SONUNDA DOKTORA GIDIYORUM...

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ibrahimkuleci
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: SONUNDA DOKTORA GIDIYORUM...

Mesaj gönderen ibrahimkuleci »

mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

İbrahim kardeşim. Bu hastalık zaten sırlarla dolu bir hastalık, kiminde mikrop çıkar ağrı yapmaz, kiminde mikrop çıkmaz ağrı yapar. Prostatitin binbir hali var. Hepside birbirinden farklı sorunlar farklı patolojiler. Sende illaki bir mikrop olması prostatit olacağın anlamına gelmediği gibi sertleşmenin de yine başka bir sebebi olabilir.
ibrahimkuleci

mustafa3435 yazdı:İbrahim kardeşim. Bu hastalık zaten sırlarla dolu bir hastalık, kiminde mikrop çıkar ağrı yapmaz, kiminde mikrop çıkmaz ağrı yapar. Prostatitin binbir hali var. Hepside birbirinden farklı sorunlar farklı patolojiler. Sende illaki bir mikrop olması prostatit olacağın anlamına gelmediği gibi sertleşmenin de yine başka bir sebebi olabilir.
Aynı zamanda vorikozelim var
mustafa3435

Varikosel sertleşme sorunu yaratabilir. Ağrılarının kaynağı ilerlemiş varikosel de olabilir. Testislere vuran ağrı, yada kasıklarda vuran künt ağrı şeklindede hissedilebilir. Yakın bir zamanda skrotal usg yaptırdınmı hiç? Spermiyogram ne durumda.
ibrahimkuleci

Sperm normale yakın varikozel sol de 2.4artmış olup valsalva sırasında iki saniye süren reflu kaydedilmiştir 2012de amaliyat oldum amaliyat sonrası bende cinsel istekte ciddi artış ve sertleşme sorunumla ilgili hicbir sorunum kalmamıştı hormon değerlerimde yükselmişti varikozel tekrar nüksetti ve yeniden sertleşme sorunu yaşama basladim
mustafa3435

Varikoselin ağrı yapıyorsa şayet, çok iyi bir uzmana mikrocerrahi ameliyatı seçeneğini düşünebilirsin. Ama bu ameliyattada maalesef ağrılarının geçeceğinin bir garantisi yok. Yüzde elli bir ihtimal. Tamamı ile bir kumar. Kimilerinde ağrı tamamen kaybolurken kimilerinde ise eskisinden daha kötü bir ağrı olabilir. İyi düşünmekte fayda var.
mustafa3435

İyi tedavi edilmiş bir varikosel ameliyatı asla nüks etmez. Buna nüks değilde eksik tedavi deniyor. Bence sorunun varikosel olabilir.
ibrahimkuleci

mustafa3435 yazdı:Varikoselin ağrı yapıyorsa şayet, çok iyi bir uzmana mikrocerrahi ameliyatı seçeneğini düşünebilirsin. Ama bu ameliyattada maalesef ağrılarının geçeceğinin bir garantisi yok. Yüzde elli bir ihtimal. Tamamı ile bir kumar. Kimilerinde ağrı tamamen kaybolurken kimilerinde ise eskisinden daha kötü bir ağrı olabilir. İyi düşünmekte fayda var.
Bu sefer iyi bir doktora tedavi olacam en son muayene olmamda doktor fiziki muayenede varikozel olduğunu söyledi ve amaliyat önerdi şuan yurtdışındayken inşallah birdahaki seferde amaliyat da yatacağım.
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

ibrahim.kardesim yanlis anlama lafim.sana degil.Bu varikosal o kadar sikintili degil diye biliyorum .Askeriyede bundan ameliyat olan binlerce adam vardir.Hatta klasik tabir ordaki damari kesip birbirine bagliyolar. İstirahat bile vermiyolar.
ibrahimkuleci

Basit bir amaliyat ama yinede dikkatli olmak lazım bir sefer oldum tekrar nuksetti
mustafa3435

Hamdi Varikosel ameliyatı sıkıntılı bir ameliyat değil, ancak dediğim gibi nüks değilde eksik tedavi olduğu zaman herzaman sıkıntılıdır. Çok basit görünen bir ameliyat bile doktor tecrübesizliğinden kabusunuz olabilir. Istirahat süresi açık ameliyatta ve mikrocerrahi ameliyatında sürelerine göre değişebilir. Buna doktorun yeteneği ve bilgiside dahildir.
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

