Size de oluyor mu ?

Uygun kategori bulamadığınız konularınızı buraya açabilirsiniz.
Prostatitti
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Size de oluyor mu ?

Mesaj gönderen Prostatitti »

Herkese merhabalar. Biraz konu dışı olacak ama bir şeyi merak ediyorum . Bu ; idrar ,makat ,cinsellik , ağrı ,sizi, yanma ile ilgili değil . Bu hastalık bende 2 aydır var . Özellikle son 1 aydır (teşhis konulduktan sonra ) çevremdeki insanlarla iletişimim sarsıldı . Şöyle ki hafızama çok guvenmisimdir şimdi bazı şeyleri hatirlayamiyorum 2 gün sonra aklıma geliyor .. En en çok beni rahatsız edeni de ; çevremdeki insanlar bana herhangi bir konu ile dert yanınca önceden dinlemek cözüm üretmek isterdim . Şimdi ayağım ağrıyo, götüm ağrıyo. götümde Sivilce çıkmış, bugün 30 saniye daha erken bosaldim napicam vs. vs. Dost meclisinden gelen şikayetlerle geçmiş olsun deyip bildigim bir sey varsa tavsiyede bulunup kacmayi tercih ediyorum . ' Sizinki de dert mi be ' düşüncesine girdim sanırım bu hastaliga uzulmekten care aramaktan 'geçici' dertlere uzulemiyorum . Insanliktan mi çıkıyorum anlamıyorum. Belki kanser olan birine bende prostatit var desem o da öyle algılardi. Ama bilmiyorum sonumuz hayrolsun
Hepsi geçecek
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Size de oluyor mu ?

Mesaj gönderen kadir »

Evet kardesim bu semptomu bende yasadim.Prostatit hastalarinda bu hastalik insan hayatinin en onemli ogelerinden cinsellik oldugu icin takinti yapar ve psikolojiyi olumsuz etkiler.Moralinizi yuksek tutun ve hastaliğin caresi oldugunu düşünün.
Prostatitti

kadir yazdı:Evet kardesim bu semptomu bende yasadim.Prostatit hastalarinda bu hastalik insan hayatinin en onemli ogelerinden cinsellik oldugu icin takinti yapar ve psikolojiyi olumsuz etkiler.Moralinizi yuksek tutun ve hastaliğin caresi oldugunu düşünün.
Teşekkür ederim kadir abim :)
Hepsi geçecek
gkn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen gkn »

hafiza konusunda sana katiliyorum kardesim. hayatim boyunca isimleri unutmayan bende bu konuda tamamen pskolojk oldgnu dusundugum bu durum var. hergun daha iyi olacagini dusunmek ve buna inanmak en guzeli. burada okudugumuz semptomlar bende ne zaman olusacak diye beklemek en buyuk sikinti. en guzeli hastaligi cagirmamak...
Prostatitti

Ben semptomlarini okuduğum zaman bir sayfada dikkat dağınıklığı unutkanlık diye bir ibare görmüştüm . Bence bu durum psikolojik degil :) çünkü ben de kanun okuyan ezberleyen biriydim doktorun ad soyadini unutuyorum
Hepsi geçecek
aksaraysulo

Mesaj gönderen aksaraysulo »

Oluyor hocam tabi kj bende sık idrar sıkıntısı var doğru düzgün insanlarla bi yere gidemiyorum bu sıkıntı dan aşırı takıntı yapıyor insan Bide bekar olunca yandı k kj ne yandı. Hele ben ameliyat tan sonra aşırı unutkan oldum bilmem narkoz un etkisinde n bilmem çok sikjnti yaptığım dan ama bilmiyorum bende de var ysnj yanlız değilsin :)
حَسْبُنَا اللّهُ وَنِعْمَ الْوَكِيلُ
Prostatitti

aksaraysulo yazdı:Oluyor hocam tabi kj bende sık idrar sıkıntısı var doğru düzgün insanlarla bi yere gidemiyorum bu sıkıntı dan aşırı takıntı yapıyor insan Bide bekar olunca yandı k kj ne yandı. Hele ben ameliyat tan sonra aşırı unutkan oldum bilmem narkoz un etkisinde n bilmem çok sikjnti yaptığım dan ama bilmiyorum bende de var ysnj yanlız değilsin :)
Hocam gerçekten bu hastalığın bir semptomu bence bu unutkanlık :) tez zamanda iyi oluruz inşallah hepimiz
Hepsi geçecek
aksaraysulo

