini kapsayan iki testi prostat sıvısı ve idrardan yaptırmalıyız. ( İst.te Mavi Lab. bu konuda amatördür, Gelişim daha iyi ) Bir şekilde bakteriyi bulmalıyız...Ona göre enfeksiyon-üroloji işbirliği ile kürler yapılmalı...Yoksa boşuna rastgele antibiyotik kullanmayı bırakalım, bağırsak yapısının ebesini ağlatıyorlar...
Vitamin eksikliğimizi gidermeliyiz; kefir vb. probiyotik ürünlerini, propolis sürekli tüketmeliyiz, yatmadan sıcak suya yarım saat oturmalıyız, acılı, aşırı kafeinli, asitli, ekşili, hamur tatlısı, yoğun çikolatalı yiyecek-içeceklere dikkat etmeliyiz. Bir de bu aşamadan sonra çok eşli bayanlarla birliktelik olacaksa kesinlikle koruyucu kullanmalıyız, çünkü bizim üretra sistemimiz artık kuvvetli değil, yani hasarlı...Tek eşli bayanla da beraber olacaksak özellikle sormalıyız herhangi bir vajinal enfeksiyonu var mı diye...Bunlara özen göstermeliyiz...Esenle kalın...
Untitleduser

Mesaj gönderen Untitleduser »

Saw palmetto ısırgan otu ekstratını kullanırsan daha fazla fayda görürsün prostagoodun ısırgan otlusu türkiyede satılmıyor fakat balen marka saw palmetto 300mg ısırgan otlu ekstratı satılıyor almanı tavsiye ederim
Tarikadnan

Eyvallah...fakat Abdiibrahim marka bendeki prostagood'un reçetesi diyor ki saw palmetto bitkisinin meyvelerinden hazırlanmış, bir ekstra içerir...Dediğini de alırım.
selmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2009

Mesaj gönderen selmet »

Hekimler tıp sanayisinin eline bakiyorlar. Tedavi için onlardan ne alabilirseler hastaya onu veriyorlar.kendi baslarina tedavi icin arastirma, gelistirme yapma imkanlari yok denecek kadar az.

Lanet olsun tıp sanayiine ki kr. Prostatit yaninda farenjitime bile kesin tedavi bulamadilar.
ender
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen ender »

Young27 yazdı:
canog yazdı:Ege üniversitesinde hangi doktor
Prof.Dr.İbrahim Kadri Cüreklibatır
Merhaba
Ege Üni. gittiğiniz bu doktor nasıl bir tedavi uyguladı.
Tarikadnan

Merhabalar Arkadaşlar,
Özellikle yanma, prostatta açık yara hissi söz konusuysa mideniz hasarlı değilse yani ülser, gastrit, reflü gibi hastalıklar yoksa İngiliz karbonatını sabah akşam bir çay kaşı ölçüsünde suya çözüp içmeniz, idrar yollarındaki bakterileri öldürüyor...Bir kutu bitirmekte yarar var...Fazla olmamak koşulu ile...
Tarikadnan

Hem İstanbul Tıp Fak. hem de bir devlet hastanesinde US, işeme akımı, idrar kültürü temiz çıktı, lökosit 2, PSA 0,339 çıktı. Prostat sıvısından lökosit ya ölçülemeyecek oranda ya da 30-35 çıkıyor, idrarda nedense üreme olmuyor.