Bilgi Kirliliği net saptamalar yapılmasını engelliyor

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
muharremmer
Hastalık Başlangıç Yılı: 2006

Bilgi Kirliliği net saptamalar yapılmasını engelliyor

Mesaj gönderen muharremmer »

Arkadaşlar son 1 yıldır siteye üyeyim. Daha öncesinde prostat denince aklıma 50 yaş sonrası erkeklerin kaçınılmaz hastalığı olarak bir tanım gelirdi.

Benim şikayetin az bir idrar için sık WC'ye gitmekti. Normal idrar sonuçlarından bişey çıkmayınca 2008'de sistoskobi olmuştum. İNTERSİTİSYELSİSTİT yani türkçesi Ağrılı Mesane Sendromu diye bir teşhis kondu. Perhiz önerildi. (Bir halta yaramadı) En son mesaneye botoks sıvısı enjekte edilmesi önerildi sonra daha önce bu şekilde yaptıranlarla görüştüm ''kesin çözüm olmuyor çektiğin sonda acısına değmez yaptırma'' dediler o da öyle kaldı.

Tabi benim son 1 yıla kadar hiç şüphelenmedim prostatta olan bir bozukluğun neden olabileceğinden. Gerçi hala da kesin bişey yok. Ben yaşadıklarımdan okuduklarımdan prostattaki bir nedenin mesaneyi tetikliyebileceğini düşünüyorum.

Çok hikayeler okudum ama prostat tahlili yaptırmadan bu forumdan net bir bilgi elde etmem zor zannedersem.

Bilgi kirliliği var dememin sebebi şu. Benim şikayetim 1- AZ BİR İDRARDA MESANENİN WC'ye GİT telkini. 2- Ergenlikten sonra 2 yıl uykuda rüyalanma yolu ile sorunsuz gelen meninin az idrar için WC'ye gitmeye başlamamla beraber uykuda GEL-E-MEMESİ. Mende sorun yok kıvam miktar iyi.

Penis serleşiyor gerektiği kadar iyi şekilde. Ama akabinde gelen idrar hissi WC için uyanmama sebeb oluyor zaten idrar hissi olmasa boşalma olcak. Zaten idrar hissi azdan gelmeye başladığı andan itibaren masturmasyon filan çok zor çünkü penis başında kayganlaşmayla birlikte ağrı oluyor. Ama şunu farkettim PENİSTE sorun yok. Zannerdersem sinirlerin yapısı gereği MESANE'de olan sorun penise yan etkiyle yansıyor. Masturmasyonuda az olan idrarı atıp 5-10 dk içinde yapmak zorunda kalıyorum ki çünkü yarım saat geçince zaten idrar torbası yavaştan ben burdayım demeye başlıyor. 2 Litre suyu içip idrar torbasını iyice şişirip idrarı yaptıktan sonra yaptığım masturmasyonla vücudu susuz bırakıp yaptığım masturmasyon arasında kalite farkı var. Tabiki ilki daha iyi hissi yönden de zaten bir yetersizlik oluyor haz yönüyle SERTLEŞME değil onda sorun yok. Dokunma uyarılmasıyla olan mevzuda haz yetersizliği.

Forumda yazdım acaba böyle bir durumda olan var mı diye kimisinin sorunu batma kimisinin yanma, ağrı veya peniste kaşıntı. Bunların hiçbiri bende yok.

Kardeşim senin belirtiler bende de vardı. Tahlil oldum. Prostatta şöyle bir sorun var büyük ihtimal sende de o sorun vardır diyen biri yok. Yüzlerce kişi olduğunu düşünürsek forumda. Yani net saptamalar yapmak güç bu hastalıkta. Kendi içinde çok ayrılıyor SEBEBLER.. Kişiye göre değişiyor..