En etkili antibiyotik levofloxsasin

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
Mugla4848
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

En etkili antibiyotik levofloxsasin

Mesaj gönderen Mugla4848 »

Prostat Yangısı
Kinolonlar prostat dokusuna çok iyi geçebilmelerinden dolayı prostat yangısı tedavisinde uygulama alanı bulurlar. Norfloksasin, siprofloksasin, levofloksasin ve ofloksasin gibi ilaçlar 4 ile 6 hafta alındığında yüzde 67 ile 91 oranında iyileşme sağlanır. Tedavide başarı şansının azalması, uygulamanın kısa süreli (örneğin 2 hafta) olması durumunda ve özellikle P. aeruginosa ve Enterococcus türleri gibi duyarlılığı az olan bakterilerin olaya karıştığı durumlarda ortaya çıkar.
Levofloksasin prostat yangısı tedavisinde ilk sırada yer alan ilaçlardandır. Siprofloksasin P. aeruginosa ve enterokoklara karşı gösterdikleri yüksek etki gücünden dolayı, Gram negatif bakterilerden, pseudomonas ve enterekoklardan kaynaklanan prostat yangısı olayları için rezerv antibiyotik olarak saklanmalıdır.

(Bende floxilevo yu aldim 2 kutu kadir bey ve baska uyelerde fayda gormus bitince bende gelismeleri yazarim gecmjs olsun)
Mugla4848

Re: En etkili antibiyotik levofloxsasin

Bu yazi bir prof den kopyala yapistir yaptim
Murtaza75
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Murtaza75 »

3. jenerasyon kinolonlarda gatifloxacin FDA onayli uriner sistem enfeksiyonlarinda etkili oldugu ve levofloxacin ile beraber IM versiyonununda bulundugunu bir yabanci makaleden okumustum.Gatifloxacin hakkinda bilgisi olan yada TR de satilip satilmadigi ve IM versiyonunun etkisinin oraldan daha fazla yada az olup olmadigi noktasinda fikiri olan varsa paylasabilir.
Lbrl34

Mesaj gönderen Lbrl34 »

En etkilileri bence cipro ve ofloksasin ? Neden çünkü bunların diğer kinolonlara gore bakteri hücre duvarına zarar verme özelliği de var yani ekstra etki aynı zamanda ofloksasin böbrekten itrah edildiği için idrarda 100 kat daha fazla bulunuyor gatifloksasin streptokok ve stafilokoklar üzerine daha etkili keza moksifloksasinde öyle bunlar özel antibiyotikler çünkü normal cipro ve levofloksasin e dirençli staph ve streptokoklar daha az etkili bunlara genelde gram - bakterilere daha etkili pseudomanas aeuriginosa gibi mesela gatifloksasin turkiyede oral kullanima açık mustehzar formu yok maalesef göz damlası şekli var benim bildiğim keşke olsa ilk dersini dinlerken de bunun kombinlesek diye geçmişti aklımdan benimde
Mugla4848

Yabanci sitelerdede turk sitelerindede levofloxsasin prostata isliyormus yaziyor böbrekten atiliomus yuzde yuze yakin forumdan iyilesenlerde floxilevo gibi ant. Fayda gormus iyilesmis bende 6 yillik hastayim yeni basladim 1 aya sonuc belli olur bakalim
Murtaza75

bende bu rahatsizlik basladiginda yurtdisindaydim ve supheli iliski den yaklasik 15 gun sonraydi agrilarimdan ve gonore tespitinden sonra doktora gittigimde bana 5 gun boyunca gunde 2 adet ceftriaxon ve sabah aksam metronidazol serum devamindada 4 hafta ofloxacin vermisti ,neyse igneleri oldum ofloxacine basladim turkiyedeki doktrum bana sen napiyorsun nekadr ilac varsa kullanmissin sakin kullanma vs vs dedi ve sadece icinde 3 tablet olan birgunde kullanilan azitromisin kullan dedi ve biraktrdi ve bende mal gibi onun dedgini yaptim ..simdi aldigim tedavi ilk tedavinin benzeri ve daha hafifi..keske ozman birakmasaymisim diyorum ve bizim turk urologlarin yuzde 90 inin bes para etmedigini simdi daha iyi anliyorum ..anca bir ameliyat olacaksan 50 bin bayilacksan senden kiymetli hasta ondan iyi prof yok..
Lbrl34

