Üreoplazma

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
biks
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Üreoplazma

Mesaj gönderen biks »

Şöyle bir forumu inceledim üreoplazma bulunan arkadaşlarda genel bir iyileşememe söz konusu bende de bu bakteri üremişti sıkıntılarım azalsada devam etmekte merak ettiğim bu bakterinin bir özelliği var mıdır?Bu bakteri bulunan kp hastaları daha mı şanssızdır? Bu konuda bilgisi olanlar var mı
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Re: Üreoplazma

Mesaj gönderen ahmet »

cok daha sanssizdir bu bakteride hucre duvari yok antibiyotiklerin temel ozelligi hucre duvarini parcalayarak öldurmektir. bu bakteriyi antibiyotikler ölduremiyor
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

Aynen hücre duvarı olmadığı için biçok antibiyotik etki etmiyor. Lakin aZitromisin Eritromisin tarzı azalid grubu antibiyotikler bu bakteri üzerinde etkili oluyor kaldı ki antibiyogramda hangi antibiyotik duyarlı ortaya çıkıyor. Mesele tüm mikrobu öldürecek kadar doğru sürede bu ilacı kullanabilmekte öyle 3-5 gün değil.

Bide aklıma gelen bir durum ilaç kullanırken sauna ya gidilse sanki faydası olur gibime geliyor.
Ben hastalığım için ilaç kullanırken (tavanic) her ilaçtan 30 dk sonra mutlaka sıcak suya oturup sıcak su tutmuştum perine bölgesine. Bide squat yani bacak egzersizi çök kalk yapmıştım. Kan dolaşımı hızlanıp DHA fazla tesir etsin diye. Hastalığımın bu dönemlerinde yaşadığım rahatlığın sebebi buda olabilir. İlaç daha fazla tesir etmiş olabilir. Banyodayken yapmıştım bu hareketi
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
johnnydeep

Mesaj gönderen johnnydeep »

biks yazdı:Şöyle bir forumu inceledim üreoplazma bulunan arkadaşlarda genel bir iyileşememe söz konusu bende de bu bakteri üremişti sıkıntılarım azalsada devam etmekte merak ettiğim bu bakterinin bir özelliği var mıdır?Bu bakteri bulunan kp hastaları daha mı şanssızdır? Bu konuda bilgisi olanlar var mı
üreoplazma nerede üredi hocam? Ben idar kültürü / sperm kültürü yaptırdım hiçbir üreme olmadı. Prostat sıvısında yaklaşık 20 lökösit vardı. Bu lökösitler sonrasında hangi mikrop ürediği belli mi? doktora sormam gerekir mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Üreoplazma Tedavisi

Mesaj gönderen kadir »

biks yazdı:Şöyle bir forumu inceledim üreoplazma bulunan arkadaşlarda genel bir iyileşememe söz konusu bende de bu bakteri üremişti sıkıntılarım azalsada devam etmekte merak ettiğim bu bakterinin bir özelliği var mıdır?Bu bakteri bulunan kp hastaları daha mı şanssızdır? Bu konuda bilgisi olanlar var mı
Biks mrb,
Asagida hangi grup ilaclarin bu tedaviye etken olduklari ve takviye tedavisi aciklanmaktadir.Uygularsan fayda görürsün kesin.

UREOPLASMA TEDAVISI (Makaleden alintidir)
Ureaplasmosis erkek ve kadin beraber tedavi edilecek.Tedavi hem kendis hem cinsel ortakları için yapılmalıdır.Doktor antibiyotik reçete: Tedavi 2 hafta, aynı zamanda reçete antibiyotikler olduğunu.bağışıklık sistemini güçlendirmek için, bazen gerekli prostat masajı erkekler için bu uygulanan fizyoterapi tedavisine ek olarak, uygun araçlarla tarafından atanır.Tabii sırasında sıkı bir diyet takip etmek ve cinsel ilişkiden uzak durmaya önem taşımaktadır.Hasta, tedavi edilen sonra hastalık kontrolü.
Antibakteriyel - oleandomisin, roksitromisin, klaritromisin, eritromisin, linkozaminam dalatsin, nkomitsin, klindamisin gibi antibiyotikler vardır.
tedavisinin bir ders yürütmek amacıyla, hasta immünomodülatörler atamanız gerekir: Pantocrinum ve Sibirya ginsengi, aynı zamanda bir doktor karaciğer fonksiyon normalleşmesi için B ve C vitaminleri ve bifidum laktobakterin, gepatoprotektory öngörmektedir.Yukarıda belirtildiği gibi, ureaplasmosis sıkı bir diyet uyumu gerektirir.Bu vitaminler, süt ürünleri içermelidir kesinlikle baharatlı ve yağlı gıdalar, ketçap, tuzlu gıdalar, etler yemek yasaktır.
misafirce
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen misafirce »

