Fenbendazol

Hastalık için kullanılan antibiyotikler, kas gevşelticiler vb.
tenistopu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Fenbendazol

Mesaj gönderen tenistopu »

Internette okudugu yorumlarda , yurt disinda 40 yaslarinin basinda prostatit rahatsizligi olan birinin , doktorun verdigi antibiyotiklerden bir fayda görmedigi ve doktorundan habersiz ``Fenbendazol´´ adinda bir ilaç tan sadece iki tane hap kullandigini ve bir senedir rahatsizligindan tamamen kurtuldugunu yazmisti .
Merakim üzerine biraz aristirma yaptim , hayvanlar için kullanilan bu ilacin bir kanser ilacina donustugunu , son derece guvenli oldugunu ve pek çok paraziti yok ettigini okudum .

Ilaç hakkinda bilgisi olanlar lutfen fikirlerini paylasmalarini rica ederim ,
Zuspat
Hastalık Başlangıç Yılı: 2015

Re: Fenbendazol

Mesaj gönderen Zuspat »

Direnç geliştiren mikro organizmaların tedavisinde kullanılıyormuş. Mantarlar üzerinde etkinliği ise muazzam. Çok ciddi bir biofilm çözücü özelliği de mevcut. Bence mikroorganizmaların direncini bu şekilde kırıyor. Sıvı halde (püskürtme yöntemi ile) bitkilerin mantar enfeksiyonlarında da oldukça etkili. Ayrıca prostat bariyerini geçip, prostat içi yüksek yoğunluğa ulaşabiliyor. Enfeksiyon tedavisi anlamında, insanlar üzerinde bir çalışmaya rastlamadım ama önümüzdeki yıllarda insanlık için umut olacaktır. Türkiye'de bu etken maddeni tek başına kullanılmadığını gördüm. Bir çok etken madde ile kombin şekilde, veteriner ilaç kategorisinde satılıyor.
Karaciğer hariç diğer tüm kanserlerdeki etkinliği çok yüksek. Toksik etkiden dolayı karaciğere ekstra yük bindirdiği için karaciğerdeki tümörleri artırıyormuş. Ayrıca yüksek dozlarda (bana göre, karaciğer üzerinde ki toksik etkiden dolayı) tümör artırıcı etkisini tesbit etmişler. Ülkemizde de kullananlar gördüm. Kesin bir iyileşme söz konusu değil ama yatan bir çok hastayı ayağa kaldırmış ve ölümlerini erteleyip, daha rahat bir sona ulaştırmış.Hastalar, haftada 3 gün 222 mg sonraki 4 gün dinlenme olarak kullanmışlar. Tabi yanında bir çok takviye de kullanmışlar.
Yıllar önce MİT araştırmasında görmüştüm. Kanserlerin ana kaynağının mantarlar olduğunu söylüyorlardı. Hatta pankreas kanseri deneklerde, antifungal ilaçlar ile hastalıklarında ciddi gerilemeler görmüşlerdi.
Dikkat, yanlış ve aşırı doz kullanımı ölümcül olabilir. Doktor kontrolünde kullanılması gereken bir madde.
Psg maçını izledikten sonra bu başlığı gördüm. O kadar heyecan verici bir madde ki bu saate kadar onlarca makale okudum. Umarım finansal tıp izin verir de insanlık için büyük bir umut olur.