Ben antibiyotikten fayda gordum.

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ibrahim
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Ben antibiyotikten fayda gordum.

Mesaj gönderen ibrahim »

arkadaşlar birde kafama takılan bir soru var.eğerki bu hastalık çok yaygınsa neden bu sitenin sadece 84 üyesi var.birde iyileşen varmı.yoksa böylemi geçireceğiz kalan hayatımızı.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Merhaba yazdı:Kadir abi seni sürekli sorular sorarak yoruyoruz kusura bakma , sen bizim için marsa gidip gelen ilk insan gibisin. Üç sorum var
1. Geçtiğimiz yaz aylarında sorunların sıfıra indiği 1 aydan uzun bir dönem olmuşmuydu
2. El ve ayak üşümesini ne zaman ve ne düzeyde yaşadın (ya da yaşadınmı)
3. Şu anki tedavini 10 sene önce yaptırsaydın sorunların sence düzelirmiydi (bu hastalığın ancak ,uzun yıllara yayılarak düzelmesinin mümkün olacağını mı düşünüyorsun ) sabrın için teşekkürler
Merhaba mrb,Estagfurullah herzaman soru sorabilirsiniz.Geçtiğmiz yaz aylarında %85 iyiyken %100 iyileşeyim diye 3defa prostat içi enjeksiyon oldum fakat biliyosunuz daha kötü olmuştum.Tekrar toparlamam 3-4 ay sürmüştü.El ve ayak üşümesi dahil tüm klasik prostatit sendromlarının hepsini yaşadım.Bu hastalığın süreci bana göre,uzun zamana yayılan kısa kısa süreçlerde ara vererek (intra müsküler ve oral olmak kaydı ile)antibiyotik tedavisidir.İyileşme süreci kişiye göre değişir,psikolojyi ve immun sistemi diri tutmak,üşütmemek ve ilaçları kullanmak,tabi bu arada bağırsak florasına dkkat etmek.En kötü ihtimali düşünecek olursak, bu şekildeki tedavi yöntemi sonucunda %100 iyileşmeseniz bile %80-90 arasında hastalığı kontrol altına kesin alırsınız.
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

Kadir abi bağırsak florasınada dikkat ediniz yazmışsın. Be yapmalıyız.açıklarmısın abi.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

ibrahim yazdı:Kadir abi bağırsak florasınada dikkat ediniz yazmışsın. Be yapmalıyız.açıklarmısın abi.
İbrahim evyogurdu, kefir, tursu, boza ve probiotik tabletler tuketinki bagirsakta mantar olusmasin (candida).
NeverGiveUp

Mesaj gönderen NeverGiveUp »

Agbi turşu hırpalamaz mı agri yapmaz mi ya?
Ozan | 29 | Kayseri | 19 Kasım 2014

Ne dilersen HAK'tan dile, kılavuz ol doğru yola.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kefirden yogurttan biktigin zaman bir miktar yenilirse zarari olmaz Ozan.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozan senin agrilarinin azalmamasini düsünuyorumda,aklima gelen şu...hatali tahlil ve yanliş ilaç olabilirmi diye? Olurmu olur? Doktorumla senin konunu konuşacagim bakalim.
NeverGiveUp

Sevgili agbim, tesekkür ederim iyi niyetinden dolayi, eksin olma iyi ki varsin. Fakat sanirim sadece ben degil, forumda igne olan birden cok arkadas ne yazik ki ignelerden fayda görmedi. İbragim agbiyle de görüsüyorum, o da gecenlerde iyi gibiyim yazmis ama simdi agrilarinin arttigini söylüyor. Diger iğne yaptiran arkadaslar da durumlarini yazsinlar ara ara mümkünse. Galip, baran baska kim vardi hatirlayamadim.

kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozan ben yanliz sunu ifade edeyim; benim şu ana kadar yedigim igneler takriben100 ü gecti..oyuzden bu is icin biraz zaman gerekli.
secret

Mesaj gönderen secret »

Peki kadir bey, kısa aralıklar vererek uzun süre antibiyotik tedavisi demişsiniz, hiç bir doktor bu tarz bir tedaviye yanaşır mı bılmıyorum, bu tedaviye başladık diyelim, bu antibiyotikleri neye göre nasıl alacağız ? Nasıl bir gözetim altında alacağız ?

