Yeni tedavim

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
mehmet01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Yeni tedavim

Mesaj gönderen mehmet01 »

Son gittiğim hekime hocam dedim tamam öncekine göre iyiyim ama tekrarlama olasılığı var iesef iğne receteleseniz dedim bazı arkadaşlar etkili olduğunu söylüyor kronik prostat da hekim dedi doğru etkili ama ilk başlarda kroniklesmeden önce diye cevap verdi dedim tekrar hocam rektal tuse yapsanız prostat sivisina baksak lokasite cevabı bence gerek yok zaten belirtileri var yine tekrarlar ara beni dedi genelde ben mesaj atıyorum gece mesaj atsam sağ olsun cevabını sabaha verir dedigim
gibi yan etkileri fazla ama etkili ilaçlara geçerim dedi yasin genç olduğu için sona saklıyorum dedi mecbur kalırsak daha etkili ilaç ile tedavi devam ettirir dedi yanından ayrıldım genelde bu hekim psa ya bakıyor
Elbet bir gün
mehmet01

Hekim prostat ile ilgili bir sorun olduguna inanıyor en azından bir şeyler yapmaya çalışıyor ilk başlarda gittiklerimi ilaç yazmayi bırak senin bir şeyin yok psikolojik diyen olduğugibi inandiramsmistim bunu diyenin bir uzmanlik alani prostat prostat ile bir sürü makaleleri oldugibi kanal d ye filan çıkmıştı bir ara
Elbet bir gün
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

Kardesim ben bu doktorlarida tıp ida anlamiyorum.ben hastaneye gittim ultrasyonla baktilar her iki bobregindede 3-4mm capinda 2 ser 3 se tasin var dediler.ayni zamanda kum dokuyosun dediler.sevindim lan dedim prostatit degklim diye sonra baska bir doktora gittim.tomografi cekildim sende kumda yok tasda dediler.sonra baska bir doktora gittim sol bobrekte 2 mm capinda tas var dediler.sonra baska radyoloji uzmanina gittim oda sol bobrwkte kum var dedi.1-2 mm capinda taslar ama biz onlara tas demiyoruz kum kucuk bol suyla atarsin dedi.sonra en son doktoruma gittim oda sol bobrekte tasin var dedi.anliycan herkez farkli bisey soyluyor.qma 1-2 mm capindaysa bol su ic bol suyla atarsin
mehmet01

hamdi yazdı:Kardesim ben bu doktorlarida tıp ida anlamiyorum.ben hastaneye gittim ultrasyonla baktilar her iki bobregindede 3-4mm capinda 2 ser 3 se tasin var dediler.ayni zamanda kum dokuyosun dediler.sevindim lan dedim prostatit degklim diye sonra baska bir doktora gittim.tomografi cekildim sende kumda yok tasda dediler.sonra baska bir doktora gittim sol bobrekte 2 mm capinda tas var dediler.sonra baska radyoloji uzmanina gittim oda sol bobrwkte kum var dedi.1-2 mm capinda taslar ama biz onlara tas demiyoruz kum kucuk bol suyla atarsin dedi.sonra en son doktoruma gittim oda sol bobrekte tasin var dedi.anliycan herkez farkli bisey soyluyor.qma 1-2 mm capindaysa bol su ic bol suyla atarsin
Aynen öyle kardeşim biri var diyor diğeri yok diyor dahliye uzmaninla görüşeceğim bakalım o ne diyecek 3 mm kalkül raporda öyle yazıyor
Elbet bir gün
mehmet01