Mesaj gönderen Lbrl34 »

Murtaza75 yazdı:bende bu rahatsizlik basladiginda yurtdisindaydim ve supheli iliski den yaklasik 15 gun sonraydi agrilarimdan ve gonore tespitinden sonra doktora gittigimde bana 5 gun boyunca gunde 2 adet ceftriaxon ve sabah aksam metronidazol serum devamindada 4 hafta ofloxacin vermisti ,neyse igneleri oldum ofloxacine basladim turkiyedeki doktrum bana sen napiyorsun nekadr ilac varsa kullanmissin sakin kullanma vs vs dedi ve sadece icinde 3 tablet olan birgunde kullanilan azitromisin kullan dedi ve biraktrdi ve bende mal gibi onun dedgini yaptim ..simdi aldigim tedavi ilk tedavinin benzeri ve daha hafifi..keske ozman birakmasaymisim diyorum ve bizim turk urologlarin yuzde 90 inin bes para etmedigini simdi daha iyi anliyorum ..anca bir ameliyat olacaksan 50 bin bayilacksan senden kiymetli hasta ondan iyi prof yok..
abi yalnız şu yurtdışında olduğun tedavi yöntemi var ya iste o bu hastalığın net cozum tedavisi bence ya benim kafamdaki tedavi şekli buyduydu işte forumda yazmıştım daha önce ben de bu hastalığa yakalandığında bakırköy devlet hastanesinde bir doktora semptomları söyleyip hocam prostatitis olabilir miyim diyorum bana sen bel soğukluğu geçirdin mi gecirmediysen olamazsin diyor bunu diyin saçı başı ağarmış az çok tecrübe edinmiş meslekte ,operator doktor yani vallahi içler acısı memleketin hali
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Evet benim uyguladigim seftriakson ve kinolon grubu levofloksasin tedavisine birde metronidazol eklemiş, antiparazitik ve antibakteriyel bir ilaçtir.Cok mantikli bir kombinasyon.
Murtaza75