Teşekkürler
NeverGiveUp

kadir yazdı:Ozan ben yanliz sunu ifade edeyim; benim şu ana kadar yedigim igneler takriben100 ü gecti..oyuzden bu is icin biraz zaman gerekli.
Agbi tam olarak söyledigin gibi, zaman gerekli.. Bence igneler degil : ) Seni iyilestiren sey de bu gecen zaman olabilir diye düsünüyorum ben acikcasi.. Bunda kullandigin diger destekleyici takviyelerin de payi var. Degilse bu kadar cabayla, 14 ignenin ardindan vücudun neresinde olursa olsun kücücük de olsa bir iyiye gidiş olurdu diye düsünüyorum. Tamamen nötr etki etti.

cihanbey
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen cihanbey »

josamisin maddesi içeren bir antibiyotik kullanılıyormuş avrupada fakar türkiye de yok. forumlarda prostat iltihabı için sıkça adı geçen bir antibiyotik türü. tek hücreli mikroplara karşı etkili olduğu anlatılıyor
josamisin antibiyotik hakkında bilgisi olan var mı? hap ve iğne varyantı bulunmaktaymış.
Synergy

Mesaj gönderen Synergy »

Josamisin ile ilgili google da şunu buldum.
Prostatit kelimesini arayınca tedavi falan çıkıyor çıkan sitede.

http://sahiner.8m.com/ANTIBAKTERIYEL%20KEMOTERAPI.htm
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

secret yazdı:Peki kadir bey, kısa aralıklar vererek uzun süre antibiyotik tedavisi demişsiniz, hiç bir doktor bu tarz bir tedaviye yanaşır mı bılmıyorum, bu tedaviye başladık diyelim, bu antibiyotikleri neye göre nasıl alacağız ? Nasıl bir gözetim altında alacağız ?

Teşekkürler
Secret bütün bu sorduklariniza doktorunuz karar verecek, benim tedavi şeklime doktorumun karar verdigi gibi.
Galip

Mesaj gönderen Galip »

benim görüşüme göre bildiğimiz gibi tıp,bu hastalk konusunda oldukca geride kalmış ne doğru düzgün teşhis edilebiliyor nede tedavi,bana prostatit teşhisini şikayetlerime ve 1 aylık dönemde idrar tahlillerne bakarak konulurken belkide prostatit değilmdr
diğer tarafta ozan prostatit için daha net sonuç almak için rektal tuşe yaptırıyor sonuç,sıfır lokosit bu sonuç hiç değil belkide ozan kronik pelvik agrı olayına daha çok egilmeli
öyle bir hastalıkki biz artık tedaviden teşhise gider olduk
Deneme yanılma yöntemi
Sonuçta 14 iğne mutlaka etki etmeli demekki enfeksiyon yok yada secilen iğne yanlış diyecem ama buna ihtimal vermiyorum
alidayi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen alidayi »

selamlar, boşaldıktan bir süre sonra penis küçülünce şeffaf sıvının gelmesi normal mi?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Ozan sen korunmasiz bir iliskiden sonra bu hastalik basladi demistin.Demekki burada bakteriyel bir vaka var.Bir bulasma soz konusu.
Ayrica menide iltihap kalintilari mevcut.Dolayisi ile senin tedavi seklin yine antb ten geciyor...senin sorunun bence bakteriye göre antb secimindedir.
ABittersweetLi

