Ayakta çalışmak

Prostat iltihabının belirtileri, tanısı, yapılan çalışmalar, yazılan tezler vs.
tenistopu
Hastalık Başlangıç Yılı: 2023

Ayakta çalışmak

Mesaj gönderen tenistopu »

Dikkatimi çeken bir husus var , ben yaklasik on sene hergün ayakta çalisan bir insandim , hizmet sektorunde oldugumdan çok nadir otururdum , sadece dinlendiğim günler ve hiç daha önce böyle bir sikintim olmadi . Ne zaman dükkani devrettim ve kendimi yaydım , günün büyük bir bolumu kanepede geçiyor o zaman basladi . Burada yazan arkadaslarinda çogu , masa basi islerinde çalisiyor koltuktan filan bahsediyorlar . Acaba dinamik ayakta bir iş bu hastaliga iyi geliyormu ? Yoksa tesadufmü ? .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Ayakta çalışmak

Mesaj gönderen kadir »

tenistopu yazdı: 02.04.2024 - 11:07 Dikkatimi çeken bir husus var , ben yaklasik on sene hergün ayakta çalisan bir insandim , hizmet sektorunde oldugumdan çok nadir otururdum , sadece dinlendiğim günler ve hiç daha önce böyle bir sikintim olmadi . Ne zaman dükkani devrettim ve kendimi yaydım , günün büyük bir bolumu kanepede geçiyor o zaman basladi . Burada yazan arkadaslarinda çogu , masa basi islerinde çalisiyor koltuktan filan bahsediyorlar . Acaba dinamik ayakta bir iş bu hastaliga iyi geliyormu ? Yoksa tesadufmü ? .
Hergun bir saat yürü kardeşim, ayrıca egzersiz yap.Hareketsiz kalma.
tenistopu

Kadir bey hergün sabah 20 dakka temporada koşu ve sonra 15 dakka templo egzersiz . Pazartesi , çarsamba ve cuma günleri sabahlari 1 saat boks kick boks antremani ( lisansli sporcuyum ) . Hergün akşam üstü yaklasik 10 bin adım yuruyus .
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

Uzun süre kanepede oturmak prostatı olumsuz etkileyebilir.
Enfeksiyonel bulgularınızın tümü negatifmi?
azbuz968
Hastalık Başlangıç Yılı: 2022

Mesaj gönderen azbuz968 »

Bu durumu ben de farkettim, haftaiçi okula gidiyorum yoğun olduğum vakitler sürekli okul içinde hareket halindeyim. Üniversitemiz büyük olduğu için her yere yürüyorum. Fakat haftasonları evde olduğum vakitler bilgisayar başına geçip oturduğumda bazen akşama kadar oturmuş oluyorum ve şikayetlerim ciddi derecede artıyor. Bence her sabah erkenden yürüyüş ile o bölgeyi canlı tutmak gün içinde ara ara çömel kalk hareketleri ile pelvik bölgeyi aktif etmek yardımcı olur gibi. Örneğin geçen hafta çok yoğundu şikayetlerim çok azalmıştı, cumartesinden beri evdeyim ve şikayetlerimde artış var. Ve ikinci dikkat ettiğim nokta bu şekilde hareketsiz kaldıktan sonra boşalınca daha da sıkıntı oluyor.
tenistopu

Dostum hadi ben 41 yasindayim 4 kıta gezdim 2 kere evlendim boşandım .... üni ye gederken ne prostatı ... Sen spor yap , haftasonulari part time hareketli bi işte çalış biseyin kalmaz . Acaba bu covidden aşılar filanmı bi inflamasyon şişme yarattı . Hayret .
azbuz968

Böbrek taşı ameliyatı oldum. Ameliyattan sonra şikayetlerim başladı benim.
rew0
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen rew0 »

Egzersiz konusunu sormak isterim. Vücut geliştirme sanırım bizler için sorun. Artık ağır kaldırmıyorum ama ağırlık elime aldığımda bile sorun oluyor sanki. Ne tarz sporlar yapabiliriz? Yüksek basınç varikosele de sebep olabiliyor çünkü.
azbuz968

Ben yürüyüş yapıcam ekstra ufak açma germe hareketleri yaparım belki o kadar
NonwovenII

Mesaj gönderen NonwovenII »

tenistopu yazdı: 03.04.2024 - 01:25 Dostum hadi ben 41 yasindayim 4 kıta gezdim 2 kere evlendim boşandım .... üni ye gederken ne prostatı ... Sen spor yap , haftasonulari part time hareketli bi işte çalış biseyin kalmaz . Acaba bu covidden aşılar filanmı bi inflamasyon şişme yarattı . Hayret .
Yaşla veya evlenip boşanmayla ne alakası var? Sitede çoğunluk zaten 30 yaş altı hocam. Aşılar etkili olabilir.
𝚈𝚞̈𝚛𝚞̈𝚛𝚜𝚎𝚗 𝚢𝚊𝚔ı𝚗𝚍ı𝚛, 𝚋𝚊𝚔𝚊𝚛𝚜𝚊𝚗 𝚞𝚣𝚊𝚔!
Yamtar
Hastalık Başlangıç Yılı: 2020

Mesaj gönderen Yamtar »

Hastalığın doğası gereği pelvik bölgede kas ve sinir dokusunda harabiyet yarattığı için ayakta iken pelvik bölgeden ziyade bel ve sırt kasları tarafından taşınan bu bölge oturunca aşağıdan etkiyle kasılma ve gevşeme durumları oluşturduğu için bölgenin irite olmasıyla şikayetler artmaktadır