Aktif Mesane ve Prostatit

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ultrass
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Aktif Mesane ve Prostatit

Mesaj gönderen ultrass »

Öncelikle herkese sağlıklı günler diliyorum. Bir süre önce prostatit olabilir miyim diyerek bu foruma üye olmuş bir çok yazı okumuştum fakat belirtileri tam olarak tutmamıştı bende en iyi çözümü Zafer hoca da buldum öncelikle şunlar temizse veya yoksa

- İdrar ve kan tahlili
- Ultrason
- Prostatit sıvısı
- MR
- idrar yaparken ağrı

en son olarak da akıllara Aktif mesane geliyor tabi Zafer hoca da aktif mesanesin diyerek ilaç verdi halen aktif mesane olabilir miyim diye kendi kendime soruyorum çünkü tam belirtiler yok bu belirtiler ne derseniz

-İdrar kaçırma yok.
- 1-2 saatte bir tuvalete gitmiyorum benim gittiğim aralık çok uzunda olabiliyor. 4-5 saat belki daha fazla en kötü olduğum zamanlarda evet çok sık gidiyorum(sıkışma hissi ile) aradan 10 dk geçmeden tekrar gidiyorum vs...
- pelvik bölge de elinle de bastırdığın zaman gelen yanma hissi
- Her sabah uyandığında yanma hissi aralıksız 9 saat uyku veya 10 saat uykudan sonra tabi ki

Kısacası tahlilleriniz temiz çıkıyor en son da prostatit den şüpeleniyorsanız ki prostatit daha ağrılı bir rahatsızlıktır aktif mesane olabilir miyim diye sora bilirsiniz. Tabi hiç bir şey olmaması da psikoloji de açıklanabiliyor.
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Re: Aktif Mesane ve Prostatit

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Geçmiş olsun.şikayetlerin aktif mesane olabileceği gibi prostatitte olabilir.çünkü bu hastalıkta benzer semptomlar yaşanabilir.hatta farklı bir durumda olabilir.sabahları kalktığında idrarda oluşan ağrı mikrobik veya bakteri kaynaklı bir enfeksiyonu düşündürür.prostatitte herzaman ağrı yada yanma olacak diye birsey yok.herkes bu hastalığı farklı şekillerde yaşayabilir.ağrı olmaması prostatit olmadığın anlamına gelmez.Tabi bunu yine doktorun bilir .ayrıca bu şikayetlerin nezamandır devam ediyor.tedavinin başındasın sanırım. biraz bekleyip duruma göre Uygun tedavin uygulanacaktır.Tekrardan geçmiş olsun.
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

Sağolun. Prostat sıvıma Zafer hoca baktı ve kesinlikle iltihap yok dedi yani prostatit şüphesi ortadan kalktı 6 yıldır devam eden bir rahatsızlık bu kesin o dur budur diyemiyorum çünkü hiç bir hastalığın tam belirtisi yok fakat bildiğim bir şey en üst düzey idrar yolu sorunlarından biri değil çünkü MR da prostat sıvısında ve ultrason da bir şey çıkmadı. Aktif mesane ilaçlarında hafif de olsa etkisi gördüm
mustafa3435
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen mustafa3435 »

Çok can sıkıcı bir durum.bu hastalıkta nörolojik nedenlerde buduruma yol açabiliyor.şeker testi yaptırdınız hiç.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

ultrass yazdı:Sağolun. Prostat sıvıma Zafer hoca baktı ve kesinlikle iltihap yok dedi yani prostatit şüphesi ortadan kalktı 6 yıldır devam eden bir rahatsızlık bu kesin o dur budur diyemiyorum çünkü hiç bir hastalığın tam belirtisi yok fakat bildiğim bir şey en üst düzey idrar yolu sorunlarından biri değil çünkü MR da prostat sıvısında ve ultrason da bir şey çıkmadı. Aktif mesane ilaçlarında hafif de olsa etkisi gördüm
Öncelikle prostatiti elemen iyi olmuş forumda senin durumunda olup atarax kullanarak iyileşen bir arkadaş olmuştu denedin mi daha önce?
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

mustafa3435 yazdı:Çok can sıkıcı bir durum.bu hastalıkta nörolojik nedenlerde buduruma yol açabiliyor.şeker testi yaptırdınız hiç.
Kan testleri yaptırdım bir çok kere normal kanda verdiğim zamanlar oldu yani oradan çıkabilirdi diye düşünüyorum zaten bu rahatsızlığa yakalandığımda 18 yaşındaydım yani yaş olarak biraz erken bu rahatsızlık için
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

Kc34 yazdı:
ultrass yazdı:Sağolun. Prostat sıvıma Zafer hoca baktı ve kesinlikle iltihap yok dedi yani prostatit şüphesi ortadan kalktı 6 yıldır devam eden bir rahatsızlık bu kesin o dur budur diyemiyorum çünkü hiç bir hastalığın tam belirtisi yok fakat bildiğim bir şey en üst düzey idrar yolu sorunlarından biri değil çünkü MR da prostat sıvısında ve ultrason da bir şey çıkmadı. Aktif mesane ilaçlarında hafif de olsa etkisi gördüm
Öncelikle prostatiti elemen iyi olmuş forumda senin durumunda olup atarax kullanarak iyileşen bir arkadaş olmuştu denedin mi daha önce?
Atarax'ı hiç denemedim ismini de yeni duydum büyük bir yan etkisi yoksa denemek isterim?
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Yan etkisi uyku hali verir ciddi yan etkisi yok recetesiz alirsin bir dene bakalım..
ultrass

Mesaj gönderen ultrass »

Kc34 yazdı:Yan etkisi uyku hali verir ciddi yan etkisi yok recetesiz alirsin bir dene bakalım..
Onuda dediğiniz gibi denemekte fayda var bu rahatsızlıkla öyle bir rahatsızlık ki kafaya takabiliyorsunuz. Hemen alıp denemeye başlayacağım
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Sonuçları burdan yazarsan sevinirim yanlı günde bir yatmadan önce al..