altta yatan sebebi iyi anlamak gerek

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Galip

Re: altta yatan sebebi iyi anlamak gerek

Mesaj gönderen Galip »

ahmet yazdı:pahaliyi gectim iyilesecegini bilse burda kimsenin gozu parayi gormez fakat asiri zor bir diyet ekmeksiz mumkun degil doyulmuyor psikoloji bozuluyor ani ve asiri kilo kaybindan insanin şafti kayiyor gorenler hastalik gecirdin zannediyor denedim biliyorum
Diyet uyguladığında şikayetlerinde değişiklik oldumu
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

Galip yazdı:
ahmet yazdı:pahaliyi gectim iyilesecegini bilse burda kimsenin gozu parayi gormez fakat asiri zor bir diyet ekmeksiz mumkun degil doyulmuyor psikoloji bozuluyor ani ve asiri kilo kaybindan insanin şafti kayiyor gorenler hastalik gecirdin zannediyor denedim biliyorum
Diyet uyguladığında şikayetlerinde değişiklik oldumu
olmadi
ogun6161
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen ogun6161 »

arkadaşlar testi kadı köy gelişim lab yaptırdım bu 3 mikrop çikti antibiyotik verdi on dört gün kullan sonra görüşelim dedi dr bu normal hastanede tahlillerde çikmayan mikroplarmış ben çok geç kaldım hastalıgın başında bunlar olduğunu bilseydim ona göre tedavi olurdum kader bendeki 3 mikrobun kadın vajinasinda olan mikrop olduğunu söylediler pes etmek yok mücadeleye devam makat ve prostattaki ağrı ve yanmaları bu kandida mantarı yapıyomuş
carlosayhana

Mesaj gönderen carlosayhana »

ogun6161 yazdı:arkadaşlar testi kadı köy gelişim lab yaptırdım bu 3 mikrop çikti antibiyotik verdi on dört gün kullan sonra görüşelim dedi dr bu normal hastanede tahlillerde çikmayan mikroplarmış ben çok geç kaldım hastalıgın başında bunlar olduğunu bilseydim ona göre tedavi olurdum kader bendeki 3 mikrobun kadın vajinasinda olan mikrop olduğunu söylediler pes etmek yok mücadeleye devam makat ve prostattaki ağrı ve yanmaları bu kandida mantarı yapıyomuş
Gecmis olsun ogun..bende de makat bolgesin de yanma agri cok var.Candida mantari olabilir ,hangi ilac verildi candida icin?
Galip

Mesaj gönderen Galip »

carlosayhana yazdı:
ogun6161 yazdı:arkadaşlar testi kadı köy gelişim lab yaptırdım bu 3 mikrop çikti antibiyotik verdi on dört gün kullan sonra görüşelim dedi dr bu normal hastanede tahlillerde çikmayan mikroplarmış ben çok geç kaldım hastalıgın başında bunlar olduğunu bilseydim ona göre tedavi olurdum kader bendeki 3 mikrobun kadın vajinasinda olan mikrop olduğunu söylediler pes etmek yok mücadeleye devam makat ve prostattaki ağrı ve yanmaları bu kandida mantarı yapıyomuş
Gecmis olsun ogun..bende de makat bolgesin de yanma agri cok var.Candida mantari olabilir ,hangi ilac verildi candida icin?

Candida için en etkılı yontem diyettır genelde ılac onerılmez ozellıkle antıbıyotık,ılac yerıne ev yogurdu,kefır,ev tursusu ve organık elma sırkesı faydalı saglar bır sure meyve dahıl seker e veda ederek kendınızı deneyeblırsın
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

asiri zor bir diyet kardesim ya insanin kolunu kaldircak hali kalmiyor her sey yasak otla cople beslenilmiyor
gkn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen gkn »

