altta yatan sebebi iyi anlamak gerek

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ogun6161
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

altta yatan sebebi iyi anlamak gerek

Mesaj gönderen ogun6161 »

yıllardır çekilen acılar aslında sebebinin ne olduğunu bilmeden umutsuzca gidilen doktorlar yıkılan psikoloji arkadaşlar bu yıkıcı hastalığı insan kendisi en iyi bilir birde gercek prostatit vakalarının altında yatan sebep çok önemli şimdi size benimle ilgili belki aynı semptomları yaşayan arkadaşlara yardımcı olur düşüncesiyle yazmak istedim yıllar önce girdiğim korunmasız ilişki sonucu kazakistanlı bir orospudan hasta olduğunu bile bile bana hastalığı geçirdi ilişkiden onbeşgün sonra penisin ucunda sigara söndürür gibi başladı ve ordan makata prostata bagirsaklara pudental sinirlere yani belden aşşaya yayıldı ve dayanılmaz acı beni altı ay yatağa mahküm etti bu süreçte gitmedim dr kalmadı koyulan tehşis kronik prostatit non bakteriyel pelvik ağrı sendıromu ilk altı aylık yatak pozisyonunda uygulanan tedaviler şöyle trabzonda üroloji doktorlarının verdiği tetradox cipro kas gevşeticiler istanbul doktorları enjeksiyon tibet erdoğru pudental sinir buloklama çinden getirttiğim altı bin dolarlık ilaçlar türkiyede satılan bütün bitkisel ilaçlar hacettepe hastalığimı bilen doslarımın verdiği yapay ilaçlar bir şifa getirmedi yıllar acı içinde sürdü gitti yapılan tedavilerde alta yatan sebebin ilişki yoluyla oldugunu söylesemde bu hastalığın cinsel yolla geçmiyeceğini söyleyenlerde oldu aslında altayatan sebep neydi ve yıllarsonra birde ibs tanısı koyuldu yapılan kolonoskopı sonrası bağırsak içinde su kabarcıkları gibi yaralar görüldü geçmeyen bağırsak ağrısı dışkılama sırasında mütiş ağrı hiç gaçmeyen makat ağrıları ve bügünlerde ve geçmeyen sol kasık ağrısı bana prostatiti çok aratır hale geldi doktorlara bağirsağimı alındiye teklifte bulunuyorum ve onlar tedavi için verdiği ilaçlar prostatit gibi hiç bir işe yaramadı ve kendi çabalarımla buldugum ve doktor tavsiyesi olmadan bir ilaç denedim adı valtrex bu ilaç ilk dört gün içerisinde etkisini gösterdi bağirsağimın dayanılmaz ağrısı bir anda kesti ve hayatımı bir anda değiştirdi bu ilaç anti viral yani genital siğin ve hepnes virüslerinde en çok kadınların kullandığı bir ilaç :?: yani olay bence mikrop değil virüs oldugunu şimdi anlıyorum şimdi bu virüsün hangitip oldugunu öğrenmek için bir kliniğe gidiyorum dedim gibi altta yatan sebep ne iyi bilmek lazım canabu allahtan ümidi kesmemek lazım saygılarmla herkese acil şifalar
Tsunami1151
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: altta yatan sebebi iyi anlamak gerek

Mesaj gönderen Tsunami1151 »

Geçmiş olsun. İlacı ne kadar süre alacaksınız günde kaç kere alıyorsunuz ? Genelde diyorum prostat için kullandığımız antibiyotikler deride sivilce akne tedavisinde de kullanılıyor bir bağlantısı var. Cinsel isteksizlik ereksiyon bozukluğu gibi şeylerde varmıydı sizde ağrıların yanında ?
bilinmezlik2

