Testosteron

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
tenistopu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Testosteron

Mesaj gönderen tenistopu »

Herkeze iyi günler , yapmış olduğum kan tahlilinde testosteron total 400 civarı çıktı , doktor bunun yaşıma göre düşük olduğunu söyledi (yaş 41 ) . Gayet ilginç bi durum kas yapısı kuvvetli , uzun boylu , vücudu kıllı bir adamım , ayriyetten sporla uğraşıyorum kuvvetli sayılırım .
Acaba prostatit rahatsızlığî , yada prostatın düzgün calışmaması inflamasyon yada bi traumadan , testo seviyesini düşürmüs olabilirmi ?
Yada içinde bulinduğum depresif yada hafif nevrotik ruh hali içe daha çok kapanıklık?
Belki hep böylemiydi yada 40 tan sonramı düşüş oluyor ?
Testo gel kullanmak ne gibi faydası olur ? Ne kadar yukseltebilir ?

Saygilar , teşekkurler simdiden .
bel_soğukluğu

Re: Testosteron

Mesaj gönderen bel_soğukluğu »

400 e neye göre düşük dedi? Ben 30 um benim de öyle bana sallamış gibi geldi
tenistopu

Mesaj gönderen tenistopu »

Bana aynen söylediği , 60 yaş üzeri bir erkek için normal dedi .

YouTube da bazi vidyolara izledim konuyla alakalı . Covid geçiren bazi erkeklerde boyle bir düşüş görülmüs (long covid ) TRT (testosterone replacement therapy ) iğne ile gellerle belli bi süre testo verilmis. Diyelim iki ay kullandın yükselme oldu , tekrar düşmeyecekmi ? .

Saygilar .
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

testosteronu etkileyen çok fazla faktör var.
stres, depresif kişilik, boşalma sıklığı, uyku düzeni, sigara-alkol kullanımı, kalitesi beslenme vb...
prostatit de testosteronu aşağı çekebiliyor özellikle alevli dönemde.
eğer daha önce ölçüm yapılmadıysa prolaktin (prl) düzeyini ölçtürmenizi öneririm.
prolaktinin yüksekliği testosteronu ve cinsel arzuyu düşürüyor.
böyle bir problem olmadığı takdirde testosteron, gündelik hayatınızda yapacağınız değişikliklerle doğal olarak artırılabilir.
eray36

Mesaj gönderen eray36 »

Testoron hormonu erkek için en önemli hormondur libidodan sorumludur testesteron bağırsaklar ilşkilidir sağlam bağırsaklarınız varsa testestonu kendiniz arttırabilirsin cinko önemlidir cinko eksikliği varsa testo yine düşüktür prostatit kurtulmak için ilk önce bağırsak sağlığını düzeltmeniz gerekir libido yüksek insan testorunu yüksektir ne kadar yüksek testesteron okadar kaliteli ereksiyon sağlarsınız