Kronik Prostatite Neden Olan En Büyük Sebep!!

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
4MyLife

Kronik Prostatite Neden Olan En Büyük Sebep!!

Mesaj gönderen 4MyLife »

Selamlar yoldaşlarım,

Bugün bu konuyu açarken yarım saat boş vaktim vardı ve şu an onu bi nebzede olsa size yardımcı olmak için yazmaya çalışacam.
Yaşım 23, lise yıllarında geçirdiğim stresli dönemden sonra IBS(Spastik kolon) teşhisi konuldu. Bu hastalık o zamanlar çok canımı sıkıyordu. Keşke bu hastalığa şükür etmeyi öğrenmiş olsaydım o zamanlar. Onun ardından 1 sene geçti ve sık sık idrara gidiyordum, gece bazen 3 4 defa idrara kalkıyordum. Çok kötüydüm bir zamanlar. Yumurtalıklarımda ağrı oluyordu. Psikolojim tamamen alt üst olmuştu. İlaç falan kullandım, hepsi hikaye. Kronik prostatit teşhisi konuldu. Eski boşaltım sistemimi çok özlüyorum. Çok cinsel ilişkim olmuştu, ama hepsinde de korundum. Bu hastalığı ben stresle aldığımı düşünüyorum. 2-3 yıl böyle yaşadım üniversite hayatımda, alışmıştım artık, hiç umursamıyordum artık. Stres yapmadığımda hiçbir sıkıntı olmuyordu. Çok iyiydim. Taa ki geçen sene geçirdiğim ağır gribe kadar. Abartısız söylüyorum 4 gün yataktan kafamı kaldıramadım. Boğazımda, bademciğimde, yutağımda aynadan baktığımda hep beyaz beyaz küf gibi noktalar çıkmıştı. Kulaklarım acıdan patlıyordu. Yutkunamıyordum. Sıvı bişey içsem burnumdan akıyordu. Hayatım o gripten sonra değişti. Virüs almış olmalıyım, halen teşhis etmeye fırsatım olmadı. O virüsten sonra hastalıklar yakamı bırakmadı. Panik atak, geçmeyen farenjit, burun tıkanıklığı, kulak ağrısı, vücutta pullanma, ani gelen titremeler, çabuk üşütme, pelvik ağrılar, ellerim titremeye başladı, konsantrasyon problemleri başladı, sisli beyin, bembeyaz dil, ayak mantarı, saç dökülmeleri. Hepsi bir anda çıktı. Sebebini net bilmiyorum. Harıl harıl araştırıyorum. Vücudum bir virüs kapmış olmalı. EBV diye tahmin ediyorum ama araştırdıktan sonra tahlil yapacam. Tabi EBV'nin olması Candida'yı da ateşledi. Hepsi birden bastırdı. Şuan candidam var. Bağırsak floram bozuldu. Buda prostatiti çok kötü etkiliyor. Bakın sayfada 1 2 kişi daha önce Candida ya değinmişti. Sayfaya bi dönem çok takılmıştım, yaklaşık 2 yıldır bakmıyodum. Dostlarım, abilerim düşmanımız gerçekten Candida!!. Dinleyin, yok bende candida yok. Herşey yolunda bağırsak floram sağlam demeyin. Facebookta 'Candida bağırsak mantarı' adında bir sayfa var. Orda çok kişi kronik prostatitten dolayı hastalığını buldu. Çok kişi iyileşti. Gelin gözünüzle görün. Ben 1 hafta diyet yaptım, yemin ederim çok farketti. Ereksiyon, yanma sorunum tamamen geçti diyebilirim. Ama bırakmamak lazım. Şeker yemeyin dostlarım. Kendinizi deneyin. Çok şeker yiyince nasıl ağrılarınızın yanmalarınızın arttığını göreceksiniz. Karbonhidratta öyle. Bu yazıyı yazılan bi yazıyı tekrar etmek için yazmadım. Bu hastalığı kabullenmiş çok kişi var aramızda gördüğüm kadarıyla. Yapmayın. Üstüne gidin, elinizden geleni yapın. Bırakın artık antibiyotikleri, onlar faydasız. Kronik prostatite antibiyotik faydasız!!!! Zarın içinde iltihap var sen ne kadar bakteri öldürücü yollasan fayda etmiyor. Bütün vücudun fonksiyonlarını bozuyorsunuz. Yararlı bakteriler azalıyor, florayı mantarlar ele geçiriyor. Bi kez olsun, güzel kardeşinizi bi dinleyin. Pişman olmazsınız. Tek amacım belki faydalı birşeyler paylaşabilmek, 1 kişiye de olsa umut verebilmek. Bu sayfaya bir daha girermiyim bilmiyorum, ama bi dediğimi yapın. 15 gün uygulayın en azından. 15 gün aç kalın yav, sadece yeşillik yiyin. En azından bi deneyin.

