Epididimorşit Rahatsızlığı

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
mehmet07
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Epididimorşit Rahatsızlığı

Mesaj gönderen mehmet07 »

İyi akşamlar abilerim,kardeşlerim.Aranıza yeni katıldım.Öncelikle Allah hepimize şifa versin.Benim belirtilerim öncelikle sık sık idrara gitme,idrar yaptıktan sonra hala mesanede idrar varmış hissi vardı.Tabi bende kalan idrarı boşaltmak için zorlamaya başladım kendimi.Doktora gittim cipro 500 mg,tantum draje ve tribeksol verdi.İlaçların 3. gününde testislerime ağrı girdi.Ultrason sonucunda epididimorşit olmuşsun dediler ve diğer ilaçları bırakıp bu doktorun verdiği molcef plus ve voltaren sr 75 yazdı.İlaçları bitirdim hastalık belirtilerimde geçti.Muayenede sorun yok dediler.Bir kaç gün sonra testislerim tekrar ağrımaya başladı.Başka doktora göründüm.Ciprasid+ genta iğne ve antienflamatuar kullandım 15 gün.Ultrasonda birşey cıkmıyor ama hala ağrılar var şuan başka doktor 3 kutu ciprasid verdi extra olarak monodoks antibiyotiğinide verdi.Biliyorum biraz uzun oldu ama lütfen kusura bakmayın.Bu hastalık beni en az 4 sene yaşlandırdı.Testislerin alınmasından çok korkuyorum.Daha önce bu hastalıktan kurtulmayı başaran var mı?
mehmet07

Re: Epididimorşit Rahatsızlığı

Arkadaşlar yardımlarınızı bekliyorum.Forumda gördüğüm kadarıyla bir çok arkadaşta bu hastalığa yakalanmış.Tedavi yöntemlerinizi,kullandığınız antibiyotikleri paylaşırsanız duacınız olurum.Allah herkese şifa versin iyi geceler.
just

Mesaj gönderen just »

orşit bende oldum kardeşim, rahat ol kafana takma testis alınma gibi bir durum soz konusu değil eğer tedavine devam edersen, testis enfeksiyonları çabuk iyileşir , ama testisten prostata kaçma durumu olursa fena , ama unutma o bölgede hep bir enfeksiyon kalıntısı olackatır. Benim tavsiyem kışın altını sıcak tut , yazında serin tutman , denize filan girersen sıkça mayo değiştir terli ve ıslak kalmamaya özen göster, sana verilen tedavi sanırım yeterli gibi geldi banada benzeri uygulandı , ama benden sana tavsiye 1 yıl boyunca ara ara ultrason çektir, duruma baktır, çok spğuk günlerde sızlama olabilir , kafana takma ,birde spor yapın , benim testisten prostata sıçradı veya tamterside olabilir , iyi beslenme ve spor ile idare ediyorum şu anda. işin komiği bu hastalık sayesinde resmen sağlıklı yaşam standarları yarattım kendime bi sigaram kaldı onu da bırakacam inşalalh . geçmiş olsun telaş etme , doktoruna göün , ilacını kullan
mehmet07

Kardeşim önce cevap verdiğin için teşekkür ederim.Şuan antibiyotik kullanmaya devam ediyorum.Antienflamatuar ilaç bittikten sonra ağrılarım yine arttı.epididimitte ki şişlikte hala duruyor.Bu ağrılar ve şişlik biter mi? Birde prostata sıçramaması için ne yapmalıyım.Birde yeni bir dertle uğraşmayalım.Teşekkür ederim.
just

Mesaj gönderen just »

mehmet07 yazdı:Kardeşim önce cevap verdiğin için teşekkür ederim.Şuan antibiyotik kullanmaya devam ediyorum.Antienflamatuar ilaç bittikten sonra ağrılarım yine arttı.epididimitte ki şişlikte hala duruyor.Bu ağrılar ve şişlik biter mi? Birde prostata sıçramaması için ne yapmalıyım.Birde yeni bir dertle uğraşmayalım.Teşekkür ederim.
benim şişliğim 1 aya yakın zamanda indi, bir daha nüksetmedi. kas gevşetici biterse tekrar kullan , o ağrı biraz kalıcı oluyor ben 7 aydır yaşıyprum , atıyorum bi diclomec 2 gün sonra geçiyo yapacak bir şey yok herkes eskisi gibi olsun istiyor ama biraz zaman ve uğraş istiyor gibi . Prostata geçme konusunda net bir bilgi vermem yanlış olur, sen doktoruna git görüş biraz doktorunu bunaltacaksın. ben özelde görünüyorum doktorla zar zor bilgi veriyor, biraz şartları zorlaman lazım
mehmet07

Hocam bende ilk özelde tedavi oldum.Bir kaç soru sordum pek oralı olmadı gibi.Tekrar nüksedince devlette aradım şansımı ama o daha beter.Devletteki doktorlara birşey soruyorum adamlar "tıp mı okuyosun" diye dalga geçiyor.Bu sefer iyi bir doktor bulmaya çalışıyorum.Sürekli o doktora tedavi olmak istiyorum.Doktor değiştirince daha beter oluyor ama napalım çaresizlik.