Penis ucunda batma ve hassasiyet

Hastalığın sebep olduğu belirti ve yakınmalara ait soru ve görüşlerinizi bu başlık altında paylaşabilirsiniz.
prostatit31
Hastalık Başlangıç Yılı: 2024

Penis ucunda batma ve hassasiyet

Mesaj gönderen prostatit31 »

Herkese merhaba, bundan yaklaşık 5 ay önce korunmasız cinsel ilişkimden sonra üretral akıntım sebebiyle üroloğa gittim ve enfeksiyon diyip monodoks ve azitro verdi ilaçları kullandım ve sıkıntılarım geçti. Aradan zaman geçtikten sonra penisimde aşırı yanma bazen baş kısmında soğukluk hissi ve batma kaşıntı şikayetleriyle tekrar aynı doktora gittim. İdrar kültürü, idrar tahlili ve kan testlerine bakıldı. Her şey normal bol su iç diyip gönderdi. Şikayetlerim geçmemesi üzerine yine gittiğimde prostatit olabilirsin dedi ve prostat masajıyla sıvı alıp idrar kültürü, idrar tahlili ve antibiyogram tahlili istedi. Sonuçlarım; idrar kültürü: üreme olmadı - antibiyogram: üreme olmadı - eritrosit:4-5 lökosit: 1-2. Sonuçlarında bi şey çıkmadı temiz dedi ve bana 1 kutu tavanic 1 kutu monodoks ve 1 kutu xatral xl verdi gönderdi. Antibiyotikleri bitirdim şikayetlerim geçti geriye yalnızca hızlı işemeye çalıştığımda penis baş kısmıma yakın yerde sızlama, penis başında hassasiyet ve makat bölgemde kaşıntı şikayetlerim kaldı. Korkum aslında şu eğer prostatitsem başka hangi testleri yaptırmam gerek. Eğer varsa erken tedavi imkanını kaçırmak istemiyorum. Üstatlarım bi yardım edin şu kardeşinize.
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Re: Penis ucunda batma ve hassasiyet

Mesaj gönderen kadir »

prostatit31 yazdı: 02.04.2024 - 09:51 Herkese merhaba, bundan yaklaşık 5 ay önce korunmasız cinsel ilişkimden sonra üretral akıntım sebebiyle üroloğa gittim ve enfeksiyon diyip monodoks ve azitro verdi ilaçları kullandım ve sıkıntılarım geçti. Aradan zaman geçtikten sonra penisimde aşırı yanma bazen baş kısmında soğukluk hissi ve batma kaşıntı şikayetleriyle tekrar aynı doktora gittim. İdrar kültürü, idrar tahlili ve kan testlerine bakıldı. Her şey normal bol su iç diyip gönderdi. Şikayetlerim geçmemesi üzerine yine gittiğimde prostatit olabilirsin dedi ve prostat masajıyla sıvı alıp idrar kültürü, idrar tahlili ve antibiyogram tahlili istedi. Sonuçlarım; idrar kültürü: üreme olmadı - antibiyogram: üreme olmadı - eritrosit:4-5 lökosit: 1-2. Sonuçlarında bi şey çıkmadı temiz dedi ve bana 1 kutu tavanic 1 kutu monodoks ve 1 kutu xatral xl verdi gönderdi. Antibiyotikleri bitirdim şikayetlerim geçti geriye yalnızca hızlı işemeye çalıştığımda penis baş kısmıma yakın yerde sızlama, penis başında hassasiyet ve makat bölgemde kaşıntı şikayetlerim kaldı. Korkum aslında şu eğer prostatitsem başka hangi testleri yaptırmam gerek. Eğer varsa erken tedavi imkanını kaçırmak istemiyorum. Üstatlarım bi yardım edin şu kardeşinize.
Rektal tuşe yöntemiyle Prostat sıvisindan lökosit incelemesi yaptırın..yüksek çikarsa ayrıca sıvıdan pcr yaptırın patojen pozitif cikarsada bu patojen için özel kitlerde kültür ve antibiogram yaptırın duyarlı antibiyotiği kullanmanız adına.
Kültürde üreme herzaman olmuyor. Üreme olmaması bakterinin olmadığını ifade etmiyor.
Geçmiş olsun.
prostatit31

kadir abi zaten hocamız rektal tuşeyle sıvı aldı sonra tahlile gönderdi sonuçta üreme olmadı sizin bahsettiğiniz farklı bir olay mı?
kadir
Mesaj Panosu Yöneticisi
Hastalık Başlangıç Yılı: 2004

Mesaj gönderen kadir »

prostatit31 yazdı: 02.04.2024 - 13:39 kadir abi zaten hocamız rektal tuşeyle sıvı aldı sonra tahlile gönderdi sonuçta üreme olmadı sizin bahsettiğiniz farklı bir olay mı?
Prostat sıvısinı cam lam üzerine damlatıp mikroskopla islak inceleme lokosit kontrolü yapılmişmiydi? Pcr farklı bir patojen tarama yöntemidir. Bakterinin dnası eşleştirme yöntemi ile araştırılır.
prostatit31

kadir abi benden önce bir kaba rektal tuşeyle prostat sıvısı aldı onu götürdü daha sonra başka bir kaba biraz daha aldı ve o kaba idrar yapmamı söyledi enabız sonuçlarımda idrar kültürü antibiyogram üreme olmadı şeklinde ama senin dediğini mi yaptı bilmiyorum