Önemli bir proje

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ymnbeyy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Önemli bir proje

Mesaj gönderen ymnbeyy »

Çok detaylı bir form oluştursak anonim veya gerçek olarak doldursa herkes hastalık hakkında önemli ipuçları vermezmi?Sonuclar derli toplu durur hep.Fiziksel özelliklerden(yaş,boy,kilo),yeme-içme alışkanlıklarına (sigara alkol şeker vs)günlük yaşantı(Hareketli az spor hareketsız)ek semptomlar(bağırsak sağlığı psikoloji vs)örnek olsun diye bunları yazdım bu şekilde çok detaylandırılmış bir formla hastalıkla ilgili önemli ipuçları yakalayabileceğimize inanıyorum yada nerde yanlış yapıyoruz falan büyükler ne der bilemem @kadir abi.
alihan411
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: Önemli bir proje

Mesaj gönderen alihan411 »

Bu forum hakkında akademik çalışma yapılması gereken bir yer. Forumdaki çoğu kişi hastalıktan dolayı doktorlardan daha doktor olmuş durumda. Ben geçenlerde devlette bir doktora gittim adam muhabbetin sonunda kendisi açık açık çoğu doktordan daha bilgili duruma gelmişsin hayret ettim valla dedi. Keşke güzel detaylı bir çalışma yapılsa da en azından insanlar şifasını bulsalar. Herkese acil şifalar diliyorum.
Vatanevladi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Mesaj gönderen Vatanevladi »

Bu fikirin altına imzamı atarım arkadaş.Bu forumda yazılan olumsuz yazılardan kaynaklı çok kişinin demoralize olduğunu düşünüyorum şahsım adına.Her şeyin detaylı bir biçimde profilde gözükmesi kimin nerede yanlış yaptığınıda daha erken kavramasına sebep olur.Adam 47 yaşında kötü bir hayat tarzı var iyileşemiyorum diye başlık açıyor bunu okuyan 24 yaşındaki gençte bende iyileşemicem psikolojisine giriyor ve kısır döngü oluşuyor.Açıkçası her şeyin detaylı olduğu ve forumun kendini döndürmesi için reklam alan bir yapıda olması çok daha örnek bir iş olur.Güzel fikir ama uygulamaya geçer mi bilemem.
prostatiniseveyim2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen prostatiniseveyim2 »

Evet burası akademik çalışmalar için bir Dr um hayatı boyunca bulamayacağı çok vaka kayniyor
yenicezseni
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Mesaj gönderen yenicezseni »

ymnbeyy yazdı: 30.04.2024 - 19:58 Çok detaylı bir form oluştursak anonim veya gerçek olarak doldursa herkes hastalık hakkında önemli ipuçları vermezmi?Sonuclar derli toplu durur hep.Fiziksel özelliklerden(yaş,boy,kilo),yeme-içme alışkanlıklarına (sigara alkol şeker vs)günlük yaşantı(Hareketli az spor hareketsız)ek semptomlar(bağırsak sağlığı psikoloji vs)örnek olsun diye bunları yazdım bu şekilde çok detaylandırılmış bir formla hastalıkla ilgili önemli ipuçları yakalayabileceğimize inanıyorum yada nerde yanlış yapıyoruz falan büyükler ne der bilemem @kadir abi.
Kesinlikle katiliyorum ama hocam bence yeni bi sayfa açmak yerine yeni bie baslik acalim heosini onun altinda toplayalim hocam bence ne dusunuyorsunuz ? Buyukleeimiz ne der acaba
ymnbeyy
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen ymnbeyy »