benim hikayem kisminda da detayli yazmistim gerci ,ancak belirtmek istedigim husus su ki; ozellikle cinsel yolla bulasan bir bakteriden sonra bu tedavi aliniyorsa ve hangi bakteri bulunmussa ona gore etkili olanini kullanmak gerekmezmi ? ben internetten ck bakindim ama net bir sey bulamiyorum..genel olarak simdiye kadr edindigimiz tecrubelere gore gerek direkt prostata enjeksiyon yada diger turlu tedavide herhalukarda ceftriaxon ve kinolon grubu antibiyotiklerle bunun tedavisi yapiliyor..ceftriaxon tamam heryerde ayni ancak bu kinolonun toplam 4 kusakta bircok cesidi var ben burda ofloxacin verildigine aratsirma yapinca 3.4. kusaklarin daha yeni ve iyi oldugunu eczacilardan isitsem de rahatsizliga gore spesifik etkisi olmayabiliyor .lbrl34 un dedigine gore ofloxcin etkisi direkt idrarla atildigi icin daha fazla ? yada bunlarin kullanim sureleri ve sekli nasil olmali ..yani madem bukadr antibiyotik kullaniyoruz,aci cekiyoruz,ugrasiyoruz gercek manada etkisini gostermesi icin forumda enazindan bir siniflandirma yapsak ? ornegin gonore nedeiyle kapilmissa su kinolon clamidya varsa bu kinolon diger bakterilerden kayanklaniyorsa su kinolon yada tamamiyle non bakteriyel ise hangi kinolon daha etkilidir? kullanimi ve dozajinin en verimli hali nasildir? bence iyilesen arkadaslar birseyleri kendilerine gore tam dogru yaptiklari icin iyilestiler yada sansa bala oldu bu is..simdi su forumda gayret gosteren arkadslara bakiyorum neredeyse simdiye kadar bitun antibiyotikler denenmis ama bu da bi cozum degilki ,cunku dogru olani bulup baya bi kullanmak gerekiyor..nedemek istedigimi anlatabildimmi bilmiyorum ..
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Murtaza75 yazdı:benim hikayem kisminda da detayli yazmistim gerci ,ancak belirtmek istedigim husus su ki; ozellikle cinsel yolla bulasan bir bakteriden sonra bu tedavi aliniyorsa ve hangi bakteri bulunmussa ona gore etkili olanini kullanmak gerekmezmi ? ben internetten ck bakindim ama net bir sey bulamiyorum..genel olarak simdiye kadr edindigimiz tecrubelere gore gerek direkt prostata enjeksiyon yada diger turlu tedavide herhalukarda ceftriaxon ve kinolon grubu antibiyotiklerle bunun tedavisi yapiliyor..ceftriaxon tamam heryerde ayni ancak bu kinolonun toplam 4 kusakta bircok cesidi var ben burda ofloxacin verildigine aratsirma yapinca 3.4. kusaklarin daha yeni ve iyi oldugunu eczacilardan isitsem de rahatsizliga gore spesifik etkisi olmayabiliyor .lbrl34 un dedigine gore ofloxcin etkisi direkt idrarla atildigi icin daha fazla ? yada bunlarin kullanim sureleri ve sekli nasil olmali ..yani madem bukadr antibiyotik kullaniyoruz,aci cekiyoruz,ugrasiyoruz gercek manada etkisini gostermesi icin forumda enazindan bir siniflandirma yapsak ? ornegin gonore nedeiyle kapilmissa su kinolon clamidya varsa bu kinolon diger bakterilerden kayanklaniyorsa su kinolon yada tamamiyle non bakteriyel ise hangi kinolon daha etkilidir? kullanimi ve dozajinin en verimli hali nasildir? bence iyilesen arkadaslar birseyleri kendilerine gore tam dogru yaptiklari icin iyilestiler yada sansa bala oldu bu is..simdi su forumda gayret gosteren arkadslara bakiyorum neredeyse simdiye kadar bitun antibiyotikler denenmis ama bu da bi cozum degilki ,cunku dogru olani bulup baya bi kullanmak gerekiyor..nedemek istedigimi anlatabildimmi bilmiyorum ..
Ben kendi adima bir aciklik getireyim bu konuya;
Meni tahlilim sonucunda ureyen bakteri pseudomanas aeruginosa idi.İnatci bir bakteri cesididir.Prostat icine yerleserek enfeksiyona sebep olmus.Kullandigim seftriakson grubu genis spektrumlu antibiyotik prospektusundeki listede bu bakterinin ismi var.En azindan savastigimiz bakteriyi taniyip hucre duvarini patlatan bir ilaci kullandim.Doz ve süre konusunu prostat sıvisi tahlilini periyodik takibe alarak uyguladim.Nonbakteriyel olan hastalarda KPAS dedigimiz gruba giren ne yazikki bu takip yapilamiyor.Kategori III e giriyor.Bu hastalarinda semptomlara göre doz ve süreyi belirlemekten başka bir alternatifleri görünmuyor.
Murtaza75

Kadir bey peki ben simdiye kadar pcr yonetimiyle supheli iliskiden yaklasik 10 gun sonra yaptrdgm teste gonore ye rastlandi ve demavimda baska bir tahlil yaptirmadim sadecce prostat masaji ile lokosit kontrolu yapilarak tedavim devam ediyor,zafer beye prostat sivisi yada meni sivisi kulturu yapmaya gerek var mi buna gore antibogram ile dogru antibiyotigi uygulariz dedgmde gerek yok bence demisti.. sanirimflexilevonun genis spektrumlu olmasindan kaynaklaniyor olabilir bole soyleme nedeni ..sizin fikrinizi de almak isterim ..meni yada prostat sivisi kulturu yaptirmalimiyim sizce? ve yaptirabilecegim biyer varmi dir? tavsiye edebileceginiz?
Lbrl34

Mesaj gönderen Lbrl34 »

