sonda sonrası

Prostat bezine yapılabilecek cerrahi operasyonlara ait bilgiler.
aksaraysulo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

sonda sonrası

Mesaj gönderen aksaraysulo »

Arkadaslar sonda çıkalı bugün dördüncü gün .ilk ikj gün bişey olmadı gece normal idrar için uyanıyor dum ama ikj gündür geceleri altıma isiyorum haberim de olmuyor sabah uyanin ca farkına varıyor um bu durum normal mi düzelir mi ?
حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
Freeky
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Re: sonda sonrası

Mesaj gönderen Freeky »

Abi siinirler falan zarar vermiş olmasınlar
Keşke daha adaletli bir sistem olsaydı..
aksaraysulo

Freeky yazdı:Abi siinirler falan zarar vermiş olmasınlar
Yok hocam zannetmiyorum bugün doktoru bi arayip soracam yinede
Freeky
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Freeky »

aksaraysulo yazdı:
Freeky yazdı:Abi siinirler falan zarar vermiş olmasınlar
Yok hocam zannetmiyorum bugün doktoru bi arayip soracam yinede
Haber verirsiniz hocam bende de son bir bucuk ay içinde 2 kez gece işemesi oldu cok su içtiğiniz için de olabilir
Keşke daha adaletli bir sistem olsaydı..
Caresiz
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen Caresiz »

Aksaray Sulo Gecmis olsun forumda sizi pek takip edemedim Sizin ne ameliyati idi ameliyat olali 20 Agustos civari degilmi uzun zamandir sonda takili kalirmi merak ettim Uzuldum. Bu arada Sizin Ameliyati Dr Mehmet Ardic mi yapti Tekrar gecmis olsun Acil Sifalar dilerim... Daha once Takma adi Hamdi olan arkadasa ulasmaya calistim ozelden yazdim donmedi uzuldum Birbirimize yardim etmemiz lazim ama olmuyor. Tekrar butun Forum uyelerine Gecmis olsun acil sifalar...
aksaraysulo

Caresiz yazdı:Aksaray Sulo Gecmis olsun forumda sizi pek takip edemedim Sizin ne ameliyati idi ameliyat olali 20 Agustos civari degilmi uzun zamandir sonda takili kalirmi merak ettim Uzuldum. Bu arada Sizin Ameliyati Dr Mehmet Ardic mi yapti Tekrar gecmis olsun Acil Sifalar dilerim... Daha once Takma adi Hamdi olan arkadasa ulasmaya calistim ozelden yazdim donmedi uzuldum Birbirimize yardim etmemiz lazim ama olmuyor. Tekrar butun Forum uyelerine Gecmis olsun acil sifalar...
Hocam mesane de tümör umsu oluşum vardı onu aldılar. Kanama olduğu için doktor ti kama yapmasın diye iki hafta sonda yi çıkarmadı işte dört gün oldu sonda çıkalı. Mehmet hocaya olmadım hakan hakkı taskapu ya oldum meram tıp fakültesi nde
aksaraysulo

Doktor aradi idrar I tam boşaltamiyo olabilir sin dedi sıcak su torbasi koy eğer bu gece de kaçırır san yarın gel hastaneye dedi
dreamer8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dreamer8 »

Düzene girer. İdrarı tutan iki ayrı kapak varmış. Biri zarar görse bile, diğeri idrar tutma refleksini yerine getiriyor. Biraz zamana ihtiyacın var. Suyu bol iç. 3 lt civarı, temizlensin. İdrarını tutmayı yeniden öğreneceksin, endişen olmasın.
aksaraysulo

dreamer8 yazdı:Düzene girer. İdrarı tutan iki ayrı kapak varmış. Biri zarar görse bile, diğeri idrar tutma refleksini yerine getiriyor. Biraz zamana ihtiyacın var. Suyu bol iç. 3 lt civarı, temizlensin. İdrarını tutmayı yeniden öğreneceksin, endişen olmasın.
Inşaallah hocam bugün gece kaçmadı şükür bol su içiyorum dediginiz gibj inşaallah düzene girecek
dreamer8

