2 ileri 1 geri nereye kadar (KENDİ HİKAYEM)

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
BruceLee
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Re: 2 ileri 1 geri nereye kadar (KENDİ HİKAYEM)

Mesaj gönderen BruceLee »

hakyemez yazdı: 30.04.2024 - 19:45
BruceLee yazdı: 30.04.2024 - 15:54 Aleyküm selam. Sabırla disiplin içerisinde hareket edenin iyileşme süresi kısalır. Aksi durumda iş kısır döngüye girer. Vücudunuza güvenin. Yaşın çok genç, çok kolay alt eder ama bütüncül yaklaşım gerekli
Abi çok teşekkür ederim desteğin için sağolasın ayrıca bugün transrektal ultrasonla bida kontrol etti 2ay önce de etmişti barış diyo çok iyi bir gerileme var inflamasyonda :D? Lan dedim hoca böyle böyle dediki cinsel perhizi abartma sen bence 4-5 günde bir boşal antilee işe yaramış gibi duruyor bı süre daha lokositi kontrol etmemiz lazım dedi bir test daha aldı . Ben semptomlar yükseldi diye gittim adam da inflamasyonun iyiye gidiyor diyor hakkikatten sabır testi oda bı psikiyatri yede görün dedi bide noprost tavsiye etti ne yapayım kullanayım mi bu nomprostu abi. Saygılar
Ben olsam noprost gıda takviyesini kullanmazdım. Un Gluten şeker türevlerini 5 ay bi bırak farkı gör. Haftada bir 1 kez ejekülasyon... Yoksa nanay kardeş.
hakyemez

Mesaj gönderen hakyemez »

BruceLee yazdı: 30.04.2024 - 22:08
BruceLee yazdı: 30.04.2024 - 15:54 Aleyküm selam. Sabırla disiplin içerisinde hareket edenin iyileşme süresi kısalır. Aksi durumda iş kısır döngüye girer. Vücudunuza güvenin. Yaşın çok genç, çok kolay alt eder ama bütüncül yaklaşım gerekli
Abi çok teşekkür ederim desteğin için sağolasın ayrıca bugün transrektal ultrasonla bida kontrol etti 2ay önce de etmişti barış diyo çok iyi bir gerileme var inflamasyonda :D? Lan dedim hoca böyle böyle dediki cinsel perhizi abartma sen bence 4-5 günde bir boşal antilee işe yaramış gibi duruyor bı süre daha lokositi kontrol etmemiz lazım dedi bir test daha aldı . Ben semptomlar yükseldi diye gittim adam da inflamasyonun iyiye gidiyor diyor hakkikatten sabır testi oda bı psikiyatri yede görün dedi bide noprost tavsiye etti ne yapayım kullanayım mi bu nomprostu abi. Saygılar
Ben olsam noprost gıda takviyesini kullanmazdım. Un Gluten şeker türevlerini 5 ay bi bırak farkı gör. Haftada bir 1 kez ejekülasyon... Yoksa nanay kardeş.
Deniyorum abi lakin glutenden kaçış cidden zorluyor tahıllardan uzak glutenden uzak pirinc pilavı dahi yiyemiyoruz bu karbon hidrati nerden alicaz pateteste nişasta var aynı protein sayılır . Karbon hidrati nasıl sağlayabiliriz sizce
BruceLee

hakyemez yazdı: 01.05.2024 - 17:20
BruceLee yazdı: 30.04.2024 - 22:08

Deniyorum abi lakin glutenden kaçış cidden zorluyor tahıllardan uzak glutenden uzak pirinc pilavı dahi yiyemiyoruz bu karbon hidrati nerden alicaz pateteste nişasta var aynı protein sayılır . Karbon hidrati nasıl sağlayabiliriz sizce
Pirinç ve patates yenmesinde bir problem yok. Glutensiz unlu ekmekleri tüketebilirsin ama aşırı değil. Prostat hastasının ekstra bir bağışıklık gücüne ihtiyacı var, temel reisin ıspanak yiyip aşırı güçlenmesi vb gibi. Glutenin zararları bi araştır dostum. 5 ay bırak. Sadece 150 gün. Zaten ondan sonra zaten fazla yemeye dönmezsin istesen de
BruceLee

İyileşmeyen bütün prostat hastaları gluten ve şeker türevlerini bırakmayı denemek zorunda. İşi hafife alanlar var, umutsuz olanlar var.İşi kısır döngüye sokmayın, aralarda kaçamak yapmayın, sabırlı olun.
hakyemez