Murtaza75 yazdı:Kadir bey peki ben simdiye kadar pcr yonetimiyle supheli iliskiden yaklasik 10 gun sonra yaptrdgm teste gonore ye rastlandi ve demavimda baska bir tahlil yaptirmadim sadecce prostat masaji ile lokosit kontrolu yapilarak tedavim devam ediyor,zafer beye prostat sivisi yada meni sivisi kulturu yapmaya gerek var mi buna gore antibogram ile dogru antibiyotigi uygulariz dedgmde gerek yok bence demisti.. sanirimflexilevonun genis spektrumlu olmasindan kaynaklaniyor olabilir bole soyleme nedeni ..sizin fikrinizi de almak isterim ..meni yada prostat sivisi kulturu yaptirmalimiyim sizce? ve yaptirabilecegim biyer varmi dir? tavsiye edebileceginiz?
yalnız gonoreyse abi etken azitro ve tetradox kombinli kullan bir de iğneler o iesef bence cozulmicek olay değil bu çoğunda ps.aueriginosa ya da staph.aereus oluyor dirençli onlarla uğraş uğraş dur sonra senin etkene yönelik tedaviyle bu azitro ve tetradox iyilescegini dusunuyorum tr de doktordan belki ondan demiştir neden bunlari kullanıyorsun kullanma diye
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Murtaza75 yazdı:Kadir bey peki ben simdiye kadar pcr yonetimiyle supheli iliskiden yaklasik 10 gun sonra yaptrdgm teste gonore ye rastlandi ve demavimda baska bir tahlil yaptirmadim sadecce prostat masaji ile lokosit kontrolu yapilarak tedavim devam ediyor,zafer beye prostat sivisi yada meni sivisi kulturu yapmaya gerek var mi buna gore antibogram ile dogru antibiyotigi uygulariz dedgmde gerek yok bence demisti.. sanirimflexilevonun genis spektrumlu olmasindan kaynaklaniyor olabilir bole soyleme nedeni ..sizin fikrinizi de almak isterim ..meni yada prostat sivisi kulturu yaptirmalimiyim sizce? ve yaptirabilecegim biyer varmi dir? tavsiye edebileceginiz?
Murtaza75 mrb,
Siz sanirim pcr yöntemiyle genital 9 adet patojen arastirdiniz gonokok cikti.Pcr de biliyosunuz aradiginiz mikroplari bulabilirsiniz.Yani aradiginizin disinda bir patojen varsa göremiyorsunuz.Genital bakteri disinda baska mikroplardan suphe ediyorsaniz eger ureme yönteminide yaptirabilirsiniz.Meni ve prostat sivisinin orneklerini kültüre verebilirsiniz.Fakat kültürde üreme cogunlukla gerceklesmiyor.Kullandiginiz ilaclar zaten ampirik özellikli ilaclar.Genis bir yelpazeye sahip ve bahsettiginiz bakteriye etken ilaclardir.İlaclarin fayda edip etmediginide prostat sivisina bakip ogrenebilirsiniz.Bu aradada ayni anda prostat masaji yaptirmis olursunuz.
Murtaza75

kadir bey cevabiniz icin tesekkur ederim ancak kafam takilan asil husus daha dogrusu bu antibiyogram meselesine girme sebebim su,simdiye kadar normalde kullandigim ilaclarin %10 uyla gonore tedavisi yapiliyordu ,ozmaan semptomplarin devam etmesi bu mikrobun prostata nufuz etmesi sebebiyle ise demkki halen prostatta bu mikrop var diyebilirmiyiz? peki halen prostatta bu mikrop varsa bulasici ozelligini nasil kaybedebiliyor? yada ben mi yanlis duusnuyorum bu noktada aydinlatabilirseniz cok sevinirim.
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

Murtaza75 yazdı:kadir bey cevabiniz icin tesekkur ederim ancak kafam takilan asil husus daha dogrusu bu antibiyogram meselesine girme sebebim su,simdiye kadar normalde kullandigim ilaclarin %10 uyla gonore tedavisi yapiliyordu ,ozmaan semptomplarin devam etmesi bu mikrobun prostata nufuz etmesi sebebiyle ise demkki halen prostatta bu mikrop var diyebilirmiyiz? peki halen prostatta bu mikrop varsa bulasici ozelligini nasil kaybedebiliyor? yada ben mi yanlis duusnuyorum bu noktada aydinlatabilirseniz cok sevinirim.
MurtaZa bey
Mikrobun prostatta var olma ihtimali hep muamma zaten. Diyelim ki lökosit miktarı arttı. Buna doku hasarı mı sebep oluyor yoksa oradaki ölmeden kalan mikroplar mı kimse buna net birşey söyleyemez maalesef.
Benim de kafamı kurcalıyor. Eğer ki prostatta hala barınıyorsa bulaşıcı olur diye düşünüyorum. Ama herkes bulaşmaz diyor. O zaman da diyorum ki demek ki mikrop yok ama doku hasarı Zaman'la nükse sebep oluyor. Yani hep varsayım. Bizim yapabileceğimiz iltihap artış azalış miktarını Kadir abinin bahsettiği şekilde takibini yaparak tedaviyi sağlamak. Çünkü mikrop varlığını yada yokluğunu yüzde yüz kestiremiyoruz. Bizede bu şekilde takip yapmak kalıyor.