Hepimize geçmiş olsun.
Galip

Re: Kronik Prostatite Neden Olan En Büyük Sebep!!

Mesaj gönderen Galip »

bende özellikle şekerin azaltılması ile bazı şikayetlerin hafiflediğini gördüm ara ara formda buna vurgu yaptım hatta bir dönem bazı arkadaşlar diyet uyguladı ancak bundan fayda görenler bir elin parmak sayısını nedense geçmedi
Dolphin61
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen Dolphin61 »

Zor ihtimal ama denemektedir fayda var. Candida ile alakalı olmasa bile metabolizma daha iyi çalışıyor . Vücut sistem işidir.sistem iyiyse onarım o kadar iyi.
ahmet
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen ahmet »

ben yaptim bu diyeti basim dondu gozlerim karardi tansiyonda dusuyor cok tehlikeli seker neysede ekmeksiz yassnmiyor bu diyeti harfiyen uygulayan kimse olamaz bu arada bir isede yaramadi 10 kilo verdim candidadan cok suphelenen varsa gaita tahlili yaptirir pozitif cikarsada ilaci var
Sabir
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Sabir »

Samimiyetin icin teşekkür ederim ama kronik prostatitte antibiyotik faydasız derken şunu belirtmek lazim. Prostatta mikrop yoksa zaten antibiyotik faydasiz. Mesele var olan ama tespit edilemeyen mikrobu farkli yöntem veya daha kaliteli labaratuvar ortaminda tespit etmek. Ben antibiyotik tedavisinden fayda gördüm simdi nasil diyebilirim ki antibiyotik faydasiz diye.

Artık kola da içiyorum klimanin altındadıa uyuyorum, ya saglikli bir insan ne yiyip iciyorsa hepsini yapıyorum. Havuz deniz girip öyle takılıyorum bi sıkıntı yok şükür. Halime binlerce şükür. 5 aydan fazladir böyleyim. Ben hiç diyet falan yapmadım sadce tespit edebildigim 2 farkli mikroba duyarli antibiyotik kullandim ve 3-4 sefer prostat masaji.

Herkese şifa diliyorum
Sanma ki dert sadece sende var. Sende ki derdi nimet sayanlar var.
son

Mesaj gönderen son »

Sabır senin prostat masajı sonrası lökosit sayısı kaç çıkmıştı birde o dönem sende apış arasında yanma sızlama karıncalanma varmıydı oturunca apış arasında aşırı yanma uzun süre oturamama gibi bir durum
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

son yazdı:Sabır senin prostat masajı sonrası lökosit sayısı kaç çıkmıştı birde o dönem sende apış arasında yanma sızlama karıncalanma varmıydı oturunca apış arasında aşırı yanma uzun süre oturamama gibi bir durum
Ilkinde 8-10 çıkmıştı. Sonrasında 2-3 e düştü. Apis arasinda degilde prostat bolgesinden bacagima vuran bir karıncalanma vardım. Uzun süre oturamama durumu hastaligin ilk zamanlarinda vardi. Yarim saat bile oturamiyordum. Ama ozaman ilac hic kullanmamistim yani prostat enfekte ve şişti. Daha sonra ilac ve prostat masaji sonrasinda simdilik durumum iyi çok şükür
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

Bu arada şunuda belirteyim. Surekli gittigim doktor prostat masaji sonrasi lökosite bakıyordu 2-3 sorum yok diyordu. Ama hafiften şikayetler devam ediyordu. Başka bir hastanede kültür yaptırdım mikrop uredi. Demem o ki mikrop yok diye pes etmek yok. İlla mikrop bulacaz diyede birsey yok. Ama sikayetler devam ediyorsa, en azından 2-3 farklı yerde mikrop bulmak için kültür vs yaptırirsak daha iyi olur. Yine de mikrop çıkmazsa ozaman takviye gıdalar vs faydali olabilir.
kuzey47