kadir yazdı:
Biks mrb,
Asagida hangi grup ilaclarin bu tedaviye etken olduklari ve takviye tedavisi aciklanmaktadir.Uygularsan fayda görürsün kesin.

Ureaplasmosis erkek ve kadin beraber tedavi edilecek.Tedavi hem kendis hem cinsel ortakları için yapılmalıdır.Doktor antibiyotik reçete: Tedavi 2 hafta, aynı zamanda reçete antibiyotikler olduğunu.bağışıklık sistemini güçlendirmek için, bazen gerekli prostat masajı erkekler için bu uygulanan fizyoterapi tedavisine ek olarak, uygun araçlarla tarafından atanır.Tabii sırasında sıkı bir diyet takip etmek ve cinsel ilişkiden uzak durmaya önem taşımaktadır.Hasta, tedavi edilen sonra hastalık kontrolü.
Antibakteriyel - oleandomisin, roksitromisin, klaritromisin, eritromisin, linkozaminam dalatsin, nkomitsin, klindamisin gibi antibiyotikler vardır.
tedavisinin bir ders yürütmek amacıyla, hasta immünomodülatörler atamanız gerekir: Pantocrinum ve Sibirya ginsengi, aynı zamanda bir doktor karaciğer fonksiyon normalleşmesi için B ve C vitaminleri ve bifidum laktobakterin, gepatoprotektory öngörmektedir.Yukarıda belirtildiği gibi, ureaplasmosis sıkı bir diyet uyumu gerektirir.Bu vitaminler, süt ürünleri içermelidir kesinlikle baharatlı ve yağlı gıdalar, ketçap, tuzlu gıdalar, etler yemek yasaktır.
Kadir abi? Diyet kısmını ve orada ki bazı teknik terimleri biraz açabilir misiniz? tam olarak anlamadım. Bu bakteriye ek olarak mikroplazmayı da eklemek isterim. Oda bu bakterinin yanında bulaşma özelliği çok yüksek. ek not:özellikle oral ilişki yaşayan arkadaşlarda bu mikrobun bulaşma özelliği çok yüksek.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

misafirce yazdı:
kadir yazdı:
Biks mrb,

Kadir abi? Diyet kısmını ve orada ki bazı teknik terimleri biraz açabilir misiniz? tam olarak anlamadım. Bu bakteriye ek olarak mikroplazmayı da eklemek isterim. Oda bu bakterinin yaİİİIİnında bulaşma özelliği çok yüksek. ek not:özellikle oral ilişki yaşayan arkadaşlarda bu mikrobun bulaşma özelliği çok yüksek.
Misafirce mrb,
Yukarida yazdigim ilac gruplari Ureaplazma ve Miycoplazma patojenlerine endikedir zaten.Bu iki patojen genellikle beraber görunurler.Anlasilmayan teknik terimleride asagida acikliyorum.
1-İmmunomodülatörler;
İmmun sistemi güçlendirici takviyeler demek.
2-Pantocrinum .Bak:(Pantocrin) Geyik boynuzu özütü ve iksiri.Sayisiz hastaliga iyi gelen ve ayni zamanda bagisiklik güclendirici.
3-Bifidum laktobakterin; Mide ve bagirsak florasinda yasayan yararli bakteriler demek.Fırsatci ve zararli patojenleri (staph,candida gibi)yok eden onlarla savasan yararli bakteri. Probiyotik ürünlerde ve yogurtta bulunur .Antibiyotik kullaniminda zarar goruyor bu yararli bakteri.
4-Gepatoprotektory;
Antibiyotik kullanimindan dolayi Karacigerdeki toksik maddeleri temizleyen beslenme diyeti.Enginar ve devedikeni ekstrakti karacigeri temizliyor.Slymarin icerikli kapsuller kullanimi.Karacigerin temizlenmesi,tukettigimiz besinlerden dahacok yararlanmayi sagliyor ve bagisiklik kazaniliyor.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