Doktor geldi simdi dun 2 isef serum 2 amoklavin bid 1000mg agrilarinda azalma varmi dedi.Ama bende azalma yok hocam tesjis ne dedim prostat iltihabina bagli agrilarin var dedi.Bilmiyorum ne halt yiycem ne kadar sıkıntıli bir durum.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

hamdi yazdı:Doktor geldi simdi dun 2 isef serum 2 amoklavin bid 1000mg agrilarinda azalma varmi dedi.Ama bende azalma yok hocam tesjis ne dedim prostat iltihabina bagli agrilarin var dedi.Bilmiyorum ne halt yiycem ne kadar sıkıntıli bir durum.
Sikayetlerde hemen azalma olmaz bu bir surec biraz sabir..
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

Kc34 yazdı:
hamdi yazdı:Doktor geldi simdi dun 2 isef serum 2 amoklavin bid 1000mg agrilarinda azalma varmi dedi.Ama bende azalma yok hocam tesjis ne dedim prostat iltihabina bagli agrilarin var dedi.Bilmiyorum ne halt yiycem ne kadar sıkıntıli bir durum.
Kc34 sizin gikayenize baktim baya bi takviye kullanmissiniz su an ben hangi takviyeleri kullanmaliyim ne tavsiye edersininiz vitamin enzim
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Multivitamin omega 3 çinko çörek otu yağı kapsülü b12 quercetin bromalein propolis bunları kullanabilirsin..
freeman

Mesaj gönderen freeman »

hamdi yazdı:
Kc34 yazdı:
Kc34 sizin gikayenize baktim baya bi takviye kullanmissiniz su an ben hangi takviyeleri kullanmaliyim ne tavsiye edersininiz vitamin enzim
buradakiler genelde ligone multivitamin, bromelain enzimi ve quarcetin kullanıyor..
runuvar

Mesaj gönderen runuvar »

İesef ve 1000 lik antibiyotikle geçmez hocam o şikayetler
Bunlar idrar yoluna etki ediyor prostata geçmez. Bence enfeksiyon doktorundan konsültasyon istesin üroloji hekimi
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

amk bgn 3 uncu gun daha bir teshis koyamadilar ortapedi ve beyin cerrahide ise el atti dur bakalim nolacak benim mesane uzerinde sag tarafta ve kalcada cok fazla yanma var doktor tum testler temiz diyor cukecwm boyle aski izdirabi sinir sikismasimi var anlamadim seytan diyor al eline bicagi sapla sapla sapla sende kurtul oda kurtulsun.Agrilarin hepsi birbirine girdi tasmi . fitikmi.prostatit mi belli degil.
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

evet arkadaslar bgn hastaneden taburcu oluyorum. Sonuc sifir benim yan ve mesane bilgesinde agrim vardi.Pelvik mr cekildi bel mr cekilldi.bisey yok sadece pelvik mr da pelvik kas grubunda sisme var(odem)ama aciklayamiyorum dedi doktor.acaba bu kas grubumu basi yapiyor bilemedim.bgn ankaraya gidiyorum bakali. nolacak.
mustafa3435

İkinci bir seçenek olarak bir üniversite hastanesi yada farklı iyi bir hastanede tetkikleri tekrar yaptırman yararına olabilir. Belki gözden kaçmış bişeyler olabilir. Pelvik bölge gerçekten çok karmaşık teşhisi çok zor konan bir bölgede yer alıyor. Bu yüzden iyi bir doktor ve hastanede tekrar muayene olman kafandaki soru işaretlerini kaldırabilir.
aheste

Mesaj gönderen aheste »

Arkdslar özür ama mastrbasyon sonrası Penis şiş kaliyor eskisi gibi hemen sonmuyor bu hastalık şişlikte yapiyor galiba
freeman

Mesaj gönderen freeman »

aheste yazdı:Arkdslar özür ama mastrbasyon sonrası Penis şiş kaliyor eskisi gibi hemen sonmuyor bu hastalık şişlikte yapiyor galiba
Bu durum bende de oluyor,enjeksiyon sonrası daha belirgin oldu..
aheste

Mesaj gönderen aheste »

Çok gecmis olsun zaten iseme kabızlık istekszlik dr bundan. Sendr mikrop belli bnde sürüntü aldılar ama bişey demediler
aheste

Mesaj gönderen aheste »

Peki enjeksiyon hiç iyileşme sağlamadı mi yada ağrı yahut cinselik üzere etkisi ne oldu ikinci üçüncü enjeksiyonu oldun mu
hamdi

Mesaj gönderen hamdi »

doktor net bisey demiyor pazaertesi ankara universitesi anabilim baskani yasar beduk e gidecem bakalim o.ne diycek yanliz benim agrilarima agri kesici felan etki etmiyor anlamadim