Inşaallah hocam inşaallah
asosyal
Hastalık Başlangıç Yılı: 2011

Mesaj gönderen asosyal »

Prostatitti yazdı:
aksaraysulo yazdı:Oluyor hocam tabi kj bende sık idrar sıkıntısı var doğru düzgün insanlarla bi yere gidemiyorum bu sıkıntı dan aşırı takıntı yapıyor insan Bide bekar olunca yandı k kj ne yandı. Hele ben ameliyat tan sonra aşırı unutkan oldum bilmem narkoz un etkisinde n bilmem çok sikjnti yaptığım dan ama bilmiyorum bende de var ysnj yanlız değilsin :)
Hocam gerçekten bu hastalığın bir semptomu bence bu unutkanlık :) tez zamanda iyi oluruz inşallah hepimiz
unutkanlık derken alzehimer olmayalım :D
Prostatitti

asosyal yazdı:
Prostatitti yazdı:
unutkanlık derken alzehimer olmayalım :D
aman hocam 2. Bir büyük hastalık mumkunse bir süre uğramasın :)
Hepsi geçecek
aksaraysulo

Sukretmek lazım hocalarim ben 22 yaşındayım saçım çok döküldü gözlerim bozuk keratokonus var göz u çizdirmek istesem olmuyor kornea degismesi lazım sağ burun deligimde kemik eğriliği var alerjik rinit var tüm yıl sürüyor nerdeyse hep bi boğaz ggıckligi burun akıntısı var dişlere kaç tane dolgu var hep çürük farenjit var bıçak yedim karnimda izi var bi de bu hastalık var bide sol dizi m aksayip duruyor bi sıkıntı çıkacak gibj inşaallah bjsey olmaz. Yani diyeceğim şükür edin insanlar da ne dertler var en yakın bana bakın halinize sürkredin :)
Prostatitti

aksaraysulo yazdı:Sukretmek lazım hocalarim ben 22 yaşındayım saçım çok döküldü gözlerim bozuk keratokonus var göz u çizdirmek istesem olmuyor kornea degismesi lazım sağ burun deligimde kemik eğriliği var alerjik rinit var tüm yıl sürüyor nerdeyse hep bi boğaz ggıckligi burun akıntısı var dişlere kaç tane dolgu var hep çürük farenjit var bıçak yedim karnimda izi var bi de bu hastalık var bide sol dizi m aksayip duruyor bi sıkıntı çıkacak gibj inşaallah bjsey olmaz. Yani diyeceğim şükür edin insanlar da ne dertler var en yakın bana bakın halinize sürkredin :)
Aramızda bir yaş var bin sizi iyi anlıyorum . Tez zamanda her şeyin çözümü bulunur insallah
Hepsi geçecek
aksaraysulo

İnsallah kardeşim ben hepsine razıyım bu illet geçsin de gerisine alıştım zaten gecmezse de napalım Allah tan geldi en fazla elli yıl çekeriz sonra kurtuluş inşaallah
Prostatitti

aksaraysulo yazdı:İnsallah kardeşim ben hepsine razıyım bu illet geçsin de gerisine alıştım zaten gecmezse de napalım Allah tan geldi en fazla elli yıl çekeriz sonra kurtuluş inşaallah
Sizin ne zamandır var hocam bi rahatsızlığınız ? Neler denediniz
Hepsi geçecek
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