kadir bey sut urunleriyle ilgili kismi anlayamadim. sut urunleri tuketmekmi gerekir?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ahmet yazdı:kadir bey sut urunleriyle ilgili kismi anlayamadim. sut urunleri tuketmekmi gerekir?
Evet sut urunleri tuketiminden bahsediliyor bilhassa probiyotik urunler.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

peynir ve sutte dahilmi acaba bunlarin iyi gelmedigini zannediyordum
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ahmet mrb,
Asagida süt ürünleri hakkinda yeterli bilgiler mevcut.Ne kadar faydali oldugu zikredilmektedir.
Yogurt:
En bilinen doğal probiyotik kaynağı besin yoğurttur. Yoğurtta bulunan faydalı bakteriler yani probiyotikler ise “Lactobacillus” ve “Acidophilus” bakterileri şeklindedir. Bu bakterilerin esas faydası ise, sindirim sistemini zararlı bakterilere karşı korumak ve gerekirse de onlarla mücadele etmektir. Özellikle de ev yoğurdunun probiyotik içeriği daha yüksektir ve vücuttaki T hücrelerinin aktifleşmesini sağlayarak, bağışıklığın artırılmasına yardımcı olmaktadır. T hücreleri ise, vücuttaki zararlı mikroorganizmalara karşı savaşan hücrelerdir.

Peynir:
Peynirin faydaları
Kahvaltıların vazgeçilmez besini olan peynirin de probiyotik içeriği yüksektir. Thermophillus, bifudus, bulgaricus ve acidophilus isimli faydalı bakterileri içeren peynir, bu sayede, bağışıklık sistemi sağlığının güçlenmesine yardımcı olmaktadır.
Kefir:
Kefirin faydalari
Bir tür fermente (mayalanma) sonucu meydana gelen kefir, keçi, koyun ya da manda gibi hayvanların sütünden elde edilebilmektedir. Fermentasyon yardımı ile meydana gelen kefirin, probiyotik içeriği sütün içerdiği probiyotiklerden daha fazladır. Üstelik kefiri, laktoz intoleransı olanlar da tüketebilmektedir. Bağırsakların sağlıklı şekilde çalışmasına yardımcı olan kefir, bağışıklık sistemi sağlığını da korumaktadır.
Ayran
Yoğurt ile suyun karıştırılması ile oluşan ayran, yoğurt bazlı olduğu için, çok iyi bir probiyotik kaynağıdır. Ayranın yapısında doğal olarak bulunan probiyotik, sindirim sistemine yerleşmiş olan zararlı bakterilerin yok edilmesine ve yararlı bakterilerin ise artırılmasına yardımcı olmaktadır.

Keçi Sütü:
Koyun, inek ve manda sütlerine nazaran daha sert ve koyu bir yapıya sahip olan keçi sütünün içeriğinde doğal olarak bulunan faydalı bakteriler ise, actobacilli ile bifidus bakterileridir. Bu faydalı bakteriler, vücut için enerji sağlayarak, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olmaktadır.
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

tesekkurler fakat peynir asidik oldugu icin alkali seviyesini dusurup idrarda yanmaya sebep oluyor
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ahmet yazdı:tesekkurler fakat peynir asidik oldugu icin alkali seviyesini dusurup idrarda yanmaya sebep oluyor
Gunde 1 cay kasigi karbonat suda eritip icin alkali seviyesini yukseltebilirsiniz.
murat222
Hastalık Başlangıç Yılı: 2010

Mesaj gönderen murat222 »