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

ben istanbulda yakın zamanda bir doktora tedavi oldum.1 ay antibiyotik kullandım ama ufak dozda.onun öncesinde de tek günlük olan bel soğukluğu için özel antibiyotik kullandırdı(şimdi uzun süre kullandığım ilacı daha öncede kullanmıştım,kafama göre ve başka bir antibiyotiğin yanında ek olarak.fakat işe yaramamıştı.)en son tedavimde ilaçları bırakıncaya kadar sorumlarım azalmıştı ama tam olarak geçmemişti.şu anda bel ağrılarım sıfırlanmış durumda.testis ağrısı istersem sabaha kadar oturayım hiç olmuyor.bazen ufak tefek kasık ağrısı oluyor.inşallah durum böyle devam eder.

bu doktoru şikayetleri fazla olan bir kaç arkadaşa önermiştim git muayene ol,iyileştirdiği hastalar varmış filan demiştim.(üstelik herşey bedava,devlet doktoru)kimse umursamamıştı.o kadar araştır filan doktor bul.iyilik yaramıyor sanırım)ama belki şimdi umursayan olur diye özel mesajdan soran olursa ismini vericem.ben bu arada tam iyileştim mi,hayır.ama eskiye göre çok daha iyiyim.aklımda başka bir tedavi var.onada kısa zamanda başlıcam hayırlısı ile.

kadir abinin dediği gibi doğru antibiyotikler ve kullanım şekilleri önemli.yoksa fayda görmeniz çok zor.
ibrahim

Mesaj gönderen ibrahim »

ozan ben bu gün daha iyim.üşütmeden kaynaklı ağrılarım artmıştı.prostagood uda 3 ay kullandım onuda bıraktım.belkide onunda katkısı vardı ağrılarımın atrmasında.tedavide aceleci olmamak gerek.şu an en mantıklı ve en iyi seçimin kadir abinin tavsiyesi olduğunu düşünüyorum.ben sonuna kadar kadir abinin tavsiyelerini yerine getireceğim.sonuçta ortada kanıtlanmış ve kesin tedavisi olan bir hastalık yok.olsa idi doktorlar başından savmaz dı.tedavisi bu kadar zor bir hastalıkta en önemli etkenlerden biriside sabır.
NeverGiveUp

kadir yazdı:Ozan sen korunmasiz bir iliskiden sonra bu hastalik basladi demistin.Demekki burada bakteriyel bir vaka var.Bir bulasma soz konusu.
Ayrica menide iltihap kalintilari mevcut.Dolayisi ile senin tedavi seklin yine antb ten geciyor...senin sorunun bence bakteriye göre antb secimindedir.
Kadir agbi ilk belirtiden yaklasik 1 ay önce korunmasiz olarak süpheli bir iliskiye girmistim. Fakat ilk belirti bir mastürbasyon sonrasi aciga cikmisti, yani aklıma o esnada bir zorlama vs de olabilir diye geliyor. İliski tesadüf olabilir mi diye düsünüyorum. Hikaye biraz karisik agbi : ) Sonrasında hepimiz gibi bazı testler uygulattım ve Cipro basta olmak üzere bir takım antibiyotikler kullandım. Bakteri hala var mı yok mu beni biraz düsündürüyor acikcasi, cünkü hic bir testte aciga cikmiyor. Bakteri varsa bir tane yok, milyon tane var. En azından sperm kültüründe kendini belli etmeliydi. Yakalanan bakteriyi de (S. Aureus) hic bir doktor iplemiyor, her yerde olur bu diyor. Zaten örnegi verirken de penisin ucu kaba degmisti vs.. Sefazol ignelerden hiç fayda görememem benim iltihabi bir durum yasamadigimin göstergesi degil midir? Yani kücücük de olsa ise yaramaliydi diye düsünüyorum. Keza kullandigim diger antibiyotik haplar da öyle. Ne yapmaliyim, siradan her antibiyotik grubunu denemeli miyim : ))

Bosalmayi bir süre gecirsem spermde sari jölemsi parcalar gelebiliyor. Bunlarin iltihap mı yoksa sperm parcaciklari olup olmadigindan da emin degilim. Biriken sperm bayatlayip sarariyor ve topaklasiyor da olabilir. Bu da bir ihtimal. Verdigim sperm örneginde de sarı parcaciklar vardi, staff üredi dediler, ona hassas igne kullandim %1 dahi etki etmedi.

