Kabul edelim geçmeyecek

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
amecan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Kabul edelim geçmeyecek

Mesaj gönderen amecan »

Merhaba arkadaşlar ben çok başlık açan biri değilim ama sürekli takipteyim başlıkları 4. seneme girdim sık idrar fazla ereksiyonda içeriden gelen sızlama büyük abdestten sonra makatta yanma gibi şikayetlerim her zamanki gibi devam ediyor bugün belediye öğrencileri çanakkale gezisine ücretsiz yemek vs vererek gönderiyor bütün arkadaşlarım yola çıktı ve ben evden onların fotolarına bakmaktan başka hiçbir şey yapamıyorum birçok tedavi yöntemi birçoğunuzun içtiği gibi kutularca ilaçlar iğneler kolonoskopi ürodinami yani diyecek bir şey yok sevdiğiniz kızda sizi bıraktıysa intihar mı etmeli isyan mı etmeli yoksa daha kötüsü olmadığı için şükür mü etmeli bilemiyorum hepinize şifalı günler diliyorum
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Re: Kabul edelim geçmeyecek

Mesaj gönderen murat222 »

Prostat masajından sonra gelen sıvıdan pcr , kültür ve lökasit ölçümü yaptırdın mı kardesım
izmirli
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen izmirli »

.
Kc34
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Kc34 »

Herşeyden önce prostatın iltihabına sebep olan etkeni tespit edip ona uygun tedavi uygulanması gerekir. Ne yazıkki doktorlar bir çok konuda eksik. Çoğu zaman biz kendi doktorluğumuzu kendimiz yapıyoruz ve inan çoğu doktor bizden birşeyler öğrenip tedavi şekillerini değiştiriyorlar. Buna çok şahit oldum. Bu hastalık salt ürologlarla çözülecek bir iş değil enfeksiyon konusunda çok yetersizler. Ezbere ilaç yazıp gönderiyorlar bu da vücudumuza kalıcı hasarlar veriyor. Şuan iki ürolog bir enfeksiyoncu takibindeyim bu hastalıkta büyük yol kat ettiğimi düşünüyorum. İyileştim mi hayır ama eskiye göre çok iyiyim. Zaten prostattaki kanlanma az olduğu için iyileşme süreci çok uzun sabır şart. İlaç aldım bir hafta sonra iyileşirim gibi umutlar olmasın kimsede. Yanlız bu süreçte yenilgiye kapılmak hayattan kopmak gibi hareketlerde bulunmasın kimse. Bu hastalığa mahkum olup bir defa geldiğimiz ve yaşadığımız hayatın gözümüzün önünden akıp gitmesine izin vermiyelim..
amecan

Mesaj gönderen amecan »

murat222 yazdı:Prostat masajından sonra gelen sıvıdan pcr , kültür ve lökasit ölçümü yaptırdın mı kardesım
yaptırdım ama 2 sene önce temiz torbanda daralma var deyip 1 sene kinzy vermişti doktor
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Sendeki sorun prostatla alakalı değil o zaman..
amecan

Mesaj gönderen amecan »

kinzy,vesicare,spasmomen gibi torba daralmasını düzelten ilaçlardanda çok içtim ve uzun zamanlar içtim bilmiyorum geçmedi sıkıntılarım yinede çok üşüme vardı rocephin iğne vuruldum 3 tane ondan sonra geçti üşüme sorunlarım okul çok yoğun pek gidemiyorum ve hastanelerde çok uzak otobüse binemiyorum flan yaza kadar sabır
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

bu hastalığı hissedilmeyecek düzeye kadar indirebilirsiniz ama asla geçmeyeceği düşüncesindeyim.bunu tamamen iyileştiğini düşünen bazı kişilerde uygulattığım antibiyotik testinden sonra oluşan nükslerden anladım.prostat içindeki deformasyonu bir gün düzeltecek bir ilaç çıkmaz ise iyileşmesini de beklemeyin.maalesef bu hastalık hepimizde ömür boyu devam edecek.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Madem duzelmeyecegini dusunuyosun nicin bu foruma giriyorsun? Hala bir umudun oldugu icin mi yoksa bozulan piskolojini burdaki insanlara yansitip onlarin da piskolojilerini bozmak icin mi? Vucutta sadece iki organ kendini yenilemez biri beyin digeri ise göz bunun dişinda tum organlar kendini yeniler. Yeter ki kalici hasar gormesin ve tüm enfeksiyon kaynaklari bitirilsin..
misafirce