Herkese geçmiş olsun Yeni kayıt oldum
Bende de üreoplazma bakterisi gelişim labda prostat sıvısından yaptırmış olduğum pcr testinden çıktı
Sanırım bn rahatsızlığı 2010 dan beri taşımaktayım dha sonra bi ilişkim olmadı çünkü 2011 yılında idrardan clamidya mycoplazma pcr yaptırmıştım temiz çıkmıştı
Üroplazmayıda idrardan kültür yaptırmıştım oda temiz çıktı
Ama şikayetlerim yumurtalıklarda batma şeklinde devam ediyordu Bu pcr testinde mikrobu bulduk 10.000 koloni olarak çok yoğun bir enfeksiyon değilmiş
3 kutu azitro kullanıyorum şu an 3. Kutudayım enfeksiyon doktoru azitro yetmiyebilir1. Olarak tetradox 2. Olarak taravid kullanabilirsin dedi
Tetradox daha önce kullanmıştım ve bnm olmayan şikayetlerimide getirmişti oyuzden onu kullanmayı düşünmüyorum geçmezse azitrodan sonra ne kullanılabilir
Bu arada lama alınan prostat sıvısı mikroskobık incelemesinde lökosit 4,5 sefer ölçtürdüm hep 1,2 seviyesindeydi bi sefer tetradox kullandıktan sonra 12-13 olmuştu sonra 1,2 ye düştü
biks

Mesaj gönderen biks »

murat222 yazdı:Herkese geçmiş olsun Yeni kayıt oldum
Bende de üreoplazma bakterisi gelişim labda prostat sıvısından yaptırmış olduğum pcr testinden çıktı
Sanırım bn rahatsızlığı 2010 dan beri taşımaktayım dha sonra bi ilişkim olmadı çünkü 2011 yılında idrardan clamidya mycoplazma pcr yaptırmıştım temiz çıkmıştı
Üroplazmayıda idrardan kültür yaptırmıştım oda temiz çıktı
Ama şikayetlerim yumurtalıklarda batma şeklinde devam ediyordu Bu pcr testinde mikrobu bulduk 10.000 koloni olarak çok yoğun bir enfeksiyon değilmiş
3 kutu azitro kullanıyorum şu an 3. Kutudayım enfeksiyon doktoru azitro yetmiyebilir1. Olarak tetradox 2. Olarak taravid kullanabilirsin dedi
Tetradox daha önce kullanmıştım ve bnm olmayan şikayetlerimide getirmişti oyuzden onu kullanmayı düşünmüyorum geçmezse azitrodan sonra ne kullanılabilir
Bu arada lama alınan prostat sıvısı mikroskobık incelemesinde lökosit 4,5 sefer ölçtürdüm hep 1,2 seviyesindeydi bi sefer tetradox kullandıktan sonra 12-13 olmuştu sonra 1,2 ye düştü
Murat merhaba 7 yıldır ne gibi şikayetlerin var çok fazla rahatsız etmediği için yeni buldun sanırım üreoplazmayı 2010 dan beri duyarlı ilaç kullanımı yada ne kadar ilaç kullandın ?
murat222