Mesaj gönderen kuzey47 »

şimdi bende mikrop cıkmadı 2 farklı yerde test yaptım antibiyotik ise yaramamıstı bana ne onerirsiniz idrarda 6-7 lokosit cıkıyor bide dansite 1029 mu ne oyle birsey cıkıyor onun dısında hersey normal degerlerde tek sikayetim idrar yaparken yanma ve bazen tam bosaltamama yada idrar varmıs hissi nasıl bir yol izleyeyim arkadas kafayı sıyırdım :/
son

Mesaj gönderen son »

Sabir yazdı:Bu arada şunuda belirteyim. Surekli gittigim doktor prostat masaji sonrasi lökosite bakıyordu 2-3 sorum yok diyordu. Ama hafiften şikayetler devam ediyordu. Başka bir hastanede kültür yaptırdım mikrop uredi. Demem o ki mikrop yok diye pes etmek yok. İlla mikrop bulacaz diyede birsey yok. Ama sikayetler devam ediyorsa, en azından 2-3 farklı yerde mikrop bulmak için kültür vs yaptırirsak daha iyi olur. Yine de mikrop çıkmazsa ozaman takviye gıdalar vs faydali olabilir.
Sendeki mikrop stafilokok haemoltiycus değilmiydi?
Hangi antibiyotiğin ne kadar süre kullandın
son

Mesaj gönderen son »

kuzey47 yazdı:şimdi bende mikrop cıkmadı 2 farklı yerde test yaptım antibiyotik ise yaramamıstı bana ne onerirsiniz idrarda 6-7 lokosit cıkıyor bide dansite 1029 mu ne oyle birsey cıkıyor onun dısında hersey normal degerlerde tek sikayetim idrar yaparken yanma ve bazen tam bosaltamama yada idrar varmıs hissi nasıl bir yol izleyeyim arkadas kafayı sıyırdım :/
İdrarın yoğun dostum dansite 1029 fazla bol bol su iç yoksa birde böbreklerle uğraşırsın
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

son yazdı:
Sabir yazdı:Bu arada şunuda belirteyim. Surekli gittigim doktor prostat masaji sonrasi lökosite bakıyordu 2-3 sorum yok diyordu. Ama hafiften şikayetler devam ediyordu. Başka bir hastanede kültür yaptırdım mikrop uredi. Demem o ki mikrop yok diye pes etmek yok. İlla mikrop bulacaz diyede birsey yok. Ama sikayetler devam ediyorsa, en azından 2-3 farklı yerde mikrop bulmak için kültür vs yaptırirsak daha iyi olur. Yine de mikrop çıkmazsa ozaman takviye gıdalar vs faydali olabilir.
Sendeki mikrop stafilokok haemoltiycus değilmiydi?
Hangi antibiyotiğin ne kadar süre kullandın
Evet. Daha once birkaç sefer özel mesaj olarak yazmıştim size ama bidaha yazayim. Bu mikrop için ben 5 tane gentamisin iğne ve 4 kutu bactrim tablet kullandim
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

kuzey47 yazdı:şimdi bende mikrop cıkmadı 2 farklı yerde test yaptım antibiyotik ise yaramamıstı bana ne onerirsiniz idrarda 6-7 lokosit cıkıyor bide dansite 1029 mu ne oyle birsey cıkıyor onun dısında hersey normal degerlerde tek sikayetim idrar yaparken yanma ve bazen tam bosaltamama yada idrar varmıs hissi nasıl bir yol izleyeyim arkadas kafayı sıyırdım :/
Hangi testi yaptırdığınizi bilmiyorum ama mümkünse meni kültürü yada prostat masaji sonra akıntı kültürü yaptirirsaniz olabilir. Bende prostat masaji sonrasi gelen akıntı kültüre yatirilmisti onda üreme oldu. Birazda nasip kismet mikrop çıkması. Idrarda 6-7 lokosit orta seviyede iltihap demek.
Bana fikrimi sorarsan prostat sıvısında daha fazla lokosit var. Prostat masaji yaptırıp gelen sıvıyı mikroskop camina damlatip lökosit miktarini öğrenebilirsiniz prostatin durumu daha net ortaya cikar. Hicbir doktor Idrarda 6-7 lokosite normal demez herhalde.
Bence farklı bir doktora görünsenizde olur.
son