Mesaj gönderen misafirce »

İçinde ki enfeksiyonu bulup öldürür komple temizler isen hastalığın geçer. Ondan sonrada bozuk floranı düzeltmen gerekiyor. Deformasyon da zamanla düzeliyor rahat ol. Sürekli tekrarlayanların kisi ya yeni bir enfeksiyon kapmasındandır. Yada içinde ki enfeksiyonu öldürememesindendir. Yeni bir enfeksiyon kapmamız sağlıklı bir insana göre artık çok kolay çünkü o bölgenin üstünden bir kere hastalık geçti. Onun için sürekli tetikte olacaksın temizliğine ve sağlığına dikkat edeceksin. Hastalık iyileşir elbet.
baris93

Mesaj gönderen baris93 »

abitter yaptığın birçok faydalı paylaşıma rağmen yorum yazmayı bırakmalısın.ömür boyu yaşadın mı da bunu söylüyorsun? Fedakar azimli sabırlı her insan bu hastalığı yenecektir sonunda.
Raul7

Mesaj gönderen Raul7 »

Bunu Allahtan başka kimse bilemez buraya yeni gelen arkadaşlar oluyor onların moralini bozmaktan başka bişi yapmıyorsunuz, senin prostatının dülmemesi yada düzelmicek olması başkasınında aynı problemi yaşayacağı anlamına gelmiyor
ABittersweetLi

ben foruma hastalığın baskılanması konusunda başka arkadaşlara yardımcı olmak için giriyorum.bir çok kişiye de bir çok faydam olmuştur.

vücutta sadece iki organ kendiliğini yenileyemez demek daha hiç bir şeyden haberin yok demek.kronik prostatit? kronik farenjit? kronik gastrit? bu hastalıklarda ne prostat kendini yenileyebiliyor ne boğaz kendini yenileyebiliyor ne de mide kendini yenileyebiliyor.sana bunun gibi vücudun kendini yenileyemediği bir çok hastalık daha sayarım.

ben bilimsel bir şeyden bahsediyorum.iyileştim diye sevinen arkadaşlar nüks yaşıyor.sonrada tedavi sürecini yeniden yaşamak zorunda kalıyorlar.o yüzden bu hastalığın tamamen iyileşmediğini eğer insanın kendisine dikkat etmez ise nüks yaşayacağını söylemek benim boynumun borcudur.

eğer prostattaki deformasyonun bilimsel şekilde tedavi edilmez ise hiç zaman iyileşme olmaz.aynı boğazdaki deformasyon ve midedeki deformasyon gibi.
Hayrettin

Mesaj gönderen Hayrettin »

Bu üslupla faydadan çok zararsın bence ayrıca kesin iyileşme var çevremde de gördüm he unutanı gördüm ben 20 sene sonra hatırlattım o yüzden bu kanıdayım insanlar umut arıyorlar ve bu şekilde insanların psikolojisini bozacak yaklaşımlarda bulunmayalım
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Abitter kardes evet yapici faydali konusmalarin olmus zamaninda eyvallah ama son bir kac aydir yikici moral ve piskoloji bozucu aciklamalarda bulunmussun. Sadece bu hastalik icin degil her hastalikta piskoloji ve moral cok onemli. Insanlar bu şekilde tedavisi olmayan kanseri dahi yeniyorken bu aciklamalarinla ozellikle yeni hastaliga yakalananlari uzuyorsun. Zamaninda ablama gastrit teshisi kondu iyilesti suan alkol aci gazli sigara ne bulursa yiyip iciyor hicbir sikintisi yok 20 sene once otit oldum iyilestim kar altinda saatlerce dursam en ufak sizlama agrim olmaz sadece %2 isitme kaybi oldu iltihap zara zarar verdigi icin. Sen bunlarada iyilesmez olene kadar surer dersin ve demeyede devam ediceksin. Madem burdaki insanlara faydali olmak istiyorsun bu tarz aciklamalar yaparak kimsenin azda kalmis umidini yikma buna ne benim ne senin ne de diger arkadaslarin hakki yok..
ABittersweetLi

ben mide için forumlara ve facebook gruplarına giriyorum.işin uzmanı doktorlarda var.kronik gastritin tedavisi yok.senin ablan akut zamanda tedavi görmüşse iyileşmiştir.adı üstünde kronik ise iyileşmeyen bir durum vardır.