BruceLee yazdı: 01.05.2024 - 18:06 İyileşmeyen bütün prostat hastaları gluten ve şeker türevlerini bırakmayı denemek zorunda. İşi hafife alanlar var, umutsuz olanlar var.İşi kısır döngüye sokmayın, aralarda kaçamak yapmayın, sabırlı olun.
Arkadaşlar selamlar Bruce abi alintiladim çünkü bu gluten şeker olayini çok daha iyi anladım diyete uyuyorum Allah razı olsun çok daha iyiyim. Son kontrol kulturumun sonucumu aldım bugün hoca rektal tuse yaparkende inflamasyon konusunda baya iyi konuştu çok daha iyi durumda sanki bildiğin sönmüş bir balon gibi şuan falan dedi. Kültür sonucum 2 dir temiz geliyordu bu seferde Staphylococcus diye bir bakteri uremis adini bile ilk defa duydum :) yine enterekok yok iyi haber lokositte 1-2. Bakteri hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim duyarlı olarak rifampin reçete etti hoca. Kafam karıştı biraz nerden çıktı bu diye onun dışında durumlar iyiydi baya. Saygılar herkese
nanelimon
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen nanelimon »

Stafilokok dogal vucut florasidir derimizde tukurugumuzde her yerde bulunur benimde meni kulturumde cikmisti klindan kullandim 2 3 kutu gecmisti surekli ureyebilir o bakteriler dogal olarak vucutta bulundugu icin burda bagirsak sagligi cok onemli bence
hakyemez

nanelimon yazdı: 24.06.2024 - 23:29 Stafilokok dogal vucut florasidir derimizde tukurugumuzde her yerde bulunur benimde meni kulturumde cikmisti klindan kullandim 2 3 kutu gecmisti surekli ureyebilir o bakteriler dogal olarak vucutta bulundugu icin burda bagirsak sagligi cok onemli bence
Selamlar hocam, evet katılıyorum lakin.ozaman anti kullanmalı mıyım sizce ve lokosiite ilk defa 1-2 ye düştü antiyle bağırsak düzenimi bozmasam mi diyorum... Bir de dediğiniz gibi cilt bakterisi bağırsak ile alakası ne oluyor tam olarak onu da açıklar mısınız ? İyi günler dilerim
hakyemez

@kadir abi bir bakar mısınız bu Staphylococcus uredi kültürde lökosit 1-2 ilk defa bu kadar düştü lökosit bundan önceki 3 kültürde temiz çıkıyordu bu bakteri için antibiograma göre antibiyotik yazıldı ama sterilizasyon olmadığından falan çıkmış olabilir mi? Kullanmasam mi diyorum antileri bağırsağı da yeni yebi duzeltiyordum @kadir
nanelimon

Mesaj gönderen nanelimon »

hakyemez yazdı: 25.06.2024 - 12:21
nanelimon yazdı: 24.06.2024 - 23:29 Stafilokok dogal vucut florasidir derimizde tukurugumuzde her yerde bulunur benimde meni kulturumde cikmisti klindan kullandim 2 3 kutu gecmisti surekli ureyebilir o bakteriler dogal olarak vucutta bulundugu icin burda bagirsak sagligi cok onemli bence
Selamlar hocam, evet katılıyorum lakin.ozaman anti kullanmalı mıyım sizce ve lokosiite ilk defa 1-2 ye düştü antiyle bağırsak düzenimi bozmasam mi diyorum... Bir de dediğiniz gibi cilt bakterisi bağırsak ile alakası ne oluyor tam olarak onu da açıklar mısınız ? İyi günler dilerim
Baskan tukurukle mast yapsan bile o bakteriler tekrar uretradan iceri girebilir bence bagisikligini yukseltip nuks yaptirmamaya calisirsan vucut kendi kendine halledebilir o patojeni tabi doktorla beraber surdurmek lazim bu tedaviyi ama vucut florasi oldugu icin bu yasa kadar beraber hareket etmis o bakteriyle vucut
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

hakyemez yazdı: 25.06.2024 - 19:34 @kadir abi bir bakar mısınız bu Staphylococcus uredi kültürde lökosit 1-2 ilk defa bu kadar düştü lökosit bundan önceki 3 kültürde temiz çıkıyordu bu bakteri için antibiograma göre antibiyotik yazıldı ama sterilizasyon olmadığından falan çıkmış olabilir mi? Kullanmasam mi diyorum antileri bağırsağı da yeni yebi duzeltiyordum @kadir
Prostat sıvısı doğru bir şekilde ölçüldüyse ilk defa bu kadar düştüyse 3 kerede negatif çıktıysa antibiyotik kullanmana şimdilik gerek yok. Bu bakteri kontaminasyon olabilir.
sahınnn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen sahınnn »