aksaraysulo yazdı:Sukretmek lazım hocalarim ben 22 yaşındayım saçım çok döküldü gözlerim bozuk keratokonus var göz u çizdirmek istesem olmuyor kornea degismesi lazım sağ burun deligimde kemik eğriliği var alerjik rinit var tüm yıl sürüyor nerdeyse hep bi boğaz ggıckligi burun akıntısı var dişlere kaç tane dolgu var hep çürük farenjit var bıçak yedim karnimda izi var bi de bu hastalık var bide sol dizi m aksayip duruyor bi sıkıntı çıkacak gibj inşaallah bjsey olmaz. Yani diyeceğim şükür edin insanlar da ne dertler var en yakın bana bakın halinize sürkredin :)
sulo kardesim yazdiklarinin cogu bendede var ve bu forumda farenjitten disten alerjiden vs. hastaligi olan bircok kisi var ben pristatitinde bir bagiaiklik sistemi hastaligi oldugunu dusunuyorum bunyemiz cok zayif oldugu icin vucuda giren mikrop vucudun savunmasi dusuk oldugundan hemen bir yere yerlesip orda hastaliga sebep oluyor belki bizdeki mikroplar bircok saglikli insanda var bazi adamlar gomlek degistirir gibi kadin kiz degistiriyor sapasaglam bunyesi zayif adam bir kizla yatiyor mikrop kapip pristatit oluyor.bagisikligi guclendirmeye kalkipta hastaligi yenebilirmiyiz bence hayir cunku yapisi bozulan bazi organlar prostat gibi bir daha eski haline donmuyor malesef.
aksaraysulo

Prostatitti yazdı:
aksaraysulo yazdı:İnsallah kardeşim ben hepsine razıyım bu illet geçsin de gerisine alıştım zaten gecmezse de napalım Allah tan geldi en fazla elli yıl çekeriz sonra kurtuluş inşaallah
Hocam iki buçuk senedir var adam akıllı bi doktor a gidemedim bu sene nisan gibj gittim tıp fakültesi nde bi doktora tahliller temiz çıktı kronik prostatit olabilir dedi verdiği ilaçlar yanma ve ağrıları geçirdi ancak sık idrara cikma problemim bi türlü çözülme yince yirmi gün önce sistoskopi yaptı mesane de iyi huylu tümör çıktı sistit çıktı bi de işte ameliyat la kesti o tümör u sistit için ilaç verdi bi haftadır kullanıyorum sık idrar devam ediyor ama eski gibi zor istemiyorum idrar hızı tazyigi arttı iste bilmiyorum hocam ikj hafta sonda kaldı bi haftadır Idrar yolu değişik çalışıyor bi agri oluyor bi yanma oluyor zamana bıraktım bakalım ne olacak allah büyük
aksaraysulo

ahmet yazdı:
sulo kardesim yazdiklarinin cogu bendede var ve bu forumda farenjitten disten alerjiden vs. hastaligi olan bircok kisi var ben pristatitinde bir bagiaiklik sistemi hastaligi oldugunu dusunuyorum bunyemiz cok zayif oldugu icin vucuda giren mikrop vucudun savunmasi dusuk oldugundan hemen bir yere yerlesip orda hastaliga sebep oluyor belki bizdeki mikroplar bircok saglikli insanda var bazi adamlar gomlek degistirir gibi kadin kiz degistiriyor sapasaglam bunyesi zayif adam bir kizla yatiyor mikrop kapip pristatit oluyor.bagisikligi guclendirmeye kalkipta hastaligi yenebilirmiyiz bence hayir cunku yapisi bozulan bazi organlar prostat gibi bir daha eski haline donmuyor malesef.