Candida, vücutta çoğalan bir mantar türüdür. Orijinal adı “Candidiasis” olup ona çok benzeyen küfler gibi çevremizde çokça bulunurlar. Bu familyadan olan “Candida Albicans” vücutta mukoza zarı bulunan her bölgede bulunur. Örneğin; bağırsaklar, gözler, kulaklar, mesane, mide, ciğerler, vajina v.b…
prostattada mukozanin var oldugu yazmaktadir. yani şunu bilmek gerekirki herşeye eşit oranda yaklasmaliyiz ön yargilardan uzaklasmali ve sorunun tespiti icin kimseyi yanlis yonlendirmemeliyiz. kiminin bakterik kiminin ise parezit ya da mantar kaynakli olabilir.

benim merak ettigim ogun arkadasimiz sadece cinsel yolla bulasan hastaliklar paketinimi yaptirdi. yoksa genel bir bakteri kulturumu yapildi? cunku bu pakette e.coli gibi bakterilere bakilmadiysa hem candida hem de herhangi bir bakteri olma ihtimalide var. bence kultur 2 tarafli yapilmalidir. sahsen bu paket sadece mantar hpv v.b taramalari yapiyorsa yanilabiliriz.
gkn

Mesaj gönderen gkn »

iste tam olarak anlatmak istedigim buydu cengiz. ogun arkadasimizda candida da var ama bunun disinda patojen olarak herhangi bir bakteri varmi yoksa tek nedeni candidami ?
tespit edilebilen patojenlerin listesinin yer aldigi bi bilgi varmi elinde ? ya da laboravutardan istesek bu listeyi verirlermi? ve sunuda merak ediyorum bu e.coli staph turu patojenler cinsel yolla bulasan mikroplara dahilmi ? yani bu test bunlari iceriyormu
gkn

Mesaj gönderen gkn »

CİNSEL BULAŞ TARAMA TESTİ ise:

Yine Toplam Mikrobiyal Yükü gösterir
Normal floranın dengesini gösterir
Anaerobların sayı ve oranını gösterir
Bunlara ek olarak, şüpheli cinsel ilişki ile kişiye dışarıdan bulaşmış olan patojen mikropları da gösterir
Mikoplazma ve Ureaplasma
Klamidya
Gonore (Bel soğukluğu)
Trikomonas
Kandida
Herpes simpleks-2 (HSV-2) ve HSV-1
CMV gibi
Bir CİNSEL BULAŞ TARAMA/CHECK-UP Testi gibidir
Femoflor-16 Urogenital Mikrobiyota Testi İle İncelenen Mikroorganizmalar Nelerdir?

Toplam Mikrobiyal Yük (TMY) (Moleküler/DNA Yükü)
Laktobasil Miktarı: Vaginal ekosistemi asidik pH yaparak düzenleyen ve diğerlerinden koruyan yönetici şef bakteri-sayı ve oranı (Aynı zamanda internal kontrol)
: E. coli, Enterobakter, Salmonella, Proteus gibi Gram negatif barsak bakterileri-Sayı ve oranı
Stafilokok miktarı
Streptokok miktarı
Gardnerella vaginalis: Bakteriyel vajinozisin en önemli etkeni
Anaerob Bakteriler:
Prevotella bivia + Porphyromonas spp sayı ve oranları
Eubacterium spp. sayı ve oranları
Sneathia spp. + Leptotrichia spp. + Fusobacterium spp. sayı ve oranları
Megasphaera spp. + Veillonella spp. + Dialister spp. sayı ve oranları
Lachnobacterium spp. + Clostridium spp. sayı ve oranları
Mobiluncus spp. + Corynebacterium spp. sayı ve oranları
Peptostreptococcus spp. sayı ve oranları
Atopobium vaginae sayı ve oranları
Yukarıda belirtilen bu etkenler, flora bozulmasında genellikle Gardnerella vaginalis ile birlikte, Bakteriyel vajinozis ve kötü kokulu infeksiyonlara neden olmaktadırlar

Candida spp.: Florada Candida var olup olmadığı, var ise ne miktarda olduğu ve TMY’e oranı
Mycoplasma hominis
Mycoplasma genitalium
Ureaplasma (urealyticum+parvum)
Femoflor Cinsel Bulaş Tarama Testi ile İncelenen Mikroorganizmalar Nelerdir?