Arkadaşlar merhaba , tedavim devam etmekte öncekine göre normalim asıl sorum şu olacak sadece bende idrar yaparken değil idrarı yaptıktan sonra penis ucunda yanma oluyor bazen de hiç olmuyor eskisgibi oluyorum genelde yanma oluyor gecen yine kontrol amaçlı bulunduğum ilçedeki hekime gittim bobrekteki taşı göstermek için dedi bence yanma kum dokuyorsun ondan eğer 2 hafta ya tam taş düşmez ise yatisini vereyim alayım dedi tabi benim düşüncem farklı idi sorun prostat kaynaklı olduğundan yanayım öte yandan asıl tedavi olduğum bana yardımcı olana doktor ile iletişime geçtim heme hemen aynı fikirde yım dedi tartışılır bir durum senin durum farklı operasyon için acele etme bekle dedi taş Küçük çünkü düşme ihtimali yüksek bol su iç beklemede kal eğer başka bir durum olur ise değerlendirmek gerek dedi
Bende diyorum taşı aldirim şansı mi denesemmi yoksa beklemedemi kalsam karasiz kaldım kısaca uzun lafın özeti idrar sonrası yanma prostat kaynaklı diğeri ne göre taş ile alakalı benim görüşümde prostat kaynaklı oldugunu düşünüyorum çünkü öncesi üretrit geçmişim var bilmiyorum kafam biraz karışık bu konuda daha önce rastlamış veya tecrübesi olan arkadaşlar var ise yardımcı olabilir mi
Elbet bir gün
Bismuth76
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Bismuth76 »

anadolu yakasinda iyi bir doktor onerisi olan var mi acaba?
dreamer8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dreamer8 »

Genelde ortalama 1 buçuk aylık bir antibiyotik tedavisi uyguluyor zaten doktorlar. 4 kutu kaç ay yapar bilmiyorum ama doktorun önerisine uy derim. Bu arada "evlenince geçer" ifadesini başından savmak için söylemiş olabilir, gereksiz bir ifade olmuş.
mehmet01

dreamer8 yazdı:Genelde ortalama 1 buçuk aylık bir antibiyotik tedavisi uyguluyor zaten doktorlar. 4 kutu kaç ay yapar bilmiyorum ama doktorun önerisine uy derim. Bu arada "evlenince geçer" ifadesini başından savmak için söylemiş olabilir, gereksiz bir ifade olmuş.
Evet evlenince geçer diyen hekim başından savmak için dediğini odasindayken ben de öyle düşündüm kronik prostat diye bir hastalığı her doktor kabul etmiyor veya uğraşmak istemiyor antibiyotik kullandım geçmişti tekrar başladı ne tufaf bir şey geçiyor 2 hafta sonra tekrar geri geliyir hap almaktan zaten kilo aldım hapı bıraktım kendi tedavi olduğum doktordan bırak dedi sadece bitkisel artık dağ da tarlada ki çiçek otları kaynaktır içer oldum bir umut işte
Elbet bir gün
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

mehmet01 yazdı:
dreamer8 yazdı:Genelde ortalama 1 buçuk aylık bir antibiyotik tedavisi uyguluyor zaten doktorlar. 4 kutu kaç ay yapar bilmiyorum ama doktorun önerisine uy derim. Bu arada "evlenince geçer" ifadesini başından savmak için söylemiş olabilir, gereksiz bir ifade olmuş.
Evet evlenince geçer diyen hekim başından savmak için dediğini odasindayken ben de öyle düşündüm kronik prostat diye bir hastalığı her doktor kabul etmiyor veya uğraşmak istemiyor antibiyotik kullandım geçmişti tekrar başladı ne tufaf bir şey geçiyor 2 hafta sonra tekrar geri geliyir hap almaktan zaten kilo aldım hapı bıraktım kendi tedavi olduğum doktordan bırak dedi sadece bitkisel artık dağ da tarlada ki çiçek otları kaynaktır içer oldum bir umut işte
Evli arkadaşlar daha az sıkıntı çekiyor grupta var düzenli cinsel yaşamı olanların ağrısı daha az oluyor
dreamer8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dreamer8 »

Bu hastalık mevsimden mevsime şiddetlenip sakinleşir, beslenmeyle direk alakası var. Stres seviyesiyle çok yakından alakalı. Yani sürekli aynı şiddette hiç gittiğini görmedim. bazen duruluyor, bazen inanılmaz can yakıyor. Bu hastalığı bir yıldan fazla çekenler bu rutini çok iyi bilirler zaten.
mustafa3435

