YENİ BİR KLİNİK ÇALIŞMA

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: YENİ BİR KLİNİK ÇALIŞMA

Mesaj gönderen Kc34 »

Enfeksiyonun prostattaki lokalizasyon bolgesi bile fark ettiriyor hem tedavi olarak hem sikayet olarak..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Kc34 yazdı:Enfeksiyonun prostattaki lokalizasyon bolgesi bile fark ettiriyor hem tedavi olarak hem sikayet olarak..
Kc34 , kronik prostatitte ilac kullanim suresi ve dozaji semptomlara ve prostat sekresyonundaki lokosit miktarina paralel olarak kullanilir.Lokalize bolgeye gore degil.Eger ilk bulasi aninda yeterli ve uygun antb kullanildiysa eger cabuk atlatilir.Zaman gecirilipte enfeksiyon prostat glandına yerlesirse iste ozaman tedavisi cok zordur. Buradaki sorun ozaman antibiyotigin prostat icine işleyip işlememesiyle alakalidir. Bu da tabi iyilesme suresini uzatir.Benim 5 iesef 1kutu flexilevo ile iyilestirdigim hastalar var.Bu iyilesmenin sebebide hastanin yeni yakalanmasi ile alakalidir.Prostatit hastaligi baslangici hikayesi ne kadar eskiyse,prostattaki hasar okadar fazla olur ve tedavi sureci uzar.Dolayisi ile nerede lokalize oldugundan ziyade, prostattaki hasar,patojen çeşitliligi ve uygun olmayan antibiyotik tedavisi ile alakalidir tedavi surecinin uzamasi.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

kadir yazdı:
Kc34 yazdı:Enfeksiyonun prostattaki lokalizasyon bolgesi bile fark ettiriyor hem tedavi olarak hem sikayet olarak..
Kc34 , kronik prostatitte ilac kullanim suresi ve dozaji semptomlara ve prostat sekresyonundaki lokosit miktarina paralel olarak kullanilir.Lokalize bolgeye gore degil.Eger ilk bulasi aninda yeterli ve uygun antb kullanildiysa eger cabuk atlatilir.Zaman gecirilipte enfeksiyon prostat glandına yerlesirse iste ozaman tedavisi cok zordur. Buradaki sorun ozaman antibiyotigin prostat icine işleyip işlememesiyle alakalidir. Bu da tabi iyilesme suresini uzatir.Benim 5 iesef 1kutu flexilevo ile iyilestirdigim hastalar var.Bu iyilesmenin sebebide hastanin yeni yakalanmasi ile alakalidir.Prostatit hastaligi baslangici hikayesi ne kadar eskiyse,prostattaki hasar okadar fazla olur ve tedavi sureci uzar.Dolayisi ile nerede lokalize oldugundan ziyade, prostattaki hasar,patojen çeşitliligi ve uygun olmayan antibiyotik tedavisi ile alakalidir tedavi surecinin uzamasi.
Enjeksiyondan sonra lokosit miktarında düşüş olmuşmuydu ,yoksa baktırmadan ilaçlara devam ettin mi?
opulentia

Mesaj gönderen opulentia »

Mesela ben ilk iyilesmem gecene kadar en az 10 novasef igne pesinddn 30 a yakin iesef en az 40 unacefin 20 genta 10 kutudan fazla tetredox 10 kutu tarvid 1 kutu cipro w kutu bactrim 1 kutu biteral 2 kutu filexli kullandim ve duzeldi ama aylar sonra nuks etti.10 tane daha unecefin kullandim ve kimyasali kestim sadece takviye kullanıyorum.
Raul7
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Raul7 »

opulentia yazdı:Mesela ben ilk iyilesmem gecene kadar en az 10 novasef igne pesinddn 30 a yakin iesef en az 40 unacefin 20 genta 10 kutudan fazla tetredox 10 kutu tarvid 1 kutu cipro w kutu bactrim 1 kutu biteral 2 kutu filexli kullandim ve duzeldi ama aylar sonra nuks etti.10 tane daha unecefin kullandim ve kimyasali kestim sadece takviye kullanıyorum.
Hiç pcr yaptırdın mı ?
freeman

Mesaj gönderen freeman »

opulentia yazdı:Mesela ben ilk iyilesmem gecene kadar en az 10 novasef igne pesinddn 30 a yakin iesef en az 40 unacefin 20 genta 10 kutudan fazla tetredox 10 kutu tarvid 1 kutu cipro w kutu bactrim 1 kutu biteral 2 kutu filexli kullandim ve duzeldi ama aylar sonra nuks etti.10 tane daha unecefin kullandim ve kimyasali kestim sadece takviye kullanıyorum.
Bu kadar ilacı ne kadar sürede kullandın..nüks sonrası kullandığın 10 iğneden sonra tekrar iyileşme oldu mu ?
prostagod

