ultrason

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
amecan
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

ultrason

Mesaj gönderen amecan »

arkadaşlar merhaba sorum şu olucak doktor bey makattan ultrason istemiş prostat için ancak ben normal ultrason sanarak tedbirsiz gittim tedbir dediğim yanımda biri olursa daha iyi olur bu gibi durumlarda vücut boşalıyor resmen eve gitmek zor olur diye şimdi olmak istemediğimi belirttim başka zamandada yakında boşluk olmadığı için karından yapalım ultrasonu aynı şey ikiside dedi görevli benimde biraz işime geldiği için kabul ettim yaptı ve gittim eğer prostatta iltihap varsa karından yapılan ultrasonla görünür müydü yoksa tekrardan gidip makattanda mı yaptırmalıyım doktora yarın gidicem ve görevli karnından yaptığımı söyleme doktora makattan yaptı de dedi ne yapmalıyım ??
freeman

Re: ultrason

Mesaj gönderen freeman »

amecan yazdı:arkadaşlar merhaba sorum şu olucak doktor bey makattan ultrason istemiş prostat için ancak ben normal ultrason sanarak tedbirsiz gittim tedbir dediğim yanımda biri olursa daha iyi olur bu gibi durumlarda vücut boşalıyor resmen eve gitmek zor olur diye şimdi olmak istemediğimi belirttim başka zamandada yakında boşluk olmadığı için karından yapalım ultrasonu aynı şey ikiside dedi görevli benimde biraz işime geldiği için kabul ettim yaptı ve gittim eğer prostatta iltihap varsa karından yapılan ultrasonla görünür müydü yoksa tekrardan gidip makattanda mı yaptırmalıyım doktora yarın gidicem ve görevli karnından yaptığımı söyleme doktora makattan yaptı de dedi ne yapmalıyım ??
makattan dediğin TRUS mu acaba ? karından veya makattan yapılan ultrosonda iltihap gözükmez sadece prostat yapısı incelenir,boyu ,hacmi vb.. .TRUS makattan yapılır ,prostatı direk gördüğü için daha net bilgi verir,genelde özel yerler yapar devlet hastanelerinde bildiğim kadarıyla rastlamadım..
Bactrim800
Hastalık Başlangıç Yılı: 2000

Mesaj gönderen Bactrim800 »

Ben TRUS yaptırdım. Prostatla ilgili net ve en doğru bilgileri TRUS, MR ve sistoskopi ile ile alabilirsin. Karından ultrason o bölgeyi büyüklüğü dışında net açıklayamaz.
TRUS ile, kist, taş, iltihabi doku,tümör, hacim, gram, gibi pek çok şey net olarak görüntülenebilir.
Yanında biriyle gitmene gerek yok, zaten içeri almazlar, dışarıda seni beklemesine de gerek yok kimsenin. Nasıl girdiysen öyle çıkıyorsun. Abartmayın bunları artık. Secde pozisyonunda sedyede duracaksın. Sıkıntılı bir durumu yok, korkacak bir şey de yok.
boyturk

Mesaj gönderen boyturk »

trus da işlem nasıl igne anestezi fln varmı fiyatı nedir? kaç dakika sürüyor,agrı sızı fln varmı
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen menemen »

Ulan bi bu kaldi. Allah kimseyi buna mecbur etmesin insallah
freeman

Mesaj gönderen freeman »

boyturk yazdı:trus da işlem nasıl igne anestezi fln varmı fiyatı nedir? kaç dakika sürüyor,agrı sızı fln varmı
iğne ,anestezi yok makattan çubuk sokuyorlar prostati inceliyorlar, fiyat yerine yapana göre değişir ortalama ,250- 500 arasi .
batsinbudunya

Mesaj gönderen batsinbudunya »

Pilerde prostat usg de buyukmu çıkar?
amecan

Mesaj gönderen amecan »

doktor beye anlattım durumu kolonoskopi gibi acı çekicem sandım ondan olmak istemedim şu an için önemli değil dedi başhekimine danışmak istediğini söyledi idrarımda mikrop varmış bir daha idrar verdim daha ayrıntılı bakılacakmış numaramı aldılar arayıp yönlendiririz duruma göre dediler
Erhan1976
Hastalık Başlangıç Yılı: 2005

Mesaj gönderen Erhan1976 »

amecan yazdı:doktor beye anlattım durumu kolonoskopi gibi acı çekicem sandım ondan olmak istemedim şu an için önemli değil dedi başhekimine danışmak istediğini söyledi idrarımda mikrop varmış bir daha idrar verdim daha ayrıntılı bakılacakmış numaramı aldılar arayıp yönlendiririz duruma göre dediler
Ben iki kere kolonoskopi yaptırdım, iğrenç bir şey...
mehmet75