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Stres bu hastalıkta en önemli faktör bencede. O yüzden stresimizi çok iyi yönetmemiz gerekir. Mevsim değişikliği de bu hastalık üzerinde bayağı etkili. Özellikle yaz mevsiminde çok rahatlamıştık. Kış mevsiminin başlangıcı olduğu bu günlerde kıyafet tercihinide unutmamak gerekir.
mehmet01

Şimdi yeni muayeden çıktım Bütün ısrarlarıma rağmen iğne gerek yok dedi ısrarla hocam prostat masajı dedim sınırları zorladım eski bir tedavi dedi bence gerek yok dedi 1 yıl sonra tekrar nüks yaşadım ara ara oluyordu önemsenecekkadar değildi kontrol amaclı gittim hoca 4 haftalık tavanıc yazdı ,xatral vekendim söyledim mide korucucu yazdı mücadeleye devam hocanın düşüncesi eswt hakkında bura yazayım dedim tartışılır dedi onun yerine bir şey dedi ama unuttum yol yorgunu olduğum için mücadeleye devam arkadaşlar bu sayfa çok faydası oldu bana yardımcı olan arkadaşlara abilerime teşekkür ederim .Benim düşünce ise Antibiyotik kullandığın zaman 0 semptom oluyor ise demekki orada bir şeyler var diye düşünüyorum
Elbet bir gün
mehmet01

Uzun zaman sonra denize girdim Yanma eskisigibi olmadı desem yeri burdaki yazılan uyarılara uydum denizden çıkınca hemen kurulanip ıslak mayoyu çıkarıp değiştirdim ama sadece 1 d.k filan penis ucunda da bir hassaslık ve makatta hafif yanma oldu onuda ciddiye almadım çünkü geçen sene girdiğimde alevlenme oluyordu burada yazmak istedim
Yakın bir zamanda eski şehir veya istanbula gidecem tavsiye edebilen hekimlerden birine
Ama.benim üretrit sonrası oluştu eminim.bundan sonra yoğun bir antibiyotik tedavisi ile tamamen iyileşeceğime cünkü üstüne gidiyoruz ama yarida geri çekiliyoruz hissediyorum doktorlarla defalarca konuştum tedavi şeklini şunu öğrendim yaşı 30 35 arası d.r lar prostat masajina sıcak bakamıyor ve eski bir tedavi yöntemi olduğunu söylüyorlar tabi benim düşüncem. igne +tablet+probiyotik vitamin çünkü tedavi mantıklı prostat sıvısı lökasit ölçümü +antibiyogram hangi antibiyotiğe duyarlı bilmek lazım sonrası tavsiye edilen öneriler ve probiyotik ve düzenli beslenme sonrası güzel bir yaşam
burayı not defteri gibi kullanıyor bir nevi d.r yanına gidince burdan bakıp hangi ay yıl ne olmuşum anlatıyorum. hekese iyi akşamlar dilerim
Elbet bir gün
Rott

Mesaj gönderen Rott »

mehmet01 yazdı:
kadir yazdı:
mehmet01 yazdı:Arkadaşlar 2 ci kutu ciprodayim ama penisin ucunda boşalma sonrası bir yanma başladı 4 gündür geçmedi d.r hafda da boşal iyi gelir demişti bende öyle yaptım ama şu an penisin baş bolge si yanıyor halsizlikte yapıyor ne yapacağımi şaşırdım daha 2 kutu daha var cipro sanki ciprasid daha etkiliydi bana göre d.r durumu anlatim antibiyotik ı degistirsemmi düşüncelerini zi bekliyorum arkadaşlar
Daha once yazdigim yazilardada zikrettigim uzre, cipro, tavanic vs.gibi salt oral yoldan alinan tabletler tek basina kullanildiginda yetersiz geldigi gibi, ustune ustluk kronik prostatitte patojenlere direnc kazandirmaktan başka bir işe yaramamaktadir.Igne formundaki antibiyotiklerle kombin yapilirsa fayda gorulur.Dr lar basit bir enfeksiyon gibi tabletlerle tedavi ettigi surece bakteriler direnc kazanmaya devam edecektir.Uygun, yeterli doz ve süreli kullanim bu işin püf noktasidir.
Kadir bey benim sorunum 7 aydır penisin uc kısmı yanıyor sıziliyor kronik prostatit mıyım tam emin değilim d.r sikayetlerimi anlattım kronik prostatit dedi idrarda zaten bir sey çıkmıyor prostat sivisindan kültür yaptıramadım olduğum ilçede yapan da yok varsada bulamadım ne yapacagimi şaşırmış durumdayim