Mesaj gönderen bilinmezlik2 »

hocam ilaç kullanıldığı dönem, bazı ilaçlar mikrobu mahkemeye biliyor. bu yüzden mikrop tespit testi yaptı racaksan kullanılan ilaçlara birkaç gün ara verilmesi gerektiği genel bir kanıdır. geçmiş olsun.
gkn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen gkn »

ogun6161 kardesim genital herpesler gözle gorulur bir bicimde sigile neden olan viruslerdir. ayni zamanda vucut bagisiklik sistemine gore aylar ve yillarca sessiz kalabilirler. sizde genital bolge derisinde sigil varmiydi? ya da sizin teziniz sigil olusmadan direk bagirsaklardami sigil yapti? arastirma yaptim biraz sizin gibi 15 gun icinde sigil kaynakli sikayeti olan gormedim.
ogun6161

vucut dışında hassas olan göz kapaklarım kıronik olarak şişiyor sızlıyor yara olup dökülüyor kulak çinlamaları ilk hastalıgın başladığı aylarda boğazlarımda troit bezleride terleme ve su akar gibi bir his yerel doktolar bu yıkıcı hastalığı iyi billmiyor vesselam trabzonda azerbaycanlı bir doktora gittim ben hastalığımı söylemeden bana boğazımın kenarında terleme ve su akar hissi olduğunu söyledi anladımki yabancılar benim hastalığımı bizden iyi biliyor bir belirti vermemesi lanetin sinir damarlarıma girişini an be an yaşadım yarın istanlula bir merkezde ayrıntılı tahlil için gideceğim durumu onlara anlattım artık vürüsmü mantarmı tam bilmiyorum buluruz dediler bağırsak içindeki su baloncukları görunuyor inşallah bulurlar okadar antibiyotik ve iğneler bitkiseller bir işe yaramadı neden bir antiviral bir ilaç ağrılarımı bir nebze olsun kesti bilemiyorum kardeşlerim
son

Mesaj gönderen son »

Uzun süre kullandığın antibiyotikler bağırsağı bu hale getirmiş olamazmı
Prostatitti

Mesaj gönderen Prostatitti »

son yazdı:Uzun süre kullandığın antibiyotikler bağırsağı bu hale getirmiş olamazmı
Ben hala anlayamiyorum hocam ilaç verip probiyotik vitamin enzim nasıl önerilmez .. sonra çoğuna yetersiz deyince önyargılı oluyoruz
Hepsi geçecek
ogun6161

probiyotik kullanıyorum günde iki veya üç tane birde ereksiyon konusunda hiç problem yaşamadım ama ilk yıllarda boşaldıktan sonra mütiş ağrılarım olurdu şimdi popo ağrısına alıştım üçüncü çocuğumu bu hastalığın en yoğun döneminde yaptım bir problem olmadı şimdi ilk okula gidiyor ama aklımın yarisi hep onda doktor kontrellerini hep yaptırdık hiç bir kötü bir şey yok hanıma bulaşan bir şey yok yok oğlu yok ama aclarım tam gaz devam bilmiyorun arkadaşlar belki biyerde bir çaresi vardır sabırlı olup allahımıza yalvarmaktan başka çaremiz yok kurtuluş kapılarını bize birgün açacaktır adına kurban olduğum bu cuma istanbula gidip ayrıntılı yeni testler verip aynı gün geri döneceğim onlar bir hafta sonra bana tahlilleri arayip gönderecekler bir şey bulursalar enfeksiyon doktorları bana ne ilacı kullanacağımı söyliyceklermiş benim olayım kendim ettim kendim buldum olayı
son

Mesaj gönderen son »