hakyemez yazdı: 25.06.2024 - 19:34 @kadir abi bir bakar mısınız bu Staphylococcus uredi kültürde lökosit 1-2 ilk defa bu kadar düştü lökosit bundan önceki 3 kültürde temiz çıkıyordu bu bakteri için antibiograma göre antibiyotik yazıldı ama sterilizasyon olmadığından falan çıkmış olabilir mi? Kullanmasam mi diyorum antileri bağırsağı da yeni yebi duzeltiyordum @kadir
Bağırsak sağlığı için ne kullandınız antibiyotiklerden sonra
hakyemez

kadir yazdı: 25.06.2024 - 20:58
Prostat sıvısı doğru bir şekilde ölçüldüyse ilk defa bu kadar düştüyse 3 kerede negatif çıktıysa antibiyotik kullanmana şimdilik gerek yok. Bu bakteri kontaminasyon olabilir.
Selamlar abi aynı fikirdeyim ama antilerde hafif biraz araştırdığım kadarı ile ripfan ve cezol iğne verdi hoca 2 haftalık tedavi kullanıp geçeyim diyorum sonra bı kontrol daha. Antiler hafif diye geçiyor doğru biliyorum değil mi abi
hakyemez

sahınnn yazdı: 25.06.2024 - 21:41
Bağırsak sağlığı için ne kullandınız antibiyotiklerden sonra
Keto diyeti yapıyorum ben hocam ibs var bende baya faydasını görmeye başladım bide solgarin probiotigini kullaniyordum
hakyemez

nanelimon yazdı: 25.06.2024 - 20:46
hakyemez yazdı: 25.06.2024 - 12:21
Baskan tukurukle mast yapsan bile o bakteriler tekrar uretradan iceri girebilir bence bagisikligini yukseltip nuks yaptirmamaya calisirsan vucut kendi kendine halledebilir o patojeni tabi doktorla beraber surdurmek lazim bu tedaviyi ama vucut florasi oldugu icin bu yasa kadar beraber hareket etmis o bakteriyle vucut
Katılıyorum hocam ama rifcap ve cezol hafif antiler sanırım iki haftalık tedavi kullanıp devam edeceğim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

hakyemez yazdı: 26.06.2024 - 11:04
kadir yazdı: 25.06.2024 - 20:58
Selamlar abi aynı fikirdeyim ama antilerde hafif biraz araştırdığım kadarı ile ripfan ve cezol iğne verdi hoca 2 haftalık tedavi kullanıp geçeyim diyorum sonra bı kontrol daha. Antiler hafif diye geçiyor doğru biliyorum değil mi abi
Evet bir Azitromisin bir Tavanic gibi değil tabiki.
BruceLee

hakyemez yazdı: 24.06.2024 - 18:52
BruceLee yazdı: 01.05.2024 - 18:06 İyileşmeyen bütün prostat hastaları gluten ve şeker türevlerini bırakmayı denemek zorunda. İşi hafife alanlar var, umutsuz olanlar var.İşi kısır döngüye sokmayın, aralarda kaçamak yapmayın, sabırlı olun.
Arkadaşlar selamlar Bruce abi alintiladim çünkü bu gluten şeker olayini çok daha iyi anladım diyete uyuyorum Allah razı olsun çok daha iyiyim. Son kontrol kulturumun sonucumu aldım bugün hoca rektal tuse yaparkende inflamasyon konusunda baya iyi konuştu çok daha iyi durumda sanki bildiğin sönmüş bir balon gibi şuan falan dedi. Kültür sonucum 2 dir temiz geliyordu bu seferde Staphylococcus diye bir bakteri uremis adini bile ilk defa duydum :) yine enterekok yok iyi haber lokositte 1-2. Bakteri hakkında bilgisi olan yardımcı olursa sevinirim duyarlı olarak rifampin reçete etti hoca. Kafam karıştı biraz nerden çıktı bu diye onun dışında durumlar iyiydi baya. Saygılar herkese
Merhaba Selamlar Hakyemez. Doğru yoldasın devam et. Evet iyileşmede ilerlemeyen ve çözüm yollarında tıkanan herkes beyaz şeker glikoz şurubu vb içeren tüm gıdaları ve gluten içeren tüm ürünleri bırakmayı denemek zorundadır. Hakyemez, gıda takviyelerini zaten alıyorsundur. Kahvaltıda veya yemeklerde çiğ soğan yemek, dilimleyip su ile sarımsak tutmak ve elma sirkesi içmeyi deneyebilirsin :)
hakyemez