Mesaj gönderen mehmet75 »

arkadaşlar ultrason felan boş iş sadece para harcarsınız yazık gidin prostat sıvısına bakan bi doktor bulun ben çok tahlil yaptırdım makattan ulrasonda çektirdim bişey çıkmıyo ama prostat sıvısının tahlilinde 25-30 lokosit çıktı.
amecan

Mesaj gönderen amecan »

ne demek oluyor bu lokosit ve bende prostatit olmadığım söylendi tahminen emin olmak için kolonoskopi flan yapabilirler, bendende aldılar prostat sıvısı oda acılı bir işlem ama ne yapıcağımızı bilmiyoruz ki doktora numaramı bıraktım haber bekle bizden dedi
freeman

Mesaj gönderen freeman »

amecan yazdı:ne demek oluyor bu lokosit ve bende prostatit olmadığım söylendi tahminen emin olmak için kolonoskopi flan yapabilirler, bendende aldılar prostat sıvısı oda acılı bir işlem ama ne yapıcağımızı bilmiyoruz ki doktora numaramı bıraktım haber bekle bizden dedi

Lokosit kan hücresidir. vücut savunmasında görevli hücreler olup, çeşitli durumlarda sayıları değişir.Vücudu bulaşıcı hastalıklara ve yabancı maddelere karşı korur.Enfeksiyonlar başta olmak üzere, çeşitli hastalıklarda sayıları artan lökositler, mikroplarla savaşta önemli rol oynar.
prostat sıvısında lokosit yüksekliği orada enfeksiyon olduğunu gösteriyor,İdrar tahlilinde bir şey çıkmamasının nedeni enfeksiyon prostat içinde olduğu için lokal kalmış oluyor ,bundan dolayı prostat sıvısı kontrol edilmeli, emin olmak için.
menemen
Hastalık Başlangıç Yılı: 2016

Mesaj gönderen menemen »

Doktorun birini buldum adam 500 liraya yapiyor. 3 dakka suruyor dedi yani kisacasi 7gun dokyora caliscam. Emin olsamda catesi yokki hastaligin emin olsam ne olcak
Erhan1976

amecan yazdı:ne demek oluyor bu lokosit ve bende prostatit olmadığım söylendi tahminen emin olmak için kolonoskopi flan yapabilirler, bendende aldılar prostat sıvısı oda acılı bir işlem ama ne yapıcağımızı bilmiyoruz ki doktora numaramı bıraktım haber bekle bizden dedi
Kardeş prostat sıvısı alındıysa teşhis koyulur hemen zaten, kolonoskopi falan yaptırma bu iş için yazık etme kendine ve parana, kolonoskopiyle bu işin alakası yok.
son
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen son »

Arkadaşlar tüm abdomen usg temiz sperm kültüründe ne bakteri ne lökosit ikiside görülmedi idrar sistolojisi temiz çıktı.Doktora dedim bu sonuçlara göre bende bir şey yokdoğrumu evet dedi peki dedim neden yaklaşık bir senedir penis ucunda yanma sızlama idrar sonrası artıyor ve testislerin torbasının altında tam bitiminde yanma oluyor dedim sana bir de Doppler usg yapalım dedi.
Doppler usg yaptıran varmı aranızda nasıl bir işlem biraz bilgi verin
Armegeddon

Mesaj gönderen Armegeddon »

Ben bu hastalıgın bagırsaklarla baglantısı olduguna emınım hastalık her alevlendiginde bagırsak duzenım de bozuluyo ama hangısı tetıklıyo bılmıyorum forumda bazı arkadaslar bagırsaklarla alakalı bı sorunu halledınce daha ıyı olmustu diye hatırlıorum doktora güveniyosan kontrol etmekte bana gore bı sakınca yok emrah1976 nın da kolonoskopıue kesınlıkle gerek yok cumlesı neye dayanarak soyledıgını de merak ediyorum iyii günler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

son yazdı:Arkadaşlar tüm abdomen usg temiz sperm kültüründe ne bakteri ne lökosit ikiside görülmedi idrar sistolojisi temiz çıktı.Doktora dedim bu sonuçlara göre bende bir şey yokdoğrumu evet dedi peki dedim neden yaklaşık bir senedir penis ucunda yanma sızlama idrar sonrası artıyor ve testislerin torbasının altında tam bitiminde yanma oluyor dedim sana bir de Doppler usg yapalım dedi.
Son mrb,
Rektal tuşe parmakla prostata bastırıp penisten 2-3 damla bir lamın üzerine damlatıp mikroskop altında incelettirdinmi kardeşim?
Armegeddon