Erkeklerde idrar yapamama, kadınlarda da idrar kaçırma oluyor işin tuhafı. Onlar da idrar tutamıyor. Sonda oradaki işeme refleksine müdahale ettiği için bir süre kaçırmalar yaşarsın ama kesin düzene giriyor. Babam da geçen prostat ameliyatı oldu. Hatta hiç idrar yapamama ile, patlama aşamasında, ağlayarak götürdük hastaneye. Sondayı zor yetiştirdiler. Bir buçuk ay kaldı sonda. Şu an normal işiyor, tutuyor. Bol su çok önemli burada. Çünkü su vücudu yıkar, temizler. Saat başı bir bardak su öneririm. Geçmiş olsun.
aksaraysulo

dreamer8 yazdı:Erkeklerde idrar yapamama, kadınlarda da idrar kaçırma oluyor işin tuhafı. Onlar da idrar tutamıyor. Sonda oradaki işeme refleksine müdahale ettiği için bir süre kaçırmalar yaşarsın ama kesin düzene giriyor. Babam da geçen prostat ameliyatı oldu. Hatta hiç idrar yapamama ile, patlama aşamasında, ağlayarak götürdük hastaneye. Sondayı zor yetiştirdiler. Bir buçuk ay kaldı sonda. Şu an normal işiyor, tutuyor. Bol su çok önemli burada. Çünkü su vücudu yıkar, temizler. Saat başı bir bardak su öneririm. Geçmiş olsun.
Hocam iki gündür kacmiyor çok şükür. Sanırım o ikj gece usuttum biraz ondan oldu doktor sıcak su torbasi koy dedi koydum bide gece çok sıkı örttum üstümü bişey olmadı ama iki kere tuvalet için uyandım bunlar da geçecek inşaallah günde dört litre ye yakın su içiyorum ams çok sık idrara çıkıyorum geçecek inşaallah bakalım size de geçmiş olsun
dreamer8

Amin Allah herkese şifalar versin, hastalıkların arkasındaki manayı, ışığı görebilmeyi nasip etsin. hiç bir çile karşılıksız çekilmez. Ya bir günaha keffarettir ya da bekaya yatırımdır. Dipnotundan dikkatimi çekti, tevekküle önem veren birisin zaten. Tevekkül ve kanaat en büyük silahtır sıkıntılara karşı.
etmen

Mesaj gönderen etmen »

mrb aksaraysulo günde dört litre su fazla en fazla üç litre saat başı bir bardak içersen iyi olur
aksaraysulo

dreamer8 yazdı:Amin Allah herkese şifalar versin, hastalıkların arkasındaki manayı, ışığı görebilmeyi nasip etsin. hiç bir çile karşılıksız çekilmez. Ya bir günaha keffarettir ya da bekaya yatırımdır. Dipnotundan dikkatimi çekti, tevekküle önem veren birisin zaten. Tevekkül ve kanaat en büyük silahtır sıkıntılara karşı.
Hocam inşaallah bu dertler hayrımiza geri döner hem dünyada hem ahirette. inşallah günahları miza Kefaret olur
aksaraysulo

etmen yazdı:mrb aksaraysulo günde dört litre su fazla en fazla üç litre saat başı bir bardak içersen iyi olur
Abi ben biraz bilgisiz Hareket ediyorum saat üçe kadar çok içiyorum sonra icmiyorum çok az içiyorum yatan a kadar rahat ediyor um bide gece kalkmayim diye ama yine de kalkıyor um ama yarın dan itibaren dediginiz gibj yapayım inşaallah çok sağolun
ahmet

Mesaj gönderen ahmet »

bence sudan zarar gelmez
aksaraysulo

ahmet yazdı:bence sudan zarar gelmez
Hocam araştırdım fazlası zararlı imiş. Hatta ölen bjrj olmuş fazla sudan .etmen abinin dediği gibi maksimum üç litre olmalı iki litre yi dusmemelj
dreamer8

Yazın 3 lt, kışın 2 lt su gayet makul. Fazlasını önermiyorlar zaten. Vücuttaki mineral ve vitaminleri de azaltıyor, kanın aşırı seyrelmesi değerlerini bozuyor. Ürolog kanıma baktığında sen bir seferde çok su içiyorsun değil mi demişti. Suyu toptan içtiğimi bile anlamış. Uykuyu bozmaması için de gece 12 de yatan birinin de akşam 9 dan sonra su içmemesi mantıklı bence.