Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
vanpersie
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen vanpersie »

boyturk yazdı:samimi geliyor bana,en azından başındsan savmıyor eswt yaptır diyor ,masaj diyor ..doktorlar herşeyi diyor da parayıda nasıl verecez bide onu deseler ..ver ver nereye kadar keşke tam iyileşme olsa
Dogru soyluyosun kardes. Ahh bi tam iyilesecegimi bilsem ayakkabi boyar para toplar yinede tedavi olmaya calusirdim . Eee bosuna dememis Kanuni olmaya devlet bir nefes sihhat gibi diye. Peki her gidisde tekrar tekrar muayene parasi mi aliniyo?
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

Merhaba yazdı:selam arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar.bugün kadir abinin tavsiye ettiği antibiyotik tedavisinin 17. günündeyim.ilk 5 gün iesef sab akş 1 gr sonrada günde tek doz 750 mg floxilevoyla devam ediyorum elimde 3 tablet kaldı.malum son iki hafta mevsim normallerinin altında ve yurt genelinde yağmurlu havalar yaşadık bunlar hiç etkilemedi diyemem kendimi ısıtmakta zaman zaman zorluklar yaşadım.yorgan çorap içlik kullanarak devam.yaptığım iki hata 10 gün önce normalin üç katı c vitamini üretreda hassasiyet yaptı.uslanmadım ibre iyice iyiye dönünce eski şaşalı günlere dönmüşümdür herhalde diyip geçtiğimiz pazar üç kez boşaldım.ertesi 48 saat dümeni zor topladım.el ve ayak bileklerimdeki üşümeyi birde idrar kesesindeki 250 ml idrarla hemen sıkışma hissini saymazsak herşey yolunda görünüyor.
bende 3 kez boşalma hatasını yapmıştım bi keresinde.1 hafta sürmüştü yan etkileri :) antibiyotklerin yanında xatral alırsanız sıkışma hissine yardımcı olabilir.
Merhaba
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Merhaba »

Xatral bana hiç yaramadı genişlemesi tamam , normalde düşük tansiyonlu olduğumdan yerlerde süründüm , ufak bir kaza yaptım , kabızlık problemi yaşadım ki bende çok nadirdir. Alternatif ilaç olsa iyi olurdu.
boracan

Mesaj gönderen boracan »

Kadir abi size özelden bir mesaj yolladım.Bakarmısınız.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Cevabini verdim boracan.
Alican
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen Alican »

Selam arkadaşlar, bir ay önce iğneye başladım sabah akşam birer tane unacefın ardına 3 kutu flexlevo hap ilk zamanlar iyi geldi son 3/4 gün yine yanma sık idrara çıkmalar baş gösterdi, bu gün kontrole gittim yine Prostat sıvısı ve idrar tahliline baktı Prostat sıvısında 15-20 lökosit, idrarda 7-8 lökosit ve 1-2 eritrosit çıktı bir ay önceki Prostat sıvısında 30-40 lökosit vardı hoca iyiye gidiyor deyip yine dayadı antibiyotiği bira ay sonra yine kontrole gelecem bakalım ne olacak. Herkese geçmiş olsun
kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

Alican yazdı:Selam arkadaşlar, bir ay önce iğneye başladım sabah akşam birer tane unacefın ardına 3 kutu flexlevo hap ilk zamanlar iyi geldi son 3/4 gün yine yanma sık idrara çıkmalar baş gösterdi, bu gün kontrole gittim yine Prostat sıvısı ve idrar tahliline baktı Prostat sıvısında 15-20 lökosit, idrarda 7-8 lökosit ve 1-2 eritrosit çıktı bir ay önceki Prostat sıvısında 30-40 lökosit vardı hoca iyiye gidiyor deyip yine dayadı antibiyotiği bira ay sonra yine kontrole gelecem bakalım ne olacak. Herkese geçmiş olsun
Ayni sekilde 10 igne ve flexilevo mu verdi...yoksa antibiyotkleri degistirdi mi....bu hastalkta iyi gwlen antibiyotigi bulup onunla tedavi olmak gerekmeZ mi
Demir

Mesaj gönderen Demir »

Kadir abi bu igne antibiyotikte ne kadar surede sonuca gidilir ortalama.alican arkadasimizin yari yariya lokositi dusmus gozukuyor.ne dersin bu konuda?
Alican

Mesaj gönderen Alican »

İğne yine aynı hapları değiştirdi hoca. Bi kutu biteral, tetradox ve flexilevo verdi
kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