Toplam Mikrobiyal Yük (TMY) (Moleküler/DNA Yükü)
Laktobasil miktarı: Normal floranın faydalı / şef bakterisinin sayı ve oranı. Flora dengesinin durumu
Gardnerella vaginalis: Sayı ve oranı. Bakteriyel vajinozis olasılığı
Prevotella bivia+Porphyromonas spp.: Anaerobların durumu
Candida spp: Candida sayı ve oranı
Mycoplasma hominis sayı ve oranı
Ureaplasma spp. sayı ve oranı
Patojen Mikroorganizmalar :

8.Mycoplasma genitalium var olup olmadığı

9.Trichomonas vaginalis var olup olmadığı

10.Neisseria gonorrhoeae (bel soğukluğu) var olup olmadığı

11. Chlamydia trachomatis var olup olmadığı

12. Herpes simplex-2 (HSV-2) var olup olmadığı

13. Herpes simplex-1 (HSV-1) var olup olmadığı

14. CMV (Cytomegalovirus) var olup olmadığı
gkn

Mesaj gönderen gkn »

Arkadaşlar bahsedilen testte aranan patojenleri buldum ve paylastim. Şimdiye kadar patojenleri saptanan kişilerde bu patojenlerden herhangi biri varmıydı acabA ?
hakan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen hakan »

http://www.kolonrektum.com/izah-edileme ... staliklari

arkadaşlar gözümüz aydın yeni bir çocuğumuz oldu adı pelvik taban rahatsızlıkları yazıyı okuyun özellikle mikrop bulunamayanlar
Dolphin61
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Dolphin61 »

hakan yazdı:http://www.kolonrektum.com/izah-edileme ... staliklari

arkadaşlar gözümüz aydın yeni bir çocuğumuz oldu adı pelvik taban rahatsızlıkları yazıyı okuyun özellikle mikrop bulunamayanlar
Hemoroit ameliyatından sonra şikayeti geçen hastalar varmış bunla alakalı demekki.. mantıklı . Genel cerraha gitmek lazim
legend

Mesaj gönderen legend »

Ben bu testlerin hepsini yaptırdım sadece 10000 üreaplasma ürealiticum üredi sonuç ise ogün bugündur popoyu toplayamadim
gkn

Mesaj gönderen gkn »

Legend normal bakteri kültürü yapilmismiydi sana yani sadece cinsel yolla bulaşan patojenler disinda
legend

Mesaj gönderen legend »

Hocam bursa da mykoplasma üreaplasma normal kültürde bakıldı .gonore klamidya pcr da bakıldı.ayrıca bursada normal idrar kültürü bakıldı.10 gün duyarlı antibiyotik olan tarivid kullandım şikayetler geçmedi ızmire gittim doç bi dr laboratuvari var oraya gittim orada da klamidya üreaplasma mykoplasma gonore parazit mantar vs hepsi bakıldı .hatta doktor oğlum birşey yok bütün herşeye baktık salaklık etme daha da laboratuvar gezme parana yazık dedi antibiyotik de kullanma böbreğine zarar dedi sonra 15 gün duyarlı antibiyotik olan doksiklin (monodoks)kullandim aradan 1 2 ay geçti tekrar bursaya gittim üreaplasma üremedi.demekki bu bakteri ben ilaç kullanmadan prostata geçmiş
gkn