yenicezseni yazdı: 30.04.2024 - 22:58
ymnbeyy yazdı: 30.04.2024 - 19:58 Çok detaylı bir form oluştursak anonim veya gerçek olarak doldursa herkes hastalık hakkında önemli ipuçları vermezmi?Sonuclar derli toplu durur hep.Fiziksel özelliklerden(yaş,boy,kilo),yeme-içme alışkanlıklarına (sigara alkol şeker vs)günlük yaşantı(Hareketli az spor hareketsız)ek semptomlar(bağırsak sağlığı psikoloji vs)örnek olsun diye bunları yazdım bu şekilde çok detaylandırılmış bir formla hastalıkla ilgili önemli ipuçları yakalayabileceğimize inanıyorum yada nerde yanlış yapıyoruz falan büyükler ne der bilemem @kadir abi.
Kesinlikle katiliyorum ama hocam bence yeni bi sayfa açmak yerine yeni bie baslik acalim heosini onun altinda toplayalim hocam bence ne dusunuyorsunuz ? Buyukleeimiz ne der acaba
Yeni açmayalım zaten hocam buraya bi başlık olarak eklemek yeteri en üste sabitlenir her giren foruma görür doldurur kadir abi bakmamış daha
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

alihan411 yazdı: 30.04.2024 - 20:51 Bu forum hakkında akademik çalışma yapılması gereken bir yer. Forumdaki çoğu kişi hastalıktan dolayı doktorlardan daha doktor olmuş durumda. Ben geçenlerde devlette bir doktora gittim adam muhabbetin sonunda kendisi açık açık çoğu doktordan daha bilgili duruma gelmişsin hayret ettim valla dedi. Keşke güzel detaylı bir çalışma yapılsa da en azından insanlar şifasını bulsalar. Herkese acil şifalar diliyorum.
Saygıdeğer kardeşim, ülkemizde veya dünyada doktor başına düşen hasta sayısı çok fazla. Bir dr insanların hastalıkların çoğu kişilerin kendi yanlışları sebebiyle vuku buluyor. İnsanlar araştıracak tefekkür edecek. Nezle grip oluyorsun gidiyorsun. Yapılan şey ilaç yazmak. Prostat hastaların çoğunda da olay bu, ilaç antibiyotik yazılması. İnsanlar deneme yanılma ile iyileştirilmeye çalışılıyor çoğunlukla. Doktordan çok doktor değiliz. Ama hepimizin bir beyni var.
BruceLee

Mesaj gönderen BruceLee »

Gıda beslenme sağlık ilişkisini merkeze almayan birçok doktorun varlığı... Sağlığı merkeze almayan gıdacılar sektörünün varlığı... Mecburen araştıran okuyan olacağız
. Napalım yani kendimizi bencillerin eline teslim mi edelim.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

Bu forum prostatit açısından ihtiyaç duyacağınız bütün bilgilere sahip.
Kişilerle ilgili bilgilere sağlıklı şekilde ulaşamazsınız çünkü semptomlar, psikoloji, kilo, alışkanlıklar değişkenlik gösteriyor. Şu bir gerçek ki bu hastalığa yakalananlar kişilikleri ve iradeleri neticesinde ya güç kazanıyor ve eskisinden daha iyi hale geliyor ya da konfor alanını bozmadan depresif şekilde hayatını sürdürüyor. İyileşeceğine kendisi inanmayan biri için on tane forum olsa fayda etmez.
En büyük problemse şu, hayatın olağan akışı gereği iyileşenler ya foruma bir daha uğramıyor ya da nadiren uğruyor veya nüks yaşayınca geliyor. Doğal olarak forumun aktif kullanıcıları büyük oranda semptom gösteren üyeler oluyor. On hasta bir araya geliyor whatsapp grubu kuruyor orada Kadir abiyi, beni, üçüncü kişileri çekiştirip nasıl iyileşilemez bunu tartışıyor.
Hasılı bu forum nimet, şanslıyız ki böyle bir forum kurulmuş yol gösteriliyor. Kıymetini bilin, 2015 yılından beri 9 senelik bir birikim var üşenmeden okuyun. Zamanla neyin doğru neyin yanlış olduğunu kendiniz farkedeceksiniz zaten.
alihan411

Mesaj gönderen alihan411 »