Bir buçuk senedir bu hastalığı çekiyorum benim sıkıntım apış arası yanma sızlama penis başında yanma sızlama,oturamıyorum bacak bacak üstüne bile atınca ve apış arasına bu esnada baskı uygulanınca sigara yanığı gibi acı acı yanma oluyor ömrümü yedi bu yanmalar her gün her dakika çıldıracam artık.benim üstüme çevremde iki ciddi kol ameliyatı bir bacak kırığı bir safra kesesi ameliyatı bir anjiyo iki katarak ameliyatı olan bütün hastalar iyileşti ve normal hayatına döndü
misafirce
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen misafirce »

son yazdı:Bir buçuk senedir bu hastalığı çekiyorum benim sıkıntım apış arası yanma sızlama penis başında yanma sızlama,oturamıyorum bacak bacak üstüne bile atınca ve apış arasına bu esnada baskı uygulanınca sigara yanığı gibi acı acı yanma oluyor ömrümü yedi bu yanmalar her gün her dakika çıldıracam artık.benim üstüme çevremde iki ciddi kol ameliyatı bir bacak kırığı bir safra kesesi ameliyatı bir anjiyo iki katarak ameliyatı olan bütün hastalar iyileşti ve normal hayatına döndü
Kardeş ben doktor değilim ama Sistoskopi yaptırdın mı hiç sende mesanede ve idrar yollarında iltihap olabilir mi?
son

Mesaj gönderen son »

Sistoskopi yaptırmadım gittiğim hiç bir doktor yapalım demedi en son gittiğim ürog rektal muayene yaptı ve prostatın hafif şiş dedi
ogun6161

arkadaşlar özel tahlil sonuçları geldi bende çıkan sonuçlar 1kandida 2gardnerella vaginalis 3ureaplasma ssp bunlar benim mikroplarım doktor bunlara yönelik antibiyotik verdi başlıycam haydi bismillah
freeman

Mesaj gönderen freeman »

ogun6161 yazdı:arkadaşlar özel tahlil sonuçları geldi bende çıkan sonuçlar 1kandida 2gardnerella vaginalis 3ureaplasma ssp bunlar benim mikroplarım doktor bunlara yönelik antibiyotik verdi başlıycam haydi bismillah
tahlil için örnek olarak ne verdin ,nerede yaptirtirdin ?
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

ogun6161 yazdı:arkadaşlar özel tahlil sonuçları geldi bende çıkan sonuçlar 1kandida 2gardnerella vaginalis 3ureaplasma ssp bunlar benim mikroplarım doktor bunlara yönelik antibiyotik verdi başlıycam haydi bismillah

Vay arkadaş mantara bak nasıl yerleşti oraya şekeri ekmeği nişastayı kesin soğana sarmısağa hücüm edin kefir kullanın gelişmeleri söylersiniz mantar sağlam yanma yapar
gkn

Mesaj gönderen gkn »

Ogün bey testi nerede ve hangi yöntemle yaptirmistiniz
gkn

Mesaj gönderen gkn »

ogün arkadasimiz yazarsa cok sey aydinlancak gibime geliyo
umudunmavisi

Mesaj gönderen umudunmavisi »

