KESİNLİKLE SONUNA KADAR OKUMALISINIZ! (ANAL FİSSÜR-PROSTATİT İLİŞKİSİ)

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
secooo
Hastalık Başlangıç Yılı: 2021

Re: KESİNLİKLE SONUNA KADAR OKUMALISINIZ! (ANAL FİSSÜR-PROSTATİT İLİŞKİSİ)

Mesaj gönderen secooo »

Rott yazdı:Ben foruma çok giren biri değilim. Daha önce belki bu konu hakkında bilgi paylaşımı yapılmıştır. Ben yine de belirtmek istedim. Şimdi konuya gelecek olursak; ben 5 yıla yakındır kronik prostatit semptomları yaşıyorum. Bu semptomlar şunlar: Erektil disfonksiyon, penis içinde yanma, idrarda yanma, sabahları idrar çıkışında zorlanma, boşalırken yanma, peniste hissizlik, zevk alamama, peniste geri çekilme, peniste hassaslık, kısmen hard flaccid semptomları... vb. Şimdiye kadar toplam 12 ürolog değiştirdim. Tabi o zamanlar öğrenci olduğum için çoğu devlet hastanesiydi fakat bu doktorlar içinde Dr. Hüseyin Seçgin, Dokuz Eylül Üniversitesinden Prof. Dr. Ömer Demir vs. doktorlar da var. Prostat sıvısında lökosit hiçbir zaman çıkmadı. Ve en son İstanbul'da Erkek Sağlığı Fizyoterapisti Ümit Erkut'a gittim. Muayene etti ve muayeneden sonra pelvik taban kaslarımda bir sorun olmadığını sorunlarımın psikolojik kökenli (bilinçaltıyla ilgili) olabileceğini söyledi. KPSS'ye hazırlanan bir öğretmen adayı olduğumdan yani hala aileye bağımlı olduğumdan ancak bunları yapabildim. Buna rağmen bayağı uğraştığımı düşünüyorum. Asıl konuya gelecek olursak bende kronik prostatit semptomları başlamadan 1 yıl önce makatta kanama başlamıştı. Yani anal fissürüm vardı. Krem kullandım, geçer diye düşündüm. En sonunda internette araştırma yaparken kafama dank eden bazı şeyler oldu. Anal fissürün kronik prostatite neden olabildiği ve kronik prostatit olmadığı halde aynı semptomları yapabildiği üzerine iddialar var. Bu durumu ürologlar ve genel cerrahlar kabul etmiyorlar. Bu kanıya neden vardığımı da açıklayayım. Aşağıda linkini bıraktığım makalede 66 yaşında bir hastanın idrar şikayetleri, penis ağrısı gibi şikelerinin 10 yıl boyunca aldığı kronik prostatit tedavisi sonrası düzelmediğini, anal fissür tedavisinden sonra bütün şikayetlerinin geçtiğini yazıyor. Bana fizyoterapist Ümit Erkut pelvik taban kaslarımda sorun olmadığını söylemişti ama yine de her gün bir dakika parmağımı makatta bekletmemi söyledi. Ben de bir süre bunu uyguladım ve şunu fark ettim: Makatıma parmağımı soktuktan sonra boşaldığımda boşalırken boşaldığımı kesinlikle hissetmiyorum. (Prostata baskı yapmadan direkt içerde beklettim) Ve aynı zamanda büyük tuvaletimi yaptığımda kesik kesik idrar, idrar olmasa da idrar varmış hissi yaşıyorum. Bunlar kabız olmasam da oluyor. Yani prostata baskı yapan bir durum yok ortada. Zaten prostat masajı sonrasında kronik prostatit hastalarında rahatlama oluyor. Benim, doktor prostat masajı yaptıktan sonra ağrım şiddetlenir hiç bir rahatlama olmazdı. Araştırmalarıma göre fissür sonrası makat kasları daralıyormuş. Ve bu semptomları yapabiliyormuş. Aslında fissür ameliyatı olduktan 1,5 ay sonra durumu buraya yazacaktım ama şimdiden yazayım dedim. Bu durumu da değerlendirmeniz gerekir. Eğer fissür veya hemoroidiniz varsa önce bunları tedavi ettirmelisiniz. Ben bu ay içinde devlet hastanesinde ameliyat olacağım. Ekonomik bağımsızlığım olsa İstanbul'a gidip orada ameliyat olmayı düşünüyordum ama yapabileceğim bir şey yok. Aşağıya video ve makale linki bırakıyorum kesinlikle izlemeli ve okumalısınız.