Ben kendi Adıma bu tedaviden fayda görüyorum 7 ay nüks etmeden rahat rahat yaşadım ama nüks oldu. Tekrar aynı tedaviyi uyguladım şimdilik iyiyim ama hastalık kaybolmadı hissediyorum. Burda öyle dert çeken arkadaşlar var ki buna şükür diyorum. İnşallah birgun bende Kadir abi gibi kontrol altında tutmayı başarırım.

Ayrıca yine belirtmek istiyorum Kadir abinin bizlere önerdiği tedavi şekli herkeste fayda sağlamıyor ama şunu unutmayın ki bu insan 2 senedir sorun olmadan nüks yaşamadan yaşıyor. Bu insanın buraya girip her sorana ayrıntısına kadar uyguladığı tedaviyi anlatması bile yeterde artar. Çoğumuz iyi olduk gibi hissettik mi sayfaya bile girmiyoruz. Allah herkese şifa versin
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Murtaza75 yazdı:kadir bey cevabiniz icin tesekkur ederim ancak kafam takilan asil husus daha dogrusu bu antibiyogram meselesine girme sebebim su,simdiye kadar normalde kullandigim ilaclarin %10 uyla gonore tedavisi yapiliyordu ,ozmaan semptomplarin devam etmesi bu mikrobun prostata nufuz etmesi sebebiyle ise demkki halen prostatta bu mikrop var diyebilirmiyiz? peki halen prostatta bu mikrop varsa bulasici ozelligini nasil kaybedebiliyor? yada ben mi yanlis duusnuyorum bu noktada aydinlatabilirseniz cok sevinirim.
Murtaza75 merhaba,
Gonore bel soguklugunun tedavisi farkli ilaclarla olmasina ragmen seftriakson grubu antibiyotiklerin daha iyi netice verdigi bilinmektedir.Erken teshiste hastaligin daha cabuk tedavi olma şansi vardir.Hastalikta partnerler ile beraber tedavi olunmasi gereklidir.Aksi halde hastalik bulasmasi söz konusudur.Gonore belirtileri iliskiden sonra 3-30 gun arasinda belirti vermeye baslar.Tedavide gec kalindigi takdirde mikroplar prostata kadar ilerleyip kronik prostatite sebep olurlar.Gonore tedavisinin en belirgin sekli iltihap akintisidir.Bu akinti, tedavi sonucunda iyilesebilir. Fakat prostatin icinde kalan bakteriler icin farkli ve daha uzun bir tedavi sureci baslamasi icab eder.Kronik prostatitde de tedavi sekli bu forumda farkli sekillerde yazmaktadir.Gonore tedavisi kronik prostatite gore daha kolay tedavi edilebilir bir hastaliktir.Tedaviden sonra prostatin icinde kalan bakteri kırıntılari eşlere bulaşacak sekilde degildir.Akut dönemde kronik prostatitte bulaşma riski daha fazladir.Tedaviden sonra bulasma pek gorülmez.Bulaşsada kadinlarda tedavisi zamaninda yapilirsa iyilesme dahada cabuk olur.Selamlar
Lbrl34

Mesaj gönderen Lbrl34 »