merhaba arkadaslar..!
Ben foruma yeni üye oldum aslında pek fazla kulanmasınıda beceremiyorum,ama bir kav haftadır takip ediyorum forumu,
ben yaklasık 8-9 ay once mide bagırsak sorunu yasadım,yani surekli ishal oluyordum ve karnımda şişlik olusuyordu bu hastalıgı cekerken cinsel isteksizlikte olustu bunu yaşamsal strese bagladım,sırf kolonoskopi yapılacak diye hep doktora gitmeyi erteledim,neyse en son işeme ve boşalmadaki anormallikler dikatimi cekti yani ilk cis cıkarken hafif yanma oluyor ve boşalırkende hafifi yanma oluyordu ama genel anlamda baska agrılaım yoktu,bir kac kez ürologa gittim prostatit dedi bir kac kutu ilac hepsi aynı kulanıyordum geri sikayetler cıkıyordu,ayrıca hemorid olustu ve makatta sertlik kasılma ve yanmada baş gösterdi..
lafı uzatmayayım demem o ki,burdaki mesajlardanda anladıgım gibi bu sorunu yasayanlar bununla birlikte bagırsak sendromları makatta agrı sertlikte hissediyorlar,bence arastırılması gereken konu mantar ve parazitler,sonuc itibariyle herkesin imkanı yok ozel doktor ve ilaca gittigimiz doktorlarda fıss,ben yaklasık 15 gündür antibiyotik artı hazanbel koku ve kereviz tohumu cayı iciyorum faydası varmı bilmyiorum bariz bir fark goremedim cunku,cinsel isteksizlik var ama cinsel hayatım devam ediyor yani en cok bes dakak elle ugrastıgım zaman kalkıyor bazan kaliteli bazan kalitesiz,evliyim fakat cok capkınım cok sevgilim oldu bunun etkisi varmı bilmiyorum ama,( hala arlanmadım) bu arada evde ilişki yasayınca yine bi anormallik oldugunu hissediyorum kendimde,fakat bir haftadır diyet yapıyorum diuetle birlikte makattaki sertlik agrı azaldı midede siskinlik azaldı,sabah ereksiyonu olustu agrı sızı olayı baya azaldı,demem o ki bence işin temelinde bu parazit ve mantarlar var,yoksa prostatit sikayetiyle birlikte aynı anda karın bagırsak sikayetleride olmaz cogumuzda benzeri sikayetler var,bu arada yasım 37,suan cidid anlamda bir rahatsızlık duymuyorum istedigim zaman ilişkiye giriyorum ha isteksizlik var am abun ben yinede hayatımdaki strese baglıyorum kafam cok meskul,ama sunu kesfettim stresi azalttıgım gun yemeye icmeye dikat ettigim gun kendimi rahat hissediyorum..herkese gecmiş olsun
Armegeddon

Mesaj gönderen Armegeddon »

Abi bence cinsel isteksizligin sebebi bence stres ve icten ice gelen biseylerin ters gitme korkusu sikayetler gecince yada azalinca psikoloji biraz kendini toparliyo cinsellikte ufak ufak geri geliyor benim gozlemim budur
Armegeddon

Bu arada bu parazit mantar ve virus aramak istiyorum ama prostat masajindan 2 kere denememe ragmen siviyi alamadik baska nasil bir yol izleyebilirim simdiden tesekkurler
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

bencede kesin parazit ben hastakiga yakalandigimda bagirsaklar berbatti zor bir donemden geciyordum bagisiklik sistemim cokmustu vs.
antibiyotikten ziyade parazit mantar ilac tedavisi uygulanmasi gerekiyor
gkn

Mesaj gönderen gkn »

Arkadaşlar ogun6161 rumuzlu arkadas ile görüşen varmı nerede yaptirmis bu testleri
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

mikrop olsa burda herbirimiz yuzlerce antibiyotik ictik prostata gecmiyormus hikaye artik banada mantar gibi gelmeye basladi
Armegeddon

Geçenlerde okumuştum bi tane kadın amerkada bi virüs kapmıs hastanede her ilacı vermişler virüs ölmüyomuş kadını karantinaya almışlar artık virüsler de eskisi gibi degil ki hepsı mutasyonlu
allameicihan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen allameicihan »

mantar ilacı da sakat birden içince aşırı mantar çoğalmışsa toksik şok yapar karaciğeri hurdaya çevirir doğalından yavaştan yediklerimizi değiştirmeye çalışsak olabilir aslında ama kandita diyeti pahalı diyettir zaten biz milletçe karbonhidrat mayalı şekerli bir mutfağa sahibiz tam mantarın sevdiği herşey sevmediği ne varsa burda pahalı
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

pahaliyi gectim iyilesecegini bilse burda kimsenin gozu parayi gormez fakat asiri zor bir diyet ekmeksiz mumkun degil doyulmuyor psikoloji bozuluyor ani ve asiri kilo kaybindan insanin şafti kayiyor gorenler hastalik gecirdin zannediyor denedim biliyorum