şuan durum nedir dostum?

https://www.youtube.com/watch?v=7I4DNX_ ... ojiMerkezi
https://www.youtube.com/watch?v=XIYu6Pn ... ojiMerkezi
https://dergipark.org.tr/tr/download/ar ... ile/595891
Yorgunsavaşçı
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen Yorgunsavaşçı »

Abi ben bu doktoru aradım . Makat problemini çözdüğün zaman bir kür antibiyotikle tamamen kurtulacağımı söyledi . Çok inandırıcı konuştu ben anlamadım :)
secooo

Mesaj gönderen secooo »

Yorgunsavaşçı yazdı:Abi ben bu doktoru aradım . Makat problemini çözdüğün zaman bir kür antibiyotikle tamamen kurtulacağımı söyledi . Çok inandırıcı konuştu ben anlamadım :)
hangi doktor tarık bey mi?
bende proktolojiye gidecem makatımda bir problem var belki prostatit semptomlarına bu sebeb oluyor..
Yorgunsavaşçı

Aynen abi Tarık beyle . Bende de makat sıkıntısından sonra oldu , kanama geçti prostatit başladı . Anlattım durumu .Makat problemini çözdükten sonra bir kür anti ile bir daha yaşamazsın dedi . Çok hasta geliyormuş prostatitle ilgili ve makat problemi çözüldükten sonra birşey kalmıyormuş . İşin garibi çok kesin bir dille konuştu . Baya bi ümitlendim
secooo

Mesaj gönderen secooo »

bende aynısını düşünüyorum..en kısa zamanda gidicem
secooo

Mesaj gönderen secooo »

Yorgunsavaşçı yazdı:Aynen abi Tarık beyle . Bende de makat sıkıntısından sonra oldu , kanama geçti prostatit başladı . Anlattım durumu .Makat problemini çözdükten sonra bir kür anti ile bir daha yaşamazsın dedi . Çok hasta geliyormuş prostatitle ilgili ve makat problemi çözüldükten sonra birşey kalmıyormuş . İşin garibi çok kesin bir dille konuştu . Baya bi ümitlendim
bana çok yakın randevu alıp gidicem detayları paylaşırım..
Yorgunsavaşçı

secooo yazdı:
Yorgunsavaşçı yazdı:Aynen abi Tarık beyle . Bende de makat sıkıntısından sonra oldu , kanama geçti prostatit başladı . Anlattım durumu .Makat problemini çözdükten sonra bir kür anti ile bir daha yaşamazsın dedi . Çok hasta geliyormuş prostatitle ilgili ve makat problemi çözüldükten sonra birşey kalmıyormuş . İşin garibi çok kesin bir dille konuştu . Baya bi ümitlendim
bana çok yakın randevu alıp gidicem detayları paylaşırım..
Tamamdır abi
secooo

Mesaj gönderen secooo »

Rott yazdı:Bilmiyorum be kadar doğru ama Ramazan Tarık Ünsala mesaj attım. Hatta forumda ona ameliyat olup da ereksiyon ve ağrısı düzelen bir arkadaş vardı. Doktora ben lis ameliyatı oldum dedim. İleride gaz kaçırırsın dedi. Üstelik prostatit semptomların geçmez dedi. İmkanım olunca muhtemelen onda tekrardan ameliyat olucam. şuan fazladan ameliyat olmam gerekecek. İstanbula uzak olduğum için ailemi ikna edemedim.i buradaki doktorlara ameliyat olanlara bi şey mi oluyor dediler. Maddi bağımsızlığa ulaşınca ilk işim İstanbula gidip muayene olmak.

bu doktor hakkında ne düşünüyorsun bugün bende gittim kendisine , ameliyat olmayı düşünüyorum ..senin tecruben daha çok?
Rott

Mesaj gönderen Rott »

Çarşamba günü muayene olmaya gidiyorum kendisine
alihan411

Mesaj gönderen alihan411 »

Gelişmeleri takip ediyorum