Mesaj gönderen son »

Tam donanımlı bir hastane,iyi ve tecrübeli bir ürolog bulunuz ve genelde doktorların en son yaptığı yani iş işten geçtikten sonra yaptığı tahlil ve tetkikleri ilk başta yaptırınız ve altını çizerek söylüyorum tek bir hekimin kontrolü ve takibinde tedaviye devam ediniz bir hastanın kendine yapacağı en büyük kötülük hekim değiştirmek teşbihte hata olmasın bir atasözü vardır dere geçerken at değiştirilmez diye ben devlet hastanesinde baştan savma gelgitler yüzünden şu an benim hastalığım kronikleşti bazı hekimler ilk elden yapılması gereken tahlilleri malesef hastalık kronikleşten sonra yapıyorlar hatta bir kısmı onuda yapmıyor
kuzey47

Mesaj gönderen kuzey47 »

peki hangi hekimin prostat masajı yapıp yapmadıgını nerden bilecem mardinde yasıyorum bunu telefondanmı soracam nasıl soracam ? ayrıca o testte bisey cıksa sorun cozulecekmi yada cıkmasa o zaman ne yapılacak madem testlerde bisey cıkmıyor bizim burdaki gerizekalı doktorlar ki 4 tanesinede gittim neden o testten bahsetmiyorlar idrar ve sperm kulturu yaptırdım ama prostat masajı sonrası kulturden bahsetmediler
ABittersweetLi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen ABittersweetLi »

4MyLife yazdı:Selamlar yoldaşlarım,

Bugün bu konuyu açarken yarım saat boş vaktim vardı ve şu an onu bi nebzede olsa size yardımcı olmak için yazmaya çalışacam.
Yaşım 23, lise yıllarında geçirdiğim stresli dönemden sonra IBS(Spastik kolon) teşhisi konuldu. Bu hastalık o zamanlar çok canımı sıkıyordu. Keşke bu hastalığa şükür etmeyi öğrenmiş olsaydım o zamanlar. Onun ardından 1 sene geçti ve sık sık idrara gidiyordum, gece bazen 3 4 defa idrara kalkıyordum. Çok kötüydüm bir zamanlar. Yumurtalıklarımda ağrı oluyordu. Psikolojim tamamen alt üst olmuştu. İlaç falan kullandım, hepsi hikaye. Kronik prostatit teşhisi konuldu. Eski boşaltım sistemimi çok özlüyorum. Çok cinsel ilişkim olmuştu, ama hepsinde de korundum. Bu hastalığı ben stresle aldığımı düşünüyorum. 2-3 yıl böyle yaşadım üniversite hayatımda, alışmıştım artık, hiç umursamıyordum artık. Stres yapmadığımda hiçbir sıkıntı olmuyordu. Çok iyiydim. Taa ki geçen sene geçirdiğim ağır gribe kadar. Abartısız söylüyorum 4 gün yataktan kafamı kaldıramadım. Boğazımda, bademciğimde, yutağımda aynadan baktığımda hep beyaz beyaz küf gibi noktalar çıkmıştı. Kulaklarım acıdan patlıyordu. Yutkunamıyordum. Sıvı bişey içsem burnumdan akıyordu. Hayatım o gripten sonra değişti. Virüs almış olmalıyım, halen teşhis etmeye fırsatım olmadı. O virüsten sonra hastalıklar yakamı bırakmadı. Panik atak, geçmeyen farenjit, burun tıkanıklığı, kulak ağrısı, vücutta pullanma, ani gelen titremeler, çabuk üşütme, pelvik ağrılar, ellerim titremeye başladı, konsantrasyon problemleri başladı, sisli beyin, bembeyaz dil, ayak mantarı, saç dökülmeleri. Hepsi bir anda çıktı. Sebebini net bilmiyorum. Harıl harıl araştırıyorum. Vücudum bir virüs kapmış olmalı. EBV diye tahmin ediyorum ama araştırdıktan sonra tahlil yapacam. Tabi EBV'nin olması Candida'yı da ateşledi. Hepsi birden bastırdı. Şuan candidam var. Bağırsak floram bozuldu. Buda prostatiti çok kötü etkiliyor. Bakın sayfada 1 2 kişi daha önce Candida ya değinmişti. Sayfaya bi dönem çok takılmıştım, yaklaşık 2 yıldır bakmıyodum. Dostlarım, abilerim düşmanımız gerçekten Candida!!. Dinleyin, yok bende candida yok. Herşey yolunda bağırsak floram sağlam demeyin. Facebookta 'Candida bağırsak mantarı' adında bir sayfa var. Orda çok kişi kronik prostatitten dolayı hastalığını buldu. Çok kişi iyileşti. Gelin gözünüzle görün. Ben 1 hafta diyet yaptım, yemin ederim çok farketti. Ereksiyon, yanma sorunum tamamen geçti diyebilirim. Ama bırakmamak lazım. Şeker yemeyin dostlarım. Kendinizi deneyin. Çok şeker yiyince nasıl ağrılarınızın yanmalarınızın arttığını göreceksiniz. Karbonhidratta öyle. Bu yazıyı yazılan bi yazıyı tekrar etmek için yazmadım. Bu hastalığı kabullenmiş çok kişi var aramızda gördüğüm kadarıyla. Yapmayın. Üstüne gidin, elinizden geleni yapın. Bırakın artık antibiyotikleri, onlar faydasız. Kronik prostatite antibiyotik faydasız!!!! Zarın içinde iltihap var sen ne kadar bakteri öldürücü yollasan fayda etmiyor. Bütün vücudun fonksiyonlarını bozuyorsunuz. Yararlı bakteriler azalıyor, florayı mantarlar ele geçiriyor. Bi kez olsun, güzel kardeşinizi bi dinleyin. Pişman olmazsınız. Tek amacım belki faydalı birşeyler paylaşabilmek, 1 kişiye de olsa umut verebilmek. Bu sayfaya bir daha girermiyim bilmiyorum, ama bi dediğimi yapın. 15 gün uygulayın en azından. 15 gün aç kalın yav, sadece yeşillik yiyin. En azından bi deneyin.

