Üreplasma Geçmiyor

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
ttt3
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Üreplasma Geçmiyor

Mesaj gönderen ttt3 »

Arkadaşlar merhaba,
Yaklaşık 4 ay önce peniste batma şikayeti ile doktora gittim idraldan pcr bakıldı ve üreplasma görüldü, önce unacefin iğne tavarnic ve azitro verildi, ilaçlar bittikten sonra belirtiler bitti 1 ay rahattım, sonra aynı belirtiler yine başladı ve doktora gittim ama idralde bu kez üreplasma çıkmadı, ama lokosit yüksekti, yine iğne ve tetradox verdi ama belirtiler geçmedi bende başka bir doktara gittim o penise çubuk sokarak pcr baktırdı ve üreplasma spp 10-3.0 mycoplasma hominis 10-2.5 ve garnerella vaginalis 10-3.1 çıktı.(arada bir kaç doktara daha gittim saçma sapan ilaçlar verdiler konu uzamasın diye yazmıyorum) en son forumdan okuyarak Zafer hocaya gittim. Prostat sıvısından kültür baktı üreplasma çıkmadı( bence sebebi 2 gün önce monodoks antibiyotik bitirmiştim ondan yada mikrop prostata inmediği için olabilir diye düşünüyorum.) Zafer hoca prostat sıvısına kendi bakıyormuş ve 8-10 mikrop görüldü yazmıştı. Ciddi bişey değil geçiririz dedi unacefin iğne biteral ve tetrodoks verdi 1 er kutu. İlaçlar bitti belirtiler geçmedi ben üstüne 2 kutu azitro aldım kendim. Şuan azitroda biteli 3 gün oldu belirtilerim yüksek değil ama yine var. Penis ucunda hafif kızarıklık, günde 8-10 kez batma oluyor özellikleri akşama doğru, bel ağrısı ve kasıklarda batma ve ağrı. Yaklaşık 4 aydır farklı farklı antibiyotik kullanıyorum ve vücüdum artık tepki veriyor antibiyotik kullanımından dolayı baş dönmesi karın ağrısı gibi. Sizce ben şimdi ne yapmalıyım? Zafer hoca üreplasma üremediğini gördüğü için üreplasma için tam bir tedavi vermedi bence. Yukarıdada bahsettiğim gibi üreplasma bende en son 1 ay önce çubuk sokarak bakıldı ve pozitif çıktı bu yöntemle bakıldığında antibiyogramda yapılmıyormuş sanırım. Kafayı yemek üzereyim tüm hayatım alt üst oldu. Lütfen bana yardımcı olun.
bel_soğukluğu

Re: Üreplasma Geçmiyor

Mesaj gönderen bel_soğukluğu »

Sayılar çok düşük gibi ama. Şikayetler çok mu fazla?
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

Ben, patojen bulunduktan sonra tedaviyi enfeksiyon uzmanı ile birlikte yürütülmesi taraftarıyım. Bir ondan bir bundan bağırsakları da mahvetmişiniz gibi görünüyor. Şu aşamada zafer hocaya devam etmeniz de fayda var. Sonra bağırsaklar için, probiyotik kullanarak toparlamasına zaman vermek olur. Sonra şikayetleriniz geçmezse tedaviyi tekrar düşünürsünüz. Daldan dala konmak yerine bir tedavide sebat etmek, fayda görmemişseniz diğer tedavilere gitmek daha tutarlı. Hastalığın başında maalesef hepimiz bu hatayı sıkça yapıyoruz. Ben 1 ayda 5 tane doktorlardan tedavi almıştım. Her şey daha kötü olmuştu.
bel_soğukluğu