2011 yılında her ihtimale karşı meni kültürü idrar kültürü clamidya mycoplazma pcr baktırdım üroplazmayada idrardan kültürle baktılar bişey çıkmadı
Sadece spermiıgramda lökasit çıktı o geçsın dıye 3 aya yakın cipro kullandım lokasit geçmediği için ama bu süreçte hiç şikayetim yoktu daha sonra bu antibiyotikler btti yumurtalıklarda batma yanma şeklınde şikayetler başladı yıne kültür testleri yapıldı bşy çıkmadı
Aynı zamanda çok antibiyotik kullanmam sebebıyle idrardan 2 sefer Candida pcr baktırdim oda temiz
Daha sonrq
Şikayetlerım geçtı gıbı 3-4 yıl iyiydim
Sonra 3-5 ay önce tekrar yumurtalıklarda yanma batmaokunca doktora gttım acıbadem hastanesinde prostat sıvıısı kültürü prostat sıvısı lokasit ıncelemesi yaptırdım temiz çıktı
Mycoplazma gonore clamidya pcr yaptırdım prostat sıvısndan temiZ çıktı
İdrardan da üroplazma kültürü yaptırdım oda temiz çıktı
Bundan 10 gün önce gelişim labde multipleks pcr yaptırdım prostat sıvısından orda az sayıda 10.000 koloni üroplazma çıktı
Pcr testi kültür testi olmadığı için duyarlı antibiyotik bilgisi vermiyor azitro kullanıyorum ama enfeksiyon doktoru yeterli olmayabilir tetradox ta kullan dedı oda bana dokunuyor yarın doktor kontrolüm var sanırım başka bi antibiyotik daha ekliycez
Sana nacizane tavsiyem kültür testlerıne guvenme prostat sıvısı pcr baktır
Ve cipro uroplazmaya etkı etmiyor hucre duvarı olnadığı için
Azitro tetradox eritromisin tarivid vb ilaçlar etkılı oluyomuş hem üroloji doktoru hem enfeksiyon doktoru bunu söyledi
biks

Mesaj gönderen biks »

murat222 yazdı:2011 yılında her ihtimale karşı meni kültürü idrar kültürü clamidya mycoplazma pcr baktırdım üroplazmayada idrardan kültürle baktılar bişey çıkmadı
Sadece spermiıgramda lökasit çıktı o geçsın dıye 3 aya yakın cipro kullandım lokasit geçmediği için ama bu süreçte hiç şikayetim yoktu daha sonra bu antibiyotikler btti yumurtalıklarda batma yanma şeklınde şikayetler başladı yıne kültür testleri yapıldı bşy çıkmadı
Aynı zamanda çok antibiyotik kullanmam sebebıyle idrardan 2 sefer Candida pcr baktırdim oda temiz
Daha sonrq
Şikayetlerım geçtı gıbı 3-4 yıl iyiydim
Sonra 3-5 ay önce tekrar yumurtalıklarda yanma batmaokunca doktora gttım acıbadem hastanesinde prostat sıvıısı kültürü prostat sıvısı lokasit ıncelemesi yaptırdım temiz çıktı
Mycoplazma gonore clamidya pcr yaptırdım prostat sıvısndan temiZ çıktı
İdrardan da üroplazma kültürü yaptırdım oda temiz çıktı
Bundan 10 gün önce gelişim labde multipleks pcr yaptırdım prostat sıvısından orda az sayıda 10.000 koloni üroplazma çıktı
Pcr testi kültür testi olmadığı için duyarlı antibiyotik bilgisi vermiyor azitro kullanıyorum ama enfeksiyon doktoru yeterli olmayabilir tetradox ta kullan dedı oda bana dokunuyor yarın doktor kontrolüm var sanırım başka bi antibiyotik daha ekliycez
Sana nacizane tavsiyem kültür testlerıne guvenme prostat sıvısı pcr baktır
Ve cipro uroplazmaya etkı etmiyor hucre duvarı olnadığı için
Azitro tetradox eritromisin tarivid vb ilaçlar etkılı oluyomuş hem üroloji doktoru hem enfeksiyon doktoru bunu söyledi
Merhaba bende hastalığın başında sperm kültüründe çıkmıştı tavanic tetradox ve flexilevo kullandığım ilaçlar şikayetler artan azalan değişken şekilde seyir izliyor şuan flexilevo kullanıyorum sonrasında prostt sıvısı lokosit kontrolü yaptırıcam şikayetlerin devam etme durumunda azitroyla devam etmeyi düşünüyorum.
murat222

Biks enfeksiyon doktorunun dediğine göre üroplazma tekrarlama riski bulunun bi mikropmuş oyuzden peşini bırakmamak gerekiyor ilaçlar bitince kültür değil pcr yaptır oda ilaçlar bittikten 1 ay sonra filan bakalım üreme olacak mı diye lökasit kontrolü tabiki önemli ama bende prostat sıvısında (lamele alınark ) lökasit hep 1-2 çıktı ama prostat sıvısında düşük miktar üroplazma yakaladık
Sanırım bide flexilevo tavanic tarzı ilaçalar üroplazmaya etkisi yok çünkü üreoplazmanın hücre duvarı yok doktorunla bidaha görüş ve yapabiliyosan tedaviden sonra pcr yaptır belki çok az bi kalıntı oldu mikroptan buda kültür de çıkmıyor şu an
biks