Alican yazdı:İğne yine aynı hapları değiştirdi hoca. Bi kutu biteral, tetradox ve flexilevo verdi
biteralı sadece iğnelerle mi kullanacaksın yoksa iğneler bitince hepsinimi kullanacaksın
Alican

Mesaj gönderen Alican »

İğnelerle beraber kullanacam
Alican

Mesaj gönderen Alican »

Bide idrar tahlilinde 1-2 eritrosit çıkması normal dedi hoca daha önce hiç eritrosit çıkmamıştı bende takıldı kafama şimdi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Merhaba yazdı:selam arkadaşlar herkese hayırlı ramazanlar.bugün kadir abinin tavsiye ettiği antibiyotik tedavisinin 17. günündeyim.ilk 5 gün iesef sab akş 1 gr sonrada günde tek doz 750 mg floxilevoyla devam ediyorum elimde 3 tablet kaldı.malum son iki hafta mevsim normallerinin altında ve yurt genelinde yağmurlu havalar yaşadık bunlar hiç etkilemedi diyemem kendimi ısıtmakta zaman zaman zorluklar yaşadım.yorgan çorap içlik kullanarak devam.yaptığım iki hata 10 gün önce normalin üç katı c vitamini üretreda hassasiyet yaptı.uslanmadım ibre iyice iyiye dönünce eski şaşalı günlere dönmüşümdür herhalde diyip geçtiğimiz pazar üç kez boşaldım.ertesi 48 saat dümeni zor topladım.el ve ayak bileklerimdeki üşümeyi birde idrar kesesindeki 250 ml idrarla hemen sıkışma hissini saymazsak herşey yolunda görünüyor.
Selam merhaba, durumununiyiye gittigine sevindim...yanliz enfeksiyondan dolayi zaten şiş ödemli ve doku hasarina ugramis prostati aşiri zorlamamak lazim...hafta 2 en ideali...ve bazen cinsel perhiz yapmaninda faydasi var.Komplex vitaminleri unutmayalim probiyotik ozellikli.Enzim olarak bromelain500 u almakta fayda var.Antb alirken bol su icin ve aksamlari sicak suya oturma seseanslari yapin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Demir yazdı:Kadir abi bu igne antibiyotikte ne kadar surede sonuca gidilir ortalama.alican arkadasimizin yari yariya lokositi dusmus gozukuyor.ne dersin bu konuda?
Demir mrb, Alican arkadasmiz tedaviden yanit almis, lokositin yariya dusmesi onemli...bana gore tedaviye devam ederse lokosit 3-4 duser ve kendine dikkat ederse stabil hali devam eder.
Merhaba

Mesaj gönderen Merhaba »

kadir yazdı:
Selam merhaba, durumununiyiye gittigine sevindim...yanliz enfeksiyondan dolayi zaten şiş ödemli ve doku hasarina ugramis prostati aşiri zorlamamak lazim...hafta 2 en ideali...ve bazen cinsel perhiz yapmaninda faydasi var.Komplex vitaminleri unutmayalim probiyotik ozellikli.Enzim olarak bromelain500 u almakta fayda var.Antb alirken bol su icin ve aksamlari sicak suya oturma seseanslari yapin.
Tamam kadir abi.
Alican

Mesaj gönderen Alican »

Kadir abi selamlar abi lökosit Değeri nerdeyse yarıya düştü ama şikayetler yine baş gösterdi normalmi bu durum sende de böyle bi durum oldu mu bide eritrositi sordum hocaya beklediğimiz bi durum dedi sen ne diyosun abi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Alican yazdı:Kadir abi selamlar abi lökosit Değeri nerdeyse yarıya düştü ama şikayetler yine baş gösterdi normalmi bu durum sende de böyle bi durum oldu mu bide eritrositi sordum hocaya beklediğimiz bi durum dedi sen ne diyosun abi
Alican mrb,
Evet lokosit degerin dusmus bu iyiye isaret...fakat 15-20 lokositte ciddi bir enfeksiyon sayilir...ilaclara devam edersen 3-4 e kadar duser..dustugu zaman antbiyotigi birak ligone ve bromelaine devam et.İnflamasyonun duzelmesi icin bir surec gerek nede olsa doku hasari ve ödem var.Surecte lokositi rekt tus ile izlemektede fayda var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Cihanbey rekt tusede lokosit kac cikti?
ysn58

Mesaj gönderen ysn58 »