Zuspat yazdı: 24.04.2024 - 19:52 Ben, patojen bulunduktan sonra tedaviyi enfeksiyon uzmanı ile birlikte yürütülmesi taraftarıyım. Bir ondan bir bundan bağırsakları da mahvetmişiniz gibi görünüyor. Şu aşamada zafer hocaya devam etmeniz de fayda var. Sonra bağırsaklar için, probiyotik kullanarak toparlamasına zaman vermek olur. Sonra şikayetleriniz geçmezse tedaviyi tekrar düşünürsünüz. Daldan dala konmak yerine bir tedavide sebat etmek, fayda görmemişseniz diğer tedavilere gitmek daha tutarlı. Hastalığın başında maalesef hepimiz bu hatayı sıkça yapıyoruz. Ben 1 ayda 5 tane doktorlardan tedavi almıştım. Her şey daha kötü olmuştu.
Ben de hastalığın başında tek bir doktora güvendiğim için idrar yolu sanıp zamanla geçecek diye 4,5 ay tedavi almadım. Sayesinde kronik prostatit oldum. Belkş de akut dönemde kolayca geçecekken şimdi ömür boyu çekeceğim. Böyle doktor doktor gezsem belki de psikolojik olarak rahat olacaktım. Şimdi içimde hep acaba zamanında tedavi alsam geçer miydi düşüncesi.. Psikolojim bozuldu.
ttt3

Mesaj gönderen ttt3 »

bel_soğukluğu yazdı: 24.04.2024 - 19:42 Sayılar çok düşük gibi ama. Şikayetler çok mu fazla?
Şikayetim fazla değil şuan çok az ama ilacı bırakalı çok az süre oldu, en yoğun şikayetim olduğunda bel ağrım ve peniste batma olmuştu olmuştu. İç bacak kısmıda ağrıdığı oluyor.
ttt3

Mesaj gönderen ttt3 »

Zuspat yazdı: 24.04.2024 - 19:52 Ben, patojen bulunduktan sonra tedaviyi enfeksiyon uzmanı ile birlikte yürütülmesi taraftarıyım. Bir ondan bir bundan bağırsakları da mahvetmişiniz gibi görünüyor. Şu aşamada zafer hocaya devam etmeniz de fayda var. Sonra bağırsaklar için, probiyotik kullanarak toparlamasına zaman vermek olur. Sonra şikayetleriniz geçmezse tedaviyi tekrar düşünürsünüz. Daldan dala konmak yerine bir tedavide sebat etmek, fayda görmemişseniz diğer tedavilere gitmek daha tutarlı. Hastalığın başında maalesef hepimiz bu hatayı sıkça yapıyoruz. Ben 1 ayda 5 tane doktorlardan tedavi almıştım. Her şey daha kötü olmuştu.
Haklısınız ama ilk defa başıma böyle birşey geliyor birçoğumuzda olduğu gibi. Şuan zaten bir süre ilaç kullanmayacağım vücudum toparlayana kadar ama o zamana kadar kendime bir yol haritası çizmem lazım doktorların bir çoğunun hiç birşeyden anlamadığını gördüm bu süreçte. iyi bir enfeksiyon uzmanıda bulmalıyım sanırım.
ttt3

Mesaj gönderen ttt3 »

Resim
ttt3

Mesaj gönderen ttt3 »

Benim anlamadığım bu pcr ile antibiyogram yapılamıyormu? Sürüntüyü doktor aldı çubuk batırarak kendim götürdüm örneği labaratuvardada idrar verdim. İdraldemi çıktı sonuç sürüntüdemi yoksa ikisinde demi bilmiyorum.
bel_soğukluğu

ttt3 yazdı: 24.04.2024 - 20:18 Resim
Commensals bakteriler yok bunda. Ama eğer sadece bu bakteriler varsa sayılar çok düşük ve işin sonuna gelmişsin gibi görünüyor.
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Mesaj gönderen Zuspat »

ttt3 yazdı: 24.04.2024 - 20:07
Haklısınız ama ilk defa başıma böyle birşey geliyor birçoğumuzda olduğu gibi. Şuan zaten bir süre ilaç kullanmayacağım vücudum toparlayana kadar ama o zamana kadar kendime bir yol haritası çizmem lazım doktorların bir çoğunun hiç birşeyden anlamadığını gördüm bu süreçte. iyi bir enfeksiyon uzmanıda bulmalıyım sanırım.
Şimdiden kolay gelsin kardeşim.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