BruceLee yazdı: 01.05.2024 - 18:12
alihan411 yazdı: 30.04.2024 - 20:51 Bu forum hakkında akademik çalışma yapılması gereken bir yer. Forumdaki çoğu kişi hastalıktan dolayı doktorlardan daha doktor olmuş durumda. Ben geçenlerde devlette bir doktora gittim adam muhabbetin sonunda kendisi açık açık çoğu doktordan daha bilgili duruma gelmişsin hayret ettim valla dedi. Keşke güzel detaylı bir çalışma yapılsa da en azından insanlar şifasını bulsalar. Herkese acil şifalar diliyorum.
Saygıdeğer kardeşim, ülkemizde veya dünyada doktor başına düşen hasta sayısı çok fazla. Bir dr insanların hastalıkların çoğu kişilerin kendi yanlışları sebebiyle vuku buluyor. İnsanlar araştıracak tefekkür edecek. Nezle grip oluyorsun gidiyorsun. Yapılan şey ilaç yazmak. Prostat hastaların çoğunda da olay bu, ilaç antibiyotik yazılması. İnsanlar deneme yanılma ile iyileştirilmeye çalışılıyor çoğunlukla. Doktordan çok doktor değiliz. Ama hepimizin bir beyni var.

Demek istediğim şudur ki asla doktorları yaftalamak gibi bir amacım yok lakin sadece bu forumda bile insanların özelde de, devlette de ilgisiz doktorların yanlış tedavileri ve belirli kalıplara sıkışıp kalmalarından dolayı hastaları daha da hasta etmelerini kimse inkar edemez. Buna en büyük örneklerden biri benim. Ne çektiğimi ben bilirim beni ameliyat eden yada ilaç yazıp yollayan doktor kılıklı paragözler değil.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

red yazdı: 01.05.2024 - 18:46 Bu forum prostatit açısından ihtiyaç duyacağınız bütün bilgilere sahip.
Kişilerle ilgili bilgilere sağlıklı şekilde ulaşamazsınız çünkü semptomlar, psikoloji, kilo, alışkanlıklar değişkenlik gösteriyor. Şu bir gerçek ki bu hastalığa yakalananlar kişilikleri ve iradeleri neticesinde ya güç kazanıyor ve eskisinden daha iyi hale geliyor ya da konfor alanını bozmadan depresif şekilde hayatını sürdürüyor. İyileşeceğine kendisi inanmayan biri için on tane forum olsa fayda etmez.
En büyük problemse şu, hayatın olağan akışı gereği iyileşenler ya foruma bir daha uğramıyor ya da nadiren uğruyor veya nüks yaşayınca geliyor. Doğal olarak forumun aktif kullanıcıları büyük oranda semptom gösteren üyeler oluyor. On hasta bir araya geliyor whatsapp grubu kuruyor orada Kadir abiyi, beni, üçüncü kişileri çekiştirip nasıl iyileşilemez bunu tartışıyor.
Hasılı bu forum nimet, şanslıyız ki böyle bir forum kurulmuş yol gösteriliyor. Kıymetini bilin, 2015 yılından beri 9 senelik bir birikim var üşenmeden okuyun. Zamanla neyin doğru neyin yanlış olduğunu kendiniz farkedeceksiniz zaten.
Evet @red kardeşim bazı hastalar kendi eksiklikleri ve hataları yüzünden iyileşemiyor psikosomatik durumlarından dolayi hezeyanlara kapıliyorlar. Yapacak bir şey yok. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Bu hastalıkta ayrica sabır,metanet ve pozitif düşünme gerekiyor.
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

kadir yazdı: 01.05.2024 - 20:22
red yazdı: 01.05.2024 - 18:46 Bu forum prostatit açısından ihtiyaç duyacağınız bütün bilgilere sahip.
Evet @red kardeşim bazı hastalar kendi eksiklikleri ve hataları yüzünden iyileşemiyor psikosomatik durumlarından dolayi hezeyanlara kapıliyorlar. Yapacak bir şey yok. Biz elimizden geleni yapıyoruz. Bu hastalıkta ayrica sabır,metanet ve pozitif düşünme gerekiyor.
iyi ki varsınız kadir abi, her şey için tekrar tekrar teşekkürler...
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Rica ederim değerli kardeşim iyiki sende varsın🙏