Agbim igneleri vurundum, antibiyotik tedavisine önyargılı degilim. Senin tecrübelerin hepimiz icin oldugu gibi benim icin de degerli. Belki ilerde yine denerim bu is uzayacak olursa antibiyotik tedavisine. Fakat bir süre antibiyotiklerden uzak kalmayi düsünüyorum. (Sadece Biteral 500mg deneyesim var) Bu esnada da söyledigim gibi kas-sinir sistemine calismayi düsünüyorum.

Hepimizin öncelikle yasadigimiz agrilarin siradan agrilar olmadigini ve nöropatik agri tanimina girdigini kabullenmesi lazim. Hastaliga ilk yakalandiktan sonra kalca kaslarini, bacak kaslarini ve kendini kasan ve kas sistemine zarar veren de bir cok arkadas oldugunu düsünüyorum ben. Gectigimiz günlerde fizik tedavi gören bir arkadasimiza doktorun söyledigi bu. Çocuk oysa kendimi hic kasmadigimi zannediyordum diyor. Yapılan testlerde grafiklere dökülmüs bir sekilde cocugun kendini sıktıgı belirleniyor ve tedaviye baslaniyor. Arkadas simdilik iyi oldugunu ifade ediyor ilerde ne olur bilemem..

Japonya'da olmasi lazim yapilan bir arastirma sonucu 20 saglikli 20 prostatit hastasi insan bir araya toplaniyor. Her iki grubun da bir kısmında bakteri tespit ediliyor, bazılarında tespit edilemiyor. Yani saglikli insanların da prostatlarinda mikrobik ajanlar olabilecegi düsünülüyor ayrica. Bu bilimsel makaleyi buldugumda forumda paylasacagim.

NeverGiveUp

Şimdi hepinize iki örnek verecegim; niyetim kimseyi incitmek ya da yaristirmak vs degil lütfen anlasilmasin. Kadir agbi tüm iyi niyetiyle 5-6 aydır iyileşmiş olmasina ragmen burada hepimizin dertlerini dinliyor ve tecrübelerini bizlerle paylasiyor. Allah razı olsun, hic bir soruyu havada asılı bıraktıgını görmedim ben. Degilse arkadaslar ben kurtuldum iyiyim diyip cekip gidebilirdi de. Maksadim tedavi için inandigim alternatif düsünceler dile getirmek.

Şimdi iyilesenler arasında ilk örnegimiz hepimizin her gün diyalog halinde olabildigi Kadir agbimiz.. Kadir agbi yaklasık 11 yildir bu hastaligi yasadigini söylüyor. Bu zaman diliminde de 100 taneyi geckin antibiyotik iğne kullanmis ve elbette yani sira cok fazla da oral tablet almis. Bu antibiyotiklerin vücutta yarattigi doku hasarlarini gidermek icin ve bagisikligini güclendirmek icin de ek takviyeler kullanmis. Su anda yaklasik 5-6 aydır iyi oldugunu ifade ediyor. Tedavi sürecinin antibiyotiklerden gectigini ifade ediyor. Ve sabırlı davranıp bunu zamana yaymis. Hala bazı takviyeler kullanmaya devam ediyor, propolis, bromelain vs gibi..