ben gerçekleri söylüyorum.gerçeklerin üstünü örtemem kimse kusura bakmasın.yerine göre moralde veriyoruz.bu hastalıkta uygun tedavi ile şikayetlerde azalma olur diyoruz.daha ne diyelim.

senin tabi keyfin yerinde sadece prostatit ile uğraşıyorsun.bende 12 tane hastalık var.ben ne yapayım.ben gerçekleri söylemeye devam edeceğim.isteyen dinler ona göre hareket eder.istemeyen dinlemez sürekli nüksler yaşayıp tekrar tekrar tedaviler görür.

moral bulmak isteyen antidepresana başlayabilir.burası sağlık forumu olduğu için herkes kendi düşüncesini iyide olsa kötüde olsa yazmakta serbesttir.
Hayrettin

ABittersweetLi yazdı:ben mide için forumlara ve facebook gruplarına giriyorum.işin uzmanı doktorlarda var.kronik gastritin tedavisi yok.senin ablan akut zamanda tedavi görmüşse iyileşmiştir.adı üstünde kronik ise iyileşmeyen bir durum vardır.

ben gerçekleri söylüyorum.gerçeklerin üstünü örtemem kimse kusura bakmasın.yerine göre moralde veriyoruz.bu hastalıkta uygun tedavi ile şikayetlerde azalma olur diyoruz.daha ne diyelim.

senin tabi keyfin yerinde sadece prostatit ile uğraşıyorsun.bende 12 tane hastalık var.ben ne yapayım.ben gerçekleri söylemeye devam edeceğim.isteyen dinler ona göre hareket eder.istemeyen dinlemez sürekli nüksler yaşayıp tekrar tekrar tedaviler görür.

moral bulmak isteyen antidepresana başlayabilir.burası sağlık forumu olduğu için herkes kendi düşüncesini iyide olsa kötüde olsa yazmakta serbesttir.
Abitter şuanki şikayetlerin nedir prostatit olarak ilerleme yüzdeni kaç görüyorsun o kadar yazmışsın fakat şikyetlerini ve hastalıktaki ilerlediğin yolu yazmamışsın belirtirsen sevinirim
ABittersweetLi

Hayrettin yazdı:
ABittersweetLi yazdı:ben mide için forumlara ve facebook gruplarına giriyorum.işin uzmanı doktorlarda var.kronik gastritin tedavisi yok.senin ablan akut zamanda tedavi görmüşse iyileşmiştir.adı üstünde kronik ise iyileşmeyen bir durum vardır.

Abitter şuanki şikayetlerin nedir prostatit olarak ilerleme yüzdeni kaç görüyorsun o kadar yazmışsın fakat şikyetlerini ve hastalıktaki ilerlediğin yolu yazmamışsın belirtirsen sevinirim
önceki mesajlarımdan okuyabilirsin.prostatit ile ilgili olarak epeyce yol katettim.tabi buradaki çoğu arkadaştan 10 kat daha fazla çaba göstererek.millet 2-3 doktora gitmek ile iki oy kaynatıp içmek ile bu işler olur zannediyor.benim ilk 2 senem prostatit için üroloji doktorları ile geçti.bu üçüncü senem ve son bir sene içerisinde 100 yakın doktora gittim ama bunların hiç biri prostatit için değildi.prostatit şikayetleri ile takılmıyorum.çünkü çok daha beterleri ile uğraşıyorum.
Hayrettin

ABittersweetLi yazdı:
Hayrettin yazdı:

önceki mesajlarımdan okuyabilirsin.prostatit ile ilgili olarak epeyce yol katettim.tabi buradaki çoğu arkadaştan 10 kat daha fazla çaba göstererek.millet 2-3 doktora gitmek ile iki oy kaynatıp içmek ile bu işler olur zannediyor.benim ilk 2 senem prostatit için üroloji doktorları ile geçti.bu üçüncü senem ve son bir sene içerisinde 100 yakın doktora gittim ama bunların hiç biri prostatit için değildi.prostatit şikayetleri ile takılmıyorum.çünkü çok daha beterleri ile uğraşıyorum.
Benimde prostatit bişey değil diyecek hastalığım var benim kadar çekmiyorsundur heralde
UmutluAdam