Hepimize geçmiş olsun.
facebooktaki candida sayfasına bende üyeyim.ama prostatit hastalığını candida üzerinden iyileştiren bir tek kişi bile görmedim.üye olduğun sayfa yabancı ise bilemem.ben türkiye sayfasına üyeyim.

iyi beslenmek sağlık açısından iyidir ama prostatiti yok etmesi imkansızdır.forumda bir çok kişi diyete başladı ama sonu hep hüsran oldu.candidayı savunanlarda artık meydanları boş bıraktılar.

ayak mantarın var ise terbisil vb.ilaç kullanmalısın.yoksa geçmesi çok zor.ayrıca bütün vücuduna da yayılır.

cinsel ilişkiyi korunarak gerçekleştirmiş olsanız da oral yoldan bir birleşme olduysa oradan da bulaşabiliyor.

anlattıklarınıza göre geçirdiğinizi söylediğiniz şey grip değil farenjittir.o boğazdaki beyaz şeyler başka türlü çıkmaz.farenjitinin geçmemesi de mide ile alakalıdır.reflü ilacı alman gerekiyor.

sayfaya girersin.neden giremeyeceksin.internetin olmadığı bir yerde yaşıyorsan bilemem tabi :)
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

kuzey47 yazdı:peki hangi hekimin prostat masajı yapıp yapmadıgını nerden bilecem mardinde yasıyorum bunu telefondanmı soracam nasıl soracam ? ayrıca o testte bisey cıksa sorun cozulecekmi yada cıkmasa o zaman ne yapılacak madem testlerde bisey cıkmıyor bizim burdaki gerizekalı doktorlar ki 4 tanesinede gittim neden o testten bahsetmiyorlar idrar ve sperm kulturu yaptırdım ama prostat masajı sonrası kulturden bahsetmediler
Idrar kültürü benim fikrimce hikaye. Ama sperm kültürü yapildiysa bahsettigim prostat masajı sonra gelen akintinin kültürü olmasada olur. Kimi doktor onu yapiyor kimi sperm kültürü.
Tahmin yürütebilecegim tek sey şu olur. Prostat masaji yapinca prostatin icindeki enfekte alanlarada baski olup akınti gelecegi icin belki mikrop üremesi olabilir. Ama dedigim gibi illada şart degil. Sperm kültürü yapildiysa birkaç farkli yerde yeterlidir.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Sabir mrb,
Sadece meni veya idrar kültürü maalesef yeterli degil.Asıl olan prostat sıvısı mikroskobik incelemesi ve kültürüdür.Çünkü idrar ve menide olmayan bakteri,lokosit yada patojen, prostat sıvısinda çıkabiliyor.Araya girmek zorunda kaldim kusura bakma))))
kuzey47