BruceLee yazdı: 28.06.2024 - 18:04
hakyemez yazdı: 24.06.2024 - 18:52
Merhaba Selamlar Hakyemez. Doğru yoldasın devam et. Evet iyileşmede ilerlemeyen ve çözüm yollarında tıkanan herkes beyaz şeker glikoz şurubu vb içeren tüm gıdaları ve gluten içeren tüm ürünleri bırakmayı denemek zorundadır. Hakyemez, gıda takviyelerini zaten alıyorsundur. Kahvaltıda veya yemeklerde çiğ soğan yemek, dilimleyip su ile sarımsak tutmak ve elma sirkesi içmeyi deneyebilirsin :)
Saolasin abi devam ediyoruz, lakin şimdi başka bir durum var diş için anti kullanıyorum bu cuma cektirecegim sansimada agumentine duyarlı. Ya 3 gündür bağırsaklar çok kötü oldu prosttitide etkiledi ilerlemelerin kaybetmekten endişe ediyorum birde umarım tekrar enterekok ile uğraşmak zorunda kalmam bağırsaklardan dolayı Solgar probiyotikte bulamıyorum var mı tavsiyeniz
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Kardeşim Natures Bounty/Achidophilus kullanabilirsin.
Ama asıl önemli olan fabrikasyon olmayan organik elmadan evde yapılmıs fermente elma sirkesi kullan.
Bir bardak suyun içine iki yemek kaşığı karıştır sabah akşam günde iki kere tüket.
Bozulan Bagırsak florasını yararlı bakterilerle donatarak tamir ediyor. Kullanmaya başlayınca farkı göreceksin, market sirkesi olmaz yanlız.
belirtiler00

Mesaj gönderen belirtiler00 »

Hakyemez kardesm bendede gardrenella uredi lab uzmani istersen biteral kullan dedi ama vucut yener bu bakteriyi dedi cok ta fazla ureme olmadigini soylemisti kadinlar dogal olarak genital bolgesinde bulunan bir bakteriymis flora yani
hakyemez

kadir yazdı: 08.07.2024 - 16:13 Kardeşim Natures Bounty/Achidophilus kullanabilirsin.
Ama asıl önemli olan fabrikasyon olmayan organik elmadan evde yapılmıs fermente elma sirkesi kullan.
Bir bardak suyun içine iki yemek kaşığı karıştır sabah akşam günde iki kere tüket.
Bozulan Bagırsak florasını yararlı bakterilerle donatarak tamir ediyor. Kullanmaya başlayınca farkı göreceksin, market sirkesi olmaz yanlız.
Abi selamlar bugün kontrol testimin sonucunu aldım staphylococcus ssp. üredi daha öncede üremişti 1-2 lokosit vardı yazmıştım yukarıda da antileri adam akıılı kullanmadıgımdan mı artık tekrar bu çıktı bu sefer 14-15 lokosit diyor rapor... Flora bakterisi diye ciddiye almadım ama yanlış mı yaptım acaba. Birde artık klindamisine duyarlı sadece dirençte kazanmış. Anti kullanımı yanı sıra sizce buy bakteride nelere dikkat etmeliyim. Yani enterekok bitti bu başladı yoruldum. Yardımcı olursanız çok sevinirim. Hayırlı günler
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

14-15 lökosit için doktorunuz size antiboterapi reçete etmelidir. Antibiograma göre.
hakyemez

Arkadaşlar selamlar. Antibiograma göre antibiyotik tedavime devam ediyorum herşey iyi gidiyordu lakin dün gece bı mastürbasyon yaptım. Sabahtan beri penisimin sol kısmında bir sızlama ve idrarda koyuluk mevcut. İdrardaki koyuluk antilerden mi acaba yoksa bı kanamami oldu birşey mi oldu çok korkuyorum açıkçası bunu yaşayan veya ne olduğunu tahmin edebilecek biri var mı ? Daha önce olmazdı bende böyle birşey prostat dokusuna mi zarar verdim acaba diye çok endişe ediyorum yardımcı olabilir misiniz
red
Hastalık Başlangıç Yılı: 2018

Mesaj gönderen red »

hakyemez yazdı: 07.08.2024 - 12:49 Arkadaşlar selamlar. Antibiograma göre antibiyotik tedavime devam ediyorum herşey iyi gidiyordu lakin dün gece bı mastürbasyon yaptım. Sabahtan beri penisimin sol kısmında bir sızlama ve idrarda koyuluk mevcut. İdrardaki koyuluk antilerden mi acaba yoksa bı kanamami oldu birşey mi oldu çok korkuyorum açıkçası bunu yaşayan veya ne olduğunu tahmin edebilecek biri var mı ? Daha önce olmazdı bende böyle birşey prostat dokusuna mi zarar verdim acaba diye çok endişe ediyorum yardımcı olabilir misiniz
Mastürbasyonu doğal ilişkiye yakın şekilde yapın, başından sonuna kadar su gibi sıvı akmalı. Eğer sıvı akmıyorsa boşalmaya zorlamayın, semptom yaratır.
Havalar sıcak gidiyor vücut su kaybediyor, antibiyotiklerin kimyasal maddeleri de idrarla atılır bir ölçüde. Su tüketiminizi artırın.