Prostatit ve Sağ üst kadran arasındaki bağlantı

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
sahınnn
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Prostatit ve Sağ üst kadran arasındaki bağlantı

Mesaj gönderen sahınnn »

Arkadaşlar merhabalar 4 yıldır ptostatitle uğraşıyorum
Hastaluğımın ilk başlangıcında ellerde ve ayaklarda fazlaca terleme sonrasında her yedipimi içtiğimi kusma büyük abdestti yaparken penis ucundan zevk sıvısı akıntısıyla başladı zamanla kusma penis ucundaki akıntı antibiyotikler ile geçti son 2 yıldır Sağ üst kadran yani göğsümdeki sağ kaburganın altında şişkinlik ağrı arada batma nefes alırken zorlanma nefes kesilmesi o bölgeyi bastırdığımda geğirme şikayeleriyle uğraşıyorum ve çok çektiriyor
Endoskopi
Kolonoskopi
Tomoğrafi ilaçlı ilaçsız
Karaciğer
Safra kesesi
Böbrek yani o bölgenin ultrasonu yapıldı
Taş kum kitle yok dendi bir doktoe safra kesesinde hafif çamurlaşma var dedi diğer doktor yok dedi birde o bölgeye baskı uyguladığımda sanki o bölgeden pelvik bölgeye bir damar var ve aynı anda ağrı pelvik bölgeyede vuruyor doktorlardan kimisi gastrit kimisi huzursuz bağırsak sendromu dediker ilaç verdiler kullandım sonuç aynı ağrı hep var bende halsizlik yorgunluk hayattan zevk alamıyorum bu ağrı yüzünden benimle aynı sıkıntıları yaşayan atlatan kardeşim abim var mıdır bu neden olabilir acaba????
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Prostatit ve Sağ üst kadran arasındaki bağlantı

Mesaj gönderen kadir »

Sağ kaburga altında şişlik hissi ve ağrı olmasi karacigeri düşündüruyor. Kandan ALT,AST GGT değerlerine baktırmanı,ayrıca karaciger odaklı bir ultrason çektirmeni öneririm kardeşim.Karaciğer yağlanması olabilir.
Godloki
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Mesaj gönderen Godloki »

Antibiyotiği ne zaman biraktinizi bilmiyorum ancak yakin zamansa 3 ay civari falan yorgunluk halsizlik uzun sure devam edebiliyor mide bagirsak sorunlarida ayni sekilde yine bir kadir abinin dedigi testleri yaptirin bir sey cikmazsa antibiotiklerin etkisi olabilir.
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

kadir yazdı: 15.04.2024 - 21:22 Sağ kaburga altında şişlik hissi ve ağrı olmasi karacigeri düşündüruyor. Kandan ALT,AST GGT değerlerine baktırmanı,ayrıca karaciger odaklı bir ultrason çektirmeni öneririm kardeşim.Karaciğer yağlanması olabilir.
Abi Dahiliye Alt,Ast ve Ggt testlerini yaptı ulrasonda çok hafif karaciğerde yağlanma var dedi büyük ihyimalle antibiyotiklerin etkileri olabildiğince az ve doğru antibiyotiği kullanmak gerek by hastalıkta çoğu dokyorun bilgisizliği yüzünden bir dünya antibiyotik kullandım bu antibiyotiğin etkileri vucuttan en etkili nasık atabiliriz acaba??
probiyotik kefir doğal yoğurt süt tüketiyorum.
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

Godloki yazdı: 15.04.2024 - 22:54 Antibiyotiği ne zaman biraktinizi bilmiyorum ancak yakin zamansa 3 ay civari falan yorgunluk halsizlik uzun sure devam edebiliyor mide bagirsak sorunlarida ayni sekilde yine bir kadir abinin dedigi testleri yaptirin bir sey cikmazsa antibiotiklerin etkisi olabilir.
Büyük ihtimalle olabildiğince az ve doğru antibiyotik kyllanmak gerek
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

sahınnn yazdı: 16.04.2024 - 08:59
kadir yazdı: 15.04.2024 - 21:22 Sağ kaburga altında şişlik hissi ve ağrı olmasi karacigeri düşündüruyor. Kandan ALT,AST GGT değerlerine baktırmanı,ayrıca karaciger odaklı bir ultrason çektirmeni öneririm kardeşim.Karaciğer yağlanması olabilir.
Abi Dahiliye Alt,Ast ve Ggt testlerini yaptı ulrasonda çok hafif karaciğerde yağlanma var dedi büyük ihyimalle antibiyotiklerin etkileri olabildiğince az ve doğru antibiyotiği kullanmak gerek by hastalıkta çoğu dokyorun bilgisizliği yüzünden bir dünya antibiyotik kullandım bu antibiyotiğin etkileri vucuttan en etkili nasık atabiliriz acaba??
Karaciger yaglanması var evet.
*Enginar,devedikeni,karahindiba ekstrakti yada kapsülü kullan(4-5) ay.TUDCA adlı supplement var birlikte kullanırsan daha iyi olur.
*Kilo ver.En az (%10)
*Haftada 5 gün yarimsaat tempolu yürüyüş yap.
*Bolsu iç.
*Yeşillik ve sebze ağırlıklı beslen.
*Tatlı,hamurişi gibi gıdalardan uzak dur.
Karaciger kendini yenileyen bir organdır.Bunlari uygularsan ilerlemeyi durdurursun. Fibrotik evreye geçtiği takdirde siroza kadar ilerler. Dikkat et kardeşim.
sahınnn

Mesaj gönderen sahınnn »

kadir yazdı: 16.04.2024 - 10:19
sahınnn yazdı: 16.04.2024 - 08:59
Karaciger yaglanması var evet.
*Enginar,devedikeni,karahindiba ekstrakti yada kapsülü kullan(4-5) ay.TUDCA adlı supplement var birlikte kullanırsan daha iyi olur.
*Kilo ver.En az (%10)
*Haftada 5 gün yarimsaat tempolu yürüyüş yap.
*Bolsu iç.
*Yeşillik ve sebze ağırlıklı beslen.
*Tatlı,hamurişi gibi gıdalardan uzak dur.
Karaciger kendini yenileyen bir organdır.Bunlari uygularsan ilerlemeyi durdurursun. Fibrotik evreye geçtiği takdirde siroza kadar ilerler. Dikkat et kardeşim.
Sağolasın abi dediklerini uygulayacağım
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi

Mesaj gönderen kadir »

Sende sağol.