haklısın hocam benim bağışıklık sistemi çok zayıf cidden o yüzden hep bi hastalık hali var üstümde bende sistit çıktı ama prostatit var mı hala bilmiyorum olma ihtimali yüksek çünkü mesane deki mikrop geçer prostat a rahatlik la bide prostat hep şişiyor du büyük ihtimalle prostatit den doktora kaç kere dedim rektal tuse yap diye adam gerek yok dedi de yapmadı bi türlü
Prostatitti

aksaraysulo yazdı:
Prostatitti yazdı:
Hocam iki buçuk senedir var adam akıllı bi doktor a gidemedim bu sene nisan gibj gittim tıp fakültesi nde bi doktora tahliller temiz çıktı kronik prostatit olabilir dedi verdiği ilaçlar yanma ve ağrıları geçirdi ancak sık idrara cikma problemim bi türlü çözülme yince yirmi gün önce sistoskopi yaptı mesane de iyi huylu tümör çıktı sistit çıktı bi de işte ameliyat la kesti o tümör u sistit için ilaç verdi bi haftadır kullanıyorum sık idrar devam ediyor ama eski gibi zor istemiyorum idrar hızı tazyigi arttı iste bilmiyorum hocam ikj hafta sonda kaldı bi haftadır Idrar yolu değişik çalışıyor bi agri oluyor bi yanma oluyor zamana bıraktım bakalım ne olacak allah büyük
Tez zamanda iyikesirsiniz inşallah hocam . Çok şükür cinsel semptomlarıniz yerinde ben onu toparlasam aciya razıyım
Hepsi geçecek
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

aciyla yasanmiyor guzel kardesim oyle deme
aksaraysulo

Inşaallah hocam. Sizin ki daha yeni korkma yın düzelir şu an benimki de düzgün değil ameliyat tan çıktım ne olacak bilmiyorum ama sizinki düzelir inşaallah. Bi dönem de benimki çok kötüydü ama antibiyotik lerle düzeldi sonradan.bide psikolojik olarak insan hep bunu düşününce cinsel ilişki de başarısız olacak sanıyor ama öyle olmuyor ilişki de cinsellik yerine geliyor benim gördüğüm.dedigunjz gibj bende ağrılara razı oldum şu sık idrar mesleesinj çöz sem ama olmuyo işte allah herkese başka dert veriyor hepimiz iyilesiriz inşaallah bi gün
freeman

Mesaj gönderen freeman »

aksaraysulo yazdı:
ahmet yazdı:

haklısın hocam benim bağışıklık sistemi çok zayıf cidden o yüzden hep bi hastalık hali var üstümde bende sistit çıktı ama prostatit var mı hala bilmiyorum olma ihtimali yüksek çünkü mesane deki mikrop geçer prostat a rahatlik la bide prostat hep şişiyor du büyük ihtimalle prostatit den doktora kaç kere dedim rektal tuse yap diye adam gerek yok dedi de yapmadı bi türlü
Bağışıklık sistemi yukselmenin bir yoluda D vitamini seviyesini yükseltmektir.Daha önce okuduğum bir yazıda kronik hastalıklar D vitamini seviyesini düşürüyormuş.Ben ölçtürdüm sağlık ocağında 24 çıktı.Normal değerler 40-80 arası deniliyor ama Prof.Canan karatay D vitamini üzerinde çok duruyor ve çoğu hastalıkların D vitamini eksikliğinden kaynaklandığını belirtiyor , seviyeyi 100 e çıkartın tavsiyesi ediyor.Ben 2 tane D vit ampul içtin 10 gün arayla ,2 hafta sonra tekrar kontrol yaptıracam,100 e kadar yolu var..
Galip

Mesaj gönderen Galip »

D vitamini eksikliği için hergün 15-20 dakika güneşlenmek çok faydalı olur
aksaraysulo

O zaman eczane den bi d vitamini takviyesi almak lazım
freeman

Mesaj gönderen freeman »

aksaraysulo yazdı:O zaman eczane den bi d vitamini takviyesi almak lazım
Önce test yaptırıp D vitamini seviyesini belirlemek iyi olur ,sonra gerekli dozda kullanılabilir.
freeman

Mesaj gönderen freeman »

Galip yazdı:D vitamini eksikliği için hergün 15-20 dakika güneşlenmek çok faydalı olur
Önce D vitamini deposunu doldurmak lazım,sonra güneşde 20 dk kadar beklenebilir,Hergün devamlı olmalı ,Kışın günlük D vitamini takviyesine devam edilmeli,böylece Seviyenin düşmesi önlenebilir.