Mesaj gönderen kuzey47 »

ya bu arada lokosit 8 demisim ama eski sonucummus yeni sonucta 0 lokosit cıktı kulturler temiz vs ama yanma devam kafayı yiycem
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

kadir yazdı:Sabir mrb,
Sadece meni veya idrar kültürü maalesef yeterli degil.Asıl olan prostat sıvısı mikroskobik incelemesi ve kültürüdür.Çünkü idrar ve menide olmayan bakteri,lokosit yada patojen, prostat sıvısinda çıkabiliyor.Araya girmek zorunda kaldim kusura bakma))))
Abi prostat sıvısı kültürü nü unutmuşum hatirlattigin iyi oldu.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sabir yazdı:
Eyvallah kardesim))))))
Sabir

Mesaj gönderen Sabir »

kadir yazdı:
Sabir yazdı:
Eyvallah kardesim))))))
Son durum nasıl abi. Ben 5 aydır antibiyotik kullanmıyorum. Şifa allahtan ama vesile senin ve bu sitede bilgisinden faydalandigim birçok arkadastan. Hayat kalitem cok şükür iyi ah bide tamamen sıfırlasam.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sabir yazdı:Son durum nasıl abi. Ben 5 aydır antibiyotik kullanmıyorum. Şifa allahtan ama vesile senin ve bu sitede bilgisinden faydalandigim birçok arkadastan. Hayat kalitem cok şükür iyi ah bide tamamen sıfırlasam.
Tabiiki herşey ALLAH tan Sabir...şifada öyle...insanlar vesile oluyor belkide acizane bir görevli olarak göruyoruz kendimizi..herkesi iyilestiremesek bile birkac kisiyi iyilestirdik en azindan hayat kalitesi yukseldi ne mutlu bize.Ben yaklasik hatiri sayilir sekilde antibiyotigi 2 yildir kullanmiyorum.Sıkıntım yok şükürler olsun.İyi olmana sevindim.İnşallah tamamen sıfırlarsın zamanla.Hayat kaliten rahatsız olmayacak sekilde ise sorun yok sayilir bu hastalikta.Biliyoruzki bunun ismi " kronik" diye başliyor ve bu kelimeyi yok etmeye çalişiyoruz.Herkese acil şifalar.
dreamer8
Hastalık Başlangıç Yılı: 2013

Mesaj gönderen dreamer8 »

Candida diyetini iki hafta uygulayan adamın vücudunda fer kalmaz söyleyim. Karbonhidrat, şeker enerji kaynaklarıdır. Enerji kaynağı kuruyan bir vücut hiç bir şeyle savaşamaz. Bu mantar tahlille teşhis edilebilen bir mantar. Gerekli tahlili verirsiniz, teşhis konursa ona uygun ilacı kullanıp bloke edersiniz. Böyle bir diyet yok. Bırak tatlıyı, meyve bile yemek yasak.
secret

Mesaj gönderen secret »

dreamer8 yazdı:Candida diyetini iki hafta uygulayan adamın vücudunda fer kalmaz söyleyim. Karbonhidrat, şeker enerji kaynaklarıdır. Enerji kaynağı kuruyan bir vücut hiç bir şeyle savaşamaz. Bu mantar tahlille teşhis edilebilen bir mantar. Gerekli tahlili verirsiniz, teşhis konursa ona uygun ilacı kullanıp bloke edersiniz. Böyle bir diyet yok. Bırak tatlıyı, meyve bile yemek yasak.
Şeker enerji kaynağı değil,kanserli hücrelerin kaynağıdır.Sigaradan bile daha zararlıdır. Karbonhidratın ise basit olanı şeker içerdiği için zararlıdır.Kompleks karbonhidrat enerji kaynağıdır ancak bir süre bunun diyetini yapmak o kadar etkilemeyecektir,sporcularda yağ yakmak adına bir süre bırakabiliyorlar.Enerjiyi proteinden alırsan bir süre sıkıntı olmaz. Bakteriler bile 1000 liralık testlerde cıkmıyor bazen, o kadar emin olma bu mantarında teşhis edilebildiğine.