Mesaj gönderen prostagod »

etmen yazdı:kadir bey çok şükür iyiyim. Ağrım sızım yok. Daralma olmaz ise ki, inşallah olmaz mesele yok. Ameliyatın etkisi midir, prostatitenmi kaynaklanıyor bilmiyorum idrarı bekletirseM testislerde kaşıntı bazen kasıklarda cok hafif ağrı oluyor. Günde 3 litre su içmeye çalışıyorum çok faydasını görüyorum tekrar iltihaplanmaması için bol su içilmesi şartmış ayda üç gün sabah akşam azosilin alıyorum bu da antiseptik özellik göstererek iltihaplanmasının önüne geçiyormuş selamlar
Etmen abi
Sendeki darlik uretra darlıği mı
Ameliyattan sonra mı gelisti
etmen

Mesaj gönderen etmen »

mrb bendeki darlık ameliyattan sonra gelişti
prostagod

Etmen abi
Tur ameliyati olucam darliktan korkuyorum
prostagod

Darlik operasyonu yapacak operatorun maharetine mi bagli yoksa cerah nekadar iyi olursa olsun olacagi varsa olur mu
Artik bu belayi cekmek istemiyorum ondan kurtulmak istiyorum
Abi
Bana ne tafsiye edersin
opulentia

Raul7 yazdı:
Hiç pcr yaptırdın mı ?
3 kere pcr yaptirdin ureme olmadı.Ama her zaman antibiyotik le sorunlarim gecti çünkü ne zaman sikayetim tavan yapsa lokosit 15 30 yada her sahada kümeler şeklinde idi.
opulentia

freeman yazdı:
Bu kadar ilacı ne kadar sürede kullandın..nüks sonrası kullandığın 10 iğneden sonra tekrar iyileşme oldu mu ?

8 ayda kullandım nuks sonrasi 10 igne sabah akşam 12 saatte bir sekilde 5 günde bitti 1 kutu tetradox 1 kutu tarvid lokosit düştü.ve hemen takviyeye basladim suan iyiyim hatta son iki gündür cinsel iliskiye giriyorum sürekli sertlik de cok iyi
opulentia

Tabii cinsel istek ne kadar fazla olursa olsun haftada 2'yi gecmiyorum.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

opulentia yazdı:
freeman yazdı:

8 ayda kullandım nuks sonrasi 10 igne sabah akşam 12 saatte bir sekilde 5 günde bitti 1 kutu tetradox 1 kutu tarvid lokosit düştü.ve hemen takviyeye basladim suan iyiyim hatta son iki gündür cinsel iliskiye giriyorum sürekli sertlik de cok iyi
Kullandığın iğnelar iesef,novasef,unacefin aynı,sadece isimler farklı,lokosit kontrolü yapıyormusun ,kaç çıktı..?
opulentia

Surekli yaptırıyorum.nuks ettiginde 25 30 du.2 hafta antibiyotik tedavisinden sonra 2-3 e düştü.yarin tekrar yaptiricam suan ki hislerim en fazla 7-8 cikar diyor ama bakicaz.bendeki en buyuk sorun ilk 6 ay antibiyotik kullanimi bittikten sonra hemen nuks etmesiydi agrilar hep penis ucu ve gövdesinde katlanilmayacak derecede idi ve kesinlikle hiç bir agri kesici işlemiyordu.beni medicalpark bahcelievler uroloji bölüm baskani yaktı.sikayetletimi ustune basa basa soylememe ragmen bol su ic haftada 3 kere cinsel iliskiye gir geçer dedi ve beni enfeksiyonlu bir sekilde yolladi ve araya bayram tatili girdi 9 gun bende 20 gün tatile gidince o ara iyice yerleşti mikrop belki o anda prostat sıvısına bakıp antibiyotik yazsaydi boyle olmazdı
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen Erhan1976 »

opulentia yazdı:Beni medicalpark bahcelievler uroloji bölüm baskani yaktı.
İlk yakalandığım zaman beni de burası yakmıştı Hizmet Hastanesi ile beraber... En baştan lökosit kontrolü olayını bilen bir doktora denk gelsek farklı olurdu...
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Erhan1976 yazdı:
İlk yakalandığım zaman beni de burası yakmıştı Hizmet Hastanesi ile beraber... En baştan lökosit kontrolü olayını bilen bir doktora denk gelsek farklı olurdu...
Yanliz abdullah hocadan bahsediyorsaniz burda bir arkadas ona tedavi oldu lokositinede bakmis kültürunude yapmis etkeni tespit edip tedavisini uygulamis suan durumu iyi..
mehmet01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mehmet01 »

