Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen cihanbey »

Synergy yazdı:Josamisin ile ilgili google da şunu buldum.
Prostatit kelimesini arayınca tedavi falan çıkıyor çıkan sitede.

http://sahiner.8m.com/ANTIBAKTERIYEL%20KEMOTERAPI.htm

bu antibiyotikten birkaç kuru getirtip kullanmayı düşünüyorum almanyadaki tanıdıkların gelme zamanı yaklaşıyor. ayrıca tr de olmaması buradali mikroplar açısından direnç kazanma yönüyle avamtaj olabilir mi onu da bilmiyorum. deneyeceğim ama
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen Erhan1976 »

Kadir Abi merhaba.

Ben yeni kayıt oldum, forumda sizin bu konuda tecrübeli olduğunuzu gördüğüm için bir bilgi rica ediyorum sizden abi.

Ben bu illete 2005 yılında yakalandım, korunmasız ilişki yüzünden. Hizmet Hastanesi'ne gittim o zaman, üroloji hocası ayrıca başhekimdi. Tecrübeli olduğu belliydi, çok emin bir şekilde "kronik prostatit bu" dedi ve "acı falan yeme, içki içme, bir de sıcak suyla oturma banyosu tavsiye ediyorum, başka bişeye gerek yok" dedi. Ben de maddi durumum da kötü olduğu için uzun süre bu şekilde devam ettim. Kronik prostatit belirtisi olan yanma, ağrı, cinsel fonks. bozukluğu falan da devam etti, pek bi değişiklik olmadı yani. Geçen sene sonuna doğru "üstüne gidiym" dedim bu olayın. Devlet Hastanesi'ne gittim. Orada meni kültürü ve idrar testinden sonra Androloji hocası dedi ki "mikrop var, onu yok edelim". Önce Duocid verdi 375 mg işe yaramadı, sonra Genta 120 mg iğne 14 adet, gene işe yaramadı. En sonunda seni akciğer hastası gösterip Lebel 750 mg veriyorum dedi. :) Bir hafta kullandım bunu, test yaptırdıktan sonra dedi ki "mikrop gitti, geçmiş olsun". Ben de "mikrop gitti de hocam şikayetler devam ediyor, yani prostatitten kurtulamadım" dedim. O da "yapacak bir şey yok" dedi. 10 sene sonra gene aynı sözler, acı-içki yok falan filan.

Şimdi sizden ricam abi, bu noktada ne tavsiye edersiniz? Yani enjeksiyonla prostata direkt antibiyotik verilmesi anladığım kadarıyla size iyi gelmemiş, bunu Yenikapı'daki klinikte mi oldunuz, bildiğim kadarıyla bir tek orası yapıyor. Bir de bu işlem riskli değil mi, biyopsi falan da yapılıyor diye biliyorum öncesinde. Geçenlerde kliniği aradım "%80 başarı oranımız var" dedi ama işin hem maddi boyutu da düşündüğümden yüksek, hem de riskli. Şimdi sizde işe yaramadığını okuyunca da ikilemde kaldım. Eğer antibiyotik ya da alternatif bir yol tavsiye ederseniz sevinirim abi. Uzatmak zorunda kaldığım için kusura bakmayın. Herkese geçmiş olsun...
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Erhan Bey, cikan bakteri/mikrop neydi peki? Ismi neydi yani size soyledikleri.

Bir de bu zaman zarfinda baska antibiyotikler vs kullanmadiniz mi hic, baska tedavi girisimleriniz olmadi mi?
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
cihanbey

erhan1976 bende lebel kullandıktan sonra bakteri çıkmadı fakat 2 ay sonra tekrar örnek aldırdım aynı bakteri yine çıkrı. o nedenle antibiyotiği bıraktıktan sonra kesin çıkmıyor bitti demek için bence en az bir ay geçtikten sonra testi yenileek lazım. bu arada bulunan bakterinin adı neydi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Erhan1976 yazdı:Kadir Abi merhaba.

Ben yeni kayıt oldum, forumda sizin bu konuda tecrübeli olduğunuzu gördüğüm için bir bilgi rica ediyorum sizden abi.

Ben bu illete 2005 yılında yakalandım, korunmasız ilişki yüzünden. Hizmet Hastanesi'ne gittim o zaman, üroloji hocası ayrıca başhekimdi. Tecrübeli olduğu belliydi, çok emin bir şekilde "kronik prostatit bu" dedi ve "acı falan yeme, içki içme, bir de sıcak suyla oturma banyosu tavsiye ediyorum, başka bişeye gerek yok" dedi. Ben de maddi durumum da kötü olduğu için uzun süre bu şekilde devam ettim. Kronik prostatit belirtisi olan yanma, ağrı, cinsel fonks. bozukluğu falan da devam etti, pek bi değişiklik olmadı yani. Geçen sene sonuna doğru "üstüne gidiym" dedim bu olayın. Devlet Hastanesi'ne gittim. Orada meni kültürü ve idrar testinden sonra Androloji hocası dedi ki "mikrop var, onu yok edelim". Önce Duocid verdi 375 mg işe yaramadı, sonra Genta 120 mg iğne 14 adet, gene işe yaramadı. En sonunda seni akciğer hastası gösterip Lebel 750 mg veriyorum dedi. :) Bir hafta kullandım bunu, test yaptırdıktan sonra dedi ki "mikrop gitti, geçmiş olsun". Ben de "mikrop gitti de hocam şikayetler devam ediyor, yani prostatitten kurtulamadım" dedim. O da "yapacak bir şey yok" dedi. 10 sene sonra gene aynı sözler, acı-içki yok falan filan.