S.A cümleden hayırlı aksamlar tecrübeli arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var yardimci olursaniz sevinirim bildiğim kadarıyla kadir abi nin tecrübeleri daha ileri seviyede ben şu an bir haftadır Flexilove antibiyotik kullanıyorum tek başına takviye ilaç kullanmam gerekiyor mu Birde bugünlerde tesisler de seğirmeler var bu normal mi bu durumu yaşayanlar varmı önemli bir sorun olurmu çıkarır mi yoksa tekrar gidicem doktora.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ysn58 yazdı:S.A cümleden hayırlı aksamlar tecrübeli arkadaşların bilgilerine ihtiyacım var yardimci olursaniz sevinirim bildiğim kadarıyla kadir abi nin tecrübeleri daha ileri seviyede ben şu an bir haftadır Flexilove antibiyotik kullanıyorum tek başına takviye ilaç kullanmam gerekiyor mu Birde bugünlerde tesisler de seğirmeler var bu normal mi bu durumu yaşayanlar varmı önemli bir sorun olurmu çıkarır mi yoksa tekrar gidicem doktora.
Ysn58 mrb, flexilevo hangi tahlil yapildida verildi? Rektal tuse yaptirdinizmi?Ne zamandir prostatit semtomlariniz var? Gecms olsn.
ysn58

Mesaj gönderen ysn58 »

Sağol kadir abi ağrı semptomları 2 ay oldu yaklaşık idrar akım hızı ve rektal tusdan prostat sıvısı baktı doktor enfeksiyon gözüküyor dedi ama lökosit i felan bilmediğim için aklıma gelire ssormadım Flexilove yazdı iğne daha etkili olmazdı diye sordum tablet kullanımının doğru tedavi yöntemi olduğunu söyledi kadir abi bu ttestis segirmesi neden kaynaklanıyor acaba şimdi bu takıldı kafama. Benzer durumları yaşayan oldumu. geçmiş olsun cumleten
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

kadir yazdı:Cihanbey rekt tusede lokosit kac cikti?
merhaba antibiyotiklerden önce lokosit 15-20 aralığındaydı. 1 aydan fazla kullandım sonra 6 gün ara verdirdi dr ve tekrar rektal tuşeyle tahlil yapıldı bu sefer de 4-6 aralığında çıktı. ve dr nin dediği çok zor sıdırlamak çünkü prostata işlemiyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cihanbey yazdı:
kadir yazdı:Cihanbey rekt tusede lokosit kac cikti?
merhaba antibiyotiklerden önce lokosit 15-20 aralığındaydı. 1 aydan fazla kullandım sonra 6 gün ara verdirdi dr ve tekrar rektal tuşeyle tahlil yapıldı bu sefer de 4-6 aralığında çıktı. ve dr nin dediği çok zor sıdırlamak çünkü prostata işlemiyor
Ne kadar ne kullandiniz?
cihanbey

Mesaj gönderen cihanbey »

başlangıçtan beri hatırlayabildiklerim biteral 3 hafta lebel 750 mg 3 hafta, azitro 3 gün menefloks 10 gün cardura 1 ay roxin 4 gün çok fazla yan etki dolayısıyla bırakmak zorunda kaldım
flexileva 2 hafta, monodoks 7 gün fixex 10 gün bactrin forte 35 gün
hatırladıklarım bunlar

bu arada forumun faydaları forum sayesinde hikayem bölümünde ilaçları kayda geçirmişim yoksa hatırlamak çok zor.

benim idrara sık çıkma sorunum yok ama sürekli peniste ağrı ve sızlama idrar sonrasında sızının artması ve ilişki sırasında ve boşalırken ve sonrası acı ve ağrı ile spermin azalması ve jöle kıcamında katı olması sorunlarım var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

cihanbey yazdı:başlangıçtan beri hatırlayabildiklerim biteral 3 hafta lebel 750 mg 3 hafta, azitro 3 gün menefloks 10 gün cardura 1 ay roxin 4 gün çok fazla yan etki dolayısıyla bırakmak zorunda kaldım
flexileva 2 hafta, monodoks 7 gün fixex 10 gün bactrin forte 35 gün
hatırladıklarım bunlar

bu arada forumun faydaları forum sayesinde hikayem bölümünde ilaçları kayda geçirmişim yoksa hatırlamak çok zor.

benim idrara sık çıkma sorunum yok ama sürekli peniste ağrı ve sızlama idrar sonrasında sızının artması ve ilişki sırasında ve boşalırken ve sonrası acı ve ağrı ile spermin azalması ve jöle kıcamında katı olması sorunlarım var.
Bunlar oral yoldan alinan tabletler, faydasi var ama yetersiz kaliyor igne daha etkili.