opulentia yazdı:Surekli yaptırıyorum.nuks ettiginde 25 30 du.2 hafta antibiyotik tedavisinden sonra 2-3 e düştü.yarin tekrar yaptiricam suan ki hislerim en fazla 7-8 cikar diyor ama bakicaz.bendeki en buyuk sorun ilk 6 ay antibiyotik kullanimi bittikten sonra hemen nuks etmesiydi agrilar hep penis ucu ve gövdesinde katlanilmayacak derecede idi ve kesinlikle hiç bir agri kesici işlemiyordu.beni medicalpark bahcelievler uroloji bölüm baskani yaktı.sikayetletimi ustune basa basa soylememe ragmen bol su ic haftada 3 kere cinsel iliskiye gir geçer dedi ve beni enfeksiyonlu bir sekilde yolladi ve araya bayram tatili girdi 9 gun bende 20 gün tatile gidince o ara iyice yerleşti mikrop belki o anda prostat sıvısına bakıp antibiyotik yazsaydi boyle olmazdı
Hastalığıniz nuks ettiği zaman Lokasite idrar kültüründen baktiriyorsunuz yoksa prostat sivisindanmi
Elbet bir gün
mehmet01
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mehmet01 »

freeman yazdı:
opulentia yazdı:
freeman yazdı: Bu kadar ilacı ne kadar sürede kullandın..nüks sonrası kullandığın 10 iğneden sonra tekrar iyileşme oldu mu ?

Kullandığın iğnelar iesef,novasef,unacefin aynı,sadece isimler farklı,lokosit kontrolü yapıyormusun ,kaç çıktı..?
Bu kadar ilaca iğneyle rağmen tekrar nuks ediyorsa yorumsuzum
Elbet bir gün
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen Erhan1976 »

Kc34 yazdı:
Erhan1976 yazdı:
Yanliz abdullah hocadan bahsediyorsaniz burda bir arkadas ona tedavi oldu lokositinede bakmis kültürunude yapmis etkeni tespit edip tedavisini uygulamis suan durumu iyi..
Benim dediğim yıl 2005, İlker diye biriydi yanlış hatırlamıyorsam. Teşhis bile koyamamıştı. Şimdiki doktorlarını bilmem ama bu gibi sözde büyük hastanelerde teşhis ve tedavi konusunda gerçekten uzman bir hocanın her zaman olması gerekir.
opulentia

Kc34 yazdı:
Erhan1976 yazdı:
Abdullah hoca dedigin adam kır saçlı olansa ona hergün beddua ediyorum
opulentia

mehmet01 yazdı:
opulentia yazdı:Surekli yaptırıyorum.nuks ettiginde 25 30 du.2 hafta antibiyotik tedavisinden sonra 2-3 e düştü.yarin tekrar yaptiricam suan ki hislerim en fazla 7-8 cikar diyor ama bakicaz.bendeki en buyuk sorun ilk 6 ay antibiyotik kullanimi bittikten sonra hemen nuks etmesiydi agrilar hep penis ucu ve gövdesinde katlanilmayacak derecede idi ve kesinlikle hiç bir agri kesici işlemiyordu.beni medicalpark bahcelievler uroloji bölüm baskani yaktı.sikayetletimi ustune basa basa soylememe ragmen bol su ic haftada 3 kere cinsel iliskiye gir geçer dedi ve beni enfeksiyonlu bir sekilde yolladi ve araya bayram tatili girdi 9 gun bende 20 gün tatile gidince o ara iyice yerleşti mikrop belki o anda prostat sıvısına bakıp antibiyotik yazsaydi boyle olmazdı
Hastalığıniz nuks ettiği zaman Lokasite idrar kültüründen baktiriyorsunuz yoksa prostat sivisindanmi
Prostat sıvısı ben bu hastalikla ilgili her testi yaptırdım 4 kap dâhil.hastaligin en iyi teshisi prostat sıvısı
opulentia

Bu hastalığın bence ana sebebi candida.onu yenmeden bu hastalığı yenmek imkansız.ozellikle non bakteriyel grup icin söylüyorum
opulentia

Kc34 yazdı:
Erhan1976 yazdı:
Baktim ben akif mis bana bakan doktor hoca demek gelmedi içimden
etmen

Mesaj gönderen etmen »

mrb prostagod öncelikle geçmiş olsun her şeyden önce senin ameliyatını yapacak maharetli bir el lazım prostatın içini tamamen kazıyacak. Normal prostat hastalarına yapıldığı gibi yol açılması işlemi yapılmayacak . Darlığa gelince darlık prostatı kazıma aleti olan rezektoskop cihazının ucunun üretanın içini tahriş etmesi ile oluşuyor. Eğer tahriş olmaz ise mesele yok daralmaz. tahriş olursa oradaki doku kendini tamir etmek için kalınlaşıyor aynı acık yaranın kabuk bağlaması gibi, bu da darlığa sebep oluyor penisin başındaki üreta kanalına bakarsan 5 veya 6 milim uzunluğunda bir şey haliyle en ufak bir şeyde daralır. darlığı açtırdıktan sonra tekrarlama ihtimali var ama bir sene sonra ama 5 sene sonra şansa kalmış bir şey.