ttt3 yazdı: 24.04.2024 - 20:19 Benim anlamadığım bu pcr ile antibiyogram yapılamıyormu? Sürüntüyü doktor aldı çubuk batırarak kendim götürdüm örneği labaratuvardada idrar verdim. İdraldemi çıktı sonuç sürüntüdemi yoksa ikisinde demi bilmiyorum.
Gardnerella vagіnalis+prevotella bivia+porphyromonas spp.
Bu bakteriler vaginal florada bulunan protozoal bakterilerdir .Bunlar için antiprotozoal ilaçlar kullanmaniz gerekir.( Paraziter Prostatit)
Miko ve Ureoplazma bakterileri için belli bazı antibiyotikler var fakat bazılarına dirençli olabiliyorlar.
Sen miko ve ureoplazma için özel kitleri olan bir hastane yada laba gidip bu bakterilerin Prostat sivisindan,idrardan ve meniden kültür ve antibiogramini yaptır, antibiyotik duyarlılıkları belli olsun.Ona göre tedavini ol. Bu sonuçlarıda bir enfeksiyon uzmanı ile görüş.
Dertlii
Hastalık Başlangıç Yılı: 2017

Mesaj gönderen Dertlii »

Selamlar Forumdaşlar doğru su makatta aşırı kaşıntı şikayeti harici aşırı kasılma var basur de bile olmayan kasılma prstt kaynaklı mı hiç bu denli makat semptomları yaşamadım doğru su
Abbasklcc
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Abbasklcc »

bel_soğukluğu yazdı: 24.04.2024 - 19:56
Ben de hastalığın başında tek bir doktora güvendiğim için idrar yolu sanıp zamanla geçecek diye 4,5 ay tedavi almadım. Sayesinde kronik prostatit oldum. Belkş de akut dönemde kolayca geçecekken şimdi ömür boyu çekeceğim. Böyle doktor doktor gezsem belki de psikolojik olarak rahat olacaktım. Şimdi içimde hep acaba zamanında tedavi alsam geçer miydi düşüncesi.. Psikolojim bozuldu.
O dedigini ben yaptim ilk doktorun verdigi ilac ile gecmeyince doktor doktor gezdim sonuc yine sifir hastalik basladiginda 2 ay icinde 6 farkli doktora gittim keske onlara gidecegime pcr yaptirsaydim
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Dertlii yazdı: 24.04.2024 - 20:47 Selamlar Forumdaşlar doğru su makatta aşırı kaşıntı şikayeti harici aşırı kasılma var basur de bile olmayan kasılma prstt kaynaklı mı hiç bu denli makat semptomları yaşamadım doğru su
Kronik prostatitli hastalarda dışkılama problemleride beraberinde görülebilir.
Bunlardan biride makatta dışkı kalıntısidır, bu kalintiyi iyice temizlemez iseniz kaşıntı ve yanma semptomlarınız olur.
Dışkılama sonrası temizliğinizi gerektiği gibi yapınız.
Kasılma varsa Pelvik taban kasınız inflamasyondan dolayı kasılmiş olabilir. Bu kasılmayı rahatlatmak için bir fizyoterapiste müracaat edebilirsiniz fakat öncelikle enfeksiyonel bir bulgunuz olmaması gerekir.
LokositBey

Mesaj gönderen LokositBey »

Dertlii yazdı: 24.04.2024 - 20:47 Selamlar Forumdaşlar doğru su makatta aşırı kaşıntı şikayeti harici aşırı kasılma var basur de bile olmayan kasılma prstt kaynaklı mı hiç bu denli makat semptomları yaşamadım doğru su

Genital bölgede kaşıntı candidal prostatit belirtisi olarak geçiyor pcr, kültürle kesin olarak öğrenebilirsin.
prostatiniseveyim2
Hastalık Başlangıç Yılı: 2014

Mesaj gönderen prostatiniseveyim2 »

Eyy maşallah ne güzel nickiniz varmış lokositbey