Mesaj gönderen gkn »

anladim hocam bende yaptirmayi dusunuyorum bu testi bakalim igneler bitsin lokosit bakilsin duruma gore hareket edicem artik
ogun6161

tahlilleri kadı köy gelişim labaratuarında yaptırdım üç tane antibiyotik verdi doktor kullanıyorum bu üroloji doktorlarına bir tek gitmekle olmuyor hastalık bütünsel olduğu için önce enfeksiyon olup olmadığını ayrıntılı baktırmak gerek zamanlan bağırsak fıloryasını parçalayarak kronik bağırsak ağrısına ordan gastroentoleji doktoruna görünmeklazım beni bu mantar bitirdi antibiyotikle öleceğine bende inanmıyorum genede bir umut
gkn

Mesaj gönderen gkn »

mantara antibiyotik verilmez. antimikotik olmasi lazim. flunazol tarzi ilaclar verilmistir buyuk ihtimalle. sizde mantar disinda e.coli ya da staph turu bakteri bulunmadi galiba
ogun6161

tahlil olayı şöyle oldu merkezi internette buldum aradım bana bunun cinsel temas ile ilişkili olduğunu yapılan tahlillerde bir şey çıkmadığını söyledim doktor beyle telefonda ayrıntılı anlattım onlarda buyrun gelin mikrobu bulabiliriz dedi gittim kan idrar birde ucu sargılı penisin içine sokmam için demir çubuk iyice penisin ucundan sokup çıkardım biraz canım yandı ama önemli değil sonra dr 14 yapılamıyan testlere bakacağız dedi ve sonuçlarda 3 mikrop tespit edildi ayrıntılı raporları ve reçeteyi gönderdi ilaçlarını aldım kullanıyorum üçüde antibiyotik
gkn

Mesaj gönderen gkn »

anladim hocam insallah sagliginiza kavusursunuz. bide ilaclarin isimlerini yazabilirseniz herkesin bilmesi acisindan.
misafirce
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen misafirce »

E Coli mikrobu da dahil olmak üzere hepsi cinsel yolla ve tuvaletten bulaşabilir. Tuvaletten nasıl diyeceksiniz şimdi şöyle ki umuma açık tuvaletleri kullandığınızı varsayıyorum. Vücut bünyeniz baya bir düştü kafanıza taktığınız birşey de olabilir. Bünyen düşünce mikrobu kapma olasılığın çok yükselir. Kişisel temizlikte önemli. Psivuarlar zaten mikrop yuvası. Eminim ki zaten buradaki %99 kişi bu hastalıktan önce günde Mac 1-2 bardak su içiyordu. E akmayan suda yeşiller yosun tutar misali. Arkadaşlar daha birçok insan böyle bir hastalığının olduğunu dahi bilmiyor.

Diğer üstüne basmak istediğim konu şu testlerde şu bakteri veya bu bakteri üreyebilir bu güzel bir adım ama bunun haricinde bakteri veya mantar parazitte testte çıkmadı diye yok demeyin.
Derman
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Derman »

legend yazdı:Hocam bursa da mykoplasma üreaplasma normal kültürde bakıldı .gonore klamidya pcr da bakıldı.ayrıca bursada normal idrar kültürü bakıldı.10 gün duyarlı antibiyotik olan tarivid kullandım şikayetler geçmedi ızmire gittim doç bi dr laboratuvari var oraya gittim orada da klamidya üreaplasma mykoplasma gonore parazit mantar vs hepsi bakıldı .hatta doktor oğlum birşey yok bütün herşeye baktık salaklık etme daha da laboratuvar gezme parana yazık dedi antibiyotik de kullanma böbreğine zarar dedi sonra 15 gün duyarlı antibiyotik olan doksiklin (monodoks)kullandim aradan 1 2 ay geçti tekrar bursaya gittim üreaplasma üremedi.demekki bu bakteri ben ilaç kullanmadan prostata geçmiş

Merhaba siz peki ureaplasmayi farkedip hemen ilac kullanmaya baslamismiydiniz 4 yil gecmis sikayetleriniz halen devam ediyor mu destrk olun lutfen ben de de var