İkinci örnegimiz ise eski forum yöneticisi Alparslan (Saltuk) hala aramızda fakat internete pek fazla giremedigini söyleyip ne yazık ki tecrübelerini bizlerle anlık olarak paylasamiyor. Fakat bilen bilir eski forumda kullandigi seylerin tam listesini titiz bir sekilde hepimizle paylasmisti. Alparslan 2-3 yıllık bir prostatit hastasi. Cogumuz gibi rahatsızlıga ilk yakalandiginda 6 hafta boyunca oral yoldan antibiyotik kullanmis (Cipro, Tetra) sonraki sürecte ise harmanladigi bir tedavi olmus. Örnegin idrar sıkıntıları icin Cardura kullanmis, brokoli kürü yapmis vs.. Bir yandan da bagisiklik, kas ve sinir sistemi icin faydali takviyeler kullanmis. Alparslan'la en son görüstügümde 10 aydır iyiyim diyordu. Kış geçirmiş. Yasadigi yer Anadolu'nun ayazıyla meshur bir yeri. Ağır kaldırdım, yediğime içtigime gram dikkat etmiyorum acı tatlı ne bulursam yiyorum diyor. Su anda sanırım 11 ay oldu. İlk etapta kullandigi oral yollu antibiyotiklerden sonra tek bir hap dahi almamis. Fakat o da sabırlı davranmıs ve kullandigi takviyeleri geciktirmemis. Öyle 1 ay biseyle ilgilenip ikinci ay baska biseye yönelmemis. Sebat etmis ve düzgün bir tedavi planı cıkarıp üstüne gitmis. Ağustos 2014'ten bu yana da prostatit rahatsizligi icin hic bir sey kullanmadigini söylüyordu..

Aramıza yeni katılan arkadaslar bilmezler, su anda Kadir agbi bu forumda tecrübeleriyle ne kadar önplana cikip bizlerle bu bilgilerini paylasiyorsa Alparslan da eski forumda yazdiklari dikkate alinan bir arkadasti. Hastaliklarinin ne sekilde bulastigini bilmiyorum. İnsallah tekrar etmez fakat her ikisinde de bir gün nüksetmeyeceginin garantisini de kimse veremez. Allah bilir ancak. Kaldi ki bakterisiz prostatitin de bakteriyle oldugu konusuluyordu bir ara forumda. En nihayetinde her ikisinde de bir prostat enflamasyonu, sıkıntısı olmuş. Kadir agbiye iyi gelen seyin igneler mi yoksa zaman icerisinde kulllandigi takviyelerle vücut sisteminin kendini toparlaması mı oldugu konusunu da düsünüyorum, elbette kendini daha iyi bilir.

Umarım ne söylemek istedigimi anlatabilmisimdir, dedigim gibi yanlis anlasilmak istemem, sadece dikkat cekmek istedim. Selamlar.

NeverGiveUp

Bir de hepimizin gözünün önündeki CENGO örnegi var, iki üc aylik bir periyotta Candida ile savastigini ve psikopamatik faktörleri ötelemek icin foruma girmedigini söylemisti. Şu anda çok iyi oldugunu ifade ediyor, Allah bozmasin. Bu adam da uzun yillar önce oldukca süpheli bir iliskiye girmis.

kenanankara

Mesaj gönderen kenanankara »

Alican yazdı:Bugün 8. İğneyi oldum daha bi düzelme olmadı yanma, sık idrara çıkma sorunları daha devam ediyor son iki iğne kaldı İğnelerden sonra 3 kutu floxilevo hap verdi günde 1 sefer onuda kullanacam bakalım ne olacak.
Alican bey ve diger igne vurulan arkadaslar durumlariniz nasil.bilgi verebilirmisiniz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Aman Ozancım inşaallah senin hastalıgın kr bakteriyel prostatit değildirde nöropatik pelvik kas ağrısıdır.Sen korunmasız ilişkiden söz etmiştin oyüzden bulaşma konusu üzerinde duruldu.ben daha önceki yazılarımda da birkaç defa belirtmiştim,"Korunmasız ilişkiden dolayı hastalandığınızdan eminseniz antibiyotik tedavisi üzerinde durun" diye.Ben senin için doktorumla bu gün görüştüm,kendisi sefazol ün bu kr prostatitte pek etkili olmadıgını söyledi...bunun yanısırada retektal tuşe sonucu tahlillerde lokosit çıkmaz ise antibiyotik tavsiye etmediğni sadece sıcak suya oturma seansları verdiğini söyledi bilgin olsun.acil şifalar.
NeverGiveUp

Evet sicak gercekten de iyi geliyor. İlgine tesekkür ederim agbi, selamlar.