Sizce kullanma ya devam edeyim mi cipro 500 mg antibiyotigi d.r değilsiniz ama çekmeyen bilmez
Peniste kireçlenme olabilir
mehmet01

1.5.yıl sonra prostat masajı yapan d.r buldum .Masaj yapmadan önce penis ucundan biraz idrar sıvısı vardı kendi odasında mikroskop ile camda inceledi sonra prostat masajı yapıp canım çok açısada sıvı çok az geldi 1 gün önce boşalmama bağladı sıvını az gelmesini. sıvıyıda inceledi kendi temiz dedi ama prostatit var sende dedi .
Şimdiye kadar almış olduğum tedaviyi anlattım. Bana dedi kafanı reset at beni ilgilendirmez onlar dedi bu işin tedavisi prostat masajı porostitin iltihapsız olanı filan dedi işte simsiye kadar kullandığım antibiyotikleri anlattım antibiyotiğe sıcak bakmadı şimdilik sadece azıtro avadort enflamasyon için ağrı kesici yangı giderici recete etti .Masaj sonrası o bölgede müthiş bir dinlenme oldu az olsa yanma var 15 güne bir masaj yapacam kurtulacaksin gelmeden 3 gün cinsel perhiz yap dedi tamam hocam dedim sistoskopi yaptırmadın demi dedi evet dedim tamam o zaman dedi yaptırmadığın iyi olmuş dedi diğer d.r psa bakardı ona çok sinirlendi psa ne alaka dedi bağırdı filan bana bağırsda iyi bir d.r
yeni tedavimin diğer aşaması böyle devam ediyor herkese acil sifalar dilerim
Elbet bir gün
aliseal48

Mesaj gönderen aliseal48 »

dr ismi nedir,,,
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Bu dr psa ya neden sinirlendi ki prostat iltihabi sonrasi psa ucar benimki 16-17 civarina firlamisti.
mehmet01

yaşım genç diye 45 yaşından sonra bakılması lazım diyor
Elbet bir gün
osmankul
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen osmankul »

Yas konusunda bir sey diyemiyorum ancak prostat kanseri suphesinde psa bakiliyor. Ancak prostat enfeksiyonunun akabinde psa nin yukseldigine dair en az bir kac tane makale okudum. Tabi bu psa yukselmesinin sebeplerinden sadece biri.
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

mehmet01 yazdı:yaşım genç diye 45 yaşından sonra bakılması lazım diyor
Hikaye benim psa mada baktılar psa çok yüksek çıkmaz zaten prostatit de ama ultrasonda şişliği gören ultrason doktoru direk dedi sende prostatit var diye çoğu ürolog teşhis bile koyamiyor
mehmet01

Bundan 5 ay önce devlete gittim testislerde damar lar belli olduğu için üroloji d.r tam emin olamadı elle muayene radyoloji d.r sevk etti her şey normal diye rapor hazırladı yani radyoloji d.r varikosel yok dedi ta ki geçen hafta testis ağrısı çekene kadar d.r gittim yine başka bir üroloji oda radyolji uzmn sevk etti iki taraflı varikosel var dedi .emin olmak için başka bir d.r daha gittim oda aynısını dedi benim anlamadığım olay devletteki d.r göremiyor da neden özel deki görüyor .fikri olan d.r lars bir şey desem ortalık ayağa kalkar kardeşim işinide düzgün yapsınlar iyi d.r ları tenzih ederim .
Elbet bir gün