Mesaj gönderen Armegeddon »

Kadir abi bu dedğim işlemi istanbulda nerede yaptırabılırız?
freeman

Mesaj gönderen freeman »

son yazdı:Arkadaşlar tüm abdomen usg temiz sperm kültüründe ne bakteri ne lökosit ikiside görülmedi idrar sistolojisi temiz çıktı.Doktora dedim bu sonuçlara göre bende bir şey yokdoğrumu evet dedi peki dedim neden yaklaşık bir senedir penis ucunda yanma sızlama idrar sonrası artıyor ve testislerin torbasının altında tam bitiminde yanma oluyor dedim sana bir de Doppler usg yapalım dedi.
Doppler ultrosondur ,genelde göbek çevresine yapiliyor, belki daha önce yaptirmiş olabilirsin ,senin ki testislere yapılabilir.
son

Mesaj gönderen son »

Kadir bey prostat sıvısına baktırmadım
son

Mesaj gönderen son »

freeman yazdı:
Doppler ultrosondur ,genelde göbek çevresine yapiliyor, belki daha önce yaptirmiş olabilirsin ,senin ki testislere yapılabilir.
Karın bölgesine yapıldı doktor genital bölgeye dedi
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

son yazdı:Kadir bey prostat sıvısına baktırmadım
Prostatit tanısı için en garanti yöntem rektal tuşe yontemiyle prostat sıvısına baktirmaniz dır. Herşeyi yaptırmışsıniz bir onu yaptırmamissiniz.
son

Mesaj gönderen son »

Benim en büyük şikayetim penis ucunda sigara söndürülmüş gibi acı bir yanma ve sızkama var 7-8 aydır devam ediyor antibiyotik tedavisine rağmen geçmediği gibi birde üstüne bir buçuk aydır makatla testis arasında yanma başladı bu nasıl bir hastalık mahvetti hayatımı o kadar ilaç sanki hiç içmemişim gibi gram fayda yok bütün gün hafif şiddete yanma devam ediyor
Erhan1976

Armegeddon yazdı:Ben bu hastalıgın bagırsaklarla baglantısı olduguna emınım hastalık her alevlendiginde bagırsak duzenım de bozuluyo ama hangısı tetıklıyo bılmıyorum forumda bazı arkadaslar bagırsaklarla alakalı bı sorunu halledınce daha ıyı olmustu diye hatırlıorum doktora güveniyosan kontrol etmekte bana gore bı sakınca yok emrah1976 nın da kolonoskopıue kesınlıkle gerek yok cumlesı neye dayanarak soyledıgını de merak ediyorum iyii günler
Arkadaşım öncelikle emrah1976 değil, Erhan1976. hastalığın bağırsaklarla alakalı olduğuna inanıyosan gastro uzmanına gideceksiniz o zaman, ürolojiye değil. Prostatın iltihaplı olup olmadığını çözmek için öncelikle basit bir rektal tuşe yöntemi uygulanacağına, kolonoskopiye girmek çok saçma, hem para hem de zaman alıcı ve can acıtıcı bir işlem olduğu için gereksiz dedim, arkadaş zaten girmiş önceden biliyor nasıl bişey olduğunu. Bağırsağında tümör ya da iltihap var mı yok mu merak ediyosan yaptıracan o zaman kolonoskopiyi. Umarım merakını gidermişimdir.
amecan

Mesaj gönderen amecan »

erhan 1976 kardeş öncelikle kolonoskoi yaptırdım bir çok tahlilim temiz çıktı ama doktor ilaçlardan sonra şikayet aynı deyince yapalım dedi itiraz etmedim ne olduğunu bilmediğim için girdim ve prostatımda iltihap olduğunu söylemiş doktor aileme çok yoğun olduğu için görüşemedim kendisiyle verdiği ilaçlar fayda etti ancak 4 ay sonra soğuma başlayınca havalarda yine sıkıntı geri geldi şimdi yine tahlillerimi yaptırdım kanda yada idrarda mikrop çıktığını söyledi ve bu mikrobun hayvandan insana geçmiş olabileceğini söyledi doktor bey ayrıntılı kan ve idrar istedi tekrardan hastane çok uzak gitmek zor oluyor biraz ondan sürekli irtibat kuramıyorum siteyle