Mesaj gönderen biks »

murat222 yazdı:Biks enfeksiyon doktorunun dediğine göre üroplazma tekrarlama riski bulunun bi mikropmuş oyuzden peşini bırakmamak gerekiyor ilaçlar bitince kültür değil pcr yaptır oda ilaçlar bittikten 1 ay sonra filan bakalım üreme olacak mı diye lökasit kontrolü tabiki önemli ama bende prostat sıvısında (lamele alınark ) lökasit hep 1-2 çıktı ama prostat sıvısında düşük miktar üroplazma yakaladık
Sanırım bide flexilevo tavanic tarzı ilaçalar üroplazmaya etkisi yok çünkü üreoplazmanın hücre duvarı yok doktorunla bidaha görüş ve yapabiliyosan tedaviden sonra pcr yaptır belki çok az bi kalıntı oldu mikroptan buda kültür de çıkmıyor şu an
Tavanic flex etkili aslında ama dediğin gibi eritro azitro tetrodox monodox daha erkili olabilir.en az 1 ay ilaç kullanmayıp yaptırmayı düşünüyorum peki sıvıyı alıp kendin mi götürdün gelişim laba nasıl yaptın o işlemi
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

murat222 yazdı:Biks enfeksiyon doktorunun dediğine göre üroplazma tekrarlama riski bulunun bi mikropmuş oyuzden peşini bırakmamak gerekiyor ilaçlar bitince kültür değil pcr yaptır oda ilaçlar bittikten 1 ay sonra filan bakalım üreme olacak mı diye lökasit kontrolü tabiki önemli ama bende prostat sıvısında (lamele alınark ) lökasit hep 1-2 çıktı ama prostat sıvısında düşük miktar üroplazma yakaladık
Bir florokinolon antibakteriyel ilaç olarak levofloksasin, DNA giraz kompleksi ve topoizomeraz IV üzerine etki yapar. Floxilevo ve tavanic adlı ilaçlar bu gruba girer ve hücre duvarına etki etmezler. Bunlar ureaplasma enfeksiyonlarında etkilidir.
Kc34

Mesaj gönderen Kc34 »

Ureaplasma enfeksiyonlarında kullanılan antibiyotikler;
-Eritromisin
-Klaritromisin
-Azitromisin
-Klindamisin
-Doksisiklin
-Levofloksasin
-Ofloksasin
-Kloramfenikol
-Minosiklin
murat222

Doktora ince uçlu swapla aldırdım soğuk zincirle bizzat kendim götürdüm şehır dışından gtttim istanbula 3 saatlik yoldan gittim
murat222

Biks ve ahmet bey
üroloji doktoru üroplazma için,azitro yeterli olur diyor tedavide enfeksiyon doktoruyla görüştüm o tek başına yeterlı olmaz tetradox kullan birlikte veya arkasına dedı tetradox bana dokunuyor dedım o zaman monodox kı onunda etken maddesı tetradoxla aynı oda olmazsa tarivid dedı
Sizin görüştüğünüz doktorlar ne dıyor
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

benim dr 5 kutu cipro kullandirtti bana uroplazma icin sonrada tahlil yapti ve iyilesmissin gecmis olsun dedi ! 2 sene evvel
murat222

Ahmet bey
Cipro uroplazma için etkili bir ilaç değilmiş
Şikayetleriniz devam ediyorsa Nacizane fıkrım yaptırabiliyosanız prostat sıvısından pcr yaptırın bir labda bnm özel üroplazma testlerınde dahı çıkmadı bu mikrop
Ama pcrda çıktı bence mikrobu bilmek güzel bişey en azından düşmanımızı biliyoruz onemli olan sabredip tedaviye devam etmek ve kontrolunu (pcr) gibi testlerle yapmak