kadir yazdı:
Murtaza75 merhaba,
Gonore bel soguklugunun tedavisi farkli ilaclarla olmasina ragmen seftriakson grubu antibiyotiklerin daha iyi netice verdigi bilinmektedir.Erken teshiste hastaligin daha cabuk tedavi olma şansi vardir.Hastalikta partnerler ile beraber tedavi olunmasi gereklidir.Aksi halde hastalik bulasmasi söz konusudur.Gonore belirtileri iliskiden sonra 3-30 gun arasinda belirti vermeye baslar.Tedavide gec kalindigi takdirde mikroplar prostata kadar ilerleyip kronik prostatite sebep olurlar.Gonore tedavisinin en belirgin sekli iltihap akintisidir.Bu akinti, tedavi sonucunda iyilesebilir. Fakat prostatin icinde kalan bakteriler icin farkli ve daha uzun bir tedavi sureci baslamasi icab eder.Kronik prostatitde de tedavi sekli bu forumda farkli sekillerde yazmaktadir.Gonore tedavisi kronik prostatite gore daha kolay tedavi edilebilir bir hastaliktir.Tedaviden sonra prostatin icinde kalan bakteri kırıntılari eşlere bulaşacak sekilde degildir.Akut dönemde kronik prostatitte bulaşma riski daha fazladir.Tedaviden sonra bulasma pek gorülmez.Bulaşsada kadinlarda tedavisi zamaninda yapilirsa iyilesme dahada cabuk olur.Selamlar
abi ne işle mesgulsun acaba sen özele gircek biraz ama cidden yanlış da anlama akademisyen dilinde anlatıyorsun anlatcağın seyi ifadeler bilimsellik falan ilgimi çekti cidden bu kadar şeyi bu hastalık sürecinde mi öğrendin ??
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Lbrl34 yazdı:
kadir yazdı:
Murtaza75 merhaba,
abi ne işle mesgulsun acaba sen özele gircek biraz ama cidden yanlış da anlama akademisyen dilinde anlatıyorsun anlatcağın seyi ifadeler bilimsellik falan ilgimi çekti cidden bu kadar şeyi bu hastalık sürecinde mi öğrendin ??
Lbl34 sevgili kardesim mrb,
14 yıldir bu illetle ugrasmamin sonucunda insan ister istemez bir seyler ögreniyor işte.Vücudumda yasadigim tüm hastalik hareketlerini ve değisimleri edindigim bilgilerle karsilastirdim ve cek ettim.
Gençligimden beri tıbba merakliydim zaten.Meslegim mak.muhendisligi.Sürekli arastiran bir insanim vaktim elverdiğince.
Tıp kitapları okurum.Türkiyede yayimlanmamis yabanci tip makalelerini okurum.Ben iyiyim ama forumdaki hastalari görunce sanki ben hastaymisim gibi hissediyorum kendimi.Rahatsizlik duyuyorum.Buda beni arastirmaya ve bu konuyu irdelemeye itiyor.Selamlar
Galip

Mesaj gönderen Galip »

[/quote]
14 yıldir bu illetle ugrasmamin sonucunda insan ister istemez bir seyler ögreniyor işte.Vücudumda yasadigim tüm hastalik hareketlerini ve değisimleri edindigim bilgilerle karsilastirdim ve cek ettim.
Gençligimden beri tıbba merakliydim zaten.Meslegim mak.muhendisligi.Sürekli arastiran bir insanim vaktim elverdiğince.
Tıp kitapları okurum.Türkiyede yayimlanmamis yabanci tip makalelerini okurum.Ben iyiyim ama forumdaki hastalari görunce sanki ben hastaymisim gibi hissediyorum kendimi.Rahatsizlik duyuyorum.Buda beni arastirmaya ve bu konuyu irdelemeye itiyor.Selamlar[/quote]

Buyuk ınsansın kadır agbı Allah yolunu acık etsın
Murtaza75

Kadir Bey herzamanki alakniza tekrar tesekkur ederim ,Sabir cevabin icin sagolasin ..