Şimdi sizden ricam abi, bu noktada ne tavsiye edersiniz? Yani enjeksiyonla prostata direkt antibiyotik verilmesi anladığım kadarıyla size iyi gelmemiş, bunu Yenikapı'daki klinikte mi oldunuz, bildiğim kadarıyla bir tek orası yapıyor. Bir de bu işlem riskli değil mi, biyopsi falan da yapılıyor diye biliyorum öncesinde. Geçenlerde kliniği aradım "%80 başarı oranımız var" dedi ama işin hem maddi boyutu da düşündüğümden yüksek, hem de riskli. Şimdi sizde işe yaramadığını okuyunca da ikilemde kaldım. Eğer antibiyotik ya da alternatif bir yol tavsiye ederseniz sevinirim abi. Uzatmak zorunda kaldığım için kusura bakmayın. Herkese geçmiş olsun...
Erhan 1976 mrb, siz kkorunmasiz iliski sonucu mikrop kapmissiniz,siz bunyesinde laboratuar olan bir hastanede rektal tuşe yaptirarak lokosit miktarina baktirin cikan sonuca gore antb kullanip kullanmiyacaginiz belli olacaktir..
slm
Merhaba
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Merhaba »

Kasiçi enjeksiyonumun bugün üçüncü günü bakalım bende etkisi nasıl olacak
NeverGiveUp

Hocam sifa bulursun insallah, iesef mi?

NeverGiveUp

cihanbey yazdı:josamisin maddesi içeren bir antibiyotik kullanılıyormuş avrupada fakar türkiye de yok. forumlarda prostat iltihabı için sıkça adı geçen bir antibiyotik türü. tek hücreli mikroplara karşı etkili olduğu anlatılıyor
josamisin antibiyotik hakkında bilgisi olan var mı? hap ve iğne varyantı bulunmaktaymış.
Direk ilac ismi ya da isimleri verirseniz sordurtayim, yurtdisinda (almanya) gelecek tanidiklar var..

Erhan1976

NeverGiveUp yazdı:Erhan Bey, cikan bakteri/mikrop neydi peki? Ismi neydi yani size soyledikleri.

Bir de bu zaman zarfinda baska antibiyotikler vs kullanmadiniz mi hic, baska tedavi girisimleriniz olmadi mi?
Merhaba. Valla Devlet Hastanesi'nde testi yaptırıyorsun, test sonuçları hocanın bilgisayarına düşüyor, o da oradan bakarak sana yorum yapıyor. Mikrop ismi söylemedi ama ilk Genta kullandığım zaman "mikrobun şekli değişmiş" dedi, Lebel'den sonra da "mikrop yok artık" dedi. Daha önce 2-3 kez doktora gitmiştim, hepsi "antibiyotik pek işe yaramaz, böyle devam edeceksin" deyince şevkim kırıldı, bir daha gitmedim 2014'e kadar.
Erhan1976

cihanbey yazdı:erhan1976 bende lebel kullandıktan sonra bakteri çıkmadı fakat 2 ay sonra tekrar örnek aldırdım aynı bakteri yine çıkrı. o nedenle antibiyotiği bıraktıktan sonra kesin çıkmıyor bitti demek için bence en az bir ay geçtikten sonra testi yenileek lazım. bu arada bulunan bakterinin adı neydi
Merhaba Cihanbey. Testi yaptıralı 7 ay oldu, ben de bu aralar tekrar gitmeyi düşünüyorum Sperm ve İdrar testi için, mikrop üremişse adını not etmek önemli anladığım kadarıyla, bakacağız artık...
Erhan1976

kadir yazdı:
Erhan1976 yazdı:Kadir Abi merhaba.

Erhan 1976 mrb, siz kkorunmasiz iliski sonucu mikrop kapmissiniz,siz bunyesinde laboratuar olan bir hastanede rektal tuşe yaptirarak lokosit miktarina baktirin cikan sonuca gore antb kullanip kullanmiyacaginiz belli olacaktir..
slm
Çok teşekkür ederim abi öneriniz için, kolay gelsin...
baran

Mesaj gönderen baran »

bir dr bana bir bakteri vücuda girdiği zaman vücut onu yok etmeye çalışır
bu işlemi yaparken önce çoğalmasını engeller bunun için salgı salarak etrafının kapatır. Bu koruma duvarı bazen içine antibiyorik vs nüfus etmesini önler bu durumunda o bölgeyi cerahi ile alırız demişti. Acaba bizim prostattada bu durum olmuş olabilir mi??
Merhaba

Mesaj gönderen Merhaba »

Ozan teşekkür ederim, evet iesef başladım salı günü itibariyle. Kadir abinin tedavi protokolünü uygulayacağım
NeverGiveUp

baran yazdı:bir dr bana bir bakteri vücuda girdiği zaman vücut onu yok etmeye çalışır
bu işlemi yaparken önce çoğalmasını engeller bunun için salgı salarak etrafının kapatır. Bu koruma duvarı bazen içine antibiyorik vs nüfus etmesini önler bu durumunda o bölgeyi cerahi ile alırız demişti. Acaba bizim prostattada bu durum olmuş olabilir mi??

Baran kardes, soyledigin sey biyofilm teorisi.. Evet oyle bir ihtimal de var. Sen sanirim Diyarbakirlisin, bazen dogunun tip bilgisi karsisinda bati aciz kaliyor. Yok mu oralarda orjinal tedavi yontemleri? Bu ata binerek tedaviyi kim soyledi mesela sana? Ne maksatla biniliyomus, prostat masajina benzer bir etki yapmasi icin mi acaba?

cihanbey

NeverGiveUp yazdı:
cihanbey yazdı:josamisin maddesi içeren bir antibiyotik kullanılıyormuş avrupada fakar türkiye de yok. forumlarda prostat iltihabı için sıkça adı geçen bir antibiyotik türü. tek hücreli mikroplara karşı etkili olduğu anlatılıyor
josamisin antibiyotik hakkında bilgisi olan var mı? hap ve iğne varyantı bulunmaktaymış.
Direk ilac ismi ya da isimleri verirseniz sordurtayim, yurtdisinda (almanya) gelecek tanidiklar var..
bana arkadaşın söylediği içeriğini belirttiğim ilacın adı wilprafen. etken maddesi josasmin. netten baktım gerçekten tr de yok. almanya da kronik prostatittte bunu yazmışlar bir tanbıdığına antibiyotik olarak.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

baran yazdı:bir dr bana bir bakteri vücuda girdiği zaman vücut onu yok etmeye çalışır
biofilm oluşturan bakterilerin vücuttan atılması zor.gerçi bazı doktorlar bakteriler prostatta biofilm oluşturmuyor diyor.bazı doktorlarda oluşturuyor diyor.bana sorarsan oluşturuyor :) biofilmler için makalede paylaşmıştım sanırım.diğer forumdamı kaldı acaba.bakmak lazım.
baran

Mesaj gönderen baran »

ozan kardeşim
bu gidişle tıptan umudumuzu keseceğiz
malasef bu konuda daha bir tedavi yöntemi duymadım olsa ilk duyan buradaki arkadaşlar olur
şu an genta 160 kullanıyorum
20adet kullanacağım
bu arada kaplıcaya gidip belki etkisini de artırabiliriz
bunun yanında takviyeler kullanıyorum etkilerini sizlerle paylaşacağı
ata binme olayını eskilerden duyuyoruz
muhtemelen prostat masajı işini görüyordur rahatlatıyordur
malum eski imkanlar azdı böyle bir çözüme gidilmiştir
Volkan55

Mesaj gönderen Volkan55 »

Valla ben 2005 den beri bu hastalıkla mücadele ediyorum gitmedim doktor kalmadi profosör devlet fakülte kullanmadin ilaç kalmadi tık yok bu kadir abinin formulü nedir biri bana acıklarlarsa cok sevinirim arkadaşlar
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Volkan55 onceki yazilarimi okursan, formule degindim.Slmlar.
Volkan55

Tamam kadir abi okucam tşk ederim
Volkan55

Kadir abi bana cep numarani verirmisin sana bikaç sey paylasicam cok sevirim abi özelden
baran

Mesaj gönderen baran »

arkadaşlar şu an genta 160 iğneye başladım
bu arada üç gün termal e takıldım
iğneleri kulanmaya başladıktan sonra peniste batma kalçalardan bacaklarıma doğru vuran sert bir ağrı başladı
antibiyotik iğnenin yanında vitamin alfa bloker kullanıyorum hiç fayda görmedim ağrılarım çok arttı iğneleri kullanmayı bırakmayı düşünüyorum
böyle bi şey yaşıyan oldumu
Merhaba

Mesaj gönderen Merhaba »

Arkadaşlar şuan 5 günlük iesef uygulamasının ardından floxilevo uygulamasına dün akşam başladım . Sonuç tek kelimeyle mükemmel. Ciproyla 5 haftada yapamadığımı 5 günde bu tedaviyle yaptım , tahtaya vuruyorum. Teşekkür ederim kadir abi .Yola devam.
kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

Cok sevindim nihayet guzel bir haber geldi
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Arkadaşlar bendede iyileşmeler var. Sıcaktanmı yoksa kadir abinin sistemindenmi anlayamadım ama durmak yok yoka devam