Mesaj gönderen UmutluAdam »

ABittersweetLi yazdı:ben foruma hastalığın baskılanması konusunda başka arkadaşlara yardımcı olmak için giriyorum.bir çok kişiye de bir çok faydam olmuştur.

vücutta sadece iki organ kendiliğini yenileyemez demek daha hiç bir şeyden haberin yok demek.kronik prostatit? kronik farenjit? kronik gastrit? bu hastalıklarda ne prostat kendini yenileyebiliyor ne boğaz kendini yenileyebiliyor ne de mide kendini yenileyebiliyor.sana bunun gibi vücudun kendini yenileyemediği bir çok hastalık daha sayarım.

ben bilimsel bir şeyden bahsediyorum.iyileştim diye sevinen arkadaşlar nüks yaşıyor.sonrada tedavi sürecini yeniden yaşamak zorunda kalıyorlar.o yüzden bu hastalığın tamamen iyileşmediğini eğer insanın kendisine dikkat etmez ise nüks yaşayacağını söylemek benim boynumun borcudur.

eğer prostattaki deformasyonun bilimsel şekilde tedavi edilmez ise hiç zaman iyileşme olmaz.aynı boğazdaki deformasyon ve midedeki deformasyon gibi.
Nüksetmemesi ya da azaltmak için neler tavsiye edersin?
ABittersweetLi

Hayrettin bende 12 tane kronik hastalık var.sendeki hastalık bana leblebi çekirdek gibi gelir :)
ABittersweetLi

UmutluAdam yazdı:
ABittersweetLi yazdı:ben foruma hastalığın baskılanması konusunda başka arkadaşlara yardımcı olmak için giriyorum.bir çok kişiye de bir çok faydam olmuştur.

Nüksetmemesi ya da azaltmak için neler tavsiye edersin?
Uygun antibiyotikleri uygun zamanlarda alacaksın.uygun ilaçları da zaman içersin de bulman gerekiyor.alkol sigara olmayacak.ekşi ve mayalı hiç bir şey yiyip içmeyeceksin.piyasada prostatit ile ilgili ne varsa alıp deneyeceksin.zamanla sana iyi gelen şeyleri bulabilirsin.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Dip not en azindan tedavinde bir enfeksiyon doktoru olsun urologlar bu konuda cok zayif. Bu forumda adi gecen doktorlardan biri bana gardnerella tespit edilmis raporu gosterdigimde ben ilk defa bir erkekte bu mikrobu goruyorum dedi cok sasirdim acikcasi :lol:
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Peki abitter sana sorum olucak bende gardnella haricinde 1200 koloni kadar candida cikti. Yanliz tahlilde prostat sivisi haricinde idrarda aldilar. Yani prostatta oldugundan supheliyim. Enfeksiyoncu bana o kadar antibiyotikten sonra cok normal dedi ilac yazmak istemedi. Eski hastasin tecrubelisin. Iyilesip iyilesmemeyi konusmaktan ziyade bunlari konusalim. Israr edince bir adet zolax yazdi tek tablet. Bu yeterli mi peki? Karbonhidratla sekeri azalttigimi soyledim iyi yapmissin dedi. Yanliz ben sekerli veya karbonhidratli birsey yedigimde sikayetlerim artmiyor. Sen ne diyorsun bu ise?
ABittersweetLi

tedavide enfeksiyon doktoru olması gerektiğini bu forumda ilk söyleyen kişi benim.candida filan boş işler.prostatitte etkili değil.sen b12 al kullan bir ay.tabi doktor kontrolünde.çünkü antibiyotik vücuttaki b vitaminini yok eder.gıdalar ile de bu vitamini yerine koyman 2-3 seneyi bulur.kısa yolda benoxal tarzı ilaç almak en mantıklısı..b vitamini eksikliğinin en büyük belirtisi depresyon halidir.bu forumda bir çok kişinin mutsuz olmasının nedeni antibiyotik kullandıktan sonra vücutlarında biten b vitaminidir.