esasen bu supheli iliskiden tam 15 gun sonra 5 gnde 10 tane ceftriaxon oldum azitro tetradox kullandim pek de gec kalmis olmadigimi dusunuyorum ,ya benim prostat hassasti hemen kapti yada baska bisey bu ben cozemiyorum tikandigim noktada bu zaten ...hepsini gectim halen daha 3 gun gecer gibi olup 4. gun birden testis agrisinin artmasi ve idrar yolu enfeksiyonu gibi yanma hissetme ve koyu idrar cikmasi baslayinca tekrar bes gun boyle devam edip 6. gun yine hahifileyince bu naisl is arkadas diyorum kendi kendime ..Allah hepimize afiyet versin nedim...burasi bir forum yani herseyi belki bircok kez ayni seyi farkli basliklar altinda yada bazen 3 gun ustuste yazma vs napalim tek umidimiz burasi yani oyuzden Allah herkesten ve Kadir bey gibilerden ozellikle razi olsun..Ancak benim bir tavsiyem olacak ,yani bu isi cok ciddi bir sekilde ele alip prostatit konusunda en iyi arastirma yada klinigi olan hastaneleri bulup burda yazalim belirtelim ,hatta disarda bu isin onculeri bulusup bu hastanelere gidip bu isin gelistirilmesi arastirilmasi konusunda on ayak olalim derim ben..ornegin bu konuyla ilgili enson tip dunyasi nezman toplanmis tum tedavi yontemleri neler baska ne yapilabilir vbvb bu olmadigi surece bu konuyla ilgili bir girisim olmadigi surece kendi kendine bir yonetem cikmayacak sihirli lambadan ..ben hergun arastiriyorum internette zaten hep ayni sitelerdeki klasik laflar,ayni makaleler yada onlarin cevirileri.. en detayli bilgi dezaten forum da var ..
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Hangi doktora gidildiyse yüzde 90 ı takma kafana diyip yolluyor. Profesör Deli muamelesi yaparsa kime gidecen. Haa elinden bişey gelmiyordur tedavi standartlı bellidir üstüne birşey katamıyorsundur anlarım ama hastalığı çeken Adama kafana takma demek psikolojik demek şerefsizliktir. Bundan dolayı bu hastalığı kimse iplemiyo.
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Galip yazdı:
Tıp kitapları okurum.Türkiyede yayimlanmamis yabanci tip makalelerini okurum.Ben iyiyim ama forumdaki hastalari görunce sanki ben hastaymisim gibi hissediyorum kendimi.Rahatsizlik duyuyorum.Buda beni arastirmaya ve bu konuyu irdelemeye itiyor.Selamlar[/quote]

Buyuk ınsansın kadır agbı Allah yolunu acık etsın[/quote]

Estagfurullah sevgili kardesim Galip,bilmukabele.ALLAH hepimize şifalar versin.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Murtaza75 yazdı:Kadir Bey herzamanki alakniza tekrar tesekkur ederim ,Sabir cevabin icin sagolasin ..

esasen bu supheli iliskiden tam 15 gun sonra 5 gnde 10 tane ceftriaxon oldum azitro tetradox kullandim pek de gec kalmis olmadigimi dusunuyorum ,ya benim prostat hassasti hemen kapti yada baska bisey bu ben cozemiyorum tikandigim noktada bu zaten ...hepsini gectim halen daha 3 gun gecer gibi olup 4. gun birden testis agrisinin artmasi ve idrar yolu enfeksiyonu gibi yanma hissetme ve koyu idrar cikmasi baslayinca tekrar bes gun boyle devam edip 6. gun yine hahifileyince bu naisl is arkadas diyorum kendi kendime ..Allah hepimize afiyet versin nedim...burasi bir forum yani herseyi belki bircok kez ayni seyi farkli basliklar altinda yada bazen 3 gun ustuste yazma vs napalim tek umidimiz burasi yani oyuzden Allah herkesten ve Kadir bey gibilerden ozellikle razi olsun..Ancak benim bir tavsiyem olacak ,yani bu isi cok ciddi bir sekilde ele alip prostatit konusunda en iyi arastirma yada klinigi olan hastaneleri bulup burda yazalim belirtelim ,hatta disarda bu isin onculeri bulusup bu hastanelere gidip bu isin gelistirilmesi arastirilmasi konusunda on ayak olalim derim ben..ornegin bu konuyla ilgili enson tip dunyasi nezman toplanmis tum tedavi yontemleri neler baska ne yapilabilir vbvb bu olmadigi surece bu konuyla ilgili bir girisim olmadigi surece kendi kendine bir yonetem cikmayacak sihirli lambadan ..ben hergun arastiriyorum internette zaten hep ayni sitelerdeki klasik laflar,ayni makaleler yada onlarin cevirileri.. en detayli bilgi dezaten forum da var ..
Murtaza75,
Allah sizdende razi olsun acil şifalar.
tellisaz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2012

Mesaj gönderen tellisaz »

Arkadaslar elinize yureginize saglik bir ton bilgi aldim sayenizde
son

Mesaj gönderen son »

Altı hafta taravit 400 mg günde bir tane