Intra Prostat Enjeksiyon Yapan DR'lar

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
Caresiz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Re: Intra Prostat Enjeksiyon Yapan DR'lar

Mesaj gönderen Caresiz »

Herkesin Kurban bayramini kutlarim. Saglikli gunler dilerim.
Yanliz ben merak ediyorum. Konyali Mehmet Dahil % 100 iyilsen oldugunu sanmiyyorum Mehmet ara ara yine Dr Mehmet bey gittigini daha once duydum ne demek istiyorum bu enjeksiyon benim icin % 100 umut idi Ama ben biri Konya digeri Izmirde 3 defa enjeksiyon yaptirdim
Sonuc %40 iyiyim bende KALIFIKASYON cok var.
Onemli olan Soguk kis Burada ben olmak uzere Kasim Aralik Ocak Subat Aylarinda iyilesti yorumlarini yazalim Ama sunu biyorum Konya Dr Mehmet Ardic ve Izmir Ersin Konyalioglu bu hastalikta azimli ilgiki hasta ile ilgileniyorlar enjeksiyon 400 TL
Ama ikiside yogunluktan kafayi yemeye basladilar.
Fakat enjeksiyonun cazibesi bence bitiyor yerine TUMT ve ve Da vinci Robotik Cerahi diyorum.
Bu arada Yeni cikan ilaclar varsa paylasalim.
Ayrica Prostat kanserinden olen Sanatci Mahmut Hekimogluna Allah rahmet eylesin Mekani cennet olsun dileklerimi iletiyorum. Diger Yandan ayni hastalikta tadavi goren Harun Kolcak a Gecmis olsun acil sifalar dilerken ..
Icimden istemeye istemeye korku da var. Allah hepimize Sifa versin Sizleri Uzdum Ama bu Gununumuzun gercekleri bu
Ersin Hoca antibiyotikten sonra Quercettin basla dedi ona baslayacam ve zor bulunan bromelain alacagim
LUTFEN BIRBIRIMIZI KIRMADAN YARARLI PAYLASIMLARDA BULUNALIM Mesala Com vitex nasil bulunur alinir paylasalim . Yeni cikan ilaclar hangisi paylasalim Tumt tedavisi hangi Devlet hastanesi yapiyor maliyeti cok yuksek Uygulayan varmi paylasalim
Tekrardan iyi bayramlar.....
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Caresiz yazdı:Herkesin Kurban bayramini kutlarim. Saglikli gunler dilerim.
Yanliz ben merak ediyorum. Konyali Mehmet Dahil % 100 iyilsen oldugunu sanmiyyorum Mehmet ara ara yine Dr Mehmet bey gittigini daha once duydum ne demek istiyorum bu enjeksiyon benim icin % 100 umut idi Ama ben biri Konya digeri Izmirde 3 defa enjeksiyon yaptirdim
Sonuc %40 iyiyim bende KALIFIKASYON cok var.
Onemli olan Soguk kis Burada ben olmak uzere Kasim Aralik Ocak Subat Aylarinda iyilesti yorumlarini yazalim Ama sunu biyorum Konya Dr Mehmet Ardic ve Izmir Ersin Konyalioglu bu hastalikta azimli ilgiki hasta ile ilgileniyorlar enjeksiyon 400 TL
Ama ikiside yogunluktan kafayi yemeye basladilar.
Fakat enjeksiyonun cazibesi bence bitiyor yerine TUMT ve ve Da vinci Robotik Cerahi diyorum.
Bu arada Yeni cikan ilaclar varsa paylasalim.
Ayrica Prostat kanserinden olen Sanatci Mahmut Hekimogluna Allah rahmet eylesin Mekani cennet olsun dileklerimi iletiyorum. Diger Yandan ayni hastalikta tadavi goren Harun Kolcak a Gecmis olsun acil sifalar dilerken ..
Icimden istemeye istemeye korku da var. Allah hepimize Sifa versin Sizleri Uzdum Ama bu Gununumuzun gercekleri bu
Ersin Hoca antibiyotikten sonra Quercettin basla dedi ona baslayacam ve zor bulunan bromelain alacagim
LUTFEN BIRBIRIMIZI KIRMADAN YARARLI PAYLASIMLARDA BULUNALIM Mesala Com vitex nasil bulunur alinir paylasalim . Yeni cikan ilaclar hangisi paylasalim Tumt tedavisi hangi Devlet hastanesi yapiyor maliyeti cok yuksek Uygulayan varmi paylasalim
Tekrardan iyi bayramlar.....
Çaresiz kardesim iyi bayramlar,
Bende 3 defa istanbuldaki enjeksiyoncuya olmustum biliyorsunuz,daha kotü olmustum.Yanliz cerrahi mudahalede beraberinde kalici olarak,ereksiyon,boşalma ve işeme sorunlari olmaktadir bilgin olsun))
Caresiz

Mesaj gönderen Caresiz »

Kadir kardesim bilgin icin sagolasin Sana katiliyorum Fakat TUMT Mikrodalga tedavi internette arastirmaya basladim Prostatit icin %100 olmazsa yinede yeni bir umut isitilarak temizliyor 15 dakika suruyor 1 gun sonda kalifikasyon temizligi icin uygun bende cok var Ama maliyeti cok yuksek 3000-5000 TL deniliyor Digeri Doktorlar simdilik uygun degil deselerde Da vinci Robotik cerahi Bu cerahi tedavi % 100 deniliyor Makina robot muhtesem en ufak her seyi gorup temizliyor.
Simdi bu iki tedavi yontemi Cok yeni ve Diger askilama Tur Greenligt vb. Cok farkli yontemler Kanimca Umit var bu yontemlerde Ayrica soyledigin ereksiyon ve sik idrar sorunlari bunda minimize kadar az
Kendime gelince 4 enjeksiyondan sonra artik sadece kontrol icin doktora gidecegim beki Aralik- Ocak arasi bir Mart Nisan arasi bir enjeksiyon yaptirmayi dusunuyorum Boylelikle toplam 6 adet olacak ama maliyet 2400 TL nasraflar haric ama yaptirip yaptirmamakta kararsizim.ALLAHTAN TEK DUAM BU HASTALIK VE DIGER HASTALIKLARIN KESIN TEDAVILERIN BULUNMALARIDIR...
carlosayhana

Mesaj gönderen carlosayhana »

Caresiz slm,da vinci robotik cerrahi prostatit icin %100 deniliyor demissin. bunun linki var mi ?ben henuz prostatit icin kullanildigini her hangibir yer de okumadim .link'i gonderirsen bakmak isterim.
Caresiz

Mesaj gönderen Caresiz »

Canim kardesim bu tedavi cok yeni burada kullanildi demiyorum Ancak Prostat kanseri cerahi yontemlerinde cok yuksek oranda basari var 16 kat buyutme var
Prostatitin her turlu tedavi yobtenleri denendi basari orani dusuk iyilesen ya 2 ya 3 o da belirsiz Bu isin tedavisi Cerahi yontem bu da benim gorusum Da vinci Robotik cerahi yobtem icin yanlisim varsa bunu bir cerrah urolog sen yanlissin desin Bu alet muhtesem girmedigi ulasamadigi yer yok Bazi arkadaslar prostatimi aldiracam diyor ya iste bu alet prostati a zeye temizler prostatir icin daha kullanimadi ama prostat buyume ve kanser icin kullanilmistir. Bu hastaligi bilmeyen tanimayan bir suru urolog doktorlar var Ben gorus bildiriyorum yanlisim varsa af ola Doktorlara artik ezberledik ilaclarimizi kendimiz yazdiriyoruz onlar da yaziyior cunku birsey bilmiyorlar... AMA ARTIK YETER
Diger konu Da vinci Robotik cerahi artik Devlet hastanelerinde var Izmirde goruyorum bircok hastalikta kullaniyorsa Kronik prostatit icinde yuksek oranda basari olabilir Ben oyle ÜMİT ediyorum. Insallah yakinda link atarim... ama Tumt un var Internete incele Mikrodalga tedavisi prostatit icin baslamis Izmirde de baslayacak Fiyat yuksek...
carlosayhana

Mesaj gönderen carlosayhana »

Cvp icin saol kardesim.Tedavisi kesin olsa yada %70 gibi iyi olabilecegimi bilsem parayi sorun etmem ama iste oyle olmuyor.tumt iltihabi iyi edebilir evet icerdeki bakteriyi yok edebilir mi bence bu soru isareti .Artik bi sekilde bi cozum bulunsada hayatimiz kabus olmakan ciksa,hayatimiza bakabilsek...Umutla bekliyoruz.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Caresiz yazdı:Kadir kardesim bilgin icin sagolasin Sana katiliyorum Fakat TUMT Mikrodalga tedavi internette arastirmaya basladim Prostatit icin %100 olmazsa yinede yeni bir umut isitilarak temizliyor 15 dakika suruyor 1 gun sonda kalifikasyon temizligi icin uygun bende cok var Ama maliyeti cok yuksek 3000-5000 TL deniliyor Digeri Doktorlar simdilik uygun degil deselerde Da vinci Robotik cerahi Bu cerahi tedavi % 100 deniliyor Makina robot muhtesem en ufak her seyi gorup temizliyor.
Simdi bu iki tedavi yontemi Cok yeni ve Diger askilama Tur Greenligt vb. Cok farkli yontemler Kanimca Umit var bu yontemlerde Ayrica soyledigin ereksiyon ve sik idrar sorunlari bunda minimize kadar az
Kendime gelince 4 enjeksiyondan sonra artik sadece kontrol icin doktora gidecegim beki Aralik- Ocak arasi bir Mart Nisan arasi bir enjeksiyon yaptirmayi dusunuyorum Boylelikle toplam 6 adet olacak ama maliyet 2400 TL nasraflar haric ama yaptirip yaptirmamakta kararsizim.ALLAHTAN TEK DUAM BU HASTALIK VE DIGER HASTALIKLARIN KESIN TEDAVILERIN BULUNMALARIDIR...
Sevgili kardesim Caresiz,
Kardesim diyorum sanirim benden yasca ufaksin yanlis anlama.
Senin bahsettiğin Da vinci robotik cerrahi ismi üstünde cerrahi mudahaledir.Neticede ufak kesilerle prostata kadar giren robotik kol sistemidir ve icerde hareket kabiliyeti yuksek olan mekanik bir koldur.Avantaji ufak kesilerle girer fazla ameliyat yeri kesilmez.Fakat prostata mudahale edilmesi genelde kanser ve BPH (iyi huylu prostat buyumesi) vakalarinda kacinilmazdir prostat ya kismi olarak kazinir yada cikartilir.Her iki halde de kalıcı olumsuz etkileri vardir.Ereksiyon sorunu,bosalirken meninin idrar torbasina boşalmasi ve işeme şikayetleri gibi.Bu secenek düsunulecek en son seçenektir ve prostatit hastalari icin KESİNLİKLE tavsiye etmiyorum.Green light dediginizde lazerle yakma yöntemidir.Neticede yine prostat dokusunu traşlama veya yakma yontemiyle temizlenir.Geri dönüsümü olmayan cerrahi mudahaledir tüm bunlar.Genç insanlarada tavsiye etmiyorum bu cerrahi mudahaleleri...Kanser ve BPH hariç.
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

Hiç bir ürolog prostatit tedavisinde tump ve benzeri cerrahi müdahaleyi tavsiye etmiyor Kadir kardeşime sonuna kadar katılıyorum Midyata pirince giderken eldeki bulgurdan olmamak gerek
baran17

Mesaj gönderen baran17 »

Saniyorum burada doktorlarin insanlari yanlis yönlendirmesi yatiyor hepinizinde aci ama yasayarak sahit oldugunuz gibi bazi ürologlar hatta ürüloji proflari dahil bu hastaligi tanimiyorlar. Bir doktor arkadasim hep derdiki iki türlü hekim vardir biri hemen keselim cerrahi müdahale digeri ilac tedavisini savunur ilac tedavisinde geriye dönüs vardir ve ilk tercih edilmesi gereklidir ancak bazi doktorlar pahali aletlerle bazi islemleri yüksek faturalandirarak yüksek kazanclar elde ediyorlar. Cerrahi müdehale bademcik enfeksiyonu olanada yapilir bildiginiz gibi bazilari sürekli enfeksiyondan bademcikleri almayi önerir ve alir ya sonra oldukca cok zararlari aciga cikar kaldiki prostatsiz üremeyi cinselligi sonsuza kadar unutabilirisniz. Yasadigim bir olayi yine paylasayim bildiginiz gibi cürük dislerde hekimler kanal tedavisi uygular disi kurtarmak icin disin 3 tane kanali var bunlarin icindeki sinirlerin kaziyarak ve ilacla yok edilme islemi yapilir vs en fazla iki kez hekime gidersiniz gecici dolguyu acar kanali temizler tekrar kapar sonra kalici dolgu yapar sansiniz varsa dis kurtulur ancak yoksa 6 ay sonra dis yine apse yapar ve disi söktürüsünüz ancak benim dis hekimim benim tek disimi yaklasik 10 seansta 1 yil icinde kalici dolguyla doldurdu acti kanali temizledi kapatti tekrar 15-20 gün sonraya bir daha randevu verdi ve bunu uzun zamana yaydi sonucta disim kurtuldu...Bu rahatsizlik icinde uzun süren konuya hakim tek bir doktor sirasiyla tüm yöntemleri denese diyet destek ürünler ve ilac bence sonuc alinabilir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

TUMT tedavisi ve prostatit

Mesaj gönderen kadir »

Bakin sevgili kardeşim Caresiz,
TUMT dediginiz olay tıpkı lazer gibi prostat dokusunun hacmini azaltmaya yönelik bir mikrodalga yani ısı enerjisi ile yok etme yöntemidir.Bizim gibi prostatit hastalarina hiç uymayan bir yöntemdir.Daha ilerde prostatit hastalari icin olasi iyileşme ümitlerinide bu doku yoketme işlemi ile yok etme yöntemidir.
Keske prostatit hastalarinin tedavisi bu olsa ama bu farkli bir sey.
Aşağida detaylari lütfen okuyunuz.

Transüretral Mikrodalga Terapisi (TUMT)

Transüretral mikrodalga terapisi (TUMT), prostat büyümesinin neden olduğu üriner belirtileri tedavi etmek için ayakta uygulanan bir işlemdir. Bu tedavide doktorunuz esnek bir borucuğa (kateter) bağlı küçük bir mikrodalga antenini penisinizin ucundan içeriye doğru sokar. Kateter, mesanenizdeki idrarı taşıyan borucuk (üretra) boyunca ve prostatınızın idrar akışını engelleyen yerine kadar genişler. TUMT mikrodalga enerjisi dozunu taşıyarak, fazla prostat hücrelerini ısıtan ve yok eden bir anten kullanır.

Transüretral mikrodalga terapisi (TUMT), büyümüş prostatı tedavi etmenin birçok yolundan birisidir. Sözkonusu prostat büyümesi durumu ‘benign prostatik hiperpilazi (BPH)’, yani iyi huylu prostat büyümesi olarak da bilinir. Diğer tedaviler ilaçlar, prostatın transüretral prostat rezeksiyonu (TURP), transüretral prostat iğneli alımı (TUNA), lazer ameliyatı ve açık prostat alımı ameliyatıdır.

Niçin Yapılır

Neden Yapılır?

Transüretral mikrodalga terapisi (TUMT), prostat büyümesinin neden olduğu şu gibi üriner belirtileri ortadan kaldırmak için yapılan bir tedavidir:

Sık sık idrara çıkma ihtiyacı
Geceleri idrara çıkma ihtiyacında artış (nokturi)
İdrar yaparken idrarın kesilip tekrar başlaması durumu
Mesanenizi tamamıyla boşaltamadığınız hissi.
TUMT, prostatı biraz büyümüş ve hafif belirtileri olan erkeklerde en iyi sonucu verir. Tedavi, eğer prostatınız temel olarak orta bölümde genişlemişse ve yukarı doğru büyüyerek mesanenizin içine doğru baskı yapıyorsa o kadar faydalı olmaz. Böyle durumlarda mikrodalga anteni, prostatın idrar akışını engelleyen bölümüne ulaşacak yeterli enerjiyi üretemez.

Uzun vadede ameliyat, prostat büyümesinden kaynaklanan üriner belirtilerin giderilmesinde TUMT’den daha etkili görünür. Ama TUMT’nin birçok avantajı vardır:

Genel ya da omurilik anestezi gerektirmez.
Ameliyattan daha az kanama riski vardır.
Sağlık sorunlarınız sebebiyle ameliyat iyi bir seçenek değilse sizin için daha güvenli bir alternatif olabilir.
TUMT’un sizin için iyi bir seçenek olduğuna karar vermeden önce doktorunuz sistoskopi yapacaktır. Bu işlem, mesanenizin ve idrarı penisinize taşıyan borunun (üretra) içini görmek için yapılır.
Riskleri

Transüretral mikrodalga terapisinin (TUMT) riskleri şunlardır:

İdrar yapmada zorlanma. Bazı erkekler işlem sonrasında idrar yapmakta zorlanırlar. Eğer bu olursa birkaç gün, birkaç hafta ya da daha uzun bir süre boyunca idrarınızı mesanenizden taşıyacak bir borucuğa ihtiyacınız olabilir.
İdrar yolları enfeksiyonu. İdrar yolları enfeksiyonu ihtimali, kateterin daha fazla kalması halinde daha kuvvetle muhtemeldir ve antibiyotik ya da diğer tedavileri gerektirebilir.
Üretra daralması (sitriktur). Bu sorun, mesaneden üreyi taşıyan borucuğu tıkar ve ek tedaviler gerektirebilir.
Geriye boşalma. Bu sorunda, boşalma sırasında meni geriye, mesanenin içine doğru akar. Acılı ya da zararlı değildir, ama bu sorununuz varsa orgazm olurken çok az meniniz olur ya da penisinizin dışında meni bulunmaz.
Tekrar tedavi ihtiyacı. TUMT tedavisine giren bazı erkeklerin, daha sonra genellikle ameliyat gibi daha fazla tedaviye ihtiyaçları olur. TUMT’den sonra ek tedavi, hasta ameliyatlık durumda olacağından, daha büyük ihtimalle gerekecektir. Bu, ya belirtilerin tekrarlaması ya da hiçbir şekilde yeterli iyileşme